18.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 Біженці - це одна з найбільш гострих та актуальних  проблем сучасного світу. Міжнародна та українська спільнота консолідує всі свої зусилля щодо підтримки цієї категорії населення.
18 червня напередодні Всесвітнього дня біженців (20.06) в бібліотеці № 141 відбувся інтернаціональний вечір дружби «Будьмо толерантними !» (за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни», який діє в бібліотеці з квітня 2011 року).
 В заході взяли участь родини з Афганістану, Ірану, Пакістану.
 З вітальним словом до громади біженців звернувся завідувач відділом  управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в м.Києві державної адміністрації Оганесян Армен Вікторович. Бібліотекою була підготовлена медіа-презентація, що розповідає про дружбу та взаєморозуміння між різними народами, про заходи, які відбулись за роки плідної співпраці в рамках проекту: різноманітні мистецькі, літературні вечори, бесіди, майстер-класи  та ін.
 
 
 
 Яскравий, натхнений  танок продемонстрували  присутнім на заході дівчатка, які з радістю  відвідують бібліотечний  літній табір «Веселка».
 Всі бажаючі мали змогу  взяти  участь у майстер - класі з плетення браслетів із стрічок кольорів  «неба» та  «золотої пшениці».
 Власноруч спечені бібліотекарями пироги та  чаювання  оживили спілкування з діточками. Задоволені діти - щасливі батьки.
 
 

 
 Саме в  діалозі між різними культурами народжуються взаєморозуміння, взаємопідтримка,  «відкритість»  в спілкуванні між людьми, які так необхідні  нам сьогодні.
 

19.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Червневі усмішки»
Година доброго настрою

«Якщо ви хочете, щоб життя вам посміхалося,
подаруйте йому спочатку гарний настрій»
Б. Спіноза
Бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей надає усім відвідувачам прекрасну нагоду поєднати приємне з корисним — активний відпочинок та розвиток творчих здібностей. А останні є у всіх дітей. У цьому ми ще раз переконалися, створивши творчий майданчик з різними завданнями. Але головна мета була – звеселити присутніх різними засобами. Одні виявили бажання танцювати, інші – музиціювати та малювати шаржі. Навіть знайшлася група «акторів», яка намагалася здійснити «нову озвучку» відомому мультику.
 
 
 
А книжкова виставка «Сміємося разом» привернула увагу не тільки учасників заходу, але й усіх відвідувачів бібліотеки. І це не випадково – бо нам так не вистачає позитивних емоцій!
 
 
Частіше посміхайтеся!
 

11.06.2015

Бібліотека №115

День настільних ігор у бібліотеці

 

Цього четверга у бібліотеці атмосфера напрочуд палка і азартна.У нас день настільних ігор!

Ігри так само важливі для розвитку дітей, як і книжки. Мета гри спрямована не на результат, а на сам процес гри, який сприяє розвитку та формуванню інтелекту, світогляду, розумінню різноманіття можливостей і точок зору, та вироблення і координації власної стратегії взаємодії з уже реальним світом. Гра також є своєрідною формою навчання: відтворення різних практичних ситуацій з метою їх засвоєння. У грі формуються та відточуються різноманітні навички та вміння. Крім того, така форма здобуття знання та досвіду є легкою і невимушеною.
 
Сьогодні ми підготували для користувачів різного віку та з усілякими вподобаннями багацько цікавих ігор. Для непосидючих і активних – «Мафія» та «Твістер»; зосередженим, уважним – лото, шахи, доміно, «Дорожні знаки»; для розумників – «Ерудит», «Аllias». Бібліотекарки запропонували також збірки ігор, в яких можна знайти купу цікавих засобів проти нудьги і для спрямування енергії у корисне русло без використання спеціального приладдя.
 
З самого ранку до нас завітали вихованці приватної лінгвістичної гімназії. Бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна представила до уваги відвідувачів виставку «У книги немає канікул» , познайомила дітей з поняттям гри, різновидами, метою та правилами ігор. Розділившись по групах за інтересами, ми грали у тематичну «Мафію», перевтілившись у героїв книжки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Будували башти у «Джанга», вправлялися зі словниковим запасом, який періодично поповнюємо з книжок, довідників і словників, у грі «Allias».

Приходьте до нас пізнавати світ, граючись, разом. Якщо, випадково, хтось не знайде компанії, бібліотекарки із задоволенням складуть вам її.

 

18.06.2015

Бібліотека №115
«Я людина – я маю право!»
(тренінг)
 
Сьогодні у бібліотеці № 115 ми піднімаємо та проговорюємо із дітьми теми свободи, рівності, поваги, індивідуальності.

Разом із соціальним педагогом  Овсієнко Наталією Федорівною та соціальним працівником Кочиній Наталією Анатоліївною з Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району у м. Києві та  користувачами нашої бібліотеки – вихованцями шкільного табору ЗОШ №294 ми боролися із стереотипами та дискримінацією, вчилися любити себе та інших разом з усіма принадами та недоліками.

Чудово, що ми всі, від малих до дорослих, розуміємо: це прекрасно, що світ різний і чим він різноманітніший, тим кращий!
Теми свободи і любові підняті у багатьох книжках нашої бібліотеки. До Дня Конституції ми підготували для вас викладку літератури «Я і мої права», і якій соціальні норми життя записані і врегульовані мовою закону, яку презентувала для відвідувачів бібліотекарка читальної зали молодшого відділу обслуговування Пухно Алла Олександрівна.
Не забувайте про своє право на вільний доступ до інформації, право на освіту та дозвілля і приходьте до нас їх відстоювати прямою дією!
 

17.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Країна Дитинства» Всеволода Нестайка»
Літературна мозаїка


Хто не любить веселі й мудрі твори класика української літератури Всеволода Нестайка! Незвичайні пригоди його маленьких героїв захоплюють, допомагають пізнавати світ, залишатися оптимістом. Книжки цього сонячного письменника з задоволенням читають діти різного віку. І не тільки за шкільною програмою, а й набагато більше.
 
Це продемонструвала літературна мозаїка «Країна Дитинства» Всеволода Нестайка». Ії, для вихованців «Центра дитячої та юнацької творчості», допомогли вдало «скласти» бібліотекарі: з цікавих фактів з життя письменника, з подорожей за сторінками книг, з уривків з улюблених  творів, з вікторини, з огляду книжкової виставки… Діти з задоволенням згадували гумористичні назви книг (хто більше): «Солом'яний бичок і рок-група "Ко-за-чок", "Супер "Б" з "фрикадельками",  П'ятірка з хвостиком " та інші. А ще – незвичайні імена героїв у «Лісовій школі»? Пантера Ягуарівна, Мамонт Африканович, Жирафа Жирафіївна, Макак Макакович, Бурмило Михайлович. Скільки фантазії!
А ось - фото-звіт про чудово проведений час з прихильниками творчості Всеволода Нестайка.
 

18.06.2015

Бібліотека №151
18 червня 2015 року бібліотекою № 151 та    Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено  освітній захід "Ми - діти світу" із циклу "Знай свої права, дитино", що направлений на ознайомлення дітей з Декларацією прав дитини, сприяє розумінню ними правової рівності всіх дітей світу, незалежно від місця їх проживання, національності, раси, релігійної приналежності тощо.
 
Дітям - відвідувачам дитячого табору відпочинку у середній школі № 282 (вул. Закревського, 65-а) кваліфікованим спеціалістом Центру було доведено детальну інформацію стосовно основних положень Декларації прав дитини. Після цього було виконано ряд ігрових вправ з використанням методики та роздаткового матеріалу, розроблених та впроваджених працівниками бібліотеки № 151.
 
Теоретична та практична частини заходу сприяли розумінню дітьми своїх прав, закладених в Декларацію прав дитини та спонукали учасників заходу до подальшого розвитку своєї правової освіченості.
 

16.06.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«…Тут кожен вибирає
Кому що до душі:
Кому які лижі,
Кому трамплін вище,
Хто про гори мріє,
А хто про віражі»
(Т. Мізгирев)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сьогодні в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – День спорту. А оскільки це завжди передбачає змагання, на відвідувачів чекали: вікторина про різні види спорту, естафета «Веселі старти», шаховий турнір «Я б в гросмейстери пішов». Веселий настрій вдало створював музичний фон. «Команда молодости нашей»,  «Трус не играет в хоккей», «Герои спорта» … і, ви не уявляєте – «Запоріжська похідна».
 
Незважаючи на таку різноманітну програму, не залишили без уваги і книги. Хлопчики з інтересом розглядали видання про боротьбу та футбол, а дівчатка – про гімнастику та фігурне катання. Особливо привабили такі книги, як «Обман не делает чимпионом» Кристиана Тельманна та «Про художню гімнастику».
Було весело, цікаво, іноді - шумно, солодко від цукеркових нагород. А головне - діти отримали підтвердження того, що книга завжди підштовхує до нових відкриттів та нових захоплень.
 

17.06.2015

Бібліотека №115
«Знайди книгу!»
(Майстер-клас із бібліограмотності)
На знайомство з бібліотекою завітали вихованці літнього табору Центру естетичного виховання «Гармонія». Цього разу майстер-клас для дітей проводила бібліотекарка Антоненко Оксана. Вчилися ми тонкощам бібліотечної справи.

Після екскурсії всіма залами і просторами бібліотеки, гості опинилися разом із бібліотекаркою у книжкових фондах. Оксана відкрила дітям таємницю того, де мешкають книжки, розповіла про особливості бібліотечної справи, про те як правильно берегти книжки, куди потрібно їх ставити аби легко і швидко знайти, принципи їх розподілу по полицях.
 
Жоден майстер-клас не може обмежуватися лише теорією. Для закріплення та практики отриманого знання бібліотекарка влаштувала для дітей квест із бібліо-грамотності. Не дивлячись на те, що квест проходив голосно, активно та енергійно, - з радістю повідомляємо, що наші фонди вціліли і ми запрошуємо вас прийти і скористатися ними!
 

15.06.2015

Бібліотека №115
Мармурові склянки

Сьогодні виказуємо дяку за візит до нашої бібліотеки вихованцям літнього табору ЗОШ №247.
Бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна обговорювала с дітьми літературу до літніх канікул, порадила, які книжки їм цікаво було б почитати відповідно до віку та вподобань.

Ми продовжили знайомитися з декоративно-ужитковим мистецтвом і тим, як з підручних непотрібних речей створити щось нове. Цього разу ми звернулися до сучасності. Бібліотекарка Бадеха Лілія познайомила дітей з сайтами, де можна знайти поради з рукоділля.

Після чого, всі перейшли до практичного втілення побачених ідей. Озброївшись лаком для нігтів, водою та склянками ми почали експериментувати. В результаті, прості однотонні склянки перетворилися на багатоколірні мармурові вироби.
 
Світ дуже цікавий, літо дуже гаряче, аби просиджувати канікули вдома! Приходьте до нас відпочивати активно та продуктивно!
 

15.06.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Гордість України – футболіст Андрій Шевченко»
 
Сьогодні- «Динамо»,а завтра-«Шахтар»
Таки неодмінно ввійдуть у фінал.
Команди успішні, лицарі слави,
Сини України-гордість держави.
Славетний Шевченко,голкіпер Шовковський,
Їх тренери мужні, як був Лобановський.
Згідно проекту «Українці в контексті розвитку Європейської цивілізації» в бібліотеці ім. В.Кучера відбулося відео знайомство «Гордість України – футболіст Андрій Шевченко». Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь бібліотекаря Славської В.В.  про спортивний шлях талановитого футболіста та переглянули документальний фільм «Секрет успіху - Андрія Шевченко». Приємно було гостям масового заходу отримати флаєр, присвячений українському футболісту.
 
Андрій Шевченко третій, після Олега Блохіна й Ігоря Беланова, українець, що став кращим гравцем Європи, який присвятив цей титул своєму народові та Україні.
 

12.06.2015

Бібліотека №115
Літо у розпалі!!!!!!
 
Кількість відвідувачів сьогодні у бібліотеці зашкалює! На щастя, простори наших читальних залів, ресурси книжкових фондів та енергія наших бібліотекарок можуть задовольнити потреби і запити кожного.
 
Для тих, хто був у бібліотеці вперше, бібліотекарки Пухно Алла та Антоненко Оксана провели екскурсію усіма залами бібліотеки, показали наші літні оновлення – дитячий кінозал та книжкові виставки, підготовлені до літніх канікул.
Іва Репницька з Родинного центру "Family&Education" знову порадувала нас майстер-класом з малювання сіллю. З солі, фарб та води вималювалися планети, галактики, космічні світи, а також щасливі підсолені та вимазані фарбами вихованці приватної лінгвістичної гімназії.
У читальному залі молодшого відділу обслуговування усі охочі взяли участь у літературному лото «Впізнай казку» за мотивами дитячих казок усього світу. Казки знають усі, - тому і таких учасників, які б зазнали поразки ми не знайшли. Ті, хто програв, лишились вдома.
День настільних ігор триває і до сьогодні: ми знову грали у  «Дорожні знаки» (для дітей). Малечі з шкільного табору ЗОШ № 247 до смаку більше за все припали полиці періодики бібліотеки.
 
Ну, а кінозал мало не луснув! Усі зморені читанням та розвагами зручно розмістилися перед великим екраном з мультфільмами.
 
Запрошуємо всіх, окрім нудьги, на канікули з книгою!
 

Відео

 
Акція "Бібліотека під відкритим небом" 17.05.2014

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter