17.05.2018

Бібліотека №1
«Моя маленька Батьківщина  – Биківня»
 Краєзнавча година
«Є селище давнє на сході столиці,
Де сонечко сходить щодня.
Ми любим його, адже так і годиться, -
Це селище звем – Биківня.»

Кунець Д. Я.

 
17 травня для мешканців  селища Биківня  проведено краєзнавчу годину до 160 – річчя створення селища Биківня.
Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичним друкованим матеріалом та провела вікторину: «Стежками рідного краю».
Учасники охоче відповідали на питання та показали свої знання з історії рідного краю.
Долучились до заходу і працівники пошти селища. Листоноша Тетяна провела бібліо-фреш « Історія вулиць Биківні».
На згадку про захід учасники  отримали інформаційно – бібліографічну продукцію: «Гімн с. Биківня», «Національний історико – меморіальний заповідник «Биківнянські могили».
 

17.05.2018

Бібліотека №119
«Опановуємо аплікацію»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

17 травня бібліотека № 119 для дітей перетворилася на майстерню, де відвідувачі залюбки опановували аплікацію із різноманітних матеріалів. А допомагала їм у цьому викладач гуртка «Творчість юних» Лідія Окушко.
Завзято діти долучилися до створення чудових літніх картин. І вже незабаром на кольоровому папері «засяяло» золотисте сонечко із макаронів, «зацвіли» дивовижні квіти з пелюстками із кавових зерняток, «задзижчали» жуки, виготовлені із жолудів та горіхових шкаралупок.
Увага, терпіння, творча уява і фантазія – ці якості дуже знадобилися юним майстрам. А головне, кожна аплікація, створена з душею, стала неповторною і відобразила характер та індивідуальність свого творця. Із задоволенням діти порадують прекрасними шедеврами своїх рідних та прикрасять домівки.
Також бібліотекарі нагадали дітям про патріотичне свято – День вишиванки, що відзначається 17 травня. А додали святкового настрою чарівні відвідувачки гуртка, вбрані у яскраві вишиванки.
Із вдячністю бібліотека отримала у подарунок від однієї з маленьких рукодільниць зроблену власноруч ляльку-мотанку, також одягнену у вишиту сорочку. Відтепер ця народна іграшка прикрасить куточок дитячих поробок та стане оберегом бібліотеки!
 

17.05.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Українські вишиванки, наче райдуги світанки»
Етнографічна мозаїка
 
«Вишиванка рідна, ну хіба не диво?
В ній ходити модно, стильно і красиво.
Це митецький витвір, це краса і казка,
В ній душі наснага, материнська ласка.»

Н. Красоткіна
 
Щорічно з великою радістю та натхненням українці різних країн світу відзначають День вишиванки. Це свято стало Міжнародним і покликане вшановувати і зберігати українські етнічні традиції створення та носіння вишитого одягу.

В ЦРБ ім. П. А.Загребельного пройшов цикл святкових заходів, в яких взяли участь учні різного шкільного віку.
Учасники заходів ознайомились з виставкою вернісажем «Вишивка-душа українського народу», яка розповідає про історію українського вбрання, етнічні особливості української вишивки різних областей України із найдавніших часів.
 
Бібліотекарем було презентоване українське вбрання різних епох української вишивки, продемонстровані різноманітні види намиста, яким прикрашалися в різні часи українські жінки.

Фахівець розповіла присутнім, що символізує вишита сорочка та про традиції української вишивки. З вишиванки, як з книги, можна читати, якими талановитими були і є українці, якими гарними були господарями та майстрами.
Несподіваною частиною заходів для дітей були яскраві майстер-класи з виготовлення намиста своїми руками.

Українська вишиванка та етнічні прикраси – символ краси, молодості, наслідування, символ, який єднає українців і презентує країну у світі, це генетичний код та дрес-код української нації.
 

16.05.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«…Вишивала дівчина, вишивала,
Чорну та червоную нитку клала»
Мистецька година
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

«…А одягну все це,
Скаже цілий світ:
- Ось вам українка,
Наче маків квіт!»

Леся Храплива-Щур


Українська вишиванка - символ нації,  народне надбання, майстерність, збережена віками. В цьому відвідувачів бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей переконала зустріч з науковим співробітником Національного музею українського народного декоративного мистецтва Анною Ліщук.
Багато цікавого присутні дізналися про жіночі та чоловічі сорочки, їх оздоблення. Про традиції вишивання, які існують в різних куточках України, орнамент, символіку, кольори. А проілюструвати все це допомогла виставка книг та альбомів про українську вишивку - рушники та вишиванки.
Найбільше  задоволення присутні отримали від демонстрації одягу. В старовинних вишиванках, експонатах музею, юнаки та дівчата перетворилися на вправних козаків та милих панянок з минулого.
 
Гарний настрій, яскраві селфі та стільки емоцій!
 
Зі святом вишиванки, вас!
 

15.05.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Слово Боже дає життя»
Година духовного спілкування
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
15 травня в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася зустріч шестикласників ЗОШ № 147 зі священиком храму святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.  Година духовного спілкування «Слово Боже дає життя» пройшла з нагоди проголошення 2018 року роком Божого слова в Україні.
Отець Василій наголосив, що Боже Слово зцілює, веде до вічного життя. То ж для кожного християнина за допомогою читання Святого Письма та роздумів над «вічним джерелом знань» - це добра нагода відкрити глибини власної віри, глибше пізнати християнську етику.

Під час зустрічі учні отримали відповіді на численні запитання.

На завершення заходу священик дав напутнє слово школярам та подарував книги на духовну тематику та солодощі.
 

15.05.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Сім щасливих Я»
День сімейного відпочинку
 
Вже майже літо! Ви не помітили? А ось у «Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» вже відкрився «Оздоровчий літний табір».

З цієї нагоди працівники бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей відвідали своїх давніх  друзів та прийняли активну участь у Дні сімейного відпочинку (до Міжнародного дня сім’ї).
Кращий подарунок для вихованців центру – майстер –клас. Це – не тільки творче самовираження, а й концентрація уваги, позитивні емоції.
 
Під керівництвом бібліотекарів та за допомогою батьків, діти з задоволенням створювали  тваринок з паперу. Незвичайні цуценя та коти вийшли дуже рухливі та веселі, що здивувало навіть юних саморобників.

Користуючись нагодою, бібліотекарі теж вчилися: освоювати ази гончарного мистецтва. Дуже корисне та приємне заняття!

 

15.05.2018

Бібліотека №119
«Дружна родина – щаслива дитина»
Голосні читання
 
«Сім’я — це те первинне середовище,
де людина повинна вчитися творити добро.»

Василь Сухомлинський
 
У Міжнародний день сім’ї бібліотека № 119 для дітей завітала до вихованців групи з вадами мовлення ДНЗ № 176, щоб провести для них голосні читання та долучити до чарівного і різноманітного світу літератури.
 
Дітки із задоволенням гортали яскраві сторінки книжок та журналів, слухали віршики та оповідання про найголовніше, що є у житті кожної дитини, - родину. Охоче малюки розповідали, як вони вітали своїх мам із прекрасним та світлим святом - Днем матері.
І от, коли мами вже отримали щирі привітання, настав час поздоровити усю сім’ю - тата, дідусів та бабусь, братиків та сестричок…У цьому дошкільнятам і допомагали бібліотекарі: разом вигадували оригінальні привітання, добирали віршики, щоб кожен член родини не залишився без уваги.

На згадку про зустріч та, як активні читачі бібліотеки, дітки отримали у подарунок по цікавій книжечці, які будуть читати вдома зі своїми рідними.
 

15.05.2018

Бібліотека №151
«Бережи і шануй»
Інформаційна хвилина
за проектом «Бібліотека – територія єднання»
 
     У Міжнародний день сім’ї бібліотека №151 провела інформаційну хвилину «Бережи і шануй», учасниками якої стали користувачі бібліотеки.
Бібліотекарі розповіли про історію проголошення Асамблеєю ООН в 1993 році 15 травня Міжнародним днем сім’ї. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значення у процесі виховання покоління, що підростає. 
 
  
 
   Головним напрямком роботи бібліотеки є виховання культури сімейного читання, підтримка авторитету сімейного читання, відродження традицій сімейного читання, спрямовані на підвищення іміджу родини, що читає, формування у родини спільності інтересів на основі книги і читання.
Бібліотекарі провели огляд сімейних традицій різних країн і народів світу, бо сімейні традиції формують світогляд людини і його ставлення до життя та передаються від покоління до покоління.
Сім’я є джерелом любові, поваги  солідарності та прихильності, тим, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
 
 

14.05.2018

Бібліотека №115
«Мамине серце гріє щоднини…»
Голосні читання
 
«Мама! Найдорожче слово в світі!
Де б не був ти, щоб ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем,відданим тобі.»

А. Костецький
 
14 травня, у бібліотеці № 115 для дітей пройшли голосні читання «Мамине серце гріє щоднини…» до Дня матері, протягом яких багато розповідалося про наших мам, рідних, прекрасних, оспіваних поетами, увічнених художниками. Про те, що кожна в світі людина повинна з любов’ю і ніжністю ставитись до Матері.
Діти розповідали про своїх мам, читали вірші, висловлювали теплі, лагідні слова та найщиріші побажання своїм матусям.

Від усієї душі вітаємо усіх наших дорогих мам зі святом та зичимо щастя, здоров’я та миру!
 

14.05.2018

Бібліотека №115
«Країна дитячих захоплень»
Інтелектуальні ігри
 
    Сьогодні настільні ігри стають популярними, як ніколи. І бібліотека не стоїть осторонь цього процесу. Адже у бібліотеці продовжує діяти проект #LackyTeens, який реалізовується спільно з ІТ-компанією LackyLabs, яка подарувала нашим користувачам колекцію із 25 настільних ігор на будь-який вік і смак.
 
   
 
     14 травня, у бібліотеці № 115 для дітей, відбулася чергова зустріч  усіх, хто прагне цікаво та змістовно провести свій вільний час та захоплюється  сучасними настільними іграми.
   Учні СШ № 119 школи ознайомилися з правилами ігор, взяли участь у тренінгах, які провели черговий раз представники ІТ-компанії LackyLabs  та насолодилися грою різноманітними настільними іграми. Такі ігри дають можливість в ігровій, цікавій та зрозумілій формі підготуватись до подальшого «дорослого» життя, вчать уникати помилок та досягати своєї мети. Сам процес гри сприяє розвитку та формуванню інтелекту, світогляду, розумінню різноманіття можливостей і точок зору.
 
 
 
   Кожен, хто прийде до бібліотеки, має нагоду посидіти у читальній залі та пограти. Найкраще це зробити у компанії друзів, адже ігри розраховані на двох і більше гравців. Грати можна всією родиною і це дає можливість батькам навчитися спілкуватися зі своїми дітьми, побачити в них дорослих і самостійних особистостей, зі своїм баченням життя та своєю думкою.
     Якщо ви хочете весело, цікаво і з користю провести вільний час у колі друзів або сім'ї, завітайте до нашої бібліотеки!
 
 

14.05.2018

Бібліотека №119
«Чарівний ланцюжок цікавих книжок»
Казкотерапія
 
«Казка, гра, фантазія - животворне
джерело дитячого мислення,
благородних почуттів і прагнень»
Василь Сухомлинський
 
14 травня бібліотека № 119 для дітей завітала до учнів 1-х спеціалізованих класів СШ № 213, у яких навчаються дітки з особливими потребами. Адже таким дітям дуже важливо прищеплювати любов до книги з раннього дитинства.
 
Бібліотекарі читали школярам їх улюблені казки та запропонували за допомогою м’яких іграшок перевтілитися на казкових персонажів. А першачки із задоволенням гралися, вигадуючи у своїй уяві нові сюжети та пригоди для зайчика, ведмедика, мишеняти…
 
Дітлахи так захопилися, що навіть виявили бажання самостійно почитати та поділитися своїми емоціями з друзями. Охоче вони обрали для читання вдома цікаві книжечки.
 
Зустріч із бібліотекарями стала для юних читачів чудовою казкотерапією. Адже для них була створена особлива казкова атмосфера, яка дозволила діткам виявити мрії та фантазії, стати більш впевненими і отримати задоволення.
 
Бібліотека опікується особливими дітками та допомагає вносити у їх життя яскраві фарби та позитивні емоції, пізнавати щось нове та корисне, адаптувати їх до цього безмежно цікавого та різноманітного світу.
 

Відео

 
Теодор Драйзер - до 150-річчя від дня народження

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter