29.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Безмежний світ дитинства»
Літературний калейдоскоп
 
       Сучасна українська дитяча література цікава, яскрава та дивує різноманіттю. В цьому ще раз переконалися учасники літературної студії «Автограф». А оскільки, як показало останнє бліц - опитування, виділити «найулюбленішого» письменника виявилося важко, вирішили здійснити літературний екскурс за творами деяких з них.
 
 
      В жвавій творчій атмосфері діти залюбки розповідали про свої улюблені книжки, згадували  найколоритніших літературних героїв, відповідали на запитання вікторини. А бібліотекарі, демонструючи барвисті ілюстрації до відомих книг, розповідали про найбільш цікаві моменти з творчості письменників.
 

    Приємною несподіванкою для шанувальників пригод стала зустріч з постійним відвідувачем бібліотеці - письменником та художником Олександром Ореховським, який завітав, щоб подарувати читачам свої книжки.
    Як виявилося, зустріти письменника в бібліотеці – дуже просто.
Тож ласкаво просимо до бібліотеки!
 

26.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Дивовижний світ мереживних візерунків»
 Мистецький вечір 
 
     Петриківський розпис - самобутній пласт культури українського народу, визнаний у світі, як феномен національного мислення та художнього уявлення.
26 жовтня в бібліотеку завітали на мистецький вечір «Дивовижний світ мереживних візерунків» члени клубу «Іванна».
 
 

    Бібліотекарі підготували презентацію «Петриківський розпис», витоки якого сягають з давнини та зберігають тісний зв'язок з традиціями народної творчості минулого і набувають нового змісту, нових  якостей і рис сьогодення. Цікавою родзинкою презентації стала розповідь про відому художницю з Петриківців Галину Назаренко, яка розписала храм у Києві, присвячений великомученику Юрію (Георгію) Переможцю у петриківському стилі. Розпис у храмі відповідає християнським канонам і звичаям, тож кожна квітка і колір мають своє символічне значення. Своє бачення про художницю Галину Назаренко, майстриню пензля, висловили також наші користувачі, захоплюючись її унікальним даром, сприйняттям навколишнього світу.     
 
 

    Тематична підбірка «Петриківські орнаменти крізь час…» допомогла читачам дізнатись, як оволодіти всіма «секретами» народного розпису й виконувати його так, як це вміють уславлені майстрині.
    Мистецтво Петриківського розпису стало своєрідним «брендом» України, який заслуговує на світове визнання.

 
 

25.10.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Мозаїки та фрески київських храмів»
Історико-культурологічна мандрівка
 
25 жовтня в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася історико-культурологічна мандрівка «Мозаїки та фрески київських храмів» за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!»,  в якій взяли участь священик храму св. мучеників Адріана та Наталії отець Василій та учні 7 класу ЗЗСО № 218.
Учасники заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою-інсталяцією та переглянули мультимедійний матеріал «Софія Київська дивує новими відкриттями…». Діти  дізналися багато нового про надзвичайно високий художній рівень мозаїчного та фрескового мистецтва київських храмів.
Отець Василій більш детально розповів про ансамблі мозаїк Софії Київської, фрагменти мозаїк Золотоверхого собору Михайлівського монастиря, Десятинної церкви, Успенського собору Києво- Печерської Лаври, Видубицького монастиря та інші.

Мозаїки та фрески київських храмів є видатними пам'ятками середньовічного європейського монументального мистецтва, котрі займають визначне місце у скарбниці світової культури.
 

25.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Світ мистецтва Георгія Нарбута»
Інформаційний дайджест
 
        25 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного пройшов інформаційний дайджест «Світ мистецтва Георгія Нарбута», присвячений до 100-річчя української марки для користувачів різних категорій.
 
 
       Читачам була представлена тематична виставка та мультимедійний ілюстрований матеріал, які ознайомили користувачів бібліотеки з історією створення української марки, життєвим шляхом та діяльністю видатного українського художника-графіка Георгія Нарбута, в творчій спадщині якого безліч талановитих робіт, серед яких і зокрема українська марка.
         Український майстер за своє коротке життя встиг проявити свій блискучий графічний дар з вичерпною повнотою, створив власний художній всесвіт та став помітною постаттю в історії мистецтва.
               


 
 

25.10.2018

Бібліотека №119
«Батурин – легендарна гетьманська столиця»
Відео-екскурсія
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»


«Історія – скарбниця наших діянь,свідок
минулого,приклад і повчання для сьогодення,
застереження для майбутнього.»
                Мігель де Сервантес
 
      25 жовтня читачі бібліотеки відкрили чергову сторінку в історії України – здійснили відео-екскурсію до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Школярі перенеслися у Батурин XVII-XVIII століть – найяскравішу пам’ятку козацької доби, а стрибок у часі їм допомогли зробити бібліотекарі, які підібрали відео-сюжет та цікаву літературу.
 
 
 

     Мандрівка місцем, яке поєднує у собі безцінні пам'ятки української історії, архітектури, культури, археології і природи, стала дуже пізнавальною для підлітків.
    Діяльність гетьманів Лівобережної України, резиденцією яких був Батурин, долучила до історії козаччини нашої Батьківщини. Засмутили користувачів подробиці Батуринської трагедії 1708 року, коли війська Петра І спалили та зрівняли Батурин із землею. А от інформація про те, що останній український гетьман Кирило Розумовський мав чисельну бібліотеку, яка налічувала більше двох тисяч томів, та для її обслуговування навіть виписав з Франції бібліотекаря-упорядника, стала прикладом цінування книги та читання.
   Подорож містом зі славною і водночас сумною історією гетьманства в Україні спонукала юних відвідувачів до подальшого вивчення цього періоду: хлопчики зацікавилися військовими подіями, дівчаткам до душі припала романтична історія кохання гетьмана Івана Мазепи. А для цього у нагоді стали книжки з виставки «Історико-культурна спадщина України: шануємо і зберігаємо разом», які обрали читачі.

 
 

24.10.2018

Бібліотека №151
«Любій малечі про цікаві та важливі речі…»
День нової книги
 
Бібліотека запросила на День нової книги учнів молодших класів ЗЗСО №277.

Бібліотекарями школярам були представлені книги для дітей сучасних українських письменників, серія книг «Дитяча іронічна поезія».
До серії книг «Дитяча іронічна поезія» увійшли твори видатних письменників, які писали й пишуть різними мовами, жили і живуть у різних країнах та умовах. Іронічне ставлення до себе та до життя - не лише гра слів та думок, іронія - універсальний захист від світової невлаштованості і несправедливості. Ці книги адресуються  також дорослим читачам, які хочуть, щоб їхня дитина навчилась сміхом перемагати внутрішні негаразди - страхи, слабкість, невпевненість.

Особливу зацікавленість читачі виявили до нової серії книг «Українські народні казки з вузликами», що стануть в пригоді маленьким розумникам, їх батькам. Діти та дорослі ще раз для себе відкриють красу української  мови,  глибину та мудрість народної казки.
 
Захід пройшов креативно, повчально та цікаво.
Запрошуємо всіх охочих до читання нової літератури!
 

23.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ресурси міжнародних екологічних проектів
для роботи у сучасній школі»

Навчальний вибірковий модуль
 
    23 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся навчальний вибірковий модуль для вчителів природничих дисциплін середніх та старших класів ЗЗСО м. Києва. Слухачі отримали вичерпну інформацію про адаптовані до вітчизняної системи освіти матеріали та додатки до діючих міжнародних екологічних проектів: «Зелений пакет для дітей» (заняття і уроки з екологічної освіти учнів), «Чорноморська скринька» (проект із збереження Чорного моря), «SPARE» (проект з енергозбереження) та ін.
 
 
    З вчителями були проведені практичні вправи та наведені можливі варіанти          використання у навчанні школярів матеріалів, відео-додатків, анімації та проектного     наповнення.
    Захід пройшов в партнерстві з Інститутом післядипломної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка.



 
 

23.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Козацькому роду нема переводу»
Година творчості
 
Інтереси учасників творчої студії «Дивограй», що в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, дуже різнобічні. Але всіх їх об'єднує любов до книги. Особливо цікаві дітям розповіді відомих українських письменників про козаків. Тому чергові «студійні посиденьки», спільно з вихованцями підліткового клубу «Космос» освітньо - культурного центру «Дивосвіт», вийшли дуже плідними.
Розповіді бібліотекаря про цікаві факти з життя запорізьких козаків, голосні читання (за ролями) уривків з улюблених книг, створення ілюстрацій до деяких з них. Як приємно таким чином відкривати нові сторінки історії!
Запрошуємо усіх бажаючих розширити наше коло!
 

20.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Краса гри – в торжестві шахової логіки»
Шаховий турнір
 
        20 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся фінал шахового турніру між учнями шкіл Деснянського району за підтримки депутата Київської міської ради  Юрія Григоровича Зубко.
 
 

      Захід пройшов з метою популяризації шахів як виду спорту серед дітей та молоді, виявленню серед юних шахістів майбутніх талановитих гросмейстерів вітчизняного і світового рівня.
 
 

     Учасники і вболівальники отримали масу позитивних емоцій та висловили бажання продовжувати займатися грою в шахи.

 
 

19.10.2018

Бібліотека №115
«Чарівний світ стародавнього Єгипту»
Мистецька мандрівка

    19 жовтня в Муніципальній галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося чергове заняття з історії мистецтва.
 
 

    До галереї мистецтв завітав 8 клас ЗЗСО №249, який разом з мистецтвознавцем поринув у незвичайну подорож Амарнським періодом мистецтва стародавнього Єгипту. Діти з цікавістю слухали про особливості скульптури цього часу та дізналися багато нового про епоху правління фараона Ехнатона та його дружини Нефертіті.
    Мистецтво може бути захоплюючим! Приєднуйтесь до нас і ви  дізнаєтесь багато цікавого!

 
 

19.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Козацьке серце столиці України»
Віртуальна мандрівка
 за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

 
Україна багата на цікаві історичні події, автентичну культуру та архітектуру.
Треба побачити на власні очі ту красу архітектурних споруд, яка створювалася століттями ще з давніх часів козаччини.
19 жовтня в бібліотеку на віртуальну мандрівку «Козацьке серце столиці України» завітали юні користувачі.
 
 

    Разом з бібліотекарями читачі здійснили віртуальну мандрівку крізь час, в урочище, з якого бере свій початок легендарна річка Либідь, де в природному середовищі козацького селища «Мамаєва Слобода» розташована триверха дерев’яна церква в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці.
    Крок за кроком пройшли від створення храму до сьогодення, який є перлиною українського церковного зодчества, яскравої пам’ятки мистецького доробку минулих віків.
    Тематична виставка «Від вічного до прекрасного» та віртуальна мандрівка спонукає користувачів бібліотеки дізнаватись більше про архітектурну спадщину України.
   
 
 

Відео

 
Міжнародний день сім"ї
 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter