26.01.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Зентангл – корисне малювання для всіх»
Майстер-клас
 
В бібліотеці ім. В. Кучера пройшов майстер-клас за проектом «Бібліотека як освітній простір» для дітей із багатодітних родин та родин учасників ООС.

Співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього» ознайомили школярів з технікою малювання, яка останнім часом набуває великої популярності.
Зентангл - це абстрактний художній мініатюрний твір, що створюється з візерунків, які не мають смислового навантаження. Інтерес до цієї техніки пов’язаний з тим, що вона є хорошим способом розслабитися, отримати задоволення, проявити свої творчі здібності, навіть у тому випадку, якщо людина абсолютно не вміє малювати в класичному розумінні цього слова.
 
Під керівництвом майстрині Горюнової Ольги Андріївни школярі створили «маленькі шедеври», щоб порадувати своїх батьків та друзів.
 

25.01.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Відомі світові імена»
Творчий вечір
 
25 січня в бібліотеці для членів клубу «Іванна» відбувся творчий вечір «Відомі світові імена» до ювілеїв видатних письменників року.

Бібліотекарі разом з учасниками заходу обговорили творчість Д. Селінджера, В. Коллінза, У. Моема та інших зарубіжних письменників, згадали біографічні сторінки - як вони любили, переживали часом і трагічні миті, як складалося особисте життя, хто давав їм натхнення в нелегкій праці.
Тематична підбірка «Життя письменників – в їхніх творах...» прикрасила читальну залу й доповнила атмосферу творчої зустрічі.

Захід нікого не залишив байдужим. Зі словами щирої вдячності член клубу «Іванна» вручила в дарунок бібліотеці книги, які зацікавлять широке коло читачів.
 

24.01.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Прилітай, синичко, до годівнички»
Природоохоронна акція
 
Чи знаєте ви, що «зимове пташине життя» дуже турбує дітей різного віку? У тому числі - й дошкільнят. Чим годувати пернатих друзів? Рис, пшоно, гречка? - Ні, не можна!Насіння? - Тільки не підсмажене і не солоне!… А з чого робити кормушки та де їх розташовувати? Хто, як не бібліотекарі допоможуть відповісти на ці питання?!

Щоб не втрачати часу, вирішили: у таку чудову пору, провести «виїзне» заняття гуртка «Лісовичок» у дитячому садку.

Подивіться, як старанно малюки, озброївшись лопатками, пробираються до дерев, щоб повісити «пташині їдальні».
А ось обережно, дотягнувшись до гілочок, розвішують їх, не забувши, звичайно, наповнити «делікатесами».
 
Не залишили без уваги і книжки про пернатих. А тим, хто не вміє читати - допоможуть яскраві малюнки.

Птахи – нагодовані, діти – задоволені. Зимова акція вдалася!
 

24.01.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Як зупинити булінг?»
Інтерактивна година

        Чи не вперше в Україні заговорили голосно й відверто про проблему булінгу? У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право» у бібліотеці відбулася зустріч учнів ЗЗСО №282 з юристом Деснянського районного відділу ДРАЦС головного територіального управління юстиції.
 
 

       Консультант відділу ознайомила учнів із видами, ознаками поведінки за якими можна розпізнати булінг. Діти брали активну участь в обговоренні теми психологічного насильства серед однолітків та із зацікавленістю виконали вправу «Скріпка».
Для всього українського суспільства дуже важливо, щоб школа для дитини стала місцем його комфортного перебування, розвитку особистості, навчання вибудовування соціальних зв’язків і дружніх взаємин.
  
 

24.01.2019

Бібліотека ім. В. Кучера
«Соборна мати Україна - одна
для всіх як оберіг»

Літературно-історичний вечір

     До 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки та проведення Всеукраїнської естафети єднання у бібліотеці за проектом ЦБС «Україна – історія, сьогодення, майбутнє!» відбувся літературно-історичний вечір «Соборна мати Україна – одна для всіх як оберіг» в якому взяли участь учні 7 класу ЗЗСО № 218.
 
 

        Учасники заходу з цікавістю ознайомились з презентованою бібліотекарем тематичною виставкою «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ»                             
 та переглянули мультимедійний матеріал «Акт Злуки 22 січня 1919», «Злука. День соборності України» та «Флешмоб до Дня Соборності України».
      День Соборності - це день єднання та підвищення духовної сили народу, коли була втілена мрія багатьох поколінь про об'єднання української землі в єдину соборну державу.

 
 

23.01.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Книжко-ранок з Наталкою Поклад»  
Творча зустріч
 «..Адже друзів, каже тато,
не буває забагато»
(Н. Поклад)

        За порогом «…біле полотно накрило землю…», а в бібліотеці по - домашньому затишно! Незважаючи на негоду, тут відбулася довгоочікувана зустріч, у літературній вітальні «Автограф», з улюбленою письменницею Наталкою Поклад. 
       Для маленьких  читайликів – це справжне свято, бо її твори – завжди мудрі і веселі, щирі і довірливі. Діти слухали розповіді письменниці про дитинство, навчання, як і чому вона почала писати. А ще – з задоволенням декламували свої улюблені вірші, спілкувалися, ставили багато питань. І, звичайно ж, - автограф та селфі на згадку!
 
А вам цікаво? Запрошуємо!
 

23.01.2019

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Соборність під прапором волі»
Історико-патріотичний ранок
 
«День Соборності – свято величне
                                                                  Об’єдналися «два береги»
                                                                 Об’єдналися ми дуже міцно
                                                                   Боже, націю збережи…»

                                                                                                     Козак І.

    23 січня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся історико - патріотичний ранок «Соборність під прапором волі». В заході взяли участь : старший науковий співробітник кандидат історичних наук інституту історії України Кудлай Олександра Борисівна та учні старшої школи ЗЗСО № 119.
    Читачам бібліотеки була презентована тематична виставка - інсталяція на якій представлені підручники, посібники, наукові праці, літературно-історична публіцистика. В представлених виданнях можна прочитати про діяльність Центральної Ради, чотири Універсали, діяльність Директорії, УНР і ЗУНР, підписання Акту Злуки, про Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюру та інших відомих діячів періоду національно-визвольних змагань.
    Науковець розповіла про історичні події, які привели до підписання Акта Злуки, який став могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності українців. Історик наголосила, що ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

    Школярі радо взяли участь в обговоренні історичних питань та з натхненням прочитали патріотичні вірші, присвячені єдності України.

    Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної самостійної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.
 

22.01.2019

Бібліотека ім. С. Олійника
«Ми різні, ми рівні...»
Інтерактивний урок
 
    22 січня в бібліотеці розпочався цикл заходів «Гендерна рівність – крок в європейське майбутнє» у рамках проекту «Подолаємо гендерне насильство разом».
   До бібліотеки на перший інтерактивний урок «Ми різні, ми рівні...» завітали учні 10 класу ЗЗСО № 147, який складався з інформаційної та практичної частини. 
 
 
 

  Бібліотекарі разом зі старшокласниками розглянули питання гендерної рівності, адже людство складається не просто з людей, а з особистостей, які мають чоловічу чи жіночу стать. Хоча насправді різниця між окремими індивідами набагато суттєвіша, ніж різниця між статтями. Це добре чи погано?
  Роздумам та обговоренню цього непростого питання був присвячений інтерактивний урок, тема якого: «Ми різні, ми рівні...». Учням було запропоновано різноманітні вправи, які проводились у вигляді послідовних логічних кроків, обговорені проблемні питання та розставлені правильні акценти. Школярі щиро поділилися своїми враженнями, відчуттями, думками.
   Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Подолаємо гендерне насильство разом».

 
 

22.01.2019

Бібліотека №115
«Моя Україна, соборна і вільна!»
Патріотична година

          Цікаво та незвично відзначала сьогодні День Соборності  бібліотека у Галереї мистецтв.
 
 

        Спочатку всі учасники заходу взяли участь у своєрідній «теоретичній» частині. Згадували Українську революцію, відродження державності, головних учасників тих подій – Михайла Грушевського, Симона Петлюру, Володимира Винниченка, Дмитра Левицького. Під керівництвом української письменниці Наталії Осипчук спільно розбиралися, чому у 1919 році не вдалося утвердити соборність України та чому Акт Злуки залишився тією знаменною подією, що мала велике історичне значення для українського суспільства.
 
 

          А далі  теоретичні знання  підкріпили  на практиці, розділившись на команди, змагались у  складанні  із пазлів карти України – соборної та єдиної. На відміну від звичайного уроку користувались «шпаргалками»: грою для мобільних пристроїв «Українська революція» та книжковою виставкою «Соборність під прапором волі».
 
 

     А на сам кінець всі разом створили символічний ланцюг єднання, відзначаючи 100 річчя Акта Злуки.
 Приходь до бібліотеки, будемо вчити історію разом!

 
 

22.01.2019

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Оригінальні подарунки
із звичайних речей»
Майстер-клас

        Заняття творчої студії «Дивограй» - це завжди щось цікаве та незвичайне. Це – відкриття та зустрічі. Тому діти і дорослі з задоволенням відвідують ці «посиденьки». У тому числі і вихованці центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.
 
 
 

     Чергову зустріч «саморобники» присвятили виготовленню паперових підставок під ручки і олівці. Найцікавішим виявилася техніка оформлення: хто – прикрашав свою роботу зернами кави, хто – малював кумедних тваринок або квіти. Але головне – усі отримали масу задоволень: і від процесу створення власних «шедеврів», і від книг, і від спілкування.
 
Приєднуйтеся до нашого кола!

 

17.01.2019

Бібліотека №119
«Гіпсові фігурки своїми руками – легко!»
Заняття гуртка «Творчість юних»

       17 січня у бібліотеці № 119 для дітей відбувсямайстер-клас із розпису гіпсових фігурок. Надворі зараз зимно, не вистачає яскравих фарб, тож юні митці вирішили додати їх за допомогою творчості. А секретам майстерності відвідувачів навчала викладач Лідія Окушко.
 
 

      І вже незабаром бібліотека перетворилася на іграшковий міні-зоопарк із хижими левами, милими ведмедиками, мудрою тітонькою Совою, веселим гіпопотамом, різнокольоровими комашками та незвичайними жителями підводних глибин. Кожен із дітей створив свій власний неповторний витвір та охоче хизувався ним.
 
 

     Усі відчули себе справжніми художниками. Чудовий творчий процес захопив навіть самих непосидючих дітлахів. А бібліотека із задоволенням завжди підтримує цю зацікавленість та дає можливість дітям розвивати фантазію і художні здібності.
 
 



 
 

Відео

 
Мовознавці-ювіляри 2021.

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter