10.02.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Паперова філігрань» - квілінг
Майстер –клас 

Останім часом досить популярним захопленням як дорослих, так і дітей, став квілінг. І це не випадково, бо створювати орнамент з маленьких паперових «баранців» - заняття дуже приємне і доступне усім. Воно дає можливість не тільки виготовляти  чимало цікавих та неповторних прикрас, а й чудово розвиває дрібну моторику та увагу людини. Робота з папером корисна тим, що вчить розрізняти кольорову гамму і поєднувати гармонійно кольори.
 
Тому, майстер – клас з квілінгу, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, привернув увагу не тільки користувачів бібліотеки, але й вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями». З задоволенням прийняли участь у майстер-класі і батьки. Під час занять, під керівництвом молодої досвідченої майстрині (Несиної Анни), присутні навчилися скручувати в спіральки вузькі та довгі смужки паперу, змінювати їх форму, створювати з отриманих деталей різні пласкі композиції. З гордістю продемонстрували учасники чудові листівки, створені власноруч, бо відчули себе справжніми майстрами.

 

29.01.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Стрій з бабусиної скрині»
Заочна екскурсія до Національного музею
 українського народного декоративного мистецтва

Український національний костюм - це не просто одяг. Це - символ нації,  народне надбання, майстерність, що пережила роки.  У цьому змогли переконатися відвідувачі бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завдяки заочній екскурсії до Національного музею українського народного декоративного мистецтва разом зі старшим науковим співробітником Недочитаною Оленою Олексіївною.
 
Багато цікавого узнали присутні: про жіночі сорочки (аж по "кісточки") та їх оздоблення; про спідницю та  плахту; про запаску та корсетку, про шаровари та інше. Дуже здивувало усіх, що в кожній сім’ї було стільки скринь, скільки дівчаток, і вже з сими років, разом з дорослими, вони повинні були готувати собі придане (шити одяг, вишивати). Привернули увагу і експонати народознавчого куточку бібліотеки: рубель, качалка та  інші, які вдало, у своїй розповіді, використала Олена Олексіївна. Не залишилася поза увагою і чудова виставка книг та альбомів про українське вбрання.
З великим захопленням учні 9-го класу 218 середньої школи прийняли участь у демонстрації одягу (експонатів музею). Імпровізований подіум допоміг перетворили сучасних дівчат у гарних панянок минулого, візуально переконав усіх, як писав І.Репін, який «…це дійсно народний, зручний і граціозний костюм», який витончений смак має український народ.
 

22.01.2014

Бібліотека №115
Фантастичний світ Марії Приймаченко

"Роблю сонячні квіти, бо люблю людей, роблю на щастя людям,
щоб квіти мої були, як саме життя народу".
М. Приймаченко
 
Одним із здобутків української та світової культури XX століття є творчість Марії Приймаченко -  української художниці, майстра народно-прикладного мистецтва. Її творчість надзвичайно багатогранна, а малярська манера – індивідуальна. Художниця створювала власний символічний Всесвіт, вражаючий своєю незбагненністю.

З нагоди 105-річчя від дня народження майстрині, в бібліотеці №115 для дітей відбулося засідання клубу «Чомусик» - година мистецтва «Вічна загадка Марії Приймаченко».
 
Співробітниця Національного музею українського народно-декоративного мистецтва Нікітіна Н. В. познайомила учнів 5 класу ЗОШ № 259 з неповторним світом образів створених М. Приймаченко яких у природі не існує. Розповідь супроводжувалась демонстрацією слайд-шоу з її картин. Діти були не байдужими, виявили зацікавленість до творчості художниці та задавали багато питань, на які отримали вичерпні відповіді.
 
Ми сподіваємося, що споглядання її картин подарувало нашим читачам не тільки гарний настрій, а й натхнення на власну творчість.
 
 

17.01.2014

Бібліотека №115
Літературно-музичне свято “Нас єднає Шевченкове слово”

Покоління поколінню
Про тебе розкаже
І твоя, Кобзарю, слава
Не вмре, не поляже


В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам`ятає і шанує людство. До них належить й ім`я великого українського поета Тараса Шевченка. 2014 рік присвячений 200-річчю від дня народження Кобзаря і оголошений в Україні Роком Тараса Шевченка.
 
Літературно-музичною композицією «Нас єднає Шевченкове слово» в бібліотеці №115 була відкрита низка культурно-мистецьких заходів  Деснянської  ЦБС присвячених цій даті.
У підготовці літературно-музичної композиції взяли участь наші читачі учні 6 класу ЗОШ № 259.
 
Читання кожного вірша супроводжувалось акомпонементом на бандурі, що створювало певну атмосферу в залі та підкреслювало емоційність та красу шевченкової поезії. Справжньою окрасою заходу стало виконання пісні про Україну ансамблем бандуристів школи мистецтв №3. Проникнутись духом творів Кобзаря допомагала також демонстрація уривків з кінофільму «Тарас Шевченко» , прослуховування чудового виконання пісні «Зоре моя вечірняя» та уривок з фільму, який відображає дитяче сприйняття віршів Т.Г.Шевченка за допомогою малюнків.
 
А для наших читачів і всіх бажаючих зустрічі з особистістю Шевченка та його творами будуть продовжуватись.
 
 

13.01.2014

Бібліотека ім. В. Кучера
"Українська жар-птиця М.О. Примаченко"
 
"Я схиляюся перед
дивним мистецтвом
цієї геніальної українки"
Пабло Пікассо

105 років тому, 12 січня 1909 року, в селі Болотня на Поліссі, зовсім близько від Чорнобиля, народилася художниця від Бога – Марія Примаченко (Приймаченко).

Про творчість народної художниці України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка Марії Приймаченко (Примаченко) на одномуз засідань клубу «Золотий вік» розповіла бібліотекар Юрченко К.Л. та показала фільми «Світ та Марія Приймаченко» та «Марія Примаченко та її складна доля стає синонімом України».
 
Її дивосвіт був чарівним і неповторним, унікальним і сонцесяйним, щирим і добрим, як вона сама. Людям у цьому світі велося гармонійно і вочевидь щасливо, а поміж великими, як у раю, диво-квітами з незліченною кількістю вишуканих пелюсток блукали в своїх казкових житейських справах розписні диво-звірі, і співали над ними витончені птахи з жіночими очима. Може, тому й лишається її світ поза часом і простором, бо всім нам хочеться жити яскраво і з надією на краще, а від споглядання її робіт у потаємних закутках душі накопичується оптимізм, піднімається настрій і впевненість, віра у краще майбутнє.
Ансамбль "Діброва" та гурт "Гомін" привітали народними піснями усіх присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим, святим Василем та Водохрещем, побажали щастя, здоров”я, достатку, миру та спокою.
 

25.12.2013

Бібліотека №115
Новий рік, Новий рік
Вже ступає на поріг.
Бути танцям круг ялинки,
Бути пісням, бути грі.
В. Малишко
Знову казка прийшла новорічна
 
Сьогодні в бібліотеці № 115 для дітей весело, гамірно, всюди лунає запальна музика. По читальних залах в яскравому вбранні пересуваються королі та принцеси, д’Артан’ян, Кощій Безсмертний, Аладін та східні красуні, Кікімори та Бабки-Йожки, які більш схожі на сучасних пані. Зараз вони всі мешкають в новорічній казці, (у повсякденному житті це учні 3-а класу, школи № 312) і беруть участь у новорічному святі „Скоро скоро Новий рік переступить наш поріг.”
 
Казка, Новий рік – це все загадкове, чарівне, тому і майстер-клас з пісочної анімації, в якому взяли участь наші казкові  герої, теж був незвичайним і чудовим. Діти побачили, як на їх очах створюється піщана казка про Вінні-Пуха, а потім вони самі мали змогу перетворитися на справжніх художників і теж малювали на піску. Потім хлопців та дівчат чекав мім і всі захоплено подивились зимову пантоміму та погралися з мімом у сніжки.
Кульмінацією свята стали ігри та конкурси, які запропонували Дід Мороз та Снігуронька. Програвших не було і, звичайно, ніхто не лишився без подарунка. Дві години сміху, пісень, гарного настрою. Незадоволених не спостерігалось. Тому всіх вітаємо з Новим роком!
 
 

24.12.2013

Бібліотека №115
Новорічний вечір
"Ті, що кохають звуки гітари"

Напередодні Нового року в бібліотеці №115 для дітей відбувся святковий концерт для юних меломанів – любителів рок-музики. На вечорі виступили учні гітарної студії з сольними програмами, а також, у складі гуртів "Бі-1", "СМСЯ" (Саша, Міша, Света, Яся), рок-гурт "Двоє проти вітру".
 
 
Звучали пісні на вірші Булата Окуджави, Марини Цвєтаєвої, новорічні "Last Christmas", "Новогодние игрушки", а також відомі рок-хіти "Серебро"(Бі-2), "Я свободен"(Кіпелов), "Метель"(ДДТ) та інші. Підтримати дітей-музикантів прийшли читачі бібліотеки, друзі та батьки.
 
 
Гітаристи вперше грали перед такою великою аудиторією, вони дуже хвилювались, але даремно, бо буквально з першої ноти звуки гітари полонили зал, хтось підспівував, а хтось танцював. В перервах між піснями ведучі Саша і Міша розважали глядачів та учасників вікторинами, конкурсами і загадками, тематикою яких був наступаючий рік Коня. Аплодували артистам стоячи та довго не хотіли відпускати. А коли зменшили світло, виключили камери, гості перейшли до солодкого столу, почався справжній "jam session". Жива музика, тепле спілкування, новорічні імпровізації та піднесений настрій створили чудову передноворічну атмосферу.
 

20.12.2013

Бібліотека №119
«Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує»
«Мир вам, дітки в цій оселі!
Будьте радісні й веселі!
Всім здоров’я вам бажаєм,
Щастя й долі в ріднім краю!» -

так 20 грудня вітали в бібліотеці № 119 вихованців ДНЗ № 176 та їх батьків, запрошених на народознавчу подорож «Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує» з нагоди чудового зимового свята.
 
Особливо шанованим в Україні святом є День Святого Миколая, історію якого малятам розповів гість бібліотеки - служитель Храму св. мучеників Адріана і Наталії диякон Василій. Затамувавши подих, дітки слухали легенду про Миколая-Чудотворця, котрий допомагав людям, любив дітей і творив добро, а тепер кожного року в ніч на 19 грудня тихо, щоб не розбудити діточок, приходить до них, кладе під подушки або в чобітки гостинці, а вдень являється у короні, барвистій киреї і несе найсвятіший дар – любов до людей, до України.
 
Багато цікавого дошкільнята дізналися з книжок на виставці «День Святого Миколая серця добром зігріває», огляд якої провели бібліотекарі і на якій були представлені оповідання, вірші, казки українських письменників Дніпрової Чайки, Марії Підгірянки, Галини Кирпи, Дмитра Чередниченка, Марії Людкевич.
 
На святі маленькі читачі величали Миколу-Угодника віршами і піснями, зверталися до нього у своїх проханнях, на які заслужили тільки чемні та слухняні малюки

 
З радістю дітлахи отримали подарунки від Святого Миколая і запам’ятали, що чудеса відбуваються там, де у них вірять, адже Чудотворець приносить більший дар, ніж вимріяна забавка та солодощі, він несе добро і милосердя, вселяє в маленькі серця любов до ближніх, відкриває світ знань, нагадує про традиції рідного народу.
 
 

21.12.2013

Бібліотека №115
Дбаючи про щастя інших,
Ми знаходимо своє власне.
Платон
Зігрій дітей своїм теплом

В цю суботу бібліотекарі та волонтери з Родинного центру відвідали вихованців притулку для неповнолітніх в Деснянському районі і подарували діткам теплі речі та своє тепло.

З 28 листопада по 20 грудня 2013 року за ініціативи Бібліотеки №115 для дітей та Родинного центру "Family&Education" відбувалась благодійна акція «Клубочок щастя – подаруй тепло дитині» до Дня св. Миколая. На заклик акції відгукнулись усі бібліотекарі та читачі ЦБС Деснянського району м.Києва. Спільними зусиллями було зібрано близько 200 кг теплих речей, іграшок та книжечок для дітей, які позбавлені батьківської любові та турботи.

Згодом нас запросили до маленьких дітей (до 10-ти років) в групу, де головний бібліотекар Наталя Леонідівна провела літературну вікторину"Сніжними доріжками зимонька прийшла". За правильні відповіді діти отримували іграшки і книжечки. Тут з`ясувалось, що більшість з дітей не вміють читати. Бібліотекарі, разом з волонтерами Родинного центру вирішили почитати діткам вголос.

Час нашого спілкування невплинно стікав, бо на порозі вже стояли інші благодійники, тож ми домовились зустрітись після свят.Прощаючись, ми бачили щирі посмішки та яскравий блиск очей дітлахів.

Така акція не відбулася би без підтримки багатьох небайдужих людей. Бібліотека №115 для дітей говорить "СПАСИБІ!" за чуйність.
 
P.S. На фотографіях Ви не побачите обличчя дітей, просто їх не дозволяли фотографувати. Деякі з них ще мають батьків і дуже складні долі.
 

18.12.2013

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Збережемо ялинку"
 
18 грудня в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбувся майстер-клас "Збережемо ялинку". Незабаром Новорічне свято. За традицією родини прикрашають кімнати і ставлять ялинку, бажано живу. І часто буває, що на ялинкові базари потрапляють ялинки, вирубані браконьєрами будь-де. І ось на майстер-класі голова Київського міського осередку НМЦ "Екологічна ініціатива" Бєлан Владислав Юрійович розповів дітям як треба берегти природу, купляти лісову красуню лише з чіпом. А ще можна придбати ялинку в горщику і навесні висадити її біля будинку. Діти за допомогою малюнків показали своє розуміння захисту ялинок, жваво брали участь у Новорічній вікторині.
 
 
 
 

16.12.2013

Бібліотека №115
Майстер-клас до дня Св. Миколая «Медяник для Миколая»! Розпис пряників-«миколайчиків»

Кожен із нас — і малий, і великий — щороку потай мріє зустріти Святого Миколая або принаймні знайти під подушкою омріяний подарунок від нього. Випікати для дітей печиво на свято улюбленого святителя Миколи Чудотворця — давня традиція України. Пряники бувають різних форм: у вигляді сонця, зірочок, місяця, ялиночок, пташок та ангелів, але найпопулярнішими є медяники у формі святого Миколая! В давнину пряники були символом свята, їх дарували з побажаннями благополуччя і достатку. Пряники розмальовували всім сімейством, і навіть використовували для прикраси будинку чи новорічної ялинки.

Цієї суботи ми також розписували пряники, виготовлені за старовинним сімейним рецептом майстринею Анастасією Красовською. Великі й маленькі, серйозні і веселі читачі радо взяли участь у виготовленні прикрас. І навіть ті, хто переконував, що малювати не вміє, взявши в руки ароматний імбирний пряник і кульочки з різнокольоровими їстівними фарбами раптом видавали справжнісінькі шедеври. Наприкінці майстер-класу Анастасія пригощала всіх чарівним чаєм і за чаюванням розповіла історії з київського чайного життя. В бібліотеці ще довго зберігався запах імбиру, кориці та новорічного дива.
 
 
 
 
 

 

Відео


Бібліоніч у бібліотеці № 115 для дітей

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter