20.05.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Відлуння тих далеких днів сльозами на очах бринить»
Виїзне засідання
                                                                    «Історії ж бо пишуть на столі.
                                                                     Ми ж пишем кров`ю на своїй землі.
                                                                     Ми пишем плугом, шаблею, мечем,
                                                                     піснями і невільницьким плачем».

                                                                               Ліна Костенко
 
     Щорічно День пам'яті жертв політичних репресій припадає на третю неділю травня.У цей сумний день працівники бібліотеки ім. В. Кучера організували виїзне засідання клубу «Золотий вік» в Національний заповідник «Биківнянські могили», щоб вшанувати пам’ять жертв політичних репресій.
 
 
 
         
   Биківня є найбільшою братською могилою в Україні, де покоїться цвіт нації. Досі ніхто не знає, скільки десятків тисяч наших співвітчизників лежать у Биківнянському лісі.
      Пам’ять про невинно убієнних має стати запорукою, аби не повторювати подібних злочинів у майбутньому! Вшануємо тих, хто не промовчав і пішов у небуття. Тих, хто хотів щось змінити. Вічна їм пам’ять!


 
 

20.05.2018

Бібліотека №1
 Биківня – територія пам’яті
  Краєзнавча година
 
«Під сонцем вічності древніє й молодіє.
Його жорстока й лагідна душа.
Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ»

 В. Симоненко

Биківня є мовчазним свідком великого терору…
20 травня бібліотекар разом із мешканцями с. Биківня взяли участь у Всеукраїнському заході до вшанування Дня пам’яті жертв політичних репресій. На території Національного історико – меморіального заповідника «Биківнянські могили» відбулась офіційна церемонія за участю Президента України – Петра Порошенка та інших високопосадовців.
Злочини на «Биківнянських могилах» прирівнюють до тих, які були вчинені в Катині, Аушвіці, Бухенвальді, Бабиному Яру, на Соловках.
За участю громадськості  відбувся міжконфесійний молебень в пам’ять про жертви політичних репресій, мітинг – реквієм і виступ Національного заслуженого академічного народного хору ім. Г. Верьовки.
Мешканці с. Биківня  активно долучаються до культурно-історичного проекту ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»  та вивчають історію рідного краю.
 

19.05.2018

Бібліотека №115
«Всеукраїнський Велодень у Києві»
Акція

       Бібліотека № 115 для дітей взяла участь у найбільшій велоподії року, яка об’єднала усіх, хто любить велоспорт.
 
 
 

    Бібліотекарі зустрічали учасників велопробігу на його фініші, у парку «Муромець» Деснянського району, де пропонували всім охочим взяти участь у веселій вікторині «Чи знаєш ти Київ?». Найменших велосипедистів   залучили до майстер-класу «Кукла-мотанка», а усіх охочих -  знайомили з книжковою виставкою «Читай-місто» та пропонували цікаві книг з буккросінгу.
 
 

   Тож  запрошуємо всіх до нас у бібліотеку, де кожен може знайти собі книжку для душі та цікаво провести свій вільний час!
   
 
 

18.05.2018

Бібліотека №115
«Київські казки»
Голосні читання
 
18 травня бібліотека № 115 для дітей завітала до навчально-виховного комплексу"Мрія" Деснянського району міста Києва. Бібліотекарі влаштували діткам віртуальну прогулянку найкрасивішими та найцікавішими місцями старовинного Києва та познайомили з творчістю української дитячої письменниці, казкарки, Зірки Мензатюк.
Вихованці НВК «Мрія» із цікавістю поринули у  подорож містом, де жив Кирило Кожум’яка, де тече річка Либідь і височіють гори Хоревиця і Щекавиця, на яких збудували місто легендарні князі і довкола яких здіймаються загадкові двотисячолітні Змієві вали.
 
«Київські казки» Зірки Мензатюк зачарували всіх присутніх, нікого не залишивши байдужими. А найбільш активні учасники голосних читань отримали від бібліотекарів чудові  подарунки.
 

18.05.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Психолог! Порадь, що робити!»
Розмова з психологом
за проектом «В життя зі школи стежку обираємо»
 
Для надання фахової допомоги учням  9 класу ЗОШ №147 у виборі професії до бібліотеки ім. С. Олійника завітала психолог Центру у справах сім`ї та жінок Овсієнко Наталія Федорівна.
 
Темою спілкування було ознайомлення учнів з професією психолога, виховання спрямованості на самопізнання, формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії.

Увазі юних читачів бібліотеки була представлена підбірка тематичної літератури, яка детальніше допоможе зрозуміти роботу психолога, її засади та напрямки. Також зацікавила учнів виставка – порада «В життя зі школи стежку обираємо».

Робота бібліотеки й надалі у рамках проекту буде спрямована на допомогу школярам у виборі професії.
 

18.05.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Зміна клімату.
Як ти до цього причетний?»

Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

Чергову зустріч юні любителі природи присвятили Міжнародному дню клімату.
Бо кліматичні зміни, які відбуваються вже сьогодні - одна з найгостріших екологічних проблем.
А оскільки з самого ранку «погодні негаразди» продемонстрували, як звичайний дощик може порушити наші плани, заняття гуртка «Капітошка» було перенесено до школи.
Але це не завадило дуже серйозно підійти до цього питання. 
За допомогою книг, різних наочних матеріалів та ігрових завдань учні відкрили для себе багато цікавого: які основні причини зміни клімату та наслідки цього, чому не можна  забруднювати атмосферу… І головне – що кожен з нас може зробити, щоб цього не сталося. Більш за все дітей вразили “надзвичайні ситуації” та проблеми водопостачання.
 
Сподіваємося, що канікули - чудова можливість більше уваги приділити книгам, у яких є відповідь на усі питання, особливо – про  ланцюжок "людина-природа".
 

18.05.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Про біль, про муки, пам'ятайте, люди!»
 Патріотична хвилина
    
    18 травня Україна вшановує День скорботи й пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. З цієї нагоди у бібліотеці ім. В. Кучера відбулася патріотична хвилина «Про біль, про муки, пам'ятайте, люди!» для любителів клубу гри у шахи «Королівський гамбіт».
 
 

Історичні факти про ті події викликали біль за приниження цілого корінного народу, співчуття всім, хто знайшов у собі сили пережити розлуку з Батьківщиною, гордість за нескорений народ, який і сьогодні продовжує боротьбу за свій рідний дім і свою землю.
    На закінчення заходу присутні прослухали тематичний огляд літератури «Без вини винні…».
    Пам’ятаймо сліди історії, шануймо пам’ять постраждалих людей та не забуваймо, що довкола нас є співгромадяни, які теж потребують допомоги, захисту й розуміння.
 
 

18.05.2018

Бібліотека №151
«Що ми знаємо про Європейський союз?»
Інформаційно – пізнавальна година
 
18 травня в бібліотеку № 151 завітали учні школи №276 на інформаційно-пізнавальну годину «Що ми знаємо про Європейський союз?» до Дня Європи.

Бібліотекарі поділилися знаннями про створення Європейського союзу, а учні з великою цікавістю сприймали інформацію про те, що стало основою для появи свята - Дня Європи. Також всі учасники заходу здійснили віртуальну подорож до наших найближчих країн-сусідів, щоб дізнатися про їх культуру й традиції, цікаві факти з історії цих держав.
З особливим натхненням учні випробували власну ерудицію у вікторині.
День Європи для українців – це день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
 

17.05.2018

Бібліотека №115
«Сорочку мати вишила мені…»
за проектом  «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 
«Дух народу в колір заплете,
Проросте і піснею, і цвітом.
А над світом, гляньте, а над світом –
Українська вишивка цвіте!»

Ганна Костів-Гуска


Щороку у третій четвер травня Україна святкує День вишиванки - свято, яке покликане  зберегти споконвічні народні традиції.
Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.
17 травня працівники бібліотеки одягнули вишиванки. Тож бібліотека розквітла всіма барвами традиційних та сучасних українських вишитих сорочок. Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з виставкою робіт майстрині-аматорки Василишеної Юлії, помилуватися її барвистими експонатами та дізнатись про деякі маловідомі факти, пов’язані з вишиванням.
Література, яка була представлена на книжково-ілюстративній виставці "У завитку, у візерунку руки творять творчу думку", допомогла відвідувачам познайомитись з історією цього свята та з символами і традиціями української вишивки.
А ще -  у цей день в бібліотеці відбулась яскрава святкова фото сесія. Усі фотографії наших читачів у вишиванках будуть розміщенні на сторінці у фейсбуці. За результатами кількості лайків – переможці отримують призи.
Тож, поспішайте завітати на нашу сторінку https://www.facebook.com/lybra115 ,
та відзначити вподобане фото до 25.05. 2018 р.

 

17.05.2018

Галерея мистецтв
«Інформаційна безпека та медіа гігієна»
Семінар

В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного за ініціативи Київського молодіжного центру відбувся загальноміський семінар для молоді та юнацтва з питань інформаційної безпеки.
В ході семінару інструктори з ВГО «Українська Жіноча Варта», яка є партнером Київського молодіжного центру, навчили учасників заходу методикам захисту та збереження приватної інформації, проінформували про розповсюджені методи шахрайства та методи захисту від них, надали рекомендації та поради щодо правильного використання інформації та її перевірки на достовірність.
Особлива увага була приділена   онлайн-банкінгу, соціальним мережам, інтернет-магазинам та фішинговим сайтам.
Усі присутні отримали  стислий перелік найважливіших принципів інформаційної безпеки та тих правил, виконання яких убезпечить від шахрайства. Учасники заходу також мали нагоду ознайомитись  із діяльністю ЦБС Деснянського району, а також із художньою виставкою робіт Ярослава Білика та студентів університетського коледжу ім. Бориса Грінченка «Учитель та його учні», яка триває в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного.
 

17.05.2018

Бібліотека №1
«Моя маленька Батьківщина  – Биківня»
 Краєзнавча година
«Є селище давнє на сході столиці,
Де сонечко сходить щодня.
Ми любим його, адже так і годиться, -
Це селище звем – Биківня.»

Кунець Д. Я.

 
17 травня для мешканців  селища Биківня  проведено краєзнавчу годину до 160 – річчя створення селища Биківня.
Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичним друкованим матеріалом та провела вікторину: «Стежками рідного краю».
Учасники охоче відповідали на питання та показали свої знання з історії рідного краю.
Долучились до заходу і працівники пошти селища. Листоноша Тетяна провела бібліо-фреш « Історія вулиць Биківні».
На згадку про захід учасники  отримали інформаційно – бібліографічну продукцію: «Гімн с. Биківня», «Національний історико – меморіальний заповідник «Биківнянські могили».
 

Відео

 
Знамениті українці
 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter