19.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Сторінками творів Жуля Верна»
Географічний турнір

«Земля така велика, а життя таке коротке!
Щоб залишити після себе завершену справу,
знадобиться не менше 100 років»

Ж. Верн

У світі книг існують автори, за творами яких можна вивчати життя та різноманітні науки. Письменник-мандрівник Жуль Верн залишив після себе велику кількість романів, які можна використовувати у якості підручників з географії.

Саме цією особливістю творів автора і скористалися працівники ЦРБ, коли запропонували учням 8-го класу СШ№249 пройти шляхами героїв книг : «П`ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта», «Навколо світу за 80 днів» і «20 000 льє під водою».

З багатогранною творчістю Жуля Верна відвідувачів познайомила бібліотекар, зробивши огляд літературного спадку автора. А сам географічний турнір містив питання, що стосувалися біографічних даних автора, технічних передбачень у його творах та мандрів несподіваними місцями планети Земля.

Школярі вправлялися у розрізненні представників флори і фауни континентів, за географічними координатами знаходили місця початку чи кінця подорожі, пригадували хронологію подій та з`ясовували вірогідність інформації.

Географічний турнір спонукав дітей звернутися до тексту романів та перечитати твори.
 

18.03.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Що таке щастя - це долі дарунок»
Бібліотечний уікенд

«Шукаємо щастя по країнах, століттями,
А воно скрізь і завжди з нами…
Щастя – завжди знаходиться в тобі самому…»
Григорій Сковорода

До Міжнародного дня щастя в бібліотеці ім. В. Кучера у рамках клубу «Золотий вік» проведено святковий бібліотечний уікенд «Що таке щастя – це долі дарунок».

У процесі спілкування гості заходу дізналися, що ініціатива святкування дня щастя надійшла з невеличкої гірської країни в Азії — Бутану. Вважають, що саме жителі Королівства Бутан є найщасливішими людьми в світі.
 
До уваги  присутніх була представлена тематична виставка «Жінка – це запрошення в щастя» та мультимедійний матеріал «Міжнародний день щастя».
Учасники заходу мали нагоду зачитати вислови «про щастя» відомих письменників  Л. Українки, В. Стуса, Л. Толстой, П. Коельо та інших.


Дарував щастя всім присутнім гурт «Гомін», звучали: радісні пісні, гуморески, вірші. Цей день символiзує рiвне право на щастя кожного мешканця Землі.
 

16.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Дитина-читач – цінність ХХІ століття»
Семінар-практикум

«Якщо ви заглядаєте вперед
на все життя – навчіть людину»
Китайська мудрість

Слухачі курсів підвищення кваліфікації ІППО ім. Бориса Грінченка завітали до Муніципальної галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного з метою дізнатися як вирішується проблема залучення до читання дітей молодшого шкільного віку у публічних бібліотеках Деснянського району.

Бібліотекарі підготували матеріал про особливості сприйняття інформації молодшими школярами, провели інтерактивні вправи, які наочно продемонстрували об’єми матеріалу, який може запам’ятати дитина під час читання. Змістовними були статистичні дані про кількість охоплених відвідувачів і літературу, якою цікавляться маленькі читачі.


Для вчителів початкових класів індивідуальним відкриттям стало різноманіття книг, які наповнюють бібліотеку: інформаційний огляд підготували спеціалісти сектору художньої літератури ЦРБ та поділились практичними порадами із залучення дітей молодшого шкільного віку до читання.

На завершення заходу слухачі взяли активну участь у вікторині, що була присвячена книгам-ювілярам 2018 року.
 

15.03.2018

Бібліотека №119
«Розпис гіпсових фігурок»
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

15 березня у бібліотеці №119 для дітей панувала атмосфера цілковитої  творчості та старань. Юні відвідувачі разом із викладачем дитячого клубу «Гармонія» на майстер-класі опановували техніку розмальовки гіпсових фігурок - одного з найбільш цікавих видів декоративно-прикладної творчості.
Діти із задоволенням поринули у світ яскравих кольорів та незабутніх емоцій, які отримали в процесі створення власних шедеврів. Вони ретельно промальовували кожну деталь, тим самим створюючи власний неповторний персонаж та відчуваючи себе справжніми художниками. Майстер-клас поєднав у собі цікаве і захопливе заняття та своєрідний сеанс арт-терапії, який допоміг зосередитись на чомусь приємному.

Наприкінці юні творці не могли натішитися чудовими яскравими персонажами, яких вони створили власноруч! Адже як приємно спостерігати, як звичайна гіпсова фігурка перетворюється у твоїх руках на яскравого метелика, що ніби от-от розправить крильця та полетить?
 
 
А головне – дітям таке заняття не набридає, тому що усі фігурки – різні, фарби – кольорові, а кожен новий витвір – не схожий на попередній.


І бібліотека завжди намагається підтримувати таку цікавість та допомогти дитині знайти шляхи втілення її творчого задуму.
 

15.03.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
Слово, пісне, душа Кобзарева,
"ви окраса й суть мого життя"
Літературно-мистецький вечір

«Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду:
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу.»
Максим Рильський

Працівники бібліотеки ім. В. Кучера спільно з педагогами і учнями Християнської гімназії «Грейс» провели літературно-мистецький вечір «Слово, пісне, душа Кобзарева, ви окраса й суть мого життя».

До уваги учасників була представлена тематична виставка «Тарас Шевченко – сучасний і вічний» .

Учні гімназії з натхненням  зачитували та декламували напам’ять улюблені вірші великого поета, виконували пісні на його слова відчуваючи, які емоції він вкладав у кожен рядок, у кожне слово своїх творів.

Виразне та чуттєве читання віршів Тараса Шевченка надовго залишиться в пам’яті гостей заходу.
 

14.03.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Їх називають «совість часу»
Патріотична хвилинка
Усі епохи і світи
Як полотно на нашій голці,
Бо ми з тобою добровольці
Цієї божої чоти.
О. Бик

14 березня до Дня українського добровольця у бібліотеці ім. В. Кучера відбулася патріотична хвилина «Їх називають «совість часу» для членів клубу «Королівський гамбіт». Це - свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для своєї країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України.

Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони доводять, що готові за Батьківщину віддати своє життя.

Всі бажаючі ознайомилися з тематичною розкладкою «Героїв стежина-від батька до сина».
 

13.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Любіть Україну!»
Кіно-мистецька година

13 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для користувачів середньої та старшої вікової категорії до Дня українського Добровольця пройшла творча зустріч з авторською групою та перегляд документального фільму «Любіть Україну!».

В заході взяли участь: президент Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка, племінчата прапраонука Т. Г. Шевченка по лінії сестри Катерини -  Красицька Людмила Олександрівна та професор-літературознавець Конончук Тетяна Іванівна.
Кінострічка, присвячена темі патріотизму добровольців та волонтерів в АТО, буде завжди цікавою та корисною для різних категорій глядачів.


Живе лиш той, хто не живе для себе, а для усіх виборює життя…
 

13.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Вшануймо мужність і героїзм захисників незалежності!»
Жива книга
 
«І мужність у серцях гарячих б’ється,
Завжди готових з ворогом до бою,
Таких упертих і непереможних
Синів Вітчизни, хлопців-добровольців…»
Березень П.

Напередодні Дня українського Добровольця  в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся захід «Вшануймо мужність і героїзм захисників незалежності!» для юнацтва.

Відвідувачам бібліотеки був представлений тематичний перегляд періодичних видань, присвячених українським воїнам, які мужньо воюють на Сході України та фотовиставка робіт добровольця Антона Кіреєва, що розповідає про героїчні сторінки війни.
 
«Живою книгою» для юнаків та дівчат став доброволець, учасник бойових дій АТО- Депутат Київради Денис В’ячеславович Попов.
Виступаючий яскраво розповів про «справжнє обличчя» війни, з яким зустрівся, перебуваючи на фронті. Учасники заходу із зацікавленістю ознайомились з відео- матеріалами про бойові дії в АТО та зрозуміли ті істини про війну, які може передати тільки учасник та очевидець.
 
Україно! Вшануймо мужні подвиги українських захисників-добровольців!
 

13.03.2018

Бібліотека №119
«Віршів віночок від Тараса Шевченка»
Поетична година

13 березня учні 2 класу СЗШ № 207 у бібліотеці № 119 для дітей згадували та вшановували великого сина українського народу, видатного поета, мислителя, художника Тараса Григоровича Шевченка.

Юні відвідувачі уважно слухали розповіді бібліотекаря про нелегкий  життєвий шлях великого поета, гортали збірки його поезій для дітей з книжкової виставки «Тарасе! Ти окрилював серця, ти Україну й світ заполонив». Захопили школярів і неперевершені картини майстра пензля Тараса Григоровича.
 
Із натхненням діти зачитували та декламували напам’ять улюблені вірші великого поета, відчуваючи, які емоції він вкладав у кожен рядок, у кожне слово своїх творів. За виразне та чуттєве читання віршів Тараса Шевченка школярі отримали заохочувальні призи від бібліотеки – цікаві книжечки.


Мультфільм про творчу спадщину Великого Кобзаря не залишив байдужим нікого. Учні із задоволенням ділилися враженнями після його перегляду.

Дуже зацікавила дітей добірка робіт юних художників - читачів бібліотеки - за мотивами творчості Тараса Шевченка та їх бачення його поезії.

Тож читаймо, друзі, Шевченка! Шевченко невичерпний довіку!
 

12.03.2018

Бібліотека №115
«У нас в гостях «Мамине сонечко»
Творча зустріч

12 березня до бібліотеки №115 для дітей завітала на зустріч з юними школярами приватної лінгвістичної гімназії Оксана Давидова, письменниця та редактор видавництва. Після знайомства з аудиторією пані Оксана розповіла багато цікавого про сам процес створення і підготовки до друку видань та познайомила маленького читача із періодикою, створеною для нього видавництвом «Мамине сонечко»: журнали «Маленький розумник», «Маленька фея та сім гномів», «Мамине сонечко», «ВДГ: Вигадуй, думай, грай». У кожному тематичному номері журналів, окрім пізнавального, містяться інтерактивні рубрики, які допомагають дітям сприймати інформацію не лише на слух, а й освоювати новий матеріал за допомогою рухів, уяви й фантазії.

А також презентувала новий проект «Оповідання про наших героїв». Думаєте герої живуть десь далеко, чи бувають у фільмах? Або їх створюють письменники, описуючи неймовірні пригоди? Ні! Герої живуть серед нас. Разом з Оксаною діти читали уривки з книг патріотичних оповідань «Героям слава!», та дізналися про героїчні вчинки сучасників, які захищають нашу державу на Сході України.


Наприкінці зустрічі діти мали змогу поспілкуватися з гостею, охочі придбали журнали та книги з автографом письменниці.

Зустріч відбулася творчо та цікаво. До нових зустрічей у бібліотеці!
 

06.03.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Під музику Вівальді…»
Літературно-музична хвилинка
 
6 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературно-музична хвилинка «Під музику Вівальді…» приурочена до 340-річчя від дня народження італійського композитора для користувачів різних категорій.

Читачам була представлена тематична розкладка літератури, яка ознайомила з творчим шляхом та біографією композитора.

Вівальді зробив великий внесок у розвиток інструментування. Один з найвідоміших творів композитора – перші чотири концерти циклу «Чотири пори року», а саме композиція з цього циклу «Весна» була прослухана користувачами.
 

Відео

 
Лірник Сашко.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter