18.12.2017

Бібліотека №115
«Зимова казка»
Святковий ранок
до Дня святого Миколая
 
Чудове зимове свято до Дня святого Миколая влаштувала наша бібліотека в партнерстві з центром естетичного виховання «Гармонія» для дітей спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Мрія».

Святковий ранок із снігуронькою, сніговиком, ошатною ялинкою, піснями, співами, танцями, іграми, конкурсами наповнив дитячу аудиторію духом гучного та веселого свята. А завдяки майстер-класу, за результатами якого у всіх вийшли дуже гарні, яскраві, блискучі ялинкові прикраси, діти мають що подарувати на новорічні свята своїм рідним та близьким.
 
До того ж, всім, хто був на святі в «Мрії» сьогодні неймовірно пощастило! Їм не доведеться чекати сутінок, адже Миколай привітав їх першими. Він обіцяв виконати всі найзаповітніші бажання і, звичайно, приніс дітям багато солодкого.
 
Бажаємо всім, щоб ваш Миколай був так само солодкий і радісний!
 

18.12.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Бесіда за твором «Розгін»
 за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

Багатогранний талант Павла Загребельного дозволяє йому масштабно відтворювати в своїй творчості великі теми історичного минулого та актуальні проблеми того часу, коли жив письменник.

18 грудня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась бесіда за  романом «Розгін» для різних категорій користувачів. До написання цього роману письменника  спонукало визнання державою кібернетики, як справжньої  науки. Цей роман - художнє дослідження історії того покоління, до якого належить і сам прозаїк.


У пропонованому творі автор розповідає про складний, прекрасний та героїчний  час, в якому персонажі живуть і трудяться, творять і мріють, люблять і перемагають. Герої книги - вчені, робітники, колгоспники.

Роман «Розгін» складається з чотирьох книг, кожна з яких написана у своїй тональності та з того чи іншого боку висвітлює образ головного героя - порядної людини, професіонала вищого ґатунку кібернетика Карналя та його оточення.

Запрошуємо вас до цікавої літературної подорожі!
 

15.12.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«PR»-діяльність в публічних бібліотеках»
Семінар-тренінг

Сьогодні жодна сучасна  організація  не може обійтися без PR-діяльності. Не є винятком і бібліотеки.

В ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся семінар-тренінг «PR»-діяльність в публічних бібліотеках» для керівників публічних бібліотек району.

Тренінг провів журналіст, шеф-редактор «UA : Перший в новинах», доцент факультету кіно і телебачення КНУКіМ - Петренко Сергій Іванович.


Ведучий розглянув сучасні уявлення про Public relations та проаналізував термінологічне розмежування ключових понять PR-діяльності.

В результаті інтерактивного спілкування виявилось, що сучасні бібліотеки є важливими комунікативними центрами для громади району і займають чільне місце в інформаційному просторі сучасного суспільства, використовуючи іміджеві PR-технології.

Запрошуємо всіх охочих активніше відвідувати веб-сайт ЦБС Деснянського району та ставати реальними й потенційними користувачами бібліотек.
 

14.12.2017

Бібліотека №151
«Святий Миколай в українських традиціях і звичаях»
Народознавча година

14 грудня в  бібліотеці  №151 відбулась народознавча година для дітей з опікунських родин дитячого будинку сімейного типу. Святковий захід був підготовлений в партнерстві із Центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

Бібліотекарі представили тематичну  книжкову виставку «День Святого Миколая» та розповіли про традицію святкувати цей день, про добрі справи Миколая, за які він отримав велику подяку і шану від людей та був піднесений до рангу святих.

Діти  взяли активну участь у вікторині «Твій друг – книга».
На згадку про захід  користувачі  бібліотеки отримали солодкі подарунки від Святого Миколая та позитивні емоції.

Організатори свята виховують у дітей та дорослих повагу до традицій та обрядів рідної країни, створюють атмосферу добра, дружби та  милосердя.
 

14.12.2017

Бібліотека №119
«Святий Миколай не обмине жодну хатинку
та обдарує кожну дитинку»

Народознавча мандрівка
за проектом «Два храми духовністю єдині»


Незабаром, 19 грудня, в Україну прийде чарівне зимове свято – День Миколая-Чудотворця. А читачі бібліотеки - учні 2-го класу СШ № 207 – уже відчули атмосферу прийдешнього свята, коли здійснили 14 грудня народознавчу мандрівку разом із священиком Храму святих мучеників Адріана та Наталії ієреєм Ігорем Кам’яним.

«У цьому святі прихована історія життя людини, яка прославилася своєю добротою, чуйністю, допомогою нужденним», - так отець Ігор почав свою розповідь. Школярі дізналися, як людина у реальному житті змогла перетворитися на святого, звідки пішов звичай писати листи Святому Миколаю, очікувати від нього подарунків.
Мультфільм «Зимова казка» запросив читачів до офісу Миколая-Чудотворця, звідки вони разом зі Святим мандрували світом та дарували радість чемним і слухняним діточкам. А хто допомагає Миколаю пакувати подарунки, хто впрягає коників, що роблять янголи та чортики, які його супроводжують – про це школярі прочитають у книжках із викладки «День Святого Миколая серця добром зігріває».

Подарунки від священика, книжки від бібліотеки, спільні світлини на згадку – так чудово завершилася ця цікава зустріч. А прохання до Святого Миколая діти щиро висловили словами вірша Віри Багірової:

«Святий отче Миколай, мою хату не минай.
Подаруй мені потіху і торбину, повну сміху,
І здоров’я для родини, красну долю для Вкраїни»
 

13.12.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Романтизм, поетичний стиль та світосприйняття
Генріха Гейне»

Методичне заняття

13 грудня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного для працівників публічних бібліотек району відбулось методичне заняття з метою підвищення кваліфікації «Романтизм, поетичний стиль та світосприйняття Генріха Гейне» до 220 - річчя від дня народження німецького поета.
Учасники заходу ознайомились з правилами написання сценаріїв,  структурою  використання мультимедійних матеріалів , як додаткових джерел інформації  в проведенні літературно-мистецьких вечорів  в бібліотеках.
Художнє читання творів Гейне працівниками бібліотек,  наповнило  поетичний ранок романтичними переживаннями та гарною мелодикою українських перекладів віршів талановитого німецького поета.
 

13.12.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«У небо, наша Калита, у небо,   
  А ти, Сонечко, підіймись - нас подивись»    
Андріївські вечорниці

На Андріївські вечорниці до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна зібралося багато гостей. Це і учні 152 школи, і волонтери, і вихованці підліткового клубу «Космос», і батьки.

Після розповіді господинь про звичаї і обряди цього свята, вирішили погратися в Калиту.
Ця весела гра дуже захопила усіх присутніх. Місце вартового - "Пана Калитинського " вільним не було ні на хвилину. Тай на роль  "Пана Коцюбинського"  бажаючих було багато. Як же не пострибати на коцюбі?!
Та ще відкусити смачної Калити! Ну а кому це не вдалося – отримав «нагороду» від «Писарчука»: від вуха до вуха розмальоване обличчя.
Андріївські вечорниці – це чудова нагода для молоді зібратись, поспілкуватися, погратися. А ще -  згадати одну з цікавих сторінок народних традицій, бо це - наша історія.

Всіх, кого зацікавило, що таке «коцюба» і хто такі "Пан Калитинський", "Пан Коцюбинський", «Писарчук», - запрошуємо до бібліотеки.

Ми вас чекаємо!
 

12.12.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Як не стати жертвою злочину»
Година запитань і відповідей

«Поряд із законами державними є
ще закони совісті, що заповнюють
упущення законодавства»

Адам Сміт

В бібліотеці відбулася година запитань і відповідей «Як не стати жертвою злочину» за проектом «Молодь. Право. Закон» для учнів 8 класу ЗОШ №218.

В заході взяли участь юрист Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району -  Овсієнко Наталією Федорівною та особливий гість – священник Храму св. мучеників Адріана та Наталії отець Василій.

До уваги читачів була представлена тематична виставка «Закон і право для всіх єдині».
Пані Наталя розповіла присутнім, як треба себе поводити, аби не стати жертвою злочину дома, на вулиці та звернула увагу на правила  безпеки під час поїздки в транспорті. Учні із захопленням, за «підказкою» книг розв’язували  цікаві задачі та вирішували різні правові ситуації.

Отець Василій згадав з присутніми про десять християнських заповідей, дотримуючись яких, людина йде праведним шляхом й живе в любові, дружбі та взаєморозумінні з оточуючим світом. Учасники заходу від Храму св. мучеників Адріана та Наталії отримали подарунки.
 

08.12.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Подорож у країну Права»
Правовий тиждень

Ти мусиш вивчати сумлінно
Права і обовя`зки всі …
І. Жиленко

У рамках Всеукраїнського тижня права публічні бібліотеки району провели правовий тиждень для учнів початкових і середніх класів шкіл № 213, 259, 270, 277 та 238.

Школярі гарно орієнтувалися у темі дитячих прав і з цікавістю обговорювали дитячі обв’язки, переглядали мультфільм про ставлення до дітей з інвалідністю.

Розгадування ребусів спонукало школярів до узагальнення почутого матеріалу про право на любов і піклування з боку батьків. Питання вікторини про дотримання прав казкових героїв були для учнів певною мірою несподіваними, проте слухачі правильно оцінювали вчинки дійових осіб. Орієнтувалися діти також і в поняттях «злочин» та «провина».

Бібліотекарі підготували виставки літератури з правознавчої тематики: «Я і мої права», «Мої права – моя фортеця» та інші. Кожна зустріч завершувалася тим, що діти брали для читання з собою книжки про невідомих їм до цієї зустрічі героїв.

Пам’ятайте, правова обізнаність – найкраща зброя на захисті ваших інтересів!
 

07.12.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Мої права та обов’язки»
Тренінг-клас

В бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, у рамках «Тижня правових знань», відбулася чергова зустріч учасників тренінг – класу «Гармонія» з соціальним педагогом «Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району  Овсієнко Наталією Федорівною.

Пані Наталя нагадала присутнім, які права гарантуються кожній дитині. Оскільки усіх цікавило питання  соціально - правового захисту, то згадали різні державні інституції та громадські організації, які працюють на терені захисту прав дитини. А ще з’ясовували, що треба робити, коли твої права порушені. Учні із захопленням, за «підказкою» книг, вирішували  цікаві задачі та розв’язували різні правові ситуації.

Присутні так захопилися темою «мої права», що на «обов'язки» просто не вистачило часу. Але, як казав Ж.-Ж. Руссо: «Давайте менше говорити про обов’язки дітей, а більше про їхні права».
Сподіваємося, що учні запам’ятали: незнання не звільняє від відповідальності, а знання, навпаки, перетворюється на силу, якою можна захистити себе від усього шкідливого та небезпечного.
 

07.12.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Профілактика гендерного насильства»
Семінар-тренінг
за проектом : «Пізнай, прийми та руку простягни»
 
7  грудня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся семінар-тренінг за темою питань гендерного насильства та практичного індивідуального підходу до проблеми для категорії читачів-біженців, які навчаються українській мові в бібліотеці та інших іноземців-біженців.

Захід був ініційований та проведений, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», за участю партнерів – працівників Благодійної організації «Благодійного фонду Рокада», який є виконавчим партнером Управління Верховного комісару ООН по справам біженців та працює за напрямками соціальної допомоги біженцям в місті Києві.
 

Відео

 .
Фрідріх Фальц - Фейн.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter