16.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Українські традиції та менталітет»
Етнографічний колаж

В ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся етнографічний колаж у рамках проекту: «Пізнай, прийми та руку простягни…», який провели працівники Благодійного фонду «Рокада» для сомалійських дівчат та молоді з числа шукачів притулку.

Учасники переглянули мультимедійний матеріал про Україну, їм була запропонована гра-квіз про історію та традиції українського народу.
Особливо цікавим для присутніх був показ трансформації головних уборів від давніх часів до сьогодення. Демонстрація вбрання кожного регіону супроводжувалася піснями та обрядовими дійствами, які з давніх-давен виконувалися нашими предками.
 

16.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Воєнна проза в творчості Павла Загребельного»
Літературно-історична година
 
В ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась літературно-історична година за проектом «Павло Загребельний: завжди несподіваний, завжди цікавий» для читачів різних категорій.

Читачам були представлені твори, присвячені військово-патріотичній тематиці: оповідання «День шостий», «В-ван», повість  «Дума про невмирущого», романи «Європа-45». «Європа. Захід».

Письменник в цих творах показав незламний дух воїнів-солдатів, які намагались своїми силами, мужністю, непримиренністю подолати ворога.
Присутні прослухали уривки з роману П. А. Загребельного «Європа-45», про участь героїв у диверсійній діяльності на території Німеччини, Франції, Голландії, Італії в ім’я миру в Європі. Читачі ознайомились з мультимедійною презентацією, яка змусила присутніх уявити палаючу Європу, тих мужніх людей, які заради рідної землі віддавали своє життя.

Учасники заходу із зацікавленістю подивились уривки з художнього кінофільму «Ракети не повинні злетіти», сценарій до якого написав Павло Загребельний.
 

15.04.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Google  - вектор»
Інтернет – лабораторія
 
Зустріч прихильників сучасних технологій, до Дня Інтернету, в бібліотеці виявилася дуже плідною, корисною і цікавою.

Презентація історії Інтернету зацікавила учнів та підштовхнула до активної дискусії. Багато суперечок викликав вислів Пабло Пікассо, що «Комп’ютери марні. Вони всього лише можуть давати вам відповіді». «Експертам» прихильників різних точок зору довелося згадувати і про «найбільший архів світу» та  його можливості, і про «ілюзію спілкування», «аватарки», «ніки» та багато іншого.

Учасники ділились своїми улюбленими ресурсами для розваг та відпочинку, а бібліотекарі - тими, які допоможуть в саморозвитку та правилам безпечної роботи у мережі, блогами корисної інформації.
Сучасна бібліотека нерозривно пов’язана з Інтернетом. Наші бібліотекарі вирішили запровадити Інтернет – лабораторію.
Разом з дітьми досліджували:
Інтернет це добре?

Коли і в якій кількості безпечно споживати інтернет.

Які ресурси допомагають в навчанні, роботі?

А які навпаки шкідливі!

Бібліотека чи інтернет? Тепер таке питання не актуальне – Бібліотека доповнить інтернет а інтернет доповнить бібліотеку!
 

12.04.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Магія зірок»
Астро – круїз

           День космонавтики для відвідувачів бібліотеки ім. Ю. Гагаріна завжди дуже важливе свято.
 
 
 

         Традиційні «Гагарінські читання» допомогли учням більше дізнатися про першого космонавта, зацікавити книгами про космос, дали можливість потримати в руках міні-ракету з Байконуру.   
 
 

     «Мульти - подорож» по планетам сонячної системи не тільки відкрила учасникам  загадковий Всесвіт, але й допомогла відповісти на питання вікторини.
І, звичайно ж – селфі на згадку в … «Ракеті» і «Літаючій тарілці».
І вам цікаво? Запрошуємо!


 
 

11.04.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Здоров’я жінки – запорука кожної родини»
 Зустріч з лікарем мамологом
                                                                     
     В останні роки жінки часто чують про необхідність обстеження у лікаря-мамолога. Але найчастіше багато хто не знає, чим саме може допомогти мамолог і чи так вже необхідно до нього звертатися.
 
 

    У Всеукраїнський тиждень громадського здоров'я в бібліотеці відбулася зустріч користувачів з лікарем – мамологом Йолкіною Іриною Володимирівною.
 
 

      Учасники заходу дізналися про те, що своєчасна діагностика кардинально підвищує шанси зупинити прогресування хвороби, як  проводити обстеження молочних залоз самостійно.
Тематична розкладка літератури доповнила цікавими матеріалами розповідь.
Сучасні жінки знаходьте час для себе та дбайте про своє здоров'я.


 
 

11.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Війна крізь призму часу…»
Історична година
 
      11 квітня пам’ятна дата для всієї світової спільноти. Це Мiжнародний день визволення в'язнiв фашистських концтаборiв. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.
 
 
 

     В  ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась історична година для вчителів історії ЗЗСО Деснянського району. Історичну бесіду провів науковий співробітник музею Шолом-Алейхема Вацман Михайло Денисович.
    Разом з виступаючим присутні згадали події Другої Світової війни, а саме фашистські концтабори, як страшну сторінку в історії людства, обговорили документальні свідчення воєнних часів, факти про нацистський режим.
     Зберігаючи історичну пам'ять людина стає особистістю, народ - нацією, країна - державою.
 
 

11.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Діячі української революції»
 Історико- біографічний екскурс
 
    Національно-визвольні змагання 1917-1921 року були явищем загальноукраїнським. У всіх областях розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.
 
 

    До сторіччя української революції 1917-1921 років в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для вчителів історії ЗЗСО Деснянського району провела екскурс ст. науковий співробітник Інституту історії України НАН України кандидат історичних наук Кудлай Олександра Борисівна.
 
 

    Пані Олександра наголосила, що сьогодні продовжується вивчення та переосмислення історичних подій початку ХХ століття, визначення ролі і місця історичних діячів у різноманітних процесах вітчизняного державотворення 1917-1921 років.
    Про діяльність ключових діячів української революції, характер, рушійні сили, драматичні суперечності, уроки революції можна дізнатись детально, ознайомившись з тематичною книжковою експозицією, яка діє в ЦРБ протягом року.

   
 
 

10.04.2019

Бібліотека №119
«Чарівна абетка»
Мовний сторісек

«Для того, щоб навчитися читати,
Абетку треба досконало знати.
Без букви жодної не можна обійтись.
Тож будь уважний і старанно вчись!»

Мирослав Артимович

 
       10 квітня у бібліотеці відбулася дуже цікава зустріч за проектом «За українську мову!»: учні 1-Б класу ЗЗСО № 213 разом зі студентами Університетського коледжу Київського університету ім. Бориса Грінченка «мандрували» сторінками української Абетки, без якої неможливо вчити нашу рідну мову.
 
 

     «Казкова азбука», «Буквограй», «Зоопарк від А до Я», «Весела грамота» - ці книжечки з добірки «Вивчаймо мову з юних літ, щоб українцями йти в світ» допомагали маленьким читайликам відповідати на запитання вікторини, яку підготували студенти. Дітлахи із радістю демонстрували своє знання алфавіту, обізнаність та кмітливість, відчуваючи себе командою, адже разом набагато легше знаходити правильні відповіді.
 
 

     Також студенти запропонували першачкам веселу гру, за правилами якої кожен із них знаходив тваринку, назву якої щойно відгадав, серед м’яких іграшок. Діти були у захваті! Вони швидко відшукали і веселу Жабку, і пухнасту Білочку, хижого Ягуара і милих Поросяток, навіть яскравий Динозаврик потішив допитливих школярів.
     Мовознавчий захід завершився спільними світлинами, приємними враженнями та емоціями, а головне – бажанням молодших читачів і надалі вчити рідну українську мову, а старші читачі та бібліотекарі їм залюбки будуть у цьому допомагати.


 
 

10.04.2019

Бібліотека №115
«Наука проти псевдонауки»
Диспут

    Чергова зустріч членів клубу "Територія Н" пройшла у формі диспуту. Запропонована науковим керівником Олексієм Смірновим тема засідання «Чи справді Земля кругла?» визвала неабияку зацікавленість.
     Діти поділилися на дві команди: «плоскоземці» та «кругловіри». Аргументи «кругловірів» посилалися на наукові дослідження, а інша команда долучила фантазію. Палка дискусія дійшла свого піку: команди ігнорували будь-які аргументи.
 
 

     На прикладі цього невеличкого експерименту діти зрозуміли - якщо керуватися емоціями та недостовірними доказами - дискусія стає безплідною.
   Друга частина засідання клубу була практичною. Учасники зробили власний папір з приготовленої заздалегідь суміші для виготовлення паперових аркушів.
 
 

 Кожне засідання клубу для учасників завжди несподіване та неймовірне, вражаюче та цікаве. З нетерпінням чекаємо наступної зустрічі.


 
 

09.04.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«В майбутнє рухаємось здоровими!»
Лекція-гра

«З гімнастикою дружи,
Завжди веселим будь,
І проживеш 100 років
А, можливо й більше…»

Авіценна

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров'я. У святкуванні цієї дати беруть участь 190 держав світу.

9 квітня в ЦРБ ім. П. А Загребельного відбулась лекція-гра, присвячена такій важливій значимій темі, як здоров'я. Адже хороше здоров'я - одна з основних умов щастя людини. В заході взяла участь лікар-психолог Центру жінок Деснянського району Степанюк Оксана Юріївна та учні ЗЗСО № 276.

Читачам була представлена тематична виставка, яка розповідає про вплив фізичного виховання на людину, безпечне харчування, про те як жити довго та з радістю, як можна «перемагати час».
Інтерактивна розмова йшла про психологічне : емоційне, інтелектуальне і духовне здоров’я, яке є дуже важливим для загального благополуччя людини. Школярі з радістю взяли учать в інтелектуальних іграх: «Перевіримо ІQ», «Відгадай емоцію!» та отримали корисні поради, як правильно себе поводити,щоб зберігати своє фізичне, емоційне та духовне здоров’я.

Учасники заходу зробили висновок, що здоров'я - це життєва енергія,  задоволення від насиченого подіями життя, натхнення, здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал.
 

05.04.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Чудо в черевику»
Літературне рандеву
 
До бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 147 на літературне рандеву «Чудо в черевику», присвячене до 111-річниці від дня народження Степана Олійника.

Бібліотекарі розповіли про життя і творчість українського сатирика і гумориста Степана Олійника, про його творчу особистість, як майстра дотепного і іронічного слова, який увесь свій талант віддав в ім’я добра, супроти зла.

Школярі читали відомі гуморески, які вчать вмінню узагальнювати, бути спостережливими, кмітливими; виховують у дітей бажання вчитися, цікавитись  літературою та розвивати любов до краси поетичного слова.
Діти з задоволенням взяли участь в інтелектуально - пізнавальній грі, за допомогою якої вони ще раз мали змогу пересвідчитись: наскільки важливо добре вчитися та бути старанними учнями. Адже тільки у наполегливій праці, відповідальному ставленні до навчання можна досягти позитивних результатів, а не сподіватися на випадкове чудо в черевику.

Діти висловили щиру вдячність за «літературні цікавинки» та з нетерпінням чекають на наступні зустрічі в бібліотеці.
 

Відео

 
Архітектор Ніколаєв.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter