22.03.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Бібліотека + канікули = свято»
Творчий майданчик

        Під час канікул, учням Лісового масиву не доводиться нудьгувати, бо поряд – бібліотека.
Так, прихильники веселих історій, завдяки літературному калейдоскопу, відкрили для себе багато «книг гарного настрою», журналів з веселими історіями.
 
 
 
 

 
      А юні саморобники, до всесвітнього Дня водних ресурсів, вирішили зробити… «Рибку золоту». Тепер, напевно, всі бажання здійсняться.
 
 
 



    Приємною несподіванкою для дітей став оновлений етно - простір з виставкою виробів народного мистецтва. Тут представлені й деякі речі, зроблені дітьми: українська хатинка з «присадибними варіаціями», писанки, ляльки, вишивки. Особливо усіх відвідувачів вразило гобеленове панно – незвичайний витвір українського мистецтва.

 
 

22.03.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Тарас Шевченко голосами поколінь»
Шевченківські читання

       Бібліотеки для дітей Деснянського району - завжди активні учасники міських заходів, ініційованих ЦБ ім. Т. Г. Шевченко для дітей м. Києва.
 
 
 
          Ось і цього року, активний читач бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей, Неспірний Богдан, взяв участь у проекті "Іду з дитинства до Тараса" у форматі декламації поезії Кобзаря читцями різного віку.
 
 

          «Подяка» - читцю, «Подяка» - ЦБС – це так почесно і приємно!



 
 

21.03.2019

Бібліотека №1
«Марія Заньковецька - окраса української сцени»
 Історико-мистецький екскурс   
 
                                                                   «Могутній талант, який зробив би        
                                                                  честь найкращій європейській сцені».
                                                                                          С. Петлюра
        21 березня бібліотекар організувала історико-мистецький екскурс для театрального класу ЗЗСО № 23 до літературно - меморіального будинку - музею Марії Заньковецької.
 
 
 

     Екскурсанти дізнались, що музей складається з двох частин: історико – біографічної та меморіальної. Школярі побачили колекцію справжніх речей Марії Заньковецької: документи, афіші, фотографії, сценічні костюми, передані актрисою. В меморіальній квартирі учні ознайомились із побутом великої прими українського театру. Дізнались майбутні актори і про роль українського театру у XIX ст., і про плеяду видатних акторів.
 
 

     Бібліотекар ознайомила школярів з пам’яткою «Марія Заньковецька - окраса української сцени» і подарувала кожному на згадку про екскурсію.


 
 

21.03.2019

Бібліотека №119
«У книжечку на згадку зробимо закладку»
Заняття гуртка «Творчість юних»

         Тиждень дитячого читання – це свято не тільки читачів, письменників, бібліотекарів, а і… книжок. А якщо свято, то як же без подарунків? От і вирішили бібліотекарі разом із дошкільнятами на занятті гуртка з художньо-естетичного виховання зробити книжечкам подарунки – яскраві та оригінальні закладки.
 
 
 

        Бібліотекарі нагадали малюкам, що книга – це джерело знань, наш друг і помічник, до неї треба ставитися з повагою та поводитися дбайливо. А закладки допоможуть знайти необхідну для читання книжкову сторінку. Дітки з радістю долучилися до творчого процесу: підбирали кольори, клеїли квіточки, створювали орнаменти на закладках.
 
 
 

      І незабаром цікаві казки та пригоди, які дошкільнята обрали для читання з книжкової виставки «Читати – це круто!», прикрасилися чудовими закладочками.


 
 

20.03.2019

Бібліотека №119
«Кожна книжка – таємниця, кожна книжка – цілий світ!»
Літературна мозаїка

«Книжковий світ - то особливий світ.
І безкінечний - наче море з небом.
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!»

Олександр Афонін
 
Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці триває!

І 20 березня читачі були запрошені на зустріч із сучасним українським поетом, сценаристом, істориком-археологом, волонтером Олегом Федотовим і директором видавництва «Дж. Дж. Агенція» Вікторією Каденко, адже творча співпраця бібліотеки та дитячого видавництва – це успішний тандем у популяризації дитячого читання.

Пані Вікторія розповіла школярам безліч цікавинок про те, як «народжується» книжка, який шлях вона долає від перших чернеток автора та нарисів на папері до тієї яскравої друкованої версії, яку ми звикли тримати у руці. Допитливих читайликів дуже зацікавила різноманітна література видавництва: незвичайна серія «Мої улюблені історії для тварин», серія «Софія і Ярик», яка допомагає дітям та їх батькам у цікавій формі знайти рішення для будь-якої ситуації на повчальних прикладах книжкових героїв, серія «Бібліотека у рюкзаку» у зручному кишеньковому форматі, родзинкою якої є розважальна рубрика – вікторини, ребуси, головоломки.
Коли слово взяв Олег Федотов, у бібліотеці запанувала атмосфера цілковитої тиші та зосередженості. Адже поет, хвилюючись, порушив тему про непрості часи, які зараз переживає наша країна. Діти дізналися, що пан Олег дуже часто буває у зоні бойових дій на сході України та на власні очі бачить, як проходить непроста служба наших військових. Саме про це він з болем розповідає у своїх щирих віршах, які читав для юних відвідувачів бібліотеки. Під час спілкування виявилося, що школярі також пишуть зворушливі вірші та слова підтримки для наших мужніх захисників, надсилають їм малюнки.
Письменник подарував бібліотеці книгу своїх віршів «Повезло», а від видавництва бібліотека отримала чудові книжки, які видаються українською і німецькою мовами й поєднують українську і західноєвропейську культуру та з якими залюбки будуть пізнавати світ наші читачі.
 

20.03.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Щастя – це…»
Естафета
 
На естафету в Міжнародний день щастя до бібліотеки завітали учні ЗЗСО №147 та ЗЗСО № 213.

Бібліотекарі розповіли про відзначення Міжнародного дня щастя. Дата святкування була обрана не випадково, 20 березня - День весняного сонцестояння, коли сонце світить однакову кількість часу на всiй територiї земної кулi. Цей день символiзує рiвне право на щастя кожного мешканця Землi.

«Сонячний настрій» подарувала всім гостям бібліотеки презентація «Сім кольорів відтінків веселки - щастя».

На тематичній виставці «Чарівна мрія або де живе Щастя…» були представлені твори  видатних авторів та репродукції картин - кращих зразків світового мистецтва.
Сюрпризом для наших юних користувачів стала участь у вуличному флешмобі «Обійми мене», який нагадав жителям і гостям столиці, що щастя стосується кожного і завжди приймає несподіваної форми. Родзинкою естафети стали «листівки-щасливки» з побажанням всього хорошого, які відволікли учасників від буденності та зробили хмурий день трішечки барвистішим. У відповідь перехожі розповідали про те, як вони розуміють поняття «щастя» та що означає «щастя» в їх особистому житті.
 
 

20.03.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Екологія: ми відповідальні за майбутнє!»
Еко-година
 
У бібліотеці відбулась еко-година «Екологія: ми відповідальні за майбутнє!» , який провела викладач Київського університету імені Бориса Грінченка Саньковська Ірина з учнями ЗЗСО №218.

У напрямку екологічного виховання школярів відбулась жвава дискусія, про підрахунки економії води, втрати електроенергії у міській квартирі за місяць, збору та утилізації відпрацьованих елементів живлення…
Зробили висновки на користь свідомого вибору продукції місцевих виробників. Із задоволенням обирали учні дизайн екологічної торби для покупок.
Тематична розкладка література доповнила цікавими матеріалами розповідь.
 

20.03.2019

Бібліотека №115
«Секретні файли Барвінкової республіки»
Подорож сторінками журналу «Барвінок»
 
У навчально-виховному комплексі «Мрія» гамірно. Діти з відчуттям свята зустрічають працівників бібліотеки та редактора відділу літератури журналу «Барвінок», дитячу письменницю Світлану Прудник.

Журнал «Барвінок» давно вже став легендою й навіть в добу Інтернету читачі обирають саме його. Тому, всі стрімко поринули у дивовижну Барвінкову республіку, у якій знаходяться тисячі файлів, де заховані безліч таємниць і де тобі відкривається те чого не знають інші.
Подорожуючи сторінками «Барвінка», дітлахи побували у «Банку усіляких цікавинок», у «Роботоленді», у «Книзі золотих казок» та в інших захоплюючих куточках журналу. З запалом та інтонацією читали цікаву казку, написану письменницею, розповідали смішні історії та уважно слухали процес створення чергового примірника журналу. На згадку кожен отримав свого «Барвінка».
Ще багато цікавих та корисних журналів, чекають на вас!!!
 

20.03.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Подорож «Чаклунським лісом» разом з Іваном Андрусяком»
День письменника

«Все одно Абетка з мене починається»
І. Андрусяк
 
До літературної вітальні «Автограф» завітав відомий український письменник, улюбленець дітлахів Іван Андрусяк. Позитивний, веселий, щирий. Жарти, пустощі і кумедні пригоди героїв його книг відомі усім, тому учні з задоволенням декламували автору вірші, розповідали про своє шкільне життя, ставили багато запитань. А пан Іван виразно читав уривки з творів та розповідав, чому його Чакалки, Бабаяти та інші персонажі, незважаючи ні на що, «м’які і пухнасті».

Творча зустріч, на радість читачів бібліотеки, перетворилася у справжній «літературний марафон», бо тривала протягом декількох годин. Відвідувачі мали змогу поспілкуватися з письменником «зі шкільного підручника», отримати книги з автографом та зробити «фото на згадку».
 

19.03.2019

Бібліотека №119
«В гостях у бібліотеки – дитячий письменник»
Літературне рандеву

Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці № 119 для дітей вже розпочато!

19 березня до бібліотеки завітали юні читачі на зустріч із непересічною та дуже цікавою людиною – дитячим письменником, викладачем Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, капітаном першого рангу, мужнім підводником Анатолієм Грищуком.

З інтересом діти знайомилися із чудовими, добрими книжками Анатолія Грищука. На їх сторінках ніби оживають і сміливі козаки, і ліричні, милі та зворушливі герої. Особливо школярам сподобалася патріотична дилогія «Пригоди козака Сивого», а третю книжку «Морські пригоди козака Сивого» автор наразі пише на замовлення своїх читачів.
Безліч запитань, що виникли до письменника, підкреслили неабияку зацікавленість учнів та велике значення живого спілкування читачів з авторами книг. А на питання: «Ваша найбільша мрія?» Анатолій Володимирович відповів: «Щоб у нашій країні настав мир. Щоб ви, діти, коли станете дорослими, не залишили Україну та зберегли її».
Автограф-сесія, спільні світлини на згадку, величезне задоволення від зустрічі та бажання читати нові книжки – так завершилося літературне рандеву.
 

19.03.2019

Бібліотека №115
«Я - просто людина, частина землі»
Літературний ранок
 
Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці № 115 для дітей відкрила чудова дитяча письменниця та поетеса Марія Морозенко.

Пані Марія спілкувалась із учнями 5-го та 6-го класу ЗЗОС № 119 та ЗЗОС № 249 про книжки та читання, розповідала про свою творчість, читала вірші. Дітей захопили пригоди легендарного козака Івана Половця, який живе на сторінках книг «Іван Сірко – великий характерник» та «Іван Сірко – славетний кошовий».
Повість «Я закохалася» письменниця присвятила першому коханню. Діти з захопленням слухали та спілкувалися з улюбленою авторкою. В жвавій творчій атмосфері всі залюбки поділилися враженнями про книжки, які найбільше запам’яталися та про літературних героїв, на яких прагнуть бути схожими.

Запрошуємо всіх охочих на Тиждень дитячого читання!
 

Відео

 .
Леся Пронь.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter