27.02.2019

Бібліотека №115
«Від папірусу до паперу»
Факт-чекінг
 
            В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного, відбулося відкриття другого етапу проекту «Геніальний  клас» в рамках науково-популярного клубу «Територія Н» .
       Діти прослухали цікаву розповідь про історію паперу, папірусу і пергаменту, ознайомились з технікою виготовлення паперу і отримали домашнє завдання приготувати суміші для виготовлення власних паперових аркушів, які спробують зробити наступного разу.
       Переможці першого сезону, учні 7 класу ЗЗСО №251, представили домашнє завдання - театральну постановку «Прогулянка Марсом», яка  яскраво продемонструвала образне мислення та творчі здібності команди, яка претендує на  титул «Геніального класу» у 2019 році. 

 
 
 

      Учасники клубу, разом з керівником проекту «Наукова світлиця», обговорили також майбутні засідання «Території Н», одне з яких перенесе літературних героїв минулих століть у сучасну цифрову епоху. Для цього юні науковці створять у фейсбуці персональну сторінку літературних героїв твору Едгарда По «Золотий жук».
      Вітаємо всіх із початком нового сезону та бажаємо всім творчого натхнення. До зустрічі на «Території Н»!



 

27.02.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Не бійся заглядати у словник!»
Квест
 
Мовознавчий квест, за проектом «За українську мову!», продемонстрував прихильність юних знавців української мови і літератури до незвичайних пошуків та відкриттів. Отримавши конверти із завданнями, юні ерудити розв'язували ребуси, цікаві та різноманітні загадки, шукали відповіді у книгах…
 
Активна, злагоджена, організована робота учнів показала не тільки знання рідної мови, але й вміння працювати в команді та відповідальність. А ще – допомогла учасникам отримати знання про довідкові друковані видання, які завжди були і є першими помічниками у пошуку будь якої інформації.

Тож – запрошуємо до бібліотеки!
 

26.02.2019

Бібліотека №119
«Мовні перлини для кожної дитини»
Мовознавчий урок
 
«Край, в якому зростає людина,
Це, любий друже, - твоя Батьківщина.
Знай, що нічого рідніше немає
Мови, якою вона розмовляє.»

Валентина Зорік
 
Вчити українську мову за підручниками школярі мають можливість у школі та вдома. А от щоб зустрітися та поспілкуватися із авторами, які створюють підручники, треба завітати до бібліотеки!

Тому з інтересом учні 3-го класу ЗЗСО № 207 відвідали мовознавчий урок за проектом «За українську мову!», який проводила Антоніна Іванівна Мовчун - знана мовознавець, письменниця, заслужений вчитель України, викладач Київського університету імені Бориса Грінченка.
Бібліотекар наголосила, що Антоніна Іванівна є автором дванадцяти підручників і посібників для учнів та студентів. Тож школярам було надзвичайно цікаво побачити, а головне – почути людину, яка докладає багато зусиль і вкладає свою душу, щоб діти могли із задоволенням відкривати для себе українську мову, гортаючи сторінки шкільних підручників.
Учнів дуже захопив незвичайний пізнавальний урок, присвячений багатству і красі нашої рідної солов’їної мови. Безліч цікавинок знайшли школярі на сторінках нового підручника з української мови, який нещодавно презентувала Антоніна Мовчун.

Залюбки відвідувачі прослухали декілька повчальних оповідань Лесі Мовчун - дитячої письменниці та педагога, дочки Антоніни Іванівни. Діти зрозуміли, що у родині у спадок передається талант і професія, виховується любов до рідної землі та мови.

Час сплинув дуже швидко і непомітно. А на згадку юним читачам залишаться чудові враження від зустрічі, світлини із письменницею та ще більше бажання вивчати українську мову.
 

25.02.2019

Бібліотека №1
«Вона в віки майбутні йти повинна!»
Літературна година
«Я на гору круту кам’яную
Буду камінь важкенький здіймать.
І, несучи вагу ту страшную,
Буду пісню веселу співать.»

 Леся Українка    
       У день народження української поетеси Лесі Українки бібліотека провела літературну годину «Вона в віки майбутні йти повинна!» для учнів театралізованого 10 класу ЗЗСО№23.
      Бібліотекар ознайомила присутніх із тематичною виставкою та наголосила, що ім’я Лесі Українки належить до найвеличніших імен нашого народу. «Донька Прометея» сконцентрувала в собі всенародну думу про горду зневагу до всіляких кайданів і бойовий заклик до честі й непримиренності упродовж життя!
 
 
 

    Виразно читали школярі поезії Лесі Українки. Твори - «Надія», «Мені сором, що ми такі невільні…» надихнули на дискусію про злободенні теми сьогодення. Майбутні актори – Рудник Олександра та Колазюк Богдан майстерно виконали діалог Мавки і Лукаша з твору «Лісова пісня» та отримали гучні аплодисменти від присутніх на заході.
    Запрошуємо до бібліотеки вивчати творчість Лесі Українки - Доньки Великого українського народу.

 
 

24.02.2019

Бібліотека №115
«Київські кручі, небо блакитне.
Місто, що сяє, вирує і квітне.»

Краєзнавча година
        Сьогодні неділя! Але у бібліотеці гамірно, бо завітали вихованці культурно-освітнього центру «Дивосвіт», щоб дізнатися про цікаві факти з історії Києва та нашого району.
       Чому наш масив отримав назву «Троєщина», коли вперше згадується ця місцевість в літописах та чиїм родинним гніздом вона була – все це та багато іншого дізналися діти під час віртуальної подорожі Деснянським районом.   

 
 
    Своєрідне «історичне занурення», яке підготували бібліотекарі, допомогло учасникам краєзнавчої години краще зрозуміти, хто були ті видатні особистості, іменами яких названі вулиці та культурні заклади нашого району, хто з відомих діячів культури, науки мистецтва та політики проживає тут сьогодні.
    Кожен з присутніх мав змогу поділитися своїми найбільш яскравими враженнями про екскурсії Києвом та планами щодо майбутньої подорожі рідним краєм.



 
 

22.02.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Митець, який надто любив Україну»
Творчий вечір
 
22 лютого до бібліотеки завітали члени клубу «Іванна» на творчий вечір «Митець, який надто любив Україну» до 70-річчя від дня народження українського поета, композитора Володимира Івасюка.

Свої твори Володимир Івасюк писав не тільки за вимогами часу, але й значно його випереджуючи, тому до сьогодення він цікавий для людей. Він був і є поетом, композитором, художником, одним із засновників жанру естрадної музики та Героєм України.
В приємній атмосфері члени клубу, за чашкою чаю, згадали та послухали пісні Івасюка, котрий в своїх творіннях відроджував у співвітчизників любов до української культури. Для членів клубу та усіх бажаючих користувачів був показаний короткометражний документальний фільм «Володимир Івасюк – оберіг української пісні».

Висока популярність пісень Івасюка є однією з кращих нагород, яка тільки може бути дарована композитору.
 

22.02.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Мова - серце народу»
 Мовознавчий турнір
 
       21 лютого Україна відзначила Міжнародний День рідної мови. Це свято мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Саме завдяки гарному володінню мовою, ми висловлюємо свої думки, спілкуємось, можемо порозумітися, передати свої переживання.
 
 
 

     22 лютого ЦРБ ім. П. А. Загребельного запросила учнів ЗЗСО №238  на мовознавчий турнір. Запекло змагалися дві команди, проявляючи свої знання з української мови. Гравці розгадували мовні загадки, читали скоромовки, добирали синоніми, декламували вірші.
 
 

        Хочеться вірити, що сьогоднішня гра всім сподобалася, учні розширили і закріпили свої знання з мови, а також довідалися багато нового.
                До нових зустрічей!!!
 
 

21.02.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«У мові рідній - і минуле, й майбуття, у ній народу  
  суть, його життя»
                                                              Літературно-музичний вечір
 
«Мова - душа кожної національності,
                                                                                          її святощі, її найцінніший скарб»

                                                                                                            Іван Огієнко

              21 лютого вся світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.
         Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – рідна мова.
         В бібліотеці відбувся тематичний літературно-музичний вечір  «У мові рідній – і минуле, й майбуття, у ній народу суть, його життя» за проектом «За українську мову!», на який завітали члени клубу «Золотий вік».
 
 
 

      Переглядаючи мультимедійний  матеріал «День рідної мови» учасники заходу переконалися, що мова - це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.           
       Присутні з цікавістю оглянули  виставку «Мова моя – в тобі мудрість віків»,  презентовану бібліотекарем та взяли участь у вікторині «Мова рідна, слово рідне». Особливий настрій учасникам вечора створили українські пісні, що прозвучали у виконанні В. А. Тимощука та гурту «Молоді серця».
Поважайте та плекайте рідну мову!

 
 

21.02.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 «Буду я навчатись мови золотої...»
         Літературно-поетичний вечір               
                                                                             «У нас є мова - мова солов’їна
                                                                                                                                 І наша мова вище, ніж                                                                             пташиний спів…»
                                                                                                  Лотоцький Микола

    21 лютого в Міжнародний день рідної мови в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся літературно-поетичний вечір «Буду я навчатись мови золотої...» для учнів старших класів ЗЗСО №119.
 
 

    Активними провідниками українського художнього слова є письменники, поети, літературознавці. В заході взяла участь мешканка нашого району, друг бібліотеки - письменниця, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка Красицька Людмила Олександрівна.
 
 

     Пані Людмила походить від славетного роду Шевченків і є праправнучкою поета-класика, одного з українських письменників-основоположників української літературної мови Тараса Григоровича Шевченка по лінії сестри Катерини.
 
 

    Увазі присутніх була представлена мовознавча виставка-вернісаж «Українська мова-духовний скарб нації», підготовлена за проектом «За українську мову!».
    Людмила Олександрівна яскраво розповіла школярам, що особисто для неї означає рідне українське слово та який історичний шлях пройшла українська мова від давнини до сучасності. Письменниця провела інтерактивну мовознавчу гру «У нас є мова, мова солов’їна…». За правильні відповіді учні отримали від виступаючої особливі подарунки.
    В підтримку Міжнародного Дня рідної мови школярі радо взяли участь у літературному марафоні «Українські поети про рідне слово».

 
 

21.02.2019

Бібліотека №119
«Подорож до Країни Мовляндії»
Мовознавча година

«Тож вивчайте рідну мову
Вже тепер, з маленьких літ.
Українське наше слово
Хай звучить на цілий світ!»

Надія Красоткіна

            У Міжнародний день рідної мови бібліотека перетворилася на Країну Мовляндію, якою мандрували вихованці старших груп ДНЗ № 12.
 
 

          Разом із дітками бібліотекарі обговорили значення мови у житті людини. На питання: «Для чого нам потрібна мова?» дошкільнята наввипередки вигукували: «Щоб розмовляти!», «Щоб читати!», «Щоб писати!». А бібліотекарі додали: «Щоб спілкуватися між собою, розуміти один одного, складати казки, творити поезію».
 
 

         На підтвердження цих слів малята схвильовано і старанно читали напам’ять віршики про українську мову, про нашу рідну Україну. Оплесками дітлахи підтримували друзів. А чудові вишиванки, одягнені маленькими читцями, підкреслили урочистість свята.
     Потішив майбутніх першокласників мультфільм «Зоологічний український алфавіт» із циклу «Мультіпедія тітоньки Сови». Малюки пригадали усі літери української абетки та дізналися назви тварин, що починаються з цих букв. А продовжити вивчати рідну мову їм допоможуть книжки з виставки «О мово вкраїнська, хто любить її, той любить мою Україну!».
 


 
 

20.02.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Яка різниця, скільки років твоїм кедам, 
 якщо ти гуляєш у них Парижем?»

Тренінг - клас
    Зустрічі користувачів бібліотеки з соціальними педагогами «Центру у справах сім’ї та жінок» завжди цікаві і корисні.
 
 

    Черговий тренінг-клас про вплив оточення на людину та міжособистісні стосунки допоміг дати відповіді на дуже важливі питання. Як форма поведінки, наприклад, допомагає розкрити свої можливості. І від чого залежить культура спілкування? А малювання за темою «Я і оточення» та гра «Вмій сказати  «ні» дали можливість учням самостійно зробити несподівані висновки. Головне: треба вміти відмовлятися від того, з чим не погоджуєшся, створювати свій власний «Простір Щастя».
 
 
 

 
 

Відео

 
Мовознавці-ювіляри 2021.

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter