05.02.2019

Бібліотека №115
«Китай: дивовижна країна або цілий світ»
Подорож країною
 
Сьогодні користувачі бібліотеки під час захоплюючої подорожі ознайомились з традиціями святкування Китайського Нового року у звичайному бібліотечному залі.

Що таке Китайський Новий рік, як святкують його в Піднебесній, що значить Свято весни для китайців – відповіді на ці та інші питання сьогодні читачі могли знайти на особливому стенді-квілті, який складається з окремих кольорових частин-клаптиків. Кожна частинка знайомить також з цікавими фактами історії, природними ресурсами та багатою культурою цієї дивовижної країни, найстарішою цивілізацією, з тих, що збереглися дотепер.
А найбільш допитливих чекала вікторина «Піднебесна, що вражає», яка допомогла перевірити отримані знання та продемонструвати свою ерудицію.

Запрошуємо всіх до бібліотеки!
 

03.02.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Ліпка з полімерної глини»
Майстер-клас
 
В бібліотеці пройшов майстер-клас за проектом «Бібліотека як освітній простір» для дітей із багатодітних родин, дітей учасників ООС та учнів ЗЗСО № 218.

Співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього» ознайомили школярів з технікою ліпки з полімерної глини.
Учасники під керівництвом майстрині Горюнової Ольги Андріївни створили квіти, ляльки, фігурки тварин і ще багато цікавих різноманітних поробок, щоб порадувати своїх батьків та друзів.
 

03.02.2019

Бібліотека №1
«Краю мій, оспіваний в віршах»
Краєзнавча година
«Є селище давнє на сході столиці,
Де сонечко сходить щодня.
Ми любим його, адже так і годиться, -
Це селище звем Биківня»
Кунець Д. Я.
 
       3 лютого для читачів різних категорій в бібліотеці було проведено краєзнавчу годину. Бібліотекар ознайомила присутніх з оновленою краєзнавчою виставкою: «Моя маленька батьківщина – селища Биківня». Користувачі ознайомились із творчістю «поетичних талантів» рідного селища. Душевно і патріотично читали вголос твори Д. Кунеця: «Є селище давнє…», «Чому і звідки ця назва з’явилась…», «Ми з вами господарі в селищі цьому».
 
 
 

    Бібліотекар прочитала поезії народного артиста України - Борислава Брондукова: «Тринадцять сповідей», які він присвятив своїй дружині Катерині. Пані Катерина є багаторічним активним користувачем бібліотеки.
    Поетичний захід завершили голосними читаннями Гімну селища Биківня на слова В. Крищенка.
     На згадку про захід читачі отримали інформаційну продукцію: «Гімн с. Биківня», «Я люблю бібліотеку в с. Биківня», «Сучасна бібліотека - сучасні послуги!».

 
 

03.02.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Павло Загребельний: творив щедро і з великою вірою…»
Інтерактивний літературний ранок
 
     «… коли схарактеризувати Павла Загребельного
                                                       одним словом, то найточніше 
                                                       підійшло б слово «мислитель».
                                                       Таким він залишиться в українській історії».
                                                                                        Віктор Баранов


    3 лютого в ЦРБ ім. П. А. Загребельного пройшов інтерактивний літературний ранок за проектом  «Павло Загребельний: завжди несподіваний, завжди цікавий» для користувачів різних вікових категорій. Увазі читачів була представлена тематична виставка-інсталяція, присвячена Дню пам’яті українського письменника.
    Учасники заходу мали змогу взяти участь у літературній грі, метою якої було ознайомити користувачів з цікавими літературознавчими та документально-біографічними матеріалами. Завдяки участі у грі читачі «подумки пройшли» тернистими стежками творчого шляху класика української літератури, творця історичних, воєнно-патріотичних та соціально-побутових романів.
    Учасники осягнули, що своєю творчістю Павло Загребельний доносив до читачів, що кожна особа має бути особистістю – яскравою індивідуальністю - так справджується людське в людині, виявляється її духовність, тільки таким чином єднається в ній соціальне і природне.
 

01.02.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Фестиваль весни або Чуньцзе»
Віртуальна подорож
 
Напередодні Китайського Нового року у бібліотеці для учнів 7 класу ЗЗСО № 147 відбулася віртуальна подорож «Фестиваль весни або Чуньцзе», присвячена до року Китаю в Україні.

Бібліотекарі підготували презентацію, яка допомогла зрозуміти, що для китайців Новий рік пов'язаний з початком весни, пробудженням природи і починається новий відлік. В цей період китайці будуть зустрічати новий - 4717 рік.
Бібліотекарі поділилися цікавими фактами, про які вони дізнались на міжнародному фестивалі посольства КНР в Україні, розповіли про свої незабутні враження від виставкової зони та спілкування з представниками китайської культури, що покращило розуміння китайських традицій.
Читачам бібліотеки була презентована тематична виставка «Велична нація. Стародавній Китай».

Юні користувачі з цікавістю поринули в загадковий світ святкування Чуньцзе, дізнались багато цікавого та зарядились гарним настроєм та позитивом.
 

29.01.2019

Бібліотека №115
«Казковий світ Всеволода Нестайка»
Голосні читання
 
Бібліотека продовжує прекрасну традицію - святкувати ювілейні дні народження літературних творів у рамках циклу «Свій день народження святкує книга».

Першими ювілярами цього року стали книги Всеволода Нестайка «В Країні Сонячних Зайчиків» та «Пригоди журавлика».

Голосні читання за цими творами відбулися для вихованців навчально-виховного комплексу «Мрія».

Читаючи казку «В Країні Сонячних Зайчиків», діти познайомились з дивовижною країною та її мешканцями – сонячними зайчиками, які завжди перемагають морок, так само, як добро перемагає зло.
А з книги про пригоди вельми життєрадісного журавлика, який не бажав журитись, діти дізнались про справжню дружбу, взаємодопомогу, сміливість та відвагу.

Своїми веселими, дотепними і мудрими  книгами Всеволод Нестайко радує, веселить і повчає. Його світ – тонкий візерунок дитячої казки, сплетений із тисячі чарівних образів і найдивовижніших створінь.

Долучайтесь і ви до читання  творів  видатного українського письменника у нашій бібліотеці!
 

28.01.2019

Бібліотека №115
«Краса родом з Петриківки»
Майстер-клас
 
Незвично та нестандартно відбулося перше, у цьому році, засідання творчої майстерні «Скарбниця ідей» за участі учнів 8-го класу гімназії «Троєщина».

В Галереї мистецтв майстер-клас з петриківського розпису провели надзвичайно талановиті юні художниці Київської дитячої Академії мистецтв – Альбіна та Олена Довбахи.
Всі охочі взяли участь у майстер-класі, ознайомились з персональною виставкою юних мисткинь, яка наразі експонується у Галереї мистецтв. Обдаровані, працьовиті, з особливим баченням навколишнього світу, сестри розповіли та продемонстрували  своїм одноліткам, яким чудовим даром вони володіють.
Але не тільки продемонстрували, а й поділилися з учасниками майстер-класу секретами своєї майстерності, навчили основам петриківського живопису. Дівчата та хлопці завзято опановували базові навички народного малярства, зосереджено вимальовували рослинні орнаменти вічної краси, родом з Петриківки.

Довго не розходились учасники заходу, обмінювались враженнями, обговорювали свої малюнки, дякували сестрам Довбах за чудово проведений час.

Запрошуємо і вас до нашої творчої майстерні!
 

26.01.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Зентангл – корисне малювання для всіх»
Майстер-клас
 
В бібліотеці ім. В. Кучера пройшов майстер-клас за проектом «Бібліотека як освітній простір» для дітей із багатодітних родин та родин учасників ООС.

Співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього» ознайомили школярів з технікою малювання, яка останнім часом набуває великої популярності.
Зентангл - це абстрактний художній мініатюрний твір, що створюється з візерунків, які не мають смислового навантаження. Інтерес до цієї техніки пов’язаний з тим, що вона є хорошим способом розслабитися, отримати задоволення, проявити свої творчі здібності, навіть у тому випадку, якщо людина абсолютно не вміє малювати в класичному розумінні цього слова.
 
Під керівництвом майстрині Горюнової Ольги Андріївни школярі створили «маленькі шедеври», щоб порадувати своїх батьків та друзів.
 

25.01.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Відомі світові імена»
Творчий вечір
 
25 січня в бібліотеці для членів клубу «Іванна» відбувся творчий вечір «Відомі світові імена» до ювілеїв видатних письменників року.

Бібліотекарі разом з учасниками заходу обговорили творчість Д. Селінджера, В. Коллінза, У. Моема та інших зарубіжних письменників, згадали біографічні сторінки - як вони любили, переживали часом і трагічні миті, як складалося особисте життя, хто давав їм натхнення в нелегкій праці.
Тематична підбірка «Життя письменників – в їхніх творах...» прикрасила читальну залу й доповнила атмосферу творчої зустрічі.

Захід нікого не залишив байдужим. Зі словами щирої вдячності член клубу «Іванна» вручила в дарунок бібліотеці книги, які зацікавлять широке коло читачів.
 

24.01.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Прилітай, синичко, до годівнички»
Природоохоронна акція
 
Чи знаєте ви, що «зимове пташине життя» дуже турбує дітей різного віку? У тому числі - й дошкільнят. Чим годувати пернатих друзів? Рис, пшоно, гречка? - Ні, не можна!Насіння? - Тільки не підсмажене і не солоне!… А з чого робити кормушки та де їх розташовувати? Хто, як не бібліотекарі допоможуть відповісти на ці питання?!

Щоб не втрачати часу, вирішили: у таку чудову пору, провести «виїзне» заняття гуртка «Лісовичок» у дитячому садку.

Подивіться, як старанно малюки, озброївшись лопатками, пробираються до дерев, щоб повісити «пташині їдальні».
А ось обережно, дотягнувшись до гілочок, розвішують їх, не забувши, звичайно, наповнити «делікатесами».
 
Не залишили без уваги і книжки про пернатих. А тим, хто не вміє читати - допоможуть яскраві малюнки.

Птахи – нагодовані, діти – задоволені. Зимова акція вдалася!
 

24.01.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Як зупинити булінг?»
Інтерактивна година

        Чи не вперше в Україні заговорили голосно й відверто про проблему булінгу? У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право» у бібліотеці відбулася зустріч учнів ЗЗСО №282 з юристом Деснянського районного відділу ДРАЦС головного територіального управління юстиції.
 
 

       Консультант відділу ознайомила учнів із видами, ознаками поведінки за якими можна розпізнати булінг. Діти брали активну участь в обговоренні теми психологічного насильства серед однолітків та із зацікавленістю виконали вправу «Скріпка».
Для всього українського суспільства дуже важливо, щоб школа для дитини стала місцем його комфортного перебування, розвитку особистості, навчання вибудовування соціальних зв’язків і дружніх взаємин.
  
 

Відео

 .
Пагутяк Галина.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter