06.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тарас Шевченко, як творець української літературної мови»
Літературно-мистецький вечір
 
Феномен Т. Шевченка полягає в тому, що він подібний до незбагненого…Куди ж прямував Шевченків творчий шлях? До преображення світу і панування в ньому добра, справедливості, національної гордості та свободи. Шевченкова мова стала соборною мовою України, знаменним етапом розвитку української народної мови.

6 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся літературно-мистецький вечір для юнацтва «Тарас Шевченко, як творець української літературної мови» у рамках проекту «За українську мову!» до 205-річчя від дня народження українського поета, художника, мислителя.

В заході взяла участь письменниця, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка Красицька Людмила Олександрівна, праправнучка поета-класика Тараса Шевченка, одного з українських письменників-основоположників української літературної мови.
Людмила Олександрівна наголосила, що Шевченко по - праву вважаєтьяся творцем української літературної мови як основи розвитку нової, на народній основі української культури. Пані Людмила розповіла, яка лінія родинних зв’язків Шевченків поєдналася з родиною Красицьких та дійшла до сьогоднішніх днів. Читачі дізнались про цікаві маловідомі сторінки життєвого та творчого шляху поета.
Користувачам бібліотеки була презентована тематична виставка, яка містить багатий літературознавчий та культурологічний матеріал.

Цікавою сторінкою заходу стали читання учнями улюблених шевченкових поезій. Присутні осягнули, що для кожного учасника є «свій» Шевченко, який за глибиною істинно людського почуття та досконалістю слова, є не лише великим поетом України, а й одним із найвідоміших поетів світу.


 

06.03.2019

Бібліотека №119
«Весняний настрій для мами»
Голосні читання
 
«Матінко моя єдина!
Ти для мене цілий світ!»

І. Савицька
 
Весна вже поволі починає тішити першим теплом та сонячними промінчиками, а на порозі - чудове тепле свято 8 Березня. Тож в очікуванні передсвяткових цікавинок малюки з групи із вадами мовлення  ДНЗ № 176 радо зустрічали бібліотекарів, які відкривають для маленьких читачів світ художнього слова та заохочують їх до читання з раннього віку.
З інтересом дітки слухали твори, присвячені найдорожчій людині на світі – мамі. Дошкільнята гортали сторінки книжечок і журналів та навіть робили перші спроби читати самостійно.
Віршики-привітання, які малята вивчили напам’ять, та поцілунки стануть для мами яскравим подарунком. А бібліотекарі отримали у подарунок – щирі дитячі посмішки, сяючі очі та запрошення до нових зустрічей!
 

05.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Тема Другої світової війни в романі «Європа-45»
 Бесіда за книгою  
 
«…Мені здається, що я багато сказав із того,
що хотів сказати у своєму житті.
 У своїх книжках я досить відвертий».

   Павло Загребельний

 
    5 березня у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась бесіда за книгою «Тема Другої світової війни в романі «Європа-45» за проектом «Павло Загребельний: завжди несподіваний, завжди цікавий» для учнів старших класів ЗЗСО №276.
 
 
 
         Школярі, які взяли активну участь у заході читали уривки з роману, коментували події, які відбувались в Європі під час реальних подій звільнення європейських країн від нацистів, знайомились із з персонажами роману та їх воєнними подвигами в ім’я миру. «Літературні експерти» визначили найкращих «коментаторів», які отримали подарунки від бібліотеки.
 
 
      Головною рисою письменника Павла Загребельного безумовно була жага творення. Чи був він рядовим на війні, студентом-філологом, співробітником журналу «Вітчизна», редактором «Літературної України» - все робив з любов’ю до рідного краю та завжди віддавався своїй справі сповна.
 

04.03.2019

Галерея мистецтв
«Одна мить» Юлія Єгорова-Рогова.
 
      Початок весни асоціюється з пробудженням живої енергії природи. Відкриття виставки ужгородської художниці Юлії Єгорової-Рогової було таким же експресивним і оптимістичним, як її творчість, що дуже схоже на мерехтливе березневе сонце.
 
 

     Юлія – універсальний митець, вона вільно і професійно працює в непростій техніці художньої кераміки, на своїх полотнах часто поєднує графіку і живопис.
 
 

    Навіть трохи знецінений аматорами і кон’юктурниками, перфоменс вона наповнила оригінальним нестандартним змістом. Під звуки гітарних імпровізацій, Юлія почала творити мистецтво за допомогою справжнього лука. Одна мить – і фарба, перенесена стрілою перетворюється на яскраву планету, що летить у безмежному темному просторі. Це дійство було настільки цікавим, що до нього долучилися і дорослі і малі відвідувачі виставки.
 
Ласкаво просимо у всесвіт мистецтва Юлії Єгорової-Рогової!
 
 

04.03.2019

Бібліотека №1
«Шевченко – наш. Він для усіх століть…»
Поетична хвилина
 
«Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.»

Микола Палієнко
 
4 березня для різних категорій читачів до 205 – річчя від дня народження Великого Кобзаря в бібліотеці було проведено поетичну хвилину.

Бібліотекар ознайомила присутніх із виставкою – портретом «Шевченко – наш. Він для усіх століть…».
Учасники заходу із задоволенням взяли участь у читанні шевченкових творів. Цікавою була розмова про жінок в житті Тараса Шевченка. Тепло і ніжно читали  присутні  твори, які Він присвятив жінкам.

Актуальні рядки  «У всякого своя доля…»  налаштовували читачів на філософські роздуми про життя.

Запрошуємо усіх до бібліотеки вивчати разом творчість Шевченка – явище величне і вічне!
 

03.03.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Живуть, Кобзаре любий, поміж нас і голос твій, 
і пензель твій, і слово»

Літературний вечір
 
«Народ знає Тараса, любить Тараса,
Співає його пісні, пересилає з уст в уста
оповіді про нього, як про живого сучасника
і учасника нашої дійсності».

Рильський М.
 
Національною гордістю українського народу є творчість Тараса Григоровича Шевченка.

З нагоди 205-річниці з дня народження великого українського поета в бібліотеці відбувся літературний вечір за проектом «Бібліотека як освітній простір», на який завітали учасники клубу «Золотий вік».

Читачі бібліотеки з зацікавленістю оглянули виставку «Ми збережемо твої, Тарасе, заповіти», що розкриває творчість Тараса Шевченка, як поета світового рівня, майстерного художника і великого патріота рідної землі.
Читання поезій Шевченка та виконання пісень на його вірші створили особливу атмосферу цієї зустрічі.

Тож давайте з вдячністю згадаємо Великого Кобзаря і уклонімося його світлій пам’яті!
 

01.03.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Пісня буде поміж нас…»
Мистецький ранок
 
 
«Творчість Володимира Івасюка –
                                                                                     це честь нашої культури, це золотий фонд і
                                                                               наш музичний генофонд, міцна основа                                                                                 самоусвідомлення українців, як нації».
                                                                                                                  Галина Івасюк-Криса

       
    1 березня в ЦРБ ім.П. А. Загребельного на мистецький вечір, присвячений 70-річчю від дня народження Володимира Івасюка, українського поета та композитора зібралося чимало читачів різного віку.
 
 

    В заході взяв участь журналіст, сценарист, режисер документальних кінострічок – Володимир Качур. Пан Володимир презентував кінострічку «Володимир Івасюк. Щоб народитися знову» та відповів на запитання глядачів.
    Пісенна творчість Володимира Івасюка актуальна і сьогодні. Через пісні поет і композитор проявив для багатьох мільйонів людей українську національну свідомість, дав українській пісні нове дихання та «запалив вогонь» очищення та оновлення.




 
 

01.03.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Перлинки української мови»
Мовознавча інтелект – вікторина 
 
        До Всесвітнього дня письменника бібліотека провела мовознавчу інтелект – вікторину «Перлинки української мови» за проектом «За українську мову!»  для учнів 4 класу ЗЗСО №147.
       Бібліотекар розповіла, як любити книгу та познайомила дітей з кращими творами класиків української  літератури та сучасних популярних письменників. Як цікаво занурюватися у вигадані світи, знайомитися з минулим, сьогоденням і майбутнім. Добре  ще й розумітися на тому з чого складається твір, яким шляхом йде до нього письменник, які багатства слова використовує.
 
 
 

      Учні із задоволенням взяли участь у цікавих конкурсах, які підготували для них бібліотекарі: «Звідки пішло слово», «Букви та цифри», провели голосні читання під гаслом «Я читаю українською!».
         Юні користувачі відчули, що рідна мова – це безцінний дар, який всі повинні цінувати, як матір та Батьківщину.
 
 

01.03.2019

Бібліотека №115
«Ось така родиночка у нашого «Барвіночка»
Пізнавальний калейдоскоп

       В перший день весни бібліотекарі завітали до вихованців навчально-виховного комплексу «Мрія» з яскравими та цікавими журналами.
    Діти охоче гортали улюблені журнали, які були вже їм добре знайомі - «Барвінок», «Пізнайко», «Тачки» та знайомилися з новими періодичними виданнями. Журнали «Смайлик», «Карамельки», «Розумник», «В гостях у казки», «Котэлло» - стали справжнім відкриттям для маленьких читачів. Цікаві рубрики, яскраві малюнки та фотографії, велика кількість різноманітних анонсів та корисних порад нікого не залишили байдужими.
 
 
 

        Запрошуємо відвідати нашу бібліотеку та ознайомитися з новинками періодичних видань!
 
 

28.02.2019

Бібліотека №115
«Країна Журналія»
День періодики

Мабуть, усі знають, що в бібліотеці поряд з книгами живуть багато журналів. Вони  тішать нас казками, оповіданнями, загадками, іграми, цікавими ідеями і саморобками.

Сьогодні фахівці бібліотеки завітали до підготовчих груп ДНЗ №689 з цікавими та захоплюючими розповідями про дитячі журнали. Подорожуючи сторінками журналів «Пізнайко», «Малятко», «Яблунька», «Барвінок», «Куля», «Чарівна принцеса», «Карамельки» та інші.

Діти під час огляду охоче слухали, залюбки гортали сторінки журналів та виконували ігрові завдання.
Бібліотека отримує чималий репертуар періодичних видань для дошкільників. Усі вони представлені у куточку «Ось яка родиночка у нашого «Барвіночка» сектору обслуговування дошкільників та дітей молодшого шкільного віку.

Запрошуємо батьків та дітей відвідати бібліотеку та ознайомитися з новинками періодики!
 

27.02.2019

Бібліотека №115
«Від папірусу до паперу»
Факт-чекінг
 
            В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного, відбулося відкриття другого етапу проекту «Геніальний  клас» в рамках науково-популярного клубу «Територія Н» .
       Діти прослухали цікаву розповідь про історію паперу, папірусу і пергаменту, ознайомились з технікою виготовлення паперу і отримали домашнє завдання приготувати суміші для виготовлення власних паперових аркушів, які спробують зробити наступного разу.
       Переможці першого сезону, учні 7 класу ЗЗСО №251, представили домашнє завдання - театральну постановку «Прогулянка Марсом», яка  яскраво продемонструвала образне мислення та творчі здібності команди, яка претендує на  титул «Геніального класу» у 2019 році. 

 
 
 

      Учасники клубу, разом з керівником проекту «Наукова світлиця», обговорили також майбутні засідання «Території Н», одне з яких перенесе літературних героїв минулих століть у сучасну цифрову епоху. Для цього юні науковці створять у фейсбуці персональну сторінку літературних героїв твору Едгарда По «Золотий жук».
      Вітаємо всіх із початком нового сезону та бажаємо всім творчого натхнення. До зустрічі на «Території Н»!



 

Відео

 
До 75 -річчя від дня народження
українського композитора Ківи Олега Пилиповича.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter