08.02.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Чарівна петелька»
Майстер-клас

Коло учасників творчої студії «Дивограй», що в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, все збільшується. Це й не дивно - хто ж не любить створювати власні «шедеври»?!
Любителі в’язання із захопленням продовжили освоювати техніку «амігурумі».

Старанно та обережно, працюючи гачком, вони самі навіть були здивовані своїми здібностями. Завдяки допомозі бібліотекарки, учасники «Чарівної петельки» відчули себе справжніми майстрами!

А вам це подобається? Приєднуйтесь до нас!
 

05.02.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Шановні користувачі!
2018 рік оголошено Президентом України – роком культурної спадщини.

ЦРБ ім. П.А. Загребельного протягом року буде працювати за загальносистемним культурно-історичним проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!».    Даний напрямок роботи сприятиме вивченню історико-культурної спадщини України з питань збереження національної матеріальної та духовної культури для відродження історичної пам’яті та національної свідомості користувачів різних категорій.

Пропонуємо Вашій увазі тематичну виставкову експозицію «Бібліотеки та музеї на культурній карті України».
Бібліотеки з давнини були зберігачами цінних експонатів книг, рідкісних та  раритетних видань. З сучасною місією бібліотек ви можете ознайомитись за допомогою літератури, представленої в розділі виставки «Бібліотеки в культурному та освітньому просторі країни». Про культурні процеси, які тривають в українських музеях вам розповість розділ виставки «Стан і проблеми музейної справи».

Відвідуйте бібліотеки та музеї нашої країни і ваше життя наповниться новими знаннями, враженнями, емоціями та натхненням!

Виставкова експозиція буде діяти протягом року.
 

02.02.2018

Бібліотека №115
«Володимир Сосюра: життєвий і творчий шлях»
Літературний портрет

2 лютого в бібліотеці разом з учнями 8 класу ЗОШ № 259 відзначали 120-ту річницю з дня народження українського поета-лірика Володимира Сосюри.
Ніщо так красномовно і вичерпно не представить поета, як його творчість. Творчий доробок письменника вражає щирістю поетичного вислову й чудово відображає цю непересічну людину, яка жила, працювала й любила в буремні часи. Його поеми «Червона зима», вірші «Третя рота», «До нас» дають відчути нестримний дух боротьби, тривоги й надії, пристрасть юного поета. Вірші «Червоні троянди», «Нові поезії», «Люблю» розкажуть про його кохання.

Доповнити портрет Володимира Сосюри допомогла біографічна довідка з цікавими фактами з життя письменника та добірка фотографій, підготовлена бібліотекаркою.

Запрошуємо всіх охочих познайомитися з творчістю поета!
 

02.02.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Приваблива чарівність «АМІГУРУМІ»
 Майстер-клас

Творча студія «Дивограй», в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, зібрала прихильників амігурумі. Останнім часом цей вид рукоділля став дуже популярним.
А ви ще не знаєте, що це таке? Тоді вас чекають приємні відкриття. Симпатичні тварини, чоловічки… Маленькі, забавні, з великою головою і сумними або веселими оченятами. І все це - ви зможете створити своїми руками в бібліотеці!

Запрошуємо усіх, хто вміє в’язати спицями або гачком!
Чекаємо на вас 22 лютого 0 16.00!

 

31.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Освіта для сталого розвиту і сучасне методичне наповнення галузі природничої освіти»
Семінар-практикум 

31 січня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся семінар-практикум «Освіта для сталого розвиту і сучасне методичне наповнення галузі природничої освіти» для вчителів біології, екології, географії ЗНЗ Деснянського району.
Учасникам семінару були представлені науково-методичні та науково-популярні тематичні періодичні видання, які є у фондах бібліотеки, спрямовані на підвищення кваліфікації вчителів-спеціалістів. Бібліотекарі ЦБС Деснянського району проінформували громаду вчителів про сучасні послуги, які надаються мешканцям нашого району в публічних бібліотеках.

Присутні ознайомилися  із досвідом роботи у впровадженні цілей сталого розвитку бібліотекою ім. Ю. Гагаріна для дітей, яка тривалий час працює у сфері формування екологічної свідомості.
Практична частина семінару – практикуму  містила дані про методичне забезпечення навчального процесу: класно-урочної частини та допомоги у проведенні позашкільних заходів. 

Вчителям було презентовано мультимедійний посібник «Крок за кроком», спрямований на підвищення громадської обізнаності зі сталим способом життя, екологічними правами громадян та змінами у своєму щоденному житті для гармонійного розвитку українського суспільства. Інтерактивні вправи і техніки, використані на тренінгу, запропонували педагогам різноманітні варіанти застосування матеріалів посібника у своїй діяльності.

 

30.01.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ой ви, Крути, біль мого народу»
Інтернет – дос’є

«…Крути! Крути! Вічне бойовисько
За майбутній, за світліший день»
(Богдан-Ігор Антонич)

День пам’яті героїв Крут став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Ця подія – не лише день скорботи, але й день величі духу українського народу.
 

 
Трагічні і героїчні сторінки української історії відвідувачам бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей допомогла згадати інформація тематичного інтернет – дос’є. Розповідь бібліотекаря про Крути та обставини, в яких опинилися українські збройні сили в січні 1918-го року, викликала значний резонанс у користувачів бібліотеки. Але особливий відгук у дитячих серцях викликала інформація стосовно Куреня січових стрільців з Київських студентів та гімназистів, які пішли на смерть, виборюючи вільну Україну.
 

29.01.2018

Бібліотека №115
«П’ять годин від життя до вічності»
Година пам’яті
 
29 січня вся українська спільнота відзначала 100-річчя трагічної, і в той же час, героїчної події - бою під Крутами. До бібліотеки,  на годину пам’яті «П’ять годин від життя до вічності», завітали учні 8 класу ЗОШ № 270, щоб іще раз згадати про своїх однолітків, які в далекому 1918 році загинули в нерівному бою за незалежність України.
Ці події перегукуються з трагічними подіями сьогодення, коли на сході України також гинуть молоді хлопці, відстоюючи незалежність нашої держави. Учасник АТО,  який у складі добровольчого батальйону «Київ-1» воював на Донбасі, позивний «Термінатор» розповів дітям про події на Сході України, життя бійців та про те, що підтримує їх патріотичний та бойовий дух. Діти активно спілкувалися з бійцем, розпитували про нагороди, про поранення, про його сучасне життя.
 
Пізнавальний відеоряд, вірші, жвавий обмін думками по закінченню заходу свідчить про щирий інтерес сучасної молоді до історії своєї Батьківщини. Щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою.
 

29.01.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Хіти читацьких новинок»
День нової книги
 
29 січня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся День нової книги «Хіти читацьких новинок». Для читачів різних вікових категорій працівниками відділу обслуговування було презентовано нові видання, які надійшли  в ІV кварталі 2017 року.
До уваги  користувачів бібліотеки відділом довідково-бібліографічної та інформаційної роботи було представлено краєзнавчий огляд «Новини Деснянського району»  за 2-півріччя минулого року.
Ласкаво просимо всіх бажаючих до читання новинок!
 
 

26.01.2018

Бібліотека №115
«Свій день народження святкує книга»
голосні читки за творами-ювілярами

135 років тому сталася чудова подія! Вперше окремим виданням вийшла казка флорентійського письменника Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо. Історія дерев’яної ляльки». З того часу дерев’яний хлопчик став бешкетним другом багатьох дітей і саме він надихає нас на перші пригоди та пустощі.

На честь книги-ювілярки ми підготували яскраву викладку видань твору різних видавництв та різних років видання. А святкували цей день в колі дітей зі студії дошкільної підготовки «Розумне малятко». Разом із кмітливими дошкільнятами ми влаштували голосні читки розповідей про Піноккіо, розглядали яскраві ілюстрації, обговорювали пригоди й вчинки дерев’яного хлопчика. Було цікаво та весело, бо дивовижна історія Коллоді надзвичайно розвиває дитячу уяву, а її сюжетні колізії мають глибокий повчальний підтекст.
 

25.01.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Священна пам'ять в спадок нам дана…»
Літературно - історичний вечір
 
До відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся літературно-історичний вечір «Священна пам'ять в спадок нам дана…» за проектом «Я гордий тим, що з України родом»   для учнів 9 класу ЗОШ №218.

До уваги читачів була представлена тематична виставка «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи». Бібліотекар розповіла, що саме в День Соборності 22 січня 1918 року вперше у ХХ столітті Україна проголосила свою незалежність - Четвертим Універсалом Української Центральної Ради.
Про трагічні події історічної давнини та подвиг молоді на станції Крути познайомили школярів мультимедійні матеріали. Учнів особливо вразила доля  27-ми студентів, які потрапили  в полон . Перед стратою юнаки співали Гімн «Ще не вмерла Україна».
 
Під Гімн України  учасники заходу стоячи  вшанували пам’ять героїв  Крут. Мужність і сила духу молодих воїнів, які полягли за рідну землю 100 років тому й сьогодні надихають молодь на нові подвиги та звитягу.
 

25.01.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Прилітай, синичко, до годівнички!»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»
 
Чергове заняття гуртка «Капітошка» за проектом «Я – за природу!»,  юні любителі природи вирішили присвятити птахам. У ці морозні дні їм доводиться особливо важко. Як і чим допомогти пернатим друзям? Чим їх годувати, де краще розташувати годівниці…

Які птахи прилітають до нас зимувати, а які можна зустріти протягом усього року? На ці та багато інших питань допоміг відповісти інтерактивний урок, на якому діти активно використовували книги, гралися, уважно знайомилися з пташиними  «делікатесами» та «моделями їдалень». Цікаво, весело, а головне – пізнавально!
 
Сподіваємося, що знання, отримані учнями, будуть активно використовуватись не тільки у цю зимову пору!
 

Відео

 
До 90 - річчя Давида Черкаського.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter