11.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Стежки рідного краю»
 
Бабине літо продовжує радувати нас теплом, гарною погодою та яскравими осінніми барвами. Саме час для прогулянок на свіжому повітрі.

У рамках культурно-історичного проекту «Пам’ятай! Відроди! Збережи!» в бібліотеці ім.          Ю. Гагаріна для дітей підготували презентацію «Найцікавіші пам’ятки Києва».
З презентації діти дізналися багато цікавої інформації про історичну та культурну спадщину Києва та як спланувати маршрут на будь-який смак. Так, переглянути одну з найбільш вражаючих колекцій мистецтва можна в музеї імені Богдана та Варвари Ханенків, відчути український колорит - в музеї “просто неба” Пирогова, чи відвідати одну з найдавніших українських святинь - Києво – Печерську лавру чи Софію Київську.

Подорожуйте! Відкривайте рідне місто! Життя дуже цікаве.
 

10.10.2018

Бібліотека №115
«Геніальний клас»
Інтелектуальна година
 
    З  початком нового навчального року свої двері знову відкрив науково-пізнавальний клуб «Територія Н», створений за сприяння Малої академії наук України та проекту «Наукова Світлиця».
 
 
   У Галереї мистецтв ЦРБ ім. П.Загребельного розпочато змагання команд сьомих класів ЗНЗ № 249 та ЗНЗ № 251 за звання «Геніальний клас». Творчі конкурси триватимуть протягом навчального року.
 
 
   Вражаючі досліди, експерименти, інтелектуальні ігри та творчі змагання під керівництвом автора проекту «Наукова світлиця» Олексія Смірнова запалили учасників заходу та зарядили всіх жагою до перемоги.
 
 
   Знайомство відбулось! Учасники клубу із нетерпінням чекають на наступну зустріч.
  Тож вітаємо всіх із початком нової, повної дивовиж, сюрпризів та вражаючих відкриттів подорожі загадковою територією науки!
Вчитися – це цікаво!
 
 

09.10.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Уроки права – уроки життя»
Тренінг
 
До дня юриста в бібліотеці пройшов тренінг «Уроки права – уроки життя».

В заході взяли участь юристи Центру сім’ї та жінок Деснянського району Овсієнко Наталія Федорівна, Пушкарьова Ольга Миколаївна та учні 8 класу школи №218.
У напрямку морально-правового виховання  відбулась  жвава, злободенна для підліткового віку дискусія, присвячена основним правам та обов’язкам громадян України, правам дитини, нормам правової поведінки, проблемам «свободи», «обов’язку», «відповідальності».
Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Права людини – гарантія розвитку людства».

Ті люди, які добре засвоюють уроки життя стають більш щасливими, розуміють свої помилки, аналізують їх, і намагаються їх більше не робити.

В щоденному житті уроки права та уроки життя тісно пов’язані між собою.
 

08.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Козацька слава, не вмре не поляже!»
Шаховий турнір
 
8 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулось відкриття шахового турніру у клубі любителів гри у шахи «Білий ферзь», присвяченого Дню українського козацтва та Дню захисника України, який триватиме по 12 жовтня.
Бажаємо учасникам вдалої гри!

 

08.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Мандри у дитинство. Східна казка»
Творча зустріч
 
8 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась творча зустріч з письменницею Мариною Ейбрамс за підтримки Благодійного фонду «Рокада» у рамках проекту роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни…».

Пані Марина із власними коментарями представила свій екзотичний твір «Голубые купола и оранжевые крыши» дітям родин біженців, які мешкають в нашому районі та дітлахам молодшої школи ЗНЗ № 238.
Щоб бути мандрівником, не обов'язково збирати валізу і вирушати в далекі країни. Тим більше це важко зробити, якщо Ви - діти. А ось барвиста книга Марини Ейбрамс, що розповідає про дивовижні речі, які оточують хлопчика із гірської Середньої Азії, надасть можливість «помандрувати» кожному.

Навіть дорослі, несподівано для себе, поринуть в дитинство, якщо відкриють сторінки книги.
Завдяки майстер-класу із ліплення «Традиції східної кухні», що провела письменниця, учасники заходу зрозуміли, який вигляд має піч тандир та як «роблять хліб» господині у регіонах Середньої Азії.
    На згадку про творчу зустріч ЦРБ та шкільна бібліотека отримали подарункові видання від Марини Ейбрамс.
  Відносини між людьми, багатонаціональність, спільність культур і в той же час їх різноманіття – це ті важливі проблеми, до яких доторкнулись діти та дорослі  під час зустрічі з автором.
 

07.10.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра»
Літературно-історичний вечір  
«Гей, ви, козаченьки, -
вітер в чистім полі,
Научіть нащадків
так любити волю».
В. Крищенко
 
Напередодні Дня Українського козацтва та Дня захисника України в бібліотеці відбувся літературно-історичний вечір «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра» для членів клубу «Золотий вік».
Учасники заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою-інсталяцією, а також взяли активну участь у вікторині «Що я знаю про Українське козацтво?».
Читачі бібліотеки переглянули мультимедійний матеріал «Історія Українського козацтва» та дізнались про роль козацтва в історії українського народу, яке прославилося безсмертними подвигами у боротьбі за віру, народність і Вітчизну.

Завершилося свято виконанням українських козацьких пісень.

Сьогодні українці продовжують традиції козацтва - з такою ж силою люблять і оберігають свою землю і не забувають про козацьке коріння.
 

05.10.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Вогник людської душі»
Години спілкування
 
     До Міжнародного дня людей похилого віку, в бібліотеці протягом тижня відбувалися години спілкування «Вогник людської душі».
 
 

   Бібліотекарі інформували користувачів про соціально-правові аспекти захисту, які надає наша держава особам старшого віку.
    Відповісти на більшість питань допомогла тематична підбірка «З пошаною й турботою».

 
 

04.10.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Посмішка Сонячного зайчика»
Майстер - клас
 
    До Всесвітнього дня усмішки, учасники творчої студії «Дивограй» вирішили створити «посміхайликів». Після веселої вікторини, підглянувши нові ідеї з книг, діти із захопленням фантазували над «сонячними» чоловічками з паперу.
 
 
 
  Сподіваємося, що такі незвичайні подарунки друзям зможуть поліпшити настрій та подарувати промінчик тепла в прохолодну осінню пору.
 
 

   Пам’ятайте - за будь-якої погоди за вікном, в бібліотеці завжди тепло від посмішок та невгамовних ідей. Ми чекаємо на вас!


 
 

03.10.2018

Бібліотека №119
«До бібліотеки завітав письменник»
Літературна зустріч

    Бібліотека № 119 для дітей 3 жовтня запросила юних читачів на зустріч із відомою письменницею, членом Національної Спілки письменників України, лауреатом багатьох літературних премій Наталією Осипчук.
 
 
     Ніхто із відвідувачів не залишився осторонь жвавого та цікавого спілкування.Залюбки діти знайомилися із героями книжок Наталії Осипчук, представленими, зокрема, на книжковій виставці «Віват, Бібліотеко!». Школярі читали за ролями уривки з повісті «Нас чекають у Щасливому» та шукали відповідь на питання: чи можна почуватися по-справжньому щасливим, якщо комусь поруч з тобою зле?
 
 
   Скоромовки та пізнавальні загадки, створені майстринею слова, долучили учнів до чарівного світу української мови.
 
 
    А казки пані Наталії зі збірки «Щастя у віконці» із творами як письменників-фахівців, так і аматорів,  спонукали до імпровізованої літературної студії: діти охоче пригадували власні вірші та казки. Письменниця похвалила юних авторів, побажала творчої наснаги та зауважила: «Саме читання з дитинства гарних книжок допоможе вам у дорослому житті, а центром читання повинні завжди бути бібліотеки.»

 
 

03.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Від стародавніх бібліотек до сучасних…»
Історико-культурологічний екскурс
за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!»
 
«Книги - це ріки, що напоюють моря…»
Ярослав Мудрий
 
3 жовтня відбулась екскурсія в ЦРБ ім. П. А. Загребельного та історико-культурологічний екскурс «Від стародавніх бібліотек до сучасних…» в якому взяли участь учні 6-7 класів ЗНЗ № 294.

Увазі читачів була презентована тематична виставка, яка ознайомила із засновниками найперших бібліотек на українській землі, з першодрукарями, цінними виданнями книг та Національними бібліотеками України.
Бібліотекарем була представлена мультимедійна презентація, яка допомогла присутнім збагнути, яким був шлях бібліотек крізь віки, перш ніж стати такими, які ми бачимо й користуємося тепер.
Найбільш активні школярі взяли участь в експрес-грі «Історія бібліотек, книги та писемності», інтелектуальних іграх  «Правда чи ні?» та «Книга - ключ до знань», відгадували загадки, читали вірші присвячені бібліотеці.

Тож будемо всі разом шанобливо ставитись до бібліотек та книжної мудрості, як до великих скарбниць духовності, знань та культури!
 

02.10.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Добрий диявол»
Розмова про твір
 
2 жовтня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулось знайомство з воєнно-патріотичним романом «Добрий диявол» за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» для користувачів різних категорій.
Твір читається, як сьогоденна притча. В основу роману покладено справжній випадок, який трапився на Азовському морі з грецьким торгівельним судном, врятованим під час шторму радянським прикордонником. Прототипом головного персонажу став колишній воїн-прикордонник Поліщук Борис Федорович, людина, яка знайшла в собі сили перебороти труднощі, вистояти, не підкоритись чужій волі, тим самим врятувати інших від смерті. Автор прагнув показати нелегку службу в суворі та одноманітні будні прикордонників, зовні звичайну роботу, але по суті героїчну щоденність.

«Кожен повинен стояти на своєму посту та відчувати за собою цілу країну», - наголосив в своєму творі класик-української літератури Павло Загребельний.
 

Відео

 
До 90 - річчя Давида Черкаського.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter