30.05.2018

Бібліотека №119
«Квітують свічками каштани»
Майстер-клас

«В місті ясно, біло-ясно день і ніч:
То розквітло рясно-рясно
На каштанах білих свіч.»
Вадим Пепа


Наша славна столиця вже готується зустрічати сонячне гаряче літо, яке подарує чудовий настрій та незабутні емоції, а днями вона ще й відсвяткувала свій 1536-й день народження.
30 травня на майданчик біля бібліотеки № 119 для дітей залюбки завітали як читачі бібліотеки, так і зацікавлені перехожі. Усіх охочих бібліотекарі запросили стати частиною улюбленого свята киян та запропонували майстер-клас «Квітують свічками каштани», адже саме це могутнє та красиве дерево є символом Києва, його візитівкою.
 
 
 

    Діти захоплено спостерігали, як у руках бібліотекаря звичайний кольоровий папір перетворюється на фантастичну квітку каштана, що ніби розкриває свої пелюстки! Вони із задоволенням створювали не тільки поодинокі квіти, а навіть пишні різнобарвні букети, адже квітів багато не буває.
Тепер разом із квітами, виготовленими власноруч, юні майстри подарують своїм близьким майже літній настрій і принесуть краплинку щастя та радості у родину. А можливо, ці чарівні букетики стануть прекрасними подарунками  друзям-одноліткам до Міжнародного дня захисту дітей, який наближається.
 

30.05.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Творить добро на цьому світі не запізнись!»
                                        Бібліотерапія                                                 
                                         за проектом «Здоров’я  людини – здоров’я  нації»
    
      До 100-річчя Товариства Червоного Хреста України в бібліотеці
ім. В. Кучера відбувся захід «Творить добро на цьому світі не запізнись!» спільно з Деснянською районною організацією Товариства Червоного Хреста України для юнацтва.
 
 
 

    Школярі ЗОШ №218 дізнались, що  Товариство Червоного Хреста України – це громадська організація, яка займається  захистом  життя людини, попередженням та полегшенням людських страждань під час збройних конфліктів, стихійного лиха, катастроф та аварій, наданням  допомоги медичній службі збройних сил і органам охорони здоров’я…
 
 
 

    Під час тренінгу «Перша домедична допомога» учні продемонстрували кмітливість та винахідливість, обговорили особливості першої долікарської допомоги та її значення у збереженні життя людини.
       Старшокласники прослухали інформацію про способи реанімації людини у разі зупинки серцебиття та дихання та відпрацювали  дії за допомогою манекенів.
Учасники «бібліотерапії»  зацікавленістю ознайомились з тематичною розкладкою «100 років милосердя» та  мультимедійним матеріалом «Товариство Червоного Хреста України».

 

26.05.2018

Бібліотека №1
                                                             «День Биківні»
                                                          Бібліотечний майданчик

    26 травня до 160-річчя селища в парковій зоні поруч з бібліотекою-філією № 1 працівниками ЦБС було облаштовано бібліотечно- інформаційний майданчик. Учасники заходу мали змогу ознайомитись з тематичним переглядом літератури «Моя маленька Биківня», який надає цікавий матеріал про сторінки минулого та сучасності цієї історичної місцевості та взяти участь в різноманітних бібліотечних іграх та розвагах.
 
 
 

    Маленькі мешканці селища разом з бібліотекарями з радістю займалися хенд - мейдом: прикрашали цукерки яскравими кольоровими метеликами, робили закладки для книжок.
Дійсно чарівним для дітей різного віку був казковий аква-грим.
 
 
 

Відділ довідково – бібліографічної та  інформаційної роботи представив інформаційні видання: «Гімн Биківні», «До 160-річчя виникнення селища Биківня» та рекламу послуг бібліотек для дітей та дорослих.
 
 
 

    В заході взяли участь представники громади ромів, які виявили бажання взяти участь в бібліотечній інтерактивній краєзнавчій грі «Стежками рідного краю…» та надали правильні відповіді на запитання.
    Мешканці с. Биківня є активними читачами та цінують внесок бібліотеки в культурно-освітній розвиток місцевої громади.
        
 

25.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Прекрасний Києве на предковічних горах…»
                                                                     Краєзнавчий мікс
                                                           «Схиляюсь перед величчю твоєю,
                                                            Золотоглавий лицарю століть.
                                                            Твоєї слави відгомін стоїть
                                                            Над щедрою вкраїнською землею…»
                                                                                   М. Рильський

 
    25 травня у святковому дійстві на честь дня Києва, яке відбулося на концертному майданчику біля Деснянської райдержадміністрації, активну участь взяли працівники публічних бібліотек району.
 
 

   До відзначення свята увазі мешканців району різного віку були представлені краєзнавча мозаїка «Пишаюсь Києвом своїм, його людьми, його красою…», книжковий колаж «Мій Київ - красень над Дніпром». Видання, презентовані на пересувних виставках розповідають про найцікавіші події в історії міста, відомих киян, надають можливість побачити у світлинах фотоальбомів всю красу і велич нашого неповторного міста.
 
 

  Учасники вікторин «Київ історичний…», «Місце на хвилях вічності», краєзнавчого лото «А історію столиці знати кожному годиться» та інтерактивних бібліотечних ігор показали свою ерудицію та знання з історії та культури міста. Окремою інформаційною частиною були визначені питання та відповіді, присвячені видатним особистостям, іменами яких названі вулиці нашого району.
 
 

    Свято стало особливим для дітей, які долучилися до майстер-класів. Школярі різного віку навчились створювати : листівки «Квітучий символ Києва» в техніці аплікації, фігурки «Київський каштан» в техніці орігамі. Радісною ноткою заходу для малечі був майстер-клас з аква –гриму від «творчого бібліотекаря», який дозволив перетворитися звичайним малюкам на «справжніх казкових героїв».
 
 

    Для мешканців нашого району бібліотекарі підготували інформаційні буклети: «Етнічний Київ, «Міста-побратими Києва», «День Києва».
 
 

    Ми пишаємося своїм містом, його творчими досягненнями, історією, культурою та традиціями. Всіх нас об’єднує та надихає прекрасний і вічний Київ.
 

25.05.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Беатріче з хутора Мотронівка»
Літературний вечір

           25 травня в бібліотеці ім. С. Олійника відбувся ювілейний літературний вечір, присвячений 190-річчю від дня народження української письменниці Ганни Барвінок.
    Вивчаючи призабуті або ж насильно вилучені сторінки рідної історії, мимоволі дивуєшся: наскільки ж багата українська культура!
 
 

     Життєвий шлях Ганни Барвінок (Олександри Михайлівни Білозерської – Куліш), «героїні вечора», яскраво доводить, що внесок таких особистостей в розвиток нашої культури неоціненний. Саме на цьому наголосили члени клубу «Іванна», зібравшись на чергове засідання.
   Учасники заходу перегорнули життєві сторінки цієї непересічної особистості: історію кохання Олександри Білозерської й Пантелеймона Куліша, дружбу з Тарасом Шевченком та Миколою Костомаровим.
   Звучали уривки оповідань Ганни Барвінок зі збірника її творів, виданого в незалежній Україні після довгого замовчування.
    Вивчаймо літературну спадщину цієї шляхетної обдарованої жінки, її неповторну поетичну мову!
   


 
 

25.05.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
 «Мій Київ, древній і молодий»
                                                                          Краєзнавча година
 
 
     25 травня до бібліотеки ім. В. Кучера завітали учні 3 класу ЗОШ № 147 на краєзнавчу годину «Мій Київ, древній і молодий», яка була присвячена святкуванню Дня Києва.
 
 
 

     Діти залюбки ознайомилися з виданнями, представленими на літературно - ілюстративній виставці «Вічне місто на схилах Дніпра». Переглядаючи мультимедійний матеріал «Древній Київ», школярі поринули в атмосферу сивої давнини часів заснування та становлення нашого величного міста, дізналися про його значення в українській та європейській історії та культурі.      
    Заключним акордом заходу була вікторина «Я люблю і знаю Київ».
 

25.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Найрозумніший»
Інтелект-турнір
«Ніщо не заважає людині
завтра стати розумнішою,
ніж вона була учора»
Петро Капіца


   Травень місяць – це своєрідний час підбиття підсумків для школярів та педагогів. Бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного запропонували учням другого класу перевірити себе у різних галузях знань і взяти участь у інтелект-турнірі.
 
 
 

  Діти почувалися впевнено і відповідали на питання з гумором і винахідливістю. Проте до півфінального туру потрапили шість другокласників, серед яких визначився лідер-знавець. Школяр виявив найкращу обізнаність в основних предметах та галузі загальних знань.
Переможці отримали у подарунок журнали і газети від міжнародного конкурсу «Колосок».
  Однокласники пораділи за своїх друзів та зробили спільне фото.
 
 

24.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Три романи про Дмитра Череду»
Знайомство з творами
за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»
 
В 70-х роках минулого століття Павло Загребельний, працюючи над історичними романами, водночас не полишав сучасних йому тем робітничого життя. Наслідком його художнього освоєння сучасності стали романи: «З погляду вічності»,«Переходимо до любові», «Намилена трава».

Головний герой романів - робітник- трубопрокатник Дмитро Череда - дотепний, іронічний, небайдужий до всього, що діється довкола.

Проблеми, які увійшли в перший твір «З погляду вічності» - людина і праця, людина і обов'язок, творчість і ремісництво, пошук і закостенілість.
Увазі читачів бібліотекарем було представлено наступний  роман «Переходимо до любові», сюжет якого продовжує життєві колізії Дмитра. Головний герой старанно підвищує професійну кваліфікацію і стає одним з найкращих робітників виробництва. У назві твору «Переходимо до любові» письменник відображує мрію Дмитра знайти «сірооку» дівчину, яка буде відповідати уявному образу коханої жінки.
Роман «Намилена трава», презентований бібліотекарем розповідає, як герой твору потрапляє як стипендіат ЮНЕСКО до Америки, на якийсь час полишаючи свої робітничі клопоти, і знайомиться з новим для себе світом. Автор критикує психологію, поняття свободи та демократії, розкриває світ злочинності Сполучених Штатів Америки.

Чому перебуваючи в одній із розвинених країн світу, не зважаючи на «зовнішнє» матеріальне благополуччя, Дмитро Череда мав велику мрію повернутися додому, читачі дізнаються, якщо прочитають цей твір.
 
Ласкаво просимо всіх охочих до читання творів Павла Загребельного!
 

24.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Слава Вам, брати-просвітителі!»
Інформаційна хвилина
 
«Вищою формою писемної культури
є книжність: її можливості
щодо передачі також інформації
(і в просторі, і в часі) воістину безмежні»

М. Брайчевський
 
Щорічно 24 травня, ми вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, які заклали основу слов’янської писемності.

День слов’янської писемності і культури, окрім України, святкують у  Білорусі, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії.
З нагоди цього свята в ЦРБ ім. П. А. Загребельного  пройшла тематична інформаційна хвилина про життєвий шлях святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія, представлена виставка «Джерела духовності слов`янських народів».

Сподіваємось, що книги з виставки та публікації з періодичних видань,будуть цікавими й корисними для відвідувачів. Адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов.
 

23.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тернистий шлях до вершин»
Зустріч з видатним спортсменом

«Основа перемоги над собою та іншими
– абсолютна цілеспрямованість»

Масутатсу Ояма


В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного 23 травня 2018 року відбулася зустріч зі Станіславом Близнюком, почесним президентом Федерації кіокушин карате України, заслуженим тренером України, доктором економічних наук.
Володар 6 дану та чорного поясу, який він отримав з рук засновника кіокушин карате Масутатсу Оями, розповів присутнім про свій шлях у спорті, про свої перемоги та поразки, про становлення карате в Україні.
 
 
Станіслав Близнюк представив свою книжку «Шлях кіокушин карате в Україні», яка присвячена історії розвитку бойових мистецтв на території України – від напівлегендарних козаків-характерників до кіокушину.

ЦРБ ім. П. Загребельного отримала в подарунок від автора 20 примірників цієї книги, яку незабаром всі охочі зможуть прочитати.

Як зазначив почесний гість заходу, депутат Київської міської ради Денис Попов «карате створено для тих, хто прагне гартувати тіло і душу. Тож необхідно переймати у інших націй все найкраще, щоб збагатитись духовно і фізично та розбудовувати і захищати нашу Україну».
 

22.05.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Поцілунок Сонячного зайчика»
Літотерапія
 
Кожна людина час від часу потребує емоційного розвантаження та поповнення життєвих сил. Особливо це необхідно дітям з функціональними обмеженнями. Тому чергова зустріч з вихованцями центру соціально – психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна, стала своєрідним майданчиком ігротерапії.
Артерапія – це майстер – клас з розпису природного каміння. Він дозволив не тільки помалювати, опанувати новий вид техніки, але й дав чудову можливість розім’яти пальчики,  покращити моторику рук. А ще – відчути: як приємно тримати у руці такі гладенькі камінчики!
 
А з яким задоволенням діти і дорослі відвідали сеанс… каністерапії! Інструктор-кінолог Навчально-дресирувального центру "Лармон" Олена Гонтарук продемонструвала здібності та навички свого помічника коллі. Життєрадісний Рей дуже потішив всіх присутніх. Чотирилапий пухнастик танцював, дозволяв гладити себе, виконував команди, грався з дітьми, «позував» на фото та подарував незабутні емоції та заряд хорошого настрою. Під враженням здібностей Рея, не залишилася без уваги й книжкова виставка про «кращого друга людини».

Доречним виявилася й презентація «Парки Деснянського району». Коли тепло і за вікном хороша погода – саме час збиратися на прогулянку. Еко - терапія дозволила нагадати і дітям, і дорослим найкращі місця для відпочинку, історію та пам'ятки прилеглих парків, послухати «Пори року» Вівальді.

Зустріч була дуже сонячною та теплою, адже кожна посмішка немов «поцілунок сонячного зайчика» зігріла серця всіх присутніх.
 

Відео

 
Дітям про Конституцію України.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter