03.11.2017

Бібліотека №119
«Про дітей і для дітей»
Голосні читання

Третього листопада вихованці групи з вадами мовлення ДНЗ № 176 мандрували сторінками чудових книжок відомого дитячого поета Самуїла Маршака, до 130 річчя від дня народження. А провідниками у цій подорожі стали бібліотекарі, які провели у дитячому садку голосні читання для дошкільнят.
Залюбки малята слухали веселі вірші «Казка про безглузде мишеня», «Кицькин дім», «Дітки в клітці», спілкувалися із бібліотекарями. Зацікавлено маленькі читачі розглядали книжечки з тематичної добірки, відгадували гумористичні загадки, складені письменником–фантазером.

З нетерпінням дітки будуть чекати на наступну зустріч із книжками і бібліотекарями, які їх прилучають до читання та допомагають робити маленькі кроки у світ великої літератури.
 

02.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ірен Роздобудько: життя – мій острів для читачів»
Творча зустріч

«Я люблю своїх читачів. Коли я пишу, я знаю,
хто буде читати цей текст, і стараюся
для читача – кожного окремо»

Ірен Роздобудько

2 листопада у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась творча зустріч з талановитою письменницею, поетесою, журналісткою, сценаристкою, мешканкою Деснянського району, Ірен Роздобудько.

Пані Ірен  займається улюбленою справою, і можливо, саме у цьому нестримному бажанні і закладена формула її успіху. А ще – у таланті і великій працелюбності.
Письменниця розповідала, що у своїй творчості ніколи не обмежується якимось одним жанром, вона сміливо експерементує із стилями, темами та героями і вибудовує власну оригінальну манеру.

Неперевершена майстриня сучасної літератури відкрила невеличку завісу своєї творчості, навчила поціновувачів книги, як бути світлою частинкою досконалої краси світу, і як зробити життя гармонійним.
Бібліотекарями була подарована автору персональна пам’ятка «Я люблю своїх читачів…» та презентований тематичний перегляд творів письменниці.

На завершення заходу для читачів бібліотеки відбулася автограф – сесія.

Читайте твори Ірен Роздобудько і ви отримаєте задоволення від прочитаних книг.
 

02.11.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Незвичайне декорування звичайних речей»
Майстер-клас

Майстер-клас з декорування пляшок, що відбувся у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, як завжди зібрав багато учасників творчої майстерні «Сонечко». Не дивно – адже  зараз канікули!
Та й техніка декорування пляшок виявилася настільки різноманітною, що багатьох чекали несподівані відкриття. За допомогою волонтера громадської організації «Божі діти» Наталії Гончарук, діти з задоволенням створювали оригінальні вироби.
А різноманітні варіанти оформлення пляшок юні майстри  змогли підглянути з книжок, які запропонували бібліотекарі.

Вкотре учасники заходу переконались, що бібліотека - місце не тільки для читання, а й для творчості. Бажаєте впевнитись в цьому – приходьте! У нас завжди цікаво!
 

01.11.2017

Бібліотека №151
«Христофор Колумб – першовідкривач Америки»
Краєзнавчий урок
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»

1 листопада в бібліотеці №151 відбувся краєзнавчий урок «Христофор Колумб - першовідкривач Америки» для членів клубу «Сімейний книголюб». Захід  проведений сумісно з Деснянським районним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відвідувачам бібліотеки була презентована книжкова виставка «Принади Південноамериканського континенту». Перегляд науково – популярного фільму «Невідома експедиція» надав можливість користувачам бібліотеки «разом з Колумбом пройти тисячі кілометрів, щоб відкрити «Новий світ». Батьки та їх діти разом з бібліотекарями, здійснили захоплюючу мандрівку шляхами всесвітньо відомого мореплавця.
Учасники заходу з цікавістю ознайомилися з інформацією про те, що великий мореплавець Колумб своїм відкриттям Американського континенту, також започаткував вивчення Південної Америки.
   Робота за проектом «Читаючи, подорожуй світом!» спонукає наших читачів до розширення географії туристичних маршрутів, більш глибокого пізнання історії та культурного різноманіття  народів багатьох країн та різних континентів.

 

01.11.2017

Бібліотека №115
«Осіння круговерть»
Цикл заходів у рамках проекту «Канікули з книгою»

Насичену та цікаву програму для своєї читацької спільноти підготувала бібліотека на тиждень осінніх канікул.

У понеділок, 30 жовтня,  для учнів 4-х класів ЗОШ № 300 пройшов урок-телепередача «Нема без кореня рослини, а нас, людей, - без Батьківщини!». В імпровізованій студії обговорювали, чим є рідний край для кожної людини. Всі отримали змогу приміряти на себе роль ведучого телепередачі. А дикторські навички перевіряли, зачитуючи підготовлені бібліотекаркою вірші про рідний край.
Журналістська тематика продовжувалася й наступного дня. Чергове заняття гуртка «Журналістика для школярів» було присвячене фотографії. Майстер-клас з основ фотографії, композиції та роботи з фототехнікою влаштував для майбутніх журналістів професійний фотограф Бакбардін Ігор Юрійович.

Протягом усього тижня канікул для дошкільнят тривали заходи, приурочені 130-річчю від дня народження улюбленого дитячого автора Самуїла Маршака. Казки та твори письменника були представлені на виставці «Яскравий ліхтарик творів С. Маршака». А для справжніх шанувальників його творів, під керівництвом бібліотекарки, пройшли голосні читання.
Для підлітків протягом тижня проходила акція-сюрприз «Книгу обирай – вподобання міняй!». З метою розширити коло літературних захоплень своїх читачів бібліотека запропонували прочитати книжки, назву та автора яких закривала спеціальна обгортка. Тож довідатися, з якою книжкою пройдуть канікули діти могли тільки вдома. Приємно, що сміливих і відкритих до нового читачів виявилося багато!

Ну і, як завжди - пізнавально-розважальні ігри! Цього разу у бібліотеці пройшла вікторина на сходознавчу тематику «Невідома Японія».

Найкращі канікули – канікули з бібліотекою!
 

01.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Квітуча сакура»
Майстер-клас до відзначення року Японії в Україні

Японська квітуча сакура - традиційний символ ніжності,  любові, молодості та краси життя для людей різних національностей.
1 листопада в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся майстер-клас «Квітуча сакура» для дітей учасників АТО та дітей біженців з Афганістану.
Маленькі відвідувачі бібліотеки майстерно навчились робити аплікацію з кольорового паперу та вже можуть радо поділись досвідом «хенд-мейду» з своїми друзями та рідними.

 

01.11.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного

«Завітаймо до казкової Данії!»

Історико-географічна подорож
до Міжнародного року сталого розвитку туризму
 
1 листопада в ЦРБ ім.  П. А. Загребельного відбулась історико-географічна подорож «Завітаймо до казкової  Данії!»  для читачів- біженців за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни… ». Користувачі бібліотеки  ознайомились з енциклопедичною, довідковою літературою, підручниками з країнознавства та здійснили яскраву мультимедійну подорож однією із скандинавських країн -чарівною Данією.

Отже, міжнародний туризм- це багатогранне явище, важлива форма організації відпочинку, проведення дозвілля, пізнання  історії, культури, традицій  різних країн світу та. навколишнього середовища.

 

30.10.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тисячолітній Миколай»
Презентація книги
за проектом  «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»

30 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась презентація книги «Тисячолітній Миколай» для користувачів різних вікових категорій.

Твір складається із двох книг «Полювання на хлястики» та «Залізні зуби». У романі автор показує, як пов язані між собою людина і суспільство, як вони створюють конкретний проміжок часу історії, як потім ці періоди утворюють цілісну систему, що формує світогляд усієї української нації. Людина-історія. Замкнене коло. «В кінці моєму-мій початок. Я загораюсь від своїх тисячолітніх, як вогонь від вогню…» - так сказав у творі Миколай. У цьому творі умовна, майже фантастична конструкція-всі події відбуваються з однією людиною, яка живе тисячу років.
Кожна епоха своєрідна і неповторна, гірка та водночас наповнена щастям. Ось такі філософські виміри майстерно показав у пропонованому романі Загребельний.
 

27.10.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Моральність в нашому житті»
Зустріч в рамках проекту «Два храми духовністю єдині»

«Оточуючі тебе події - це набір фарб,
твоя воля - кисть, твоє життя – полотно»

(Вікіцитата)

Чи знаєте ви, що таке «мораль» і «моральність»? З’ясувати ці поняття допомогла зустріч учнів 212 школи зі священнослужителями Свято Успенської Києво-Печерської Лаври ієромонахом Глібом, ієродияконом Піором та директором Фонду «Святих благовірних князів Бориса та Гліба» Володимиром Луб’янецьким, яка відбулася в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.
Школярів дуже вразили енциклопедичні знання гостей, їх звернення до книг, представлених на виставці. А цікаві приклади та пояснення, щодо загальноприйнятих в людському суспільстві уявлень про мораль так зацікавили присутніх, що спонукали до жвавої дискусії та обміну думками.

Сподіваємося, що всі учасники заходу надовго запам'ятають цю незвичайну зустріч та будуть керуватися у своєму житті передусім поняттям моральності. Адже, як сказав Шолом Алейхем:"Людина це те, ким вона хоче бути".

 

27.10.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пам’ять серця»
Історико-патріотична година

27 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась історико-патріотична година «Пам’ять серця» до 73-ої річниці  від дня вигнання нацистських окупантів для студентів університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району  В рамках проведення заходу було презентовано виставку-репортаж «Друга Світова війна. Битва за Україну». Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки прослухали історичний матеріал про патріотизм та мужність української жінки-снайпера, Героя Радянського Союзу Людмили Павличенко, яка брала участь у битвах : Одеська оборона, оборона Севастополя, прикордонні битви в Молдавії.
Сьогодні ми радіємо сонцю, життю, чистому небу… Ми ніколи не забуваємо про мільйони тих, хто віддав своє життя в роки Другої Світової війни за наше світле майбутнє. 

 

27.10.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Врятуємо Чорне море»
Інтерактивне заняття
до Міжнародного дня Чорного моря

Я з морем одразу навік подружив
Хоча біля нього ніколи не жив.
Бо там на просторі, всі мрії мої
Про дальні походи, незнані краї.

В. Струтинський

Для четверокласників ЗНЗ №189 заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» розпочалося розповіддю про Чорне море у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей.

Проект «Збережемо дивосвіт рідної країни» у переддень канікул - 27 жовтня, висвітлював важливу для України дату -  Міжнародний день Чорного моря, який відзначається щорічно 31 жовтня.
Інтерактивне заняття складалось із дослідів та спостережень, які демонстрували шляхи забруднення водних просторів сміттям. Учні дізналися про вселення у море перенесених видів з інших морів, про наслідки такого «сусідства». Експеримент з економією води під час чищення зубів сприяв розумінню учнями початкової школи важливості збереження води – єдиного і неповторного середовища існування річкових та морських мешканців.
Діти запропонували залучити всіх бажаючих допомогти морським просторам власними діями і вчинками та організувати проект «Не сміти!», де визвалися бути тренерами.

Цікаво і незабутньо провели час школярі!
 

Відео

 
Мовограй. До міжнародного дня рідної мови. 
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter