13.03.2017

Бібліотека №115
«Крок до книжки»
Творча зустріч

Вітаємо всіх із понеділком! Розпочати тиждень краще всього з гарних гостин і приємних зустрічей. До бібліотеки сьогодні завітали учні 6 класу ЗОШ № 249, а зарядити дітей гарним настроєм та наснагою на продуктивний робочий тиждень взялася сучасна українська письменниця, публіцистка, журналістка, член Національної Спілки письменників України, учасниця проекту «Письменники та бібліотекарі в обороні душі дитини»  Наталія Осипчук.

Запрошена бібліотекою гостя, авторка публікацій на тему освіти, науки і культури, говорила про долю української книги та читання. Жвавий інтерес присутніх викликали питання про особливості ремесла літератора, про творче натхнення письменника, необхідні технічні навички, фантазію та здібність до спостереження за тим, що відбувається довкола.
Під керівництвом Наталії Осипчук присутні вчилися читати, адже, здавалося б, відомі та відпрацьовані нами з дитинства читацькі здібності потребують осмислення, особливого хисту, практики, аби зрозуміти та відчути написане автором.

А читати разом і вголос виявилося ще й весело.

Запрошуємо і вас  на спільні читання до бібліотеки!
 

10.03.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Український Езоп»
Літературні читання

З нагоди 190-річчя від дня народження українського поета, байкаря Леоніда Івановича Глібова 10 березня до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні школи № 207.
 
Розпочали захід бібліотекарі, нагадавши присутнім основні етапи творчого шляху байкаря. Учні читали свої улюблені вірші та байки поета.
На завершення заходу проведено тематичний перегляд книг, представлених на розкладці «Український Езоп».
 

10.03.2017

Бібліотека №115
«Єднаймо душі словом Кобзаря!»
Шевченківський березень

Де Шевченківські свята проходять найгучніше та найдовше? У нашій бібліотеці! Насичені урочистості Шевченківського березня тривають в бібліотеці № 115  цілий тиждень!

Наша багатюща колекція творів Кобзаря розмістилася на виставках у всіх залах бібліотеки. «Добре і щире Тарасове слово» промовисто розгорнулося викладкою дитячих кобзариків для наших маленьких читачів на абонементі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів.

Найновіші видання творів Шевченка, адаптовані для дітей, зустрінуть читачів викладкою «У день народження Тараса візьму у руки я Кобзар» у читальній залі молодшого відділу обслуговування читачів.
 
Виставка «Ми чуємо тебе, Кобзаре, крізь віки», доповнена колажем «Шляхами Тараса», зустрічає юного любителя української класики на абонементі старшого відділу обслуговування.
Натхненно, урочисто, із запальною енергією пройшов 9 березня марафон читання віршів «Шевченко non-stop». Кожен, хто заходив до бібліотеки, долучався до святкування дня народження Кобзаря читанням його віршів. Молодці всі, хто знає вірші напам’ять, а тим, хто підглядав, аби не забували творів найвідомішого українського поета, бібліотекарі видавали його книжки.

10 березня учні 7 класу ЗОШ №249 завітали на зустріч «…І вогнем Тарасового слова очищати душі і тіла» із письменницею Наталією Осипчук, присвяченою Тарасу Григоровичу. Коли письменниця говорить про поета, атмосфера стає вкрай піднесеною та чуттєвою. Учні читали вірші і жваво обговорювали з ведучою як вони розуміють слова Кобзаря та феномен Шевченка у літературі.

Запрошуємо також відвідати виставку дитячих малюнків вихованців будинку культури «Троєщина» за  творами  Тараса Шевченка, яка  розміщена в приміщенні бібліотеки.
 
Дякуємо березню за нескінченну барвисту низку свят, а всім нашим користувачам за те, що святкуєте їх разом із бібліотекою та книгою!

 

09.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Шевченко в моєму серці…»

9 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась презентація виставки вшанування «Шевченко в моєму серці…» до 203-річчя від дня народження українського поета.
Всі бажаючі взяли участь в літературній вікторині «Шевченкіана» та отримали подарунки за правильні відповіді.
 

09.03.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Мої сімейні уявлення»   

«Діти починають з любові до батьків.
 Дорослішаючи, вони починають їх судити.
Іноді вони їх прощають»

(О. Уайльд)

Дітям інколи дуже складно знайти спільну мову з батьками. Особливо у підлітковому віці, коли з’являються власні інтереси та навіть секрети. Тому чергову зустріч, в рамках тренінг – класу «Гармонія», що діє у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, присвятили дитячо-батьківським стосункам.
Але за побажанням учасників та рекомендації психолога, захід провели у звичній обстановці класу. За допомогою досвідченого психолога «Центру у справах сім’ї та жінок» Наталії Федорівни Овсієнко учні намагалися зрозуміти, як знайти точки дотику в різноманітних конфліктних ситуаціях, чому юнацькі орієнтації в спілкуванні та оцінка вчинків проходять більш «максималістично» та емоційніше, ніж у дорослих та інше. А ще, завдяки бібліотекарям, зробили для себе корисне відкриття: відповіді на деякі питання є у книгах з психології та етики.
Сподіваємося, що поради психолога допоможуть учням ЗОШ №23 зробити головні висновки: «Повага – понад усе!», «Геть егоїзм!», «Більше спілкуйтеся!».
 

09.03.2017

Галерея мистецтв
«Література єдиного потоку. Тарас Шевченко»
Вечір пам’яті

9 березня в Галереї мистецтв відбулося перше засідання українського літературного клубу «Живе слово» присвячений до 203-річчя від дня народження геніального поета та художника Тараса Григоровича Шевченка для учнів ЗОШ №250.
Захід провів український прозаїк, поет, Голова правління "Українського клубу" Роман Кухарук. Лектор охарактеризував творчість Шевченка в контексті євангельського розуміння призначення людини та літературного і громадського руху того часу. Вдале порівняння спільності та різниці трьох геніїв українського руху Г. Сковороди, М. Гоголя та Т. Шевченка стало не лише цікавинкою, але визначенням істинної суті подвигу великого Кобзаря.
 
Запитання, які пропонувались лектору, засвідчили про інтелектуальну і духовну дозрілість молодого покоління.
 

07.03.2017

Галерея мистецтв
Художня виставка

7 березня в Галереї мистецтв відбулося відкриття виставки художника Боровікова Олександра та Лубніна Максима. 
Відвідувачі виставки живопису, які втомились від візуальних метафор та різних мистецьких ізмів, зможуть прилучитись і до конкретної реальності і до майстерності, і навіть відчути поезію конкретики.
На відкритті виставки добре слово про художників сказали: начальник управління культури Деснянської РДА, - Закомірний І.М., директор Київської дитячої школи мистецтв №3, - Рябоконь О.В., викладач Київської дитячої школи №3 - Москаленко Л.А.
 
Живопис та графіка двох талановитих, схожих та все ж різних майстрів, представлені в нашій галереї.
 
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати художню виставку!
 
Виставка триває до 21 березня!
 

07.03.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«15 самих красивих міст Африки»
Відеознайомство
за проектом: «Читаючи, подорожуй світом!»


Найспекотніша з усіх,
На вершинах хоч є сніг.
Тут найдовша є ріка,
Вздовж пустелі протіка.
(Африка)

2017 рік  Організацією  Об’єднаних  Націй оголошено Міжнародним роком сталого розвитку туризму.

Наша бібліотека запрошує до віртуальних подорожей по африканському континенту. Африка – багатостраждальний і прекрасний континент, що вартий уваги з багатьох причин. Унікальна історія, неповторні традиції, багата фауна та флора.
7 березня в бібліотеці ім. В.Кучера  відбулося відеознайомство «15 самих красивих міст Африки». Учні школи №152  віртуально  подорожували по найбільш відомих та красивих  містах Африки,  як Кейптаун, Йоганнесбург, Дурбан і Соуето та інші.

Працівники бібліотеки  ознайомили присутніх з книжковим калейдоскопом  «Відкриємо для себе Африку».

Читайте цікаві факти про країни Африки та насолоджуйтеся її красою!
 

07.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Безслідний Лукас»
Презентація книги

7 березня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась презентація книги «Безслідний Лукас» за проектом «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості».
Увазі читачів був представлений роман «Безслідний Лукас», який крім елементів пригодницького твору має гострий політично-філософський характер. У центрі роману молодий американський вчений Лак Лукас, який виношує ідею посилення розумового потенціалу людства, використовуючи весь історичний спадок й найновіші досягнення науки і техніки. В результаті різноманітних сюжетних перипетій, Лукас безслідно зникає, але ідеї, якщо осяяні високою метою, не зникають ніколи…

Запрошуємо всіх охочих читати Павла Загребельного разом! 
 

06.03.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Подарунок для матусі»
Майстер-клас

Створити власними руками маленьке диво – завжди приємно і захоплююче. Тому діти і дорослі з задоволенням відвідують заняття творчої майстерні «Сонечко» у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей.
Напередодні Восьмого березня особливо актуальна тема подарунків, тому бажаючих було досить. Майстер – клас з вітражного розпису, спільно з Підлітковим клубом „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”, зібрав багато прихильників цієї оригінальної техніки малювання. Ретельно переглянувши книги і альбоми юні  майстри зупинили свій вибір на традиційному символі  березня – квітах. Вийшло дуже яскраво і сонячно. Ось мами здивуються!
Зі святом вас, дороги жінки! Приємних подарунків, гарного настрою, а головне – уваги та любові!
 

06.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Дорогі друзі!

Перше весняне свято - Міжнародний день прав жінок і миру – 8 Березня - є гарним символом, що підіймає нас над буденністю життя… Це день - сердечності, доброти, кохання, радості, тепла.
 
Від душі вітаємо всіх наших читачок та колег з наступаючим святом.

Зичемо вам здійснення усіх життєвих планів та сподівань!

Нехай доля сторицею привертає до вас усі земні блага - щастя, здоров’я, мир та злагоду!
 
Пропонуємо вашій увазі виставку-свято «Жінко! Ти  світ променистий, безмежний…», яка ознайомить вас з роллю жінки у сучасному житті, досягненнями жінок в різних галузях мистецтва та культури, прекрасними весняними поезіями та таємницями жіночої краси.
 
Нехай жінки наповнюють будні яскравими фарбами і спонукають  чоловіків, до шляхетних вчинків і добрих справ!
Ласкаво просимо до бібліотеки!
 

Відео


 

Зустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter