05.10.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Битва поколінь
Шаховий турнір

В Центральній бібліотеці ім. П.А.Загребельного відбувся традиційний шаховий турнір «Битва поколінь» у клубі любителів гри у шахи «Білий ферзь». В змаганнях взяли участь люди різного віку, від початківців до професіональних гравців.

Бібліотека запрошує всіх охочих доєднатися до діяльності клубу «Білий ферзь».

 

 

05.10.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного

«Фестиваль вуличного мистецтва»

 
         Мобільна бібліотека ЦБС Деснянського району взяла участь у першому Фестивалі вуличного мистецтва «Street Art and Music Festival», який пройшов у парковій зоні  «Я люблю Мій парк» Деснянського району!
 
 
 
 
        Для гостей свята бібліотекарі організували: зону голосних читань з книжками та періодичними виданнями, активний відпочинок з майстер класами, вікторинами, різними дослідами з Театру Науки, фотозону …
 
 
 
 
        Вулична музика збирає і об'єднує людей, дає можливість розкрити і розвинути свій талант і просто гарно провести час у приємному товаристві.
 
 
 
 
 


 

02.10.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Піднебесна, що вражає»
Історичний екскурс
 
     В бібліотеці для учнів класу ЗЗСО № 147 відбувся історичний екскурс «Піднебесна, що вражає» до року Китаю в Україні. Захід був присвячений Дню утворення Китайської народної республіки.    
     Бібліотекарі представили мультимедійну презентацію, яка розповідає про те, який складний шлях соціального і економічного розвитку, що привів до утворення сучасної моделі централізовано - керованої економіки Китаю, пройшла країна з дня проголошення Китайської Народної Республіки.
 
 
 

     Увазі читачів була презентована тематична книжкова експозиція, яка ознайомила дітей із історією Китаю від історичного часу до сьогодення.
     Завдяки розкриттю пропонованої теми, бібліотекарям вдалось розширити кругозір школярів та донести до них, що народ цієї країни зробив вагомий внесок у матеріальну та духовну культуру людства.

 
 

02.10.2019

Бібліотека №119
«У кадрі – КНИГА!»
 
«Зараз практично все переміщується у віртуальний простір.
 Але книжка ніколи не зникне, тим паче дитяча.
Буктрейлер можуть забути, але когось він приведе до книжки».

Діана Клочко

        Бібліотека – це місце, де книжку можна не тільки почитати, а й здійснити її сторінками віртуальну подорож. У цьому залюбки переконалися юні відвідувачі, які завітали на перегляд буктрейлерів, створених бібліотекарями за книжками відомих сучасних письменників.
     Захоплива відеоісторія про неймовірні пригоди Остапа і Даринки за мотивами однойменної повісті Андрія Бачинського перенесла дітей у часи старих мольфарів, у стіни могутніх замків, які охороняють древні духи й привиди, у темні підземелля львівських костелів, заінтригувала мандрами головних героїв книжки.
 
 

       Буктрейлер «Війна, що змінила Рондо» за книгою Романи Романишин та Андрія Лесіва, викликав у школярів почуття патріотизму та любові до Батьківщини. А розповіді-презентації «Дитинство відомих українців» за книгами Богдана Жолдака, Владислава Таранюка, Ірини Хомин та «Дитинство видатних діячів Америки» за книгами Любка Дереша, Олександра та Наталі Шевченків, Валерія Воскобойнікова із серії «Життя видатних дітей» запропонували читачам твори сучасних українських письменників про дитинство визначних особистостей, які своєю творчістю, своїм талантом збагатили цей світ.
 
 

      Змістовні та яскраві літературні кліпи настільки зацікавили школярів, що вони охоче обирали для читання книжки, щоб довідатися про завершення запропонованих історій.





 

 

01.10.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Душі людської доброта»
Година спілкування

1 жовтня - День особливої уваги та шани до людей похилого віку.

В цей день бібліотекарі завітали у Київський пансіонат ветеранів праці, де мали честь привітати своїх підопічних читачів. Доброта і милосердя завжди потрібні людям, адже тепле слово і піклування ніколи не буде зайвим.
Бібліотекарі проявили турботу до найповажнішої частини суспільства та провели приємні години спілкування.
 

01.10.2019

Бібліотека №1
«Музичне життя поезії «Пісня про рушник»
Поетично-музичний ранок

«Малишко - один з найяскравіших
наших національних поетів…».

Олесь Гончар

У Міжнародний день музики бібліотека гостинно запросила учнів 4 класу ЗССШ № 23 відзначити 60- річчя поетичного твору Андрія Малишка «Пісня про рушник».

Бібліотекарка наголосила, що «Пісня про рушник» на слова Малишка та музику П. Майбороди звучить і донині на всіх континентах Землі, тому що почуття, висловлені в пісні, близькі та дорогі кожній людині. Це любов до матері, вдячність їй за недоспані ночі, за постійну турботу, незрадливу усмішку, за те, що зростила й вивела у широкий світ.

Школярі ознайомились з народознавчою виставкою та дізнались про значення рушника в українській родині, відгадували загадки про рушник.
Уважно слухали діти розповідь про життя і творчість Андрія Малишка, та з любов’ю й ніжністю на завершення заходу заспівали «Пісню про рушник».
 

01.10.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ти чуєш співочі дівчат голоси? -
Пісенна моя Україна!»

Арт - зустріч

У Міжнародний день музики відвідувачів бібліотеки чекав приємний сюрприз. Це – зустріч з вихованцями музичної школи №24.

Учні продемонстрували не тільки віртуозну гру на різних музичних інструментах, але й вокальні здібності. Глядачі з задоволенням підтримували юних артистів, бо хто ж не любить співати пісні?
Дуже доречним виявилося декламування українських байок, які надали заходу чудовий емоційний настрій.
Творчі зустрічі - це завжди відкриття та поштовх до розширення власних захоплень: до музики, до співу, до віршів… А загалом – до книг, де є відповіді на всі ваші запитання.

Тож – бібліотека чекає на вас!
 

30.09.2019

Бібліотека №119
«Бібліотека – світ знання, тож діти йдуть щодня до неї»
Тиждень читача

«До дива знань і мрій, о друзі, йдіть!
Високий дух летітиме далеко…
Аби сказати: «Зупинися, мить!»
Кажу  лише: «Живи, бібліотеко!»

Надія Петренко

30 вересня – чудове свято, Всеукраїнський день бібліотек, нагода відзначити роль бібліотеки у житті кожного українця і, зокрема, - зростаючих поколінь. Це також можливість привернути увагу суспільства до високої місії бібліотекаря – просвіщати, навчати орієнтуватися у потоці інформації, прищеплювати любов до книги.

Тож напередодні свята бібліотека гостинно запрошувала усіх охочих  долучитися до числа її читачів, познайомитися із книжковим фондом, із заходами та гуртками, які проводяться в її стінах. Відвідувачі дізналися, що бібліотека - це не тільки місце, де читають, що вона перетворюється і на творчу майстерню, і на дитячий кінозал, і на місце зустрічі з цікавими та непересічними особистостями – письменниками, поетами, художниками, видавцями, волонтерами…

Молодші читачі охоче обирали для читання книжки з виставок «Письменники-ювіляри 2019 року - дітям», «Іграшковий дивосвіт малюкам дарує казку», «Улюблені мультики на сторінках книжок», знайомилися із новими дитячими журналами «Малятко», «Пізнайко», «Джміль», «Колобочок».
Школярі більш старшого віку теж знайшли для себе літературні цікавинки, незмінну та всіма улюблену класику, захопливі сучасні твори художньої літератури. Хлопчики цікавилися книжками з жанрових добірок «Пригоди», «Фентезі», «Детективи», а дівчаткам до вподоби стала література з тематичних полиць «Дівочі історії», «Як стати супердівчинкою».
Не менш цікавим та змістовним було відвідування бібліотеки і для батьків. Бібліотекарі рекомендували їм книжки про виховання дитини, про допомогу у її навчанні та організації дозвілля, зокрема, з виставки «Її Величність – дитина!», добірки «З родини йде життя людини».

Завітали також до бібліотеки і студенти Університетського коледжу ім. Б. Грінченка, щоб отримати методичну допомогу та дружні, фахові поради.  Майбутні бібліотекарі з інтересом пізнають ази професії, допитливо цікавляться її тонкощами та специфікою.

Тож крокуємо разом до прекрасного і дивного світу – бібліотеки!
 

30.09.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пізнаймо власну історію!»
Краєзнавчий круїз
 
«Хто не знає свого минулого, той
не вартий свого майбутнього…»

Рильський М.

У Всеукраїнський день бібліотек працівники бібліотек ЦБС Деснянського району здійснили на честь свята краєзнавчу подорож по Київщині.

Багато цікавого з історії України ми дізнались у старому городищі Боярки з чудовою Михайлівською церквою, відвідали  в с. Малютянка дачу-музей відомого українського художника Миколи Корнійовича Пимоненка, якого надихала природа саме цієї місцевості до створення яскравих художніх шедеврів.
 
Особливо були вражені дивовижними історіями про видатних особистостей у Ворзельському музеї історії та культури «Уваровський дім», створеному в дачному будинку відомої киянки Наталії Федорівни Уварової з роду Терещенків.
Й справді історія рідного краю - це ліхтар з минулого, який світить нам у майбутнє.

Щиро вітаємо всіх колег з Всеукраїнським днем бібліотек!
 

30.09.2019

Бібліотека №151
 «Книжний дім – відкритий всім»
 Бібліоекскурс
 
        До Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотеці відбувся бібліоекскурс «Книжний дім - відкритий всім» для першокласників школи № 277.
       Галасливі та допитливі дітлахи з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про перші книги та історію створення найдавніших бібліотек,  дивувалися різноманітністю яскравих дитячих книг на полицях та виявили бажання стати читачами бібліотеки.
 
 
 

    Знайомство школярів з бібліотекою пройшло в дружній та радісній атмосфері, як для дітей, так і для нас бібліотекарів.

     
 
 

29.09.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Колись ми юними були, а зараз осінь
наступила…»

Літературно-музичний вечір 

Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку у бібліотеку на літературно-музичний вечір «Колись ми юними були, а зараз осінь наступила…» завітали члени клубу «Золотий вік».

Учасники заходу переглянули мультимедійні матеріали: «4 вправи для перевірки швидкості роботи мозку», «Кольоровий тест, який визначає ментальний вік людини» та з задоволенням взяли участь у «кольорових тестах», проведених бібліотекарем.
Читачі з цікавістю ознайомилися з тематичною розкладкою літератури «Друга половина життя – усім у радість щоб була…», а також поділилися своїми власними рецептами підтримки здоров’я.
 

Відео

 
Маленький принц.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter