04.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нещодавно бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали у дружній до жінок та дівчат простір «Вільна», аби провести мілітарний бібліо-фреш «Воїтельки: українки на полі битви».
Під час зустрічі слухачки дізналися, як з давніх-давен українські жінки відігравали важливу роль у захисті Батьківщини. Вони довідалися про войовничі звичаї амазонок та сарматок, походи козачок та подвиги співвітчизниць під час світових воєн. Особливо відвідувачок зацікавила офіційна статистика сьогодення, згідно з якою, більше ніж шістдесят тисяч жінок перебувають у лавах ЗСУ.
Мілітарний бібліо-фреш допоміг розвінчати стереотипи та дізнатися історичну  правду присутнім на заході. Тепер кожна з них знає, що для жінки також цілком природно бути воїтелькою. Адже це можуть підтвердити тисячі поколінь наших пращурок.
 

04.03.2024

Бібліотека №1
 
Читачі бібліотеки № 1 у Волонтерському центрі «Перший спалах» відвідали тренінг «Спокій і ресурсність в часи викликів», який провела психологиня – Юлія Любшина. Бібліотекарка ознайомила присутніх із літературою, що допоможе кожному знайти поради щодо зміцнення свого ментального здоров’я. Психологиня проводила вправи і вчила, як балансувати під час стресу, дала поради, як налаштуватись на міцний і здоровий сон, відвідувачі досліджували власні канали наповнення за ізраїльською моделлю подолання стресу. Під час тренінгу читачі пізнали себе, зрозуміли причини своїх переживань і вчилися справлятися з ними.
 
 

01.03.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    Напередодні Дня письменника до ЦРБ імені П. А. Загребельного завітала одна із найуспішніших українських письменниць сучасності, багаторазова переможниця літературного конкурсу «Коронація слова» – Ірен Роздобудько.
 
 
 

      На творчій зустрічі письменниця представила свої найвідоміші дитячі книжки – «Пригоди на острові Клаварен» та її приголомшливе продовження – «Знак потраплянців». Пані Ірен поділилася унікальними фактами створення книг, цікавим історіями з життя та письменницькими лайфхаками.
 
 
 
      За активну участь в обговоренні школярі отримували від пані Ірен по скляній кульці – чарівному талісману, який сприяє здійсненню бажань. А наприкінці зустрічі вони разом заворожили їх на майбутню перемогу України.
 
 

    Школярі покинули бібліотеку з посмішками на обличчях, адже знайомство з Ірен Роздобудько подарувало їм натхнення та неймовірну тягу до читання.
 
 

01.03.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
    До Міжнародного дня ООН «Нуль дискримінації» у бібліотеці ім. С. Олійника  пройшла інформаційна година для молоді «Об’єднані без дискримінації» на якій обговорили важливість поваги до кожної людини незалежно від її статі, статусу, національності, тощо.
 
 
 

   Учасники мали змогу ознайомитись з різними історичними фактами та статистичними даними щодо дискримінації у різних сферах життя.
    На тренінгу «Я, ти, він, вона…» молодь через цікаві завдання виявила, що наші відмінності не є приводом для дискримінації, а навпаки вони роблять нас унікальними та цінними. Флешмоб «STOP DISCRIMINATION» об’єднав молодь у коло і продемонстрував символічну підтримку рівності.
 
 

   Завдяки широкому спектру активностей учасники усвідомили важливість боротьби з дискримінацією в сучасному суспільстві, а також обговорили можливі шляхи подолання цього явища.

 
 

01.03.2024

Бібліотека №119
     До Всесвітнього дня дикої природи бібліотека № 119 підготувала вікторину-гру «Природа – мудрий винахідник» для учнів молодших класів ЗЗСО № 213.
 
 
 
 
    Мультимедійна презентація «Тваринний світ дикої природи України», загадки, розмальовки, пізнавальні книжки про тварин – юні читачі поповнили свої знання з природознавства та дізналися багато цікавинок про фауну українських лісів. А інтерактивний кросворд «Друзі наші менші» нагадав дітям про важливість збереження природи та довкілля.

 
 

29.02.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    Нещодавно у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралися поціновувачі прекрасного, аби познайомитися з унікальним феноменом у світовому мистецтві, письменником та художником єврейського походження –  Бруно Шульцем.

 

    Під час арт-години «Бруно Шульц: незвичайний та пізнаваний» слухачі довідалися про життєвий шлях та творчі здобутки  митця, познайомилися з добіркою відповідної тематичної літератури.
 
 
 
    Найбільше авдиторію зацікавила віртуальна галерея картин художника. Адже він володіє рідкісною технікою – кліше-верр –  видряпуванням на засвіченому фотопапері.
 
 

28.02.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
      В останні дні лютого спекотний вітер Сахари приніс у ЦРБ ім. П. А. Загребельного чарівну книгу – «Тисячу і одну ніч». І до бібліотеки поспішила дітвора, аби взяти участь у казковому марафоні «Алі-Баба і сорок книжок».
 
 

    Спершу юні відвідувачі поринули у дивовижні пригоди з Шахерезадою. Слухаючи всесвітньовідомі казки, вони побачили яскраві картини міського життя середньовічного арабського Сходу. Захоплюючі описи чарівних країн та їхні екзотичні мешканці змусили дітей відчути себе частиною цих історій. А разом з оповідачкою дітвора з’ясувала, де у казці фантастичне сплітається з реальним.
 
 

     За традицією Шахерезада не закінчила свою казку. А натомість запропонувала дітям, напередодні Дня «Розкажи казку», прочитати «Алі-Бабу і сорок розбійників» та багато інших чарівних історій самостійно. Адже ніщо не дарує таку насолоду, як книжка!
 
 

27.02.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    Добігають кінця останні зимові дні, тож час поспішати з  казковими мандрами у холодні снігові краї. Відтак бібліопригоди за творами всесвітньовідомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена зібрали у бібліотеці чимало школярів.
 
 
 

      Юні відвідувачі поринули в захопливу подорож чудесними світами. Вони зупинилися у крижаних володіннях Снігової королеви та вирішили завадити лиходійці встановити у світі вічну зиму. Гуртом школярі брали участь у вікторинах та естафетах, а також збирали уламки чарівного дзеркала, аби воно більше нікому не заподіяло шкоди.
 
 
 

    Ура, весну врятовано! Спільними зусиллями діти подолали Снігову королеву і відсвяткували це переможним танком!
 
 

26.02.2024

Бібліотека №119
 
У День «Розкажи казку» бібліотека № 119 влаштувала книжково-іграшкову карусель «Українські казки люблять малюки» для дітей з особливими освітніми потребами. Читання віршів та казок, гра-роздум «Казка вчить, як на світі жить», вікторина «Головні казкові герої» - дошкільнята з цікавістю слухали та грали. Гарного настрою додав також імпровізований театр ляльок, у якому діти мали змогу перетворитися на маленьких артистів, виявити свої акторські таланти, взявши участь в інсценівці української народної казки «Рукавичка». А рукавички-розмальовки, які малята створили у бібліотеці, будуть їм нагадувати про добро, допомогу, дружбу.
 
 
 

26.02.2024

Бібліотека №1
 
Читачі бібліотеки № 1 у Волонтерському центрі «Перший спалах» взяли участь у благодійній творчій зустрічі з українським поетом, співаком, композитором, воїном - Живосилом Лютичем, Лауреатом Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. Сьогодні Лютич – солдат окремої президентської бригади імені Богдана Хмельницького. Автор понад 400 пісень розповів, як з’явилась на світ унікальна пісня «Меч Арея», яку полюбили наші воїни, котрі співають її, йдучи у бій із запеклими ворогами. Цикл пісень він присвятив своїм побратимам, Кіборгам, Бахмуту. Лютич підіймає бойовий дух наших захисників і захисниць! Героїзм, мужність, стійкість і незламність українських воїнів наближають нашу Перемогу! Слава Нації!
 
 

25.02.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
За традицією, на вихідних, у Галереї мистецтв зібрався творчий гурток ART_MILA, аби дізнатися більше про культурну спадщину України, та як гармонійно в мистецтві переплітаються традиції українського та кримськотатарського народів.
Цього разу гуртківці познайомилися з традиційним кримськотатарським орнаментом під таємничою назвою «орьнек». Нещодавно,з ініціативи громадської організації «Алєм», його було включено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Під час майстер-класу діти довідалися проособливості орнаменту, його основні кольори та елементи. Несподіваним відкриттям для дітей стала схожість «орьнека» з українською «петриківкою».
Натхнені пізнавальною оповіддю, гуртківці взялися відтворювати кримськотатарський орнамент. Під звуки народних пісень кримських татар на деревʼяних тарілочках з’являлися химерні візерунки та розквітали чарівні квіти.
 

Відео

 
Всевітня історія.
 
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter