19.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    До Всеукраїнського дня пам’яти кіборгів у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралася громада, аби вшанувати захисників Донецького аеропорту.
 
 
 

    Година пам’яти «Аеропорт. Неповернення» розпочалася традиційною хвилиною мовчання у знак скорботи та поваги до полеглих воїнів. Сильні, незламні, сталеві, справжні патріоти! Вони змусили захоплюватися собою навіть противника. Адже саме ворог назвав їх «кіборгами», маючи на увазі, що лише роботи можуть витримати таку складну боротьбу в пекельних умовах. Але вони – не роботи. Вони – люди і вони – українці!
 
 

   Саме тому опісля відвідувачі бібліотеки пригадали хронологію боїв за Донецький аеропорт, аби назавжди закарбувати у пам’яти подвиг українських бійців. Вони переглянули документальні матеріали та уривки з кінофільму «Кіборги», а також оглянули тематичну художню та наукову літературу. Серед книжкової добірки кожен зміг знайти щось для себе, кожен зміг знайти спосіб увіковічнити подвиг кіборгів.
    На зустрічі виступив наш відданий читач - Валентин Бугрим – доктор філософії, академік, громадський діяч, який  зачитав новели та вірші присвячені героям нашої країни.


 
 

18.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралися поціновувачі творчости української художниці-авангардистки, реформаторки сценографії –  Олександри Екстер.
До дня народження мисткині у бібліотеці відбулася тематична лекція українського професійного карикатуриста Олега Смаля. Під час лекції слухачі довідалися про життєвий шлях та особливості творчого стилю О. Екстер, чиє ім’я носить одна з вулиць Деснянського району. А також поціновувачі мистецтва переглянули пізнавальне відео та оглянули підбірку тематичної літератури.
Вишенькою на торті стала віртуальна галерея, яка дозволила відвідувачам познайомитися з картинами художниці. За допомогою цього заходу читачі бібліотеки дізналися більше про унікальний феномен в українському мистецтві – Олександру Екстер.
 

15.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Щиро дякуємо ГО «Троєщина ФБ» та усім небайдужим мешканцям масиву Троєщина за подаровані новенькі книжечки для юних відвідувачів ЦРБ ім. П. А. Загребельного!
Нагадуємо, що кожен може зробити день маленького читача кращим, поділившись улюбленою книжкою з бібліотекою. Долучайтеся!
 

15.01.2024

Бібліотека №1
 
До 190 річчя від дня народження українського поета Степана Руданського, бібліотека № 1 провела літературні читання для учнів молодшого віку СШ № 23. Діти ознайомились з життям та творчістю поета, читали байки, гуморески, слухали пісню «Повій, вітре, на Вкраїну!», яка стала народною. Творчість Степана Руданського і сьогодні продовжує нас чарувати задушевністю своїх ліричних поезій, веселим і водночас вражаючим сміхом гуморесок.
 
 

15.01.2024

Бібліотека №119
 
Цьогоріч  символом, що несе щастя, удачу та добробут, став Зелений Дерев'яний Дракон. Але дракон - не миле звірятко, завести його вдома не вийде. Проте виготовити таку міфічну тваринку у творчій майстерні «Мисли кольорово!», яка працює в дитячій бібліотеці № 119, можливо. Тож з нагоди Дня Дракона діти залюбки відвідали бібліотеку, щоб поринути в атмосферу творчості та позитиву. Натхнення юним майстрам додали підібрані бібліотекарями книжки про драконів. Кожен дракончик, виготовлений власноруч, вийшов по-своєму унікальним, зі своїм мудрим поглядом. Він стане чудовим hand-made сувеніром або невеличким подарунком - талісманом мрії та надії українських дітей на мирне життя.
 
 

10.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Явище природи, маестро, політв’язень, геній кіно – як тільки не називають Сергія Параджанова! Цьогоріч весь світ відзначає 100-річчя від дня народження вірменського та українського кінорежисера. Саме тому поціновувачі прекрасного зібралися у ЦРБ ім. П. А. Загребельного на годину мистецтва «Сергій Параджанов – легенда та геній світового кіно».
 
Відвідувачі захоплено слухали лекцію українського професійного карикатуриста Олега Смаля, який був знайомий з сином режисера – Суреном Параджановим. Під час години мистецтва вони дізналися про особливості творчості С. Параджанова та історію створення його найвідомішого фільму – «Тіні забутих предків», який посідає 1-ше місце у списку 100 найкращих українських фільмів та має багато нагород на міжнародних фестивалях. В рамках заходу присутні також переглянули документальні кадри зняті за життя маестро, його інтерв'ю та спогади тих, хто мав щастя з ним працювати.

Не могли ми оминути і чорну сторінку в житті режисера: платою за мистецтво та свободу слова стали політичні переслідування та пекло радянських таборів. Однак радянська репресивна машина не скорила Сергія Параджанова і перед смертю він встиг подарувати світу ще багато видатних кінострічок. Саме тому ми маємо пишатися нашим співвітчизником, вивчати його творчість та не забувати, як Росія нищила українську інтелігенцію.
 

07.01.2024

Бібліотека ім. С. Олійника
 
У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся вечір-портрет «Голос ніжності і правди» до 125-річчя від дня народження Володимира Сосюри.

Літературний спадок видатного поета України збагатив горизонти нашого розуміння краси та сколихнув джерело глибоких почуттів національної гідності. Користувачі поділилися улюбленими віршами Сосюри, провели літературні обговорення та створили власні імпресії.
Також із задоволенням подивилися документальний фільм про багатогранного письменника та дізналися біографічні деталі, які дають змогу краще зрозуміти унікальну поезію.

Наше прагнення зберігати та поширювати творчість, яка переплетена з глибоким патріотизмом та відданістю національним інтересам.
 

05.01.2024

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Рік Дракона наступає, він добра нам всім бажає! Нині малеча завітала до ЦРБ ім. П. А. Загребельного, аби вшанувати символ 2024 року – Зеленого Дерев’яного Дракона.
 
 
 

    Саме тому на наших юних відвідувачів чекав майстер-клас з виготовлення паперової версії цієї містичної істоти. За допомогою паперу, картону та ножиць діти допомогли маленьким вогнедихам розправити крила.
 
 
 

    Долучайтеся! Адже виготовлені у дружній атмосфері фігурки символу 2024 року не лише прикрасять інтер’єр, а й принесуть успіх та гроші власникам оселі.
 
 

04.01.2024

Бібліотека №119
   У День соломинки бібліотека № 119 запросила читачів поєднати зимовий відпочинок та пізнавальне дозвілля.
 
 
 
 
    Історія виникнення коктейльних соломинок, їх різновиди та незвичне використання у побуті, а також екологічна проблема забруднення довкілля пластиком, заміна пластикових соломинок паперовими – юні відвідувачі разом з бібліотекарями обговорили цю цікаву тему, пригадали книжки, персонажі які використовували солому або соломинки, та не забуваючи про свята, створили з паперових трубочок чудові зимові ялинки.

 
 

29.12.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Вам холодно і сумно? Вогники прикрашених до Нового року вітрин не веселять, а смачне какао не гріє душу? Вихід є! Завітайте до ЦРБ ім. П. А. Загребельного та доєднайтеся до зимових читань «Казки різдвяного настрою»!
Нині круговерть із новорічних історій підхопила наших юних відвідувачів на свої білі крила і понесла ген за хмари, у місце де творяться казки. Там діти познайомилися з Маленьким слоником Лесі Ворониної, Лускончиком Ернеста Гофмана, Сніговою Королевою Ганса Андерсена та багатьма іншими. Там кожен з маленьких читачів знайшов книгу собі до душі. Спраглі до знань вподобали книжку Я. Терелецької та Г. Петросаняк «Різдвяний янгол», яка містить зимові оповідки з Карпат і дає змогу вивчити чимало діалектизмів. Любителі цікавинок – «Велику книгу різдвяних ігор», яка об’єднує найкращі настільні ігри для спільних забав у різдвяну пору. А поціновувачі книжок з картинками – атмосферну збірку «Диво на Різдво» з чарівними ілюстраціями.
 

29.12.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Бібліотека ім. С. Олійника провела майстер-клас із малювання «Зимова казка». Маленькі художники вкладали у кожен малюнок частинку свого серця, а бібліотекарі допомагали, надихали та сприяли виникненню справжніх шедеврів. Тепло та радість переплелися в творчому натхненні, де кожен відчував себе частиною особливого дійства.
 
 

Відео

 
Юрій Винничук.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter