Бібліотека ім. С. Олійника

18.09.2015

„ТОЙ САМИЙ ТОБІЛЕВИЧ”
 
Такою була тема чергового засідання клубу „Іванна”, яке відбулося 18 вересня в бібліотеці імені С. Олійника. Вечір був присвячений 170-річчю від дня народження українського драматурга Івана Карпенка – Карого (Тобілевича). Члени клубу мали нагоду ще раз долучитися до творчості видатного майстра слова, зустрітися з персонажами його п’єс. На вечорі звучали уривки з творів Івана Карповича „Хазяїн”, „Сто тисяч” у виконанні бібліотекарів та учасників заходу. Деякі з творів митця екранізовано. Тож зі сльозами на очах переглядали присутні уривки з фільму-вистави „Безталанна”, співчуваючи героїні, та з посмішкою споглядали за життєвою перипетією Мартина Борулі з однойменної вистави.
 
 
 

8.07.2015

8 липня бібліотека імені С. Олійника запросила гостей на бібліотечну галявину. Перехожі мали нагоду присісти біля столу, познайомитися з цікавинками друкованої продукції, попити чаю з солодощами. Працівники бібліотеки підібрали книги та журнали різної тематики, тож кожен відвідувач галявини міг знайти літературу на свій смак. В результаті до бібліотеки записалося 5 нових користувачів.   
 

15.05.2015

15 травня бібліотека імені С. Олійника вітала членів клубу „Іванна” на черговому засіданні. В рамках проекту „Україна в контексті Європейської цивілізації ” відбувся вечір пісні „Мені нарікати на творчу долю гріх”, присвячений творчості народної артистки України Валентини Степової. Учасники заходу дізнались про маловідомі сторінки життя співачки та мали нагоду ще раз доторкнутися до її творчості, прослухавши у її виконанні арії з опер, авторські та народні пісні. Зокрема, не залишили байдужими присутніх пісні „Соловейко”, „Дніпровський вальс”, „Волошкове поле” та інші. На закінчення учасники заходу поділилися своїми враженнями про творчість самобутньої співачки.
 

14.05.2015

14 травня в бібліотеці імені С. Олійника, згідно проекту „Подолаємо гендерне насильство разом”,  пройшов вечір запитань та відповідей „Жіночі права крок за кроком та мирне розв’язання конфліктів”. На запитання старшокласників ЗОШ №147 відповідали співробітники Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району – психолог Овсієнко Н. Ф. та юрист Белах Л. Ф. Учнів цікавили проблемами прав жінок та чоловіків у суспільстві та в сім’ї, гарантії захисту цих прав.
 
Наталія Федорівна зазначила, що в житті кожної людини виникає багато конфліктних ситуацій. І від того, як вчинить людина в даному випадку, залежить подальша її доля. Фахівці дали учням  корисні поради у вирішенні даних проблем, як в психологічному так і в юридичному аспекті. На завершення зустрічі присутні були ознайомлені  з тематичною розкладкою літератури з даного питання.
 
 

 

6.05.2015

„Уклін живим – загиблим слава!”

6 травня з нагоди 70-ї річниці перемоги у другій світовій війні в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів 10 класу ЗОШ №147 з ветераном війни, полковником Миром Сергійовичем Муравйовим. Мир Сергійович поділився з десятикласниками спогадами про ті буремні роки. Не встиг закінчити  десятирічку, був призваний на війну. З боями дійшов до Кенігсберга. За мужність та звитягу нагороджений орденами та медалями. В повоєнні часи Мир Сергійович свій досвід передавав молодому поколінню – викладав у Київському училищі зв’язку. Школярі підготували ветеранові невеличкий концерт та вручили йому квіти. Бібліотекар Гребенчук Т. В. На завершення заходу познайомила учасників заходу з літературою  даної тематики, представленою на виставці.
 

 

23.04.2015

„Він мав талант людяності...”, - писав про нього молодший брат Григір. Під такою  ж назвою 23 квітня в бібліотеці імені С. Олійника відбувся вечір - портрет, присвячений 95-річчю від дня народження українського письменника, Лауреата премії ім.     Т. Г. Шевченка Григорія Тютюнника. В заході взяли участь члени клубу „Іванна”. Присутні мали нагоду пройтися життєвим шляхом митця, дізнатися про цікаві, маловідомі факти його біографії. Зацікавили учасників заходу відеозаписи спогадів товаришів Григорія Михайловича. Та все ж  найбільше враження на присутніх справили сторінки книги  „Не зміліє пам’яті криниця”, написаної дружиною Григорія Тютюнника О. Ф. Черненко. Спогади Олени Федотівни є дорогоцінними сторінками до життєвих  та творчих біографій братів Тютюнників, адже написані зі свідчень родичів, односельців. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. Провела бібліографічний огляд тематичної полиці.

 

24.04.2015

24 квітня до бібліотеки імені С. Олійника завітали десятикласники ЗОШ № 147 на тренінг-семінар „Гендерні стереотипи”. Семінар відбувся в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом”. В заході взяла участь співробітник Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району, психолог Овсієнко Н. Ф. Наталія Федорівна познайомила школярів з поняттям „гендерні стереотипи”. Під час вправи „мозковий штурм” учні висловили традиційні та власні уявлення про чоловіка та жінку, їх спільні та відмінні риси, а потім відмітили, як ці уявлення змінюються зі змінами в суспільстві. Завідуюча бібліотекою Діденко Т. А. познайомила присутніх з матеріалами, розміщеними на тематичній виставці.
 
 

9.04.2015

Великдень природи, Великдень душі

9 квітня до бібліотеки імені С. Олійника завітали учні ЗОШ №147. В рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” напередодні свята Великодня викладач творчості недільної школи храму святих мучеників Адріана та Наталії О. С. Бойко провела майстер-клас з виготовлення святкових поробок. Кожен учень самостійно виготовив Великодню листівку та написав привітання зі святом воїнові АТО. Всі листівки будуть направлені в зону конфлікту разом з іншою гуманітарною допомогою. Наприкінці заходу присутні прослухали огляд літератури, завдяки якій всі бажаючі змогли поглибити свої знання про традиції свята Великодня.
 
 
 

03.04.2015

3 квітня в бібліотеці імені С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу «Іванна».
«Інтелектуальний, а тому небезпечний» - так називався літературно-мистецький вечір і таким був для влади Василь Голобородько, письменник, лауреат Шевченківської премії. Його вірші вивчали в американських і канадських інститутах, їх включали до поважних антологій світової поезії. Але на батьківщині творів Голобородька майже не друкували.
 
 
Про ці та інші факти життя поета дізналися присутні. Звучали вірші поета, в яких ніби ожив стародавній світ української пісні, обрядів, адже в своїх творах автор використовує елементи фольклору. На закінчення вечора бібліотекар Гребенчук Т. В. ознайомила присутніх з матеріалами тематичної розкладки.
 

21.03.2015

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» - з цією думкою талановитої української поетеси Ліни Костенко погодяться і ті, хто має талант і сам пише вірші, і ті, хто просто любить поезію.
 
 
Ось і в бібліотеці імені С. Олійника зібралися члени клубу «Іванна», щоб поміркувати над силою мови і розвитком творчих можливостей кожної людини. Тому що поезія – це не просто римовані рядки, а й показник рівня суспільної культури. В ході вечора слухачі дізнались, що за ініціативою ЮНЕСКО в 1999 році було встановлено святкування Всесвітнього дня поезії 21 березня. Мета установи свята – дати новий імпульс і нове визнання всіляким поетичним рухам. Завідувач бібліотеки Т.А. Діденко ознайомила присутніх з виставкою «Чарівність поетичної правди». Але основний час вечора був присвячений читанню «ліричних істин». Учасники вечора Клюєва В. С., Кулинич Г. М., Гайдай В. Ф. читали свої авторські вірші та улюблені вірші українських і зарубіжних поетів.
 
Сюрпризом для присутніх була презентація збірки поезій мешканця Лісового масиву В. С. Колотовкіна «Людям и богиням».
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter