04.04.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Книжки невеличкі – мудрості скарбнички» 
 Прес – калейдоскоп
            Чи знаєте ви, що журнали, привертають увагу дітей не менше, ніж книги? Але так важко зорієнтуватися та вибрати найкраще! Тому чергове «знайомство» з новими надходженнями зібрало багато прихильників «малих форм» друкованого слова.
 
 

          Діти з задоволенням слухали вірші, жарти та захоплюючі історії, розгадували кросворди, розглядали яскраві малюнки. Декого дуже зацікавили розважальні, пізнавальні сторінки журналів. А скільки нових назв відкрили для себе юні читачі!
         Сподіваємося, що це «знайомство» усіх підштовхне до читання. І не тільки журналів.
Бібліотека чекає на вас!
 
 

02.04.2019

Бібліотека №1
«Я – просто людина, частина землі…»
Арт – зустріч
 
           У Міжнародний день дитячої книги для учнів старших класів ЗЗСО №23 відбулась творча зустріч  з українською письменницею Марією Морозенко.
 
 

          Бібліотекар запросила на арт – зустріч у театральний клас Голову Київської міської спілки письменників України – Марію Морозенко, автора літературно – мистецьких творів для дітей та юнацтва. У творчому доробку поетеси більше сотні пісень, які звучать на радіо в Україні та за кордоном. Письменниця розповіла про своє життя, про те, що її надихає на творчість та прочитала поезії: «Дикі гуси», «Елегія любові», «Весняний ранок» та ін.
 
 

      Призери літературних конкурсів - Чернявська Анна та Бондаренко Еліза виконали свої твори англійською мовою та виразно показали інсценізацію своєї творчості.
     Пані Марія відповіла на питання учасників заходу та запросила юних поетес відвідати Національну Спілку письменників України.
     На згадку про арт-зустріч бібліотекар подарувала учням рекламну продукцію, присвячену творчості Марії Морозенко.



 
 

02.04.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Читати – світ пізнавати»
Свято дитячої книги

У Міжнародний день дитячої книги бібліотекарі завітали до дитячого садочка № 534 та влаштували свято книги «Читати – світ пізнавати» за проектом «За українську мову!».

Бібліотекарі розповіли про історичний шлях української книги. Книга поруч з нами від самого дня народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Улюблена книга – перший вчитель дитини. Саме книга плекає в нас любов до рідної України, навчає рідної мови, доносить до нас глибину і красу слова, допомагає усвідомити його велику силу.
Дітлахи з задоволенням взяли участь у пізнавальній вікторині «Була б книга без мови?». Свято пройшло весело, цікаво, корисно. Діточки відкрили для себе нові знання, згадали свої улюблені книжечки.

Всі малюки отримали квитки на перегляд цікавого мультфільму українською мовою «Кіт на прізвисько Котяра», які нам подарували працівники Посольства Аргентинської Республіки в Україні.
 

31.03.2019

Бібліотека №115
«Книжкове містечко»
Бібліокараван

Щороку у дні весняних канікул бібліотека проводить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято книги, читання, спілкування, свято ігор і розваг, прикрашене особливим колоритом – дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і несподіваними зустрічами.

Цікаві, захоплюючі, неповторні зустрічі з дитячими українськими письменницями Марією Морозенко, Оксаною Кротюк, Світланою Прудник дали можливість дітям поринути у фантастичний світ пригод, казок та легенд.
Користувачі нашої бібліотеки протягом тижня мали змогу взяти участь: у експрес-тесті на універсального читача «Фемістоклюс,  Аронакс і Лаврін: що ти про них знаєш?"; у сторітаймі "Яскрава сімка" - голосні читання з коментуванням для малюків та їх батьків; у бібліотечному нон-стопі «Тільки дітям до 16!», де до уваги читачів було представлено різноманіття нових цікавих книжок; у квесті «В країні BOOK-ляндії» - учасники відгадували літературні, мовні, логічні загадки, знаходили  заховані літературні шедеври; у майстер-класі "Дівчина з косою, як трава з росою" -  дівчата навчилися заплітати зручні, сучасні косички та робити гарні зачіски.

Обов’язково завітайте до бібліотеки!
У нас ви завжди з користю проведете свій вільний час!
 

29.03.2019

Галерея мистецтв
«Повір у себе»
Благодійний тихий аукціон
 
    29 березня в Муніципальній Галереї мистецтв Деснянського району відбувся фінал благодійного тихого аукціону, який тривав з 22 по 29 березня. Аукціон проводився з метою популяризації творчості дітей та молоді з обмеженими можливостями, а зібрані кошти будуть спрямовані на організацію творчих майстер-класів у Центрах реабілітації мережі РЦСССДМ.
 
 

    У фіналі були визначені найкращі із живописних творчих робіт дітей з обмеженими можливостями. Переможців та всіх учасників заходу привітала заступник голови Київської міської державної адміністрації Старостенко Ганна Вікторівна.
 
 

    Учасники виставки мали змогу ще раз отримати насолоду від творчості, взявши участь у майстер-класах : хенд-мейд «Кошик з квітами»,  карикатури «Карикатура, як сатиричне та гумористичне зображення» та живопису «Природа надихає…».
 
 
 

    В організації благодійних заходів взяли участь: мережа центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центри соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями, ГО «Елеос-Україна», ЦРБ ім. П. А. Загребельного.
 
 

29.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Весняний бум» у бібліотеці…»
Калейдоскоп розваг

           Весело і гамірно було в бібліотеці під час весняних канікул.
Для корисного і яскравого відпочинку дітей бібліотека підготувала різноманітні заходи.
 
 

     У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання пройшов поетичний колаж «Поезія вустами дітей…», в якому юні читачі знайомилися з творчістю українських дитячих письменників, читали вірші.
 
 

    «Територія дитячої планети» зустрічала дітей сучасними настільними іграми. Одним дітям до вподоби пограти, інші надавали перевагу хенд-мейд.
 
 

    Дітвора охоче брала участь у майстер-класах «Подарунок своїми руками», «Весняні квіти» та навчилися давньому японському мистецтву «Модульному оригамі». Учасники залишилися задоволені власними поробками та здобутими знаннями.
           Завітайте до бібліотеки! Саме тут можна провести свій час не тільки цікаво, але й з користю.

 
 
 

28.03.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Романтичний герой»
Вечір-портрет

20 березня до бібліотеки завітали учні ЗЗСО № 147, а 28 березня члени клубу «Іванна» на вечір – портрет «Романтичний герой», присвячений 380 – річчю від дня народження Івана Мазепи, за проектом «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!».
Бібліотекарі разом з учнями та членами клубу ознайомились з життєвим шляхом Мазепи, ім’я якого належить до тих  історичних постатей, про які збереглося багато спогадів. Особисте життя гетьмана склалось не дуже вдало, навіть трагічно. Це добре прослідковується в художніх творах: поемі Степана Руданського «Мазепа, гетьман український», трилогії Богдана Лепкого «Мазепа», поемі Володимира Сосюри «Мазепа» та ін.
Учасники  клубу взяли активну участь в заході та розповіли про своє бачення знаменитої постаті в історії України.
 

28.03.2019

Бібліотека №115
«В країні BOOK-ляндії»
Квест
 
Наші читачі дуже люблять пригоди – і сьогоднішній квест є цьому ще одним підтвердженням. Адже щоб скласти висловлювання  аргентинського письменника Хорхе Луїса Борхеса діти пройшли через п’ять локацій, відповіли на безліч запитань, відгадали літературні, мовні, логічні загадки, знайшли  заховані літературні шедеври, познайомилися з можливостями пошуку інформації в бібліотеці, відкрили особливості «чорної скриньки». А ще – поринули у світ чудових художніх ілюстрацій та репродукцій, які тісно поєднують мистецтво слова та мистецтво живопису.
 Підготувати та провести цей квест бібліотеці допомогли наші друзі з ГО «Українські книжки – в школи столиці», які підготували для переможців квесту чудові подарунки – найсучасніші українські видання. Щиро дякуємо Павлу Тарасюку, голові об’єднання, за підтримку  наших прагнень: щоб кожен знайшов у нашій бібліотеці СВОЮ книжку, щоб приходив до нас відпочивати і працювати, щоб не уявляв собі життя без бібліотеки!
А висловлювання Хорхе Луїса Борхеса «Я завжди уявляв собі рай у вигляді бібліотеки», яке склали переможці квесту, є своєрідним дороговказом у нашій роботі!
 

27.03.2019

Бібліотека №115
«Пригоди однієї письменниці»
Казковий екшн від Оксани Кротюк

Наші найменші читачі люблять вірші, казки та розповіді, короткі й зрозумілі. Саме так пише українська дитяча письменниця, літературний редактор журналу «Малятко» Оксана Кротюк.
Вона підготувала нашим читачам справжню пригодницьку історію, розповідаючи про таємниці легендарного журналу «Малятко»,  щиро  та доброзичливо розповідала, як створюються улюблені рубрики, як пишуться  веселі історії та  розкривала інші цікавинки відомого дитячого видання.

Надзвичайно захопили маленьких читачів книжечки Оксани Кротюк, в яких головними героями є кумедні тварини – веселі єноти, неслухняні левенятки та незвичайні песики.
А ще – наша гостя читала свої вірші, гралася з дітьми у пальчикові ігри та дарувала усім улюблене «Малятко».
 

27.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Гетьман Іван Мазепа: погляд крізь століття»
  Історичний екскурс
 
  «Від Богдана до Івана не було Гетьмана»
                                                                                        народна мудрість
 
     Поза всяким сумнівом Іван Степанович Мазепа є однією із найяскравіших, найвидатніших, найсуперечливіших постатей української історії.
        27 березня  в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся захід «Гетьман  Іван Мазепа: погляд крізь століття», присвячений 380-річчю від дня народження українського громадсько-політичного діяча за проектом «Україна - історія, сьогодення, майбутнє!» для різних категорій користувачів. В історичному екскурсі взяла участь науковий співробітник музею Гетьманства Ляпіна Тетяна Олександрівна.
    Увазі читачів була представлена тематична виставка, яка розповідає про родовід Івана Мазепи, його життєвий шлях та діяльність.
 
 
 

    Науковець Тетяна наголосила, що постать І. Мазепи визначена, не тільки як політичний діяч, військовий дипломат, але як й меценат. Мало кому з діячів української історії випала така цікава й непроста доля за життя та після смерті.     Виступаюча розповіла про політичну програму Великого Українця Івана Мазепи, про його діяльність на посаді гетьмана, як адміністратора, полководця, покровителя православної церкви. Окрему увагу було приділено розповіді про лінію кохання Мазепи до Мотрі, що надає цікавих рис гетьману, як людині.
       Мандруючи сторінками історії України, учасники заходу усвідомили, що мазепинські часи – це доба господарської стабілізації в Україні, згуртування еліти, розквіту української освіти та культури.
             Всіх бажаючих запрошуємо до бібліотеки!
                       Вивчаймо історію рідного краю разом!


 
 

27.03.2019

Бібліотека №119
«Ляльковий театр – мистецтво казки»
Театралізована гра
 
«Затихнув гомін. В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса... І розквітло
життя — мов казка, й казка — мов життя.»

Наталя Забіла
 
27 березня, у Міжнародний день театру, бібліотека перетворилася на імпровізований ляльковий театр. Студенти Університетського коледжу ім. Б. Грінченка  влаштували для найменших читачів - вихованців  групи з вадами мовлення ДНЗ № 176 - театралізовану виставу-гру за мотивами української народної казки «Колобок».

Малюки були у захваті, побачивши, як герої улюбленої казки оживають! Співаючий бешкетник Колобок, який втік від Діда та Баби, неповороткий Ведмідь, сірий Вовк, хитра, винахідлива Лисиця та прудкий Зайчик ніби зістрибнули зі сторінок книжки та закружляли у своїх пригодах дітлахів.
Студенти одразу ж знайшли спільну мову з дошкільнятами та залюбки вжилися у свої образи, за що отримали у винагороду щирий дитячий сміх і сяючі очі. Малята також потішили своїх нових друзів, коли самі виявили бажання стати акторами, перевтілитися у лялькових героїв казки та переповісти її на новий лад.
Привабили дітей своїм розмаїттям цікаві книжки з виставки «Скарбниця чарівних казок», присвяченої Всеукраїнському тижню дитячого читання.

Тож, і маленькі, і старші читачі покидали бібліотеку у чудовому настрої та сповнені приємних вражень. А немає нічого прекраснішого в світі, ніж задоволені й щасливі у самовираженні діти!
 

Відео

 .
Шарль Перро.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter