20.10.2014

Бібліотека №115
Акція  «Подаруй бібліотеці книгу триває»
Незважаючи на потужну конкуренцію з боку новітніх електронних носіїв інформації книга і досі залишається найкращим подарунком для багатьох людей.

Днями користувачі бібліотеки № 115 для дітей Деснянської ЦБС отримали чудовий подарунок – книжкову колекцію від книгаря Климашенка Костянтина Генріховича.

Бібліотекарі і читачі бібліотеки щиро дякують за такий щедрий подарунок!
 
 

 

16.10.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Церемонія  нагородження бібліотечних фахівців та читачів району
 
16 жовтня названі переможці в номінаціях найкращій читач та найкращий бібліотекар 2014 року публічних бібліотек Деснянського району. Церемонія проходила в Центральній бібліотеці. Захід став підсумком плідної співпраці  творчості читачів та бібліотекарів в цьому році. На церемонії були присутні почесні гости з організацій, які співпрацюють з бібліотеками ЦБС, керівники адміністрації району та читачі. Особливо тепло  присутні привітали Онуфрійчука Вадима Михайловича – т.в.о. голови Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, який вже не перший рік опікується закладами культури. Відкрила церемонію директор Деснянської ЦБС Курило Тетяна Іванівна. Вона сказала багато  добрих слів про співпрацю бібліотекарів, читачів та громади району. Першими на «червону доріжку»  запросили  бібліотекарів, які були нагороджені Почесними грамотами та Подяками. Онуфрійчук Вадим Михайлович від щирого серця подякував людям , які вчать любити книгу. Після музичного привітання, яке створило атмосферу  української гостинності, на «червону  доріжку» вийшли читачі, які плідно у 2014 році працювали  з літературою і щиро поділилися своїми знаннями з іншими відвідувачами бібліотек. Кожен з читачів отримав подарунок на добру пам`ять та незабутні враження.

В залі панувала творча атмосфера. Ведучі заходу декламували вірші про роль книги в нашому житті. Лунали українські пісні у виконанні учнів дитячої школи мистецтв №3  (директор Рябоконь О.В.), поетичні духовні твори, які з великим натхненням  прочитав настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей Дмитрій Григорак. Вдало церемонію супроводжувала демонстрація медіа матеріалів, які знайомили всіх присутніх з особистостями номінантів та діяльністю  бібліотек. Щиро кожен з номінантів з екрану  розповідав  про своє ставлення до читання, бібліотеки, кадр за кадром розкривали роботу бібліотек з інвалідами, біженцями, переселенцями та іншими незахищеними верстами населення району.

Бібліотека
 це відкритий майданчик спілкування, на який запрошується кожний, хто прагне знань. Це ще раз підтвердив наш захід.

На святі були присутні: Онуфрійчук Вадим Михайлович – т.в.о. голови  Деснянської районної в м.Києві державної адміністрації; Гулей Ярослав Танасійович–депутат Київської міської Ради, начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Жукова Тетяна Миколаївна, Благочинний церков Деснянського благочиння, настоятель Свято-Троїцького храму, протоієрей отець Дмитрій Григорак, Рябоконь Олена Василівна директор Київської міської дитячої школи мистецтв №3; Жупан Оксана Юріївна - представник газети «Вісник Деснянського району»; Кабанова Ірина Володимирівна - директор школи-дитячого садочку «Мрія» - І ступеня для дітей з вадами опорно-рухового апарату, Ялда- представник інтеграційного Центру біженців, роботу якого координує Благодійний фонд «Рокада».
 
 
 
Інтерв'ю кращого читача 2014 року бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей Василини Лобойко на 1 каналі Українського радіо, присвячене її захопленню - читанню книжок. 
 

 

16.10.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
16 жовтня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє…» за темою «Медицинські знання Київської Русі».

Про медицинські знання, якими володіли ченці Києво-Печерського монастиря в давні часи  розповіла відвідувачам бібліотеки  провідний науковий співробітник науково-дослідного  відділу музейних  програм і проектів  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Халіль Ірина Сергіївна.

Неабиякий інтерес аудиторії викликала документаьна кінострічка «Стріла заздрощів. Поєдинок» про лікаря - преподобного Агапіта Печерського.

Юнацтво цікавиться історією рідного краю і ми сподіваємось, що знання отримані юнаками та дівчинками в бібліотеці знадобляться їм і в майбутньому.
 
 
 

15.10.2014

Бібліотека №119
Світ фантастичних пригод Кира Буличова

 «Слышу голос из прекрасного далека,
Он зовет меня в чудесные края.
Слышу голос, голос спрашивает строго:
А сегодня что для завтра сделал я?» -

ці зворушливі рядки популярної пісні з кінофільму «Гостя з майбутнього» добре знайомі мільйонам хлопчиків і дівчаток. А знята ця фантастична стрічка була за повістю відомого письменника Кира Буличова, з нагоди 80-річчя котрого 15 жовтня у бібліотеці № 119 відбулося заняття літературного гуртка «У світі чарівного слова» - школярі здійснили захоплюючу медіа-мандрівку за книгами  Кира Буличова (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).

Прослухавши бібліографічний огляд книжкової виставки, юні читачі познайомилися з головною героїнею казково-фантастичних повістей Кира Буличова – дівчинкою Алісою Селезньовою, яка разом із дорослими подорожує іншими планетами, і з нею трапляються незвичайні пригоди: їй доводиться то рятувати планету від космічної чуми, то боротися проти космічних піратів, то подорожувати машиною часу…

Із задоволенням діти переглянули мультфільм «Тайна Третьої планети» і разом з Алісою та її татком-вченим здійснили небезпечну космічну мандрівку незвіданими планетами, допомагаючи їх мешканцям і вивчаючи дивовижних тварин, познайомилися з комічним чудовиськом Громозекою та птицею Говорун, яка відрізняється розумом і кмітливістю. Охоче школярі взяли участь у вікторині «Таємниці і загадки Всесвіту», підготовленій бібліотекарями.

Цікаво було дітям дізнатися, що повісті про допитливу дівчинку в незвичайному світі, якими зачитувалися в дитинстві батьки наших юних читачів, перекладені сімнадцятьма мовами та популярні у багатьох країнах світу, вони вчать доброті, сміливості, чуйності. Але найголовніше – ці твори розправляють крила мрії, вчать мріяти. Адже ніщо так не надихає, як мрія!
 
 
 

 
 

15.10.2014

Бібліотека №115
Народна  лялька-мотанка – оберіг наших душ 
 
Творча атмосфера панувала 15 жовтня в читальній залі для учнів 1-4 класів: наші читачі брали участь у майстер-класі з виготовлення народного оберегу – ляльки-мотанки. Це чудовий спосіб захопити дитину спільною творчістю, що і зробила керівник гуртка ОКЦ «Дивосвіт» Сокольчук Н. В.
 
З бесіди бібліотекаря дізналися, що ляльки-мотанки присутні у багатьох культурах. Це найперші і найпростіші іграшки. Українська мотанка і в давні часи і сьогодні є символом родючості, материнства й своєрідним оберегом людської душі та долі. І такий оберіг можна легко зробити своїми руками: трохи фантазії, майстерності – і лялька – сувенір готова. Для себе, або в якості подарунка.
 
Надія Василівна поділилась власною майстерністю виготовлення народної іграшки, показала, як з ниток можна зробити справжній шедевр. Із захопленням діти освоювали майстерність виготовлення ляльки-мотанки.
 
Кожен учасник того дня повернувся додому із власноруч виготовленою іграшкою.
 
 
 

15.10.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Зустріч з майстринею вишивки «Сузір’я  барв, і смутку, і любові»
 
«Вишивала дівчина, вишивала,
В тую вишиваночку душу вклала…»
(Сом М.)

Вишивка завжди була одним із найулюбленіших видів рукоділля. Набула вона масового поширення і зараз. І не тільки в Україні, але й в багатьох країнах, бо показує світові духовне багатство, рівень культури, творчі сили і здібності нації.
 
Сьогодні до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітала майстриня ручної вишивки Тетяна Протчева . Творчість пані Тетяни - вельми знана в Україні та за її межами. Лише протягом останнього часу її колекції виставлялись в Експоцентрі України, музеї П. Тичини, Верховній Раді та інших залах України. Вишиті роботи Протчевої Тетяни Іванівни зареєстровані у "Книзі рекордів України".

Майстриня розповіла, як синтезує сучасність з національними традиціями, як презентувала вишивки в Америці, Японії, Шотландії та інших країнах, про орнаменти, про майстер - класи на телебаченні, про музей вишивки та багато іншого.

Особливий інтерес проявили присутні до вишивок, що світяться у темряві, до речей прикладного характеру і, звичайно, до мапи України, яка була вишита у рамках проекту «Україна – єдина країна». Це так злободенно!

«Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ —
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на сто тисяч літ»
 
 
 
 
 
 

14.10.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»
«Вдячне людство братам своїм меншим»

Чи знаєте ви, що найбільше людей приваблюють не тільки великі та страшні тварини, але й ті, що поруч, тобто «домашні». Тому чергове заняття гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили присвятити Міжнародному дню захисту тварин. А оскільки усіх цікавила тема, як люди виражають подяку тваринам, у гості запросили Саньковську Ірину Мечиславівну, яка є не тільки вченим, екологом, але й чудовим розповідачем.
 
Пані Ірина розповіла, у яких країнах світу за різні заслуги тваринам встановлюють пам’ятники, продемонструвала відеоряд цікавих фотографій, і звичайно, книги. А як це допомогло зацікавити дітей, дивіться фоторепортаж.
 
 
 
 
 
 
 

10.10.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Концерт 
«Послухай, музика навкруг!»
 
У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна – свято, присвячене Міжнародному дню музики. А створити його допомогли не тільки бібліотекарі, але й вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району. З яким задоволенням діти та дорослі відвідувачі бібліотеки дивилися чудовий концерт цього талановитого колективу! Спів, гра на сопілці, читання віршів, танок...Яскраві костюми, музика, зворушливо–пронизливі українські пісні та вірші, веселий та грайливий танок… допомогли ще раз продемонструвати, яке велике місце у нашому житті займає музика і як вона впливає на настрій. А головне - які гарні у нас діти!
 
 

 

9.10.2014

Бібліотека №119
 Юні герої Великої Вітчизняної війни
 
«Коли стають до зброї діти,
  Народ цей не перемогти.»

9 жовтня у бібліотеці № 119 для учнів 4-х класів СШ № 147 була проведена історична відео-година «Юні герої Великої Вітчизняної війни» (за проектом «Треба жити і пам’ятати»), мета якої – ознайомити читачів з іменами юних героїв, котрі мужньо боролися разом з батьками проти гітлерівських окупантів, показати сьогоднішнім підліткам велич подвигу їхніх ровесників у роки найтяжчої війни, яку коли-небудь вело людство.

«Діти… Їм би до школи ходити, книжки читати про війну, а вони самі взяли в руки бойові автомати: розвідниками стали, зв’язківцями-підпільниками. Наражають себе на небезпеку, ризикують життям, ідуть на вірну смерть…» - у напруженій тиші уважно школярі слухали розповідь бібліотекаря.

Із презентації «Діти - герої» читачі довідались про подвиги юних патріотів Віті Коробка, Валі Котика, Радика Руднєва, Ніни Сосніної, Казика Гапоненка, Лізи Чайкіної та інших і були вражені їх мужністю та відвагою до останнього подиху. Хто міг краще за цих чубатих хлопчаків і худеньких дівчаток розклеїти листівки, пробратися до ворожого лігва, перейти лінію фронту! Зацікавлено діти переглянули художній фільм «Орленок», знятий на Одеській кіностудії режисером С. Ростоцьким, прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки «Безсмертя юних», ознайомилися із рекомендаційною літературою з інформаційного списку «Юні герої Великої Вітчизняної війни», з пам’яткою  «Відважна санітарка і розвідниця Марія Боровиченко», складеними працівниками бібліотеки.

Сподіваємося, що прочитавши запропоновані книги, юні читачі знайдуть для себе взірець життя і поведінки. Вони не залишаться байдужими до долі тих, хто на своїх іще не зміцнілих плечах разом з усім народом виніс тягар Великої Вітчизняної війни, хто вистояв і хто віддав життя заради нашого сьогодення.
 
 
 
Хай завжди живуть у нашій пам’яті
хлопчики й дівчатка часів війни!
Честь їм і слава!

 

1.10.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Акція „Vivat, бібліотеко!”

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек до бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей прийшли читачі на святковий захід.
 
Вже на порозі їх чекав сюрприз. Кольорові кульки, яскраві парасольки, цікава книжкова виставка…Вікторини, конкурс малюнка на асфальті, читання улюблених віршів про книгу…І як гарно допомагали бібліотекарям ляльки: Марійка, Дідусь та Киця Лара! Вони «нагороджували» переможців книгами, а усіх учасників - цукерками. А було за що! Так, учні 3-Б класу 218 середньої школи продемонстрували не тільки знання літератури, але й вміння танцювати. А дошкільнятам дуже сподобалося натискувати кнопки баяна та співати.
Акція-свято привернула увагу не тільки дітей, а й  дорослих, які з задоволенням дивилися на це дійство. Так приємно, коли біля бібліотеки лунають пісні та веселий сміх!
Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні педагогу музичної школи № 24  Феджорі Зенону Володимировичу за допомогу у створенні чудового святкового настрою.

 
 

28.09.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Стежинкою Лісовичка»
Заняття гуртка любителів природи
 
Ось і осінь до нас завітала! Гарна, золота, з сонечком і дощиком…  Тому юні любителі природи, учні 2-А класу 202 середньої школи, вирішили здійснити заочну подорож  стежинкою Лісовичка. Скільки цікавого і корисного вони відкрили для себе: як дерева та тварини готуються до зими, як поводитися у лісі, як берегти його… А допомогла у цьому юним природолюбчикам науковий співробітник лабораторії екологічного виховання «Інституту проблем виховання» НАПН України Саньковська Ірина Мечиславівна. Діти з задоволенням не тільки слухали чудову розповідь пані Ірини, але й гралися, відгадували загадки, кросворди. Завдяки чудовому емоційному настрою, чергове заняття  гуртка «Капітошка» пройшло на «відмінно».
 

ВідеоЗустріч з Олесем Ільченко (Бібліотека №115 листопад 2010 року)

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter