25.02.2020

Бібліотека №115
«Лесин дивосвіт»
Голосні читання

   Перше знайомство маленьких читачів з видатною українською письменницею, поетесою Лесею Українкою відбулося у бібліотеці у її день народження.
   Діти дізналися про багатогранний творчий і життєвий шлях поетеси, її жагу до життя, безмежно міцну силу волі та щиру любов до Батьківщини.
 
 
 

    Малеча, разом з батьками та бібліотекарем, натхненно читала її вірші та повчальні казки, які надихають, додають сил та впевненості, зачаровують своєю поетичністю, багатством тем та мотивів.


 
 

25.02.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Проліски білі зустрінуть весну?»
Зустіч з екологом

В рамках Всеукраїнської акції з охорони ранньоквітучих рослин «Первоцвіт», до юних екологів, в Лабораторію смаку «Space hall», завітав еколог, голова ГО «Української природоохоронної групи» (UNCG) Олексій Василюк.

Пан Олексій зумів зацікавити учнів не тільки питанням важливості первоцвітів для екосистеми, збереженням заповідних куточків, заходами по їх захисту, але й екологічно просвітницькою діяльністю громадської організації. Дуже вразило дітей те, що членами групи UNCG є як вчені, студенти, так і школярі. Ось вже для них не стоїть питання вибору професії!
Приємною несподіванкою, як для учасників зустрічі, так і бібліотекарів, став незвичайний подарунок від гостя: копія книги Сетона-Томпсона, виданої ще у 1918 році (!), в перекладі українською М. Баєра. Дякуємо!
 

21.02.2020

Бібліотека №115
«Магія українського слова»
День рідної мови

Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема
В. Сосюра

Вихованці спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Деснянка», в оновленій бібліотеці, здійснили екскурс в історію походження української мови, познайомились з новенькими книжками українських дитячих письменників та взяли участь у мовній грі. Діти дізналися, що неповага до рідної мови є рівноцінною неповазі до батька й матері. А обов’язок кожної людини – це знати, берегти та примножувати рідну мову.
Міжнародний день рідної мови в бібліотеці відзначили іграми, колажами, мовними змаганнями та  різноманітними вікторинами
 

21.02.2020

Бібліотека ім. С. Олійника
«Цікаве Мовознавство»
Літературний компас

      Будь-яка держава в процесі свого становлення й розвитку так чи інакше стикається з мовним питанням. І, як правило, рано чи пізно надає перевагу єдиній державній, тобто офіційній, мові. Давня істина: культура може розвиватись тільки рідною мовою.
       Бібліотекарі в Міжнародний день рідної мови розповіли про історію появи свята, значення рідної мови у житті кожної людини. Рідну мову людина повинна вивчати протягом всього життя, повинна її вдосконалювати, розвивати, збагачувати.
 
 
 

    Тож наші читачі подивились відео-урок, як уникнути суржику й двомовності  і чому необхідно виховувати дітей у родині саме українською мовою.
   «Літературний компас»  спрямував членів клубу до виставки «Українська мова – мова єднання», яку бібліотекарі підготували для читачів бібліотеки з надією, що колись в Україні будуть знати декілька мов, а говорити -  українською.
      Всіх бажаючих запрошуємо до бібліотеки підвищити рівень свого мовлення!
     
 
 

21.02.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
      «Мова – втiлення думки»
Квест
 
     Захоплюючий квест до Дня рідної мови відкрив юним мовознавцям безліч цікавинок про нашу «солов’їну».
 
 

    Книги – підказали вихід з «тлумачного лабіринту». А QR коди - допомогли вирушити у віртуальну мандрівку, де на учнів чекали  і суворі правила, і цікаві визначення, і несподівана інформація.
 
 

   Але відомо: «хто багато читає, той багато знає»! Тому з усіма завданнями учасники квесту справились та ще й доповнили  його  поясненнями  про  маловживані українські слова.

 
 

21.02.2020

Бібліотека №119
«Ми читаємо казки і вчимось їм завдяки»
Читання вголос

    У Міжнародний день рідної мови бібліотекарі завітали до вихованців групи з вадами мовлення ДНЗ № 176, щоб через казку долучити до нашого чудового українського слова.
     Малюки зацікавлено слухали бібліотекаря, відповідали на запитання та ділилися, чим саме захопила їх та чи інша казкова історія. Книжечки-абетки із бібліотеки нагадали діткам український алфавіт та допомогли у вправному читанні по складах. А казочка про українську мову, яку вони прочитали разом із бібліотекарем, особливо сподобалася дошкільнятам.
 
 
 

   Тож читайте українською мовою багато-багато, аж доки вона стане вашою улюбленицею. А бібліотека вам завжди у цьому допоможе.

 
 

20.02.2020

Бібліотека №115
«Як козаки Київ рятували»
Голосні читання

Сьогодні вихованці Приватної Лінгвістичної Гімназії  відкрили перше заняття незвичайного краєзнавчого гуртка любителів голосного читання. Адже читати дітям про найкраще місто у світі, золотоверхий Київ, будуть дорослі різних професій.

Першим гостем гуртка «Дорослі читають про Київ» став художник-карикатурист Олег Смаль.  Він познайомив дітей з  особливостями своєї професії та розповів про значення карикатури у житті людини. А прочитав він учням чудову казку В.Р. Амінова про козаків, які врятували своє рідне місто від забруднення.
Додатковим бонусом для слухачів стало знайомлення з оновленим, надзвичайно колоритним,  простором бібліотеки.
 

20.02.2020

Бібліотека ім. В. Кучера
«Небесня Сотня у вирій полетіла…»
Вечір-реквієм
Не забути! Не зрадити!
Вони з нами – світлі воїни Небесної Сотні.
А український дух – ординцям не убити,
Народ наш був і є – в нас європейська путь!..
Бринить життя струна; весна, і зійде жито.
Й герої серед нас, бо в пам’яті живуть!
Я.Ткачівський

 
       Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.
       Щорічно 20 лютого в нашій бібліотеці відзначається День пам’яті Героїв    Небесної Сотні.  У цьогорічному заході взяв участь Роман Конон  – активний учасник Євромайдану, який розповів школярам  про ті трагічні події, коли майданівці були розстріляні беркутівцями без найменшого докору совісті. Гість зазначив, що в Україні, у центрі Європи, було відкрито справжнє полювання на людей.
 
 
 
      Учасники  переглянули мультимедійні матеріали, прослухали пісні та поезії, присвячені героям Небесної сотні. І вже ніхто з підлітків  не соромився сліз болю і жалю,  коли  лунала легендарна «Плине кача…»,   пісня- реквієм пам’яті Небесній Сотні. Запалені свічки та хвилина мовчання висловили  скорботу та глибоку повагу  усіх присутніх до загиблих Героїв.

        Захід пройшов за сприяння депутата Київської міської ради Михайла Буділова.
 
 

20.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Герої не вмирали, просто йшли  з Майдану в небо…»
 
Вечір-пам`ять
 
        На шляху до незалежності український народ часто втрачав своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку героїв, які полягли за  щасливе майбутнє нашої держави,  є  і  Небесна Сотня.
 
 

       Зала  Галереї мистецтв переповнена. Приспущений прапор України, свічки, квіти… Згадати Героїв прийшли бійці АТО, волонтери, деснянці, молодь, діти.
      ДВО «Патріоти Троєщини»  підготували музичну композицію у пам'ять про загиблих на Майдані. Юні волонтери згадали про події 2014 року, схвильовано декламували вірші, виконували патріотичні пісні під оплески глядачів.
 
 

      Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв України в скорботі схиливши низько голови перед пам’яттю людей різного віку.
      Герої не вмирають! Вони тут, з нами на Землі! А ми повинні жити гідно, щоб святу Небесну Сотню нізащо, ніколи не забути.
 
 

19.02.2020

Бібліотека №115
«Зима, що нас змінила»
Зустріч з героєм

    Бібліотека вшанувала пам'ять трагічних подій на Майдані 2014 року, провівши зустріч для учнів 6 класу ЗЗСО № 247 з учасником Революції Гідності, військовим добровольцем Ярославом Лисенко.
 
 

    Спогади активного учасника Майдану про ті трагічні та величні події, про неординарні вчинки задля спасіння людини, про участь у бойових діях на Сході України не залишили байдужим жодного учасника зустрічі.
 
 

   Діти дізналися хронологію подій Революції гідності, від перших мирних днів - до відкритого протистояння у лютому 2014 року та вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
    Зустріч відбулася за сприяння депутата Київської міської ради Петра Кузика.


 
 

19.02.2020

Бібліотека №1
«Буду я навчатись мови золотої!»
Поетична вітальня
« У тій мові ми співали,
В ній казки казали,
У тій мові нам минувшість
Нашу відкривали».
С. Воробкевич

    Сила слова безмежна. Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією.
    Тож справжнє свято  рідного слова відбулося сьогодні для вихованців ДНЗ № 175 мікрорайону Биківня, адже маленькі читачі запросили в гості письменницю, поетесу, перекладача, члена конгресу літераторів України – Віру Свистун.
 
 

    Пані Віра презентувала дитячу книгу «Теревені». Цікавинками для дітлахів стали в тій книзі ілюстрації, які за допомогою чарівного пензля «переклали» вірші Віри Свистун на різнобарвну мову власних вражень вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» ОКЦ Деснянського району м. Києва під натхненним керівництвом Надії Соколюк.
 
 

    Поетеса своїми віршами «Роботящі долоньки», «Ні кота, ні хвоста», «Дивовижні чашки» залучила читачів до гри в риму, «повтори склади», «вимови скоромовку». Кожен вірш пані Віра починала з тлумачення слова і це допомогло дітям збагатити їх словниковий запас. А як сподобалась пісня «Театр, арена!», написана поетесою! Маленькі шанувальники  Віри Свистун почули наскільки українська мова багата і мелодійна.
    Дітлахи теж підготували вірші про нашу рідну мову. Емоційно, виразно, артистично декламували вони твори і відчувалось, що  діти люблять і свою країну, і українську рідну мову!  
 
 

Відео

 
Дитина у світі емоцій.

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter