10.12.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Відстоювання прав кордонів»
Воркшоп 
     У Міжнародний день права людини в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась зустріч працівників публічних бібліотек з психологом Соціального центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району.
 
 
 
      Мова йшла про певні межі дозволеного і недозволеного у стосунках між людьми, про те як скерувати спілкування в колективі у правильному руслі.
     Кожна людина, будучи вільною, неповторною особистістю має право очікувати від інших поваги до власної людської гідності, своєї приватної власності, особистого фізичного простору.
     Психолог в своїй роботі використовувала різні «рольові ігри», надала декілька порад,  які допоможуть  у спілкуванні з читачами та повсякчасному житті.
     Пам’ятайте: дотримання особистих кордонів – це запорука гнучких, тривалих, життєздатних стосунків. Поважайте себе – вибудовуйте свій особистий простір!
 
 

06.12.2018

Бібліотека №115
«В країні Читалії»
Бібліомікс

Бібліотеку №115 для дітей відвідали учні 3-х класів ЗЗСО №119 у приміщенні ЦРБ ім. П. Загребельного. З цікавістю малеча розглядала відділи дитячої бібліотеки.
Для маленьких відвідувачів бібліотекарі підготували різноманітні літературні цікавинки: неймовірні факти про книгу та читання, книжкову виставку літератури «Бібліотека – книжчин дім», розповідь про найбільш популярні книги «Top-10 найпопулярніших книг». Віртуальна подорож «Найцікавіші бібліотеки світу» познайомила учнів з найцікавішими бібліотеками світу. Також читайлики відвідали ігровий майданчик, де насолодилися грою різноманітних настільних ігор.

Гарний настрій та веселощі панували в бібліотеці протягом всього заходу: діти виявили і активність, і ерудицію.

До зустрічі у бібліотеці!
 

05.12.2018

Бібліотека №115
«У кожної казки є свій початок…»
Сеанс казкотерапії

      5 грудня в Муніципальну Галерею мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітав сучасний казкар-лірник, письменник, сценарист, актор, телеведучий, щирий українець - Сашко Лірник.
     В Україні, мабуть, немає дитини чи дорослого, які б не чули казок Сашка Лірника. І його власних, і переказів уже відомих творів, і легенд. Оповідка в його виконанні – це завжди імпровізація й неочікуваний поворот сюжету.
 
 
 
    Цілу годину з вуст пана Олександра лунали казки і не просто він їх розповідав, а імпровізував разом із дітьми. Діти на деякий час стали справжніми акторами – героями казок. І це було для них несподівано, феєрично, цікаво!
 
 
   Сашко Лірник дорослих повернув у дитинство, малюкам дав мудрі поради, а усім разом  подарував частинку себе та свої унікальні українські казки, які несуть мир та чистоту, добро та любов до Батьківщини.
 

05.12.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Подумай про майбутнє – обери життя»
Урок – застереження
 
5 грудня до бібліотеки завітали учні 8 класу ЗЗСО № 147 на урок – застереження «Подумай про майбутнє – обери життя», присвячений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Разом з юними читачами бібліотекарі розглянули актуальну тему. Адже  світ, у якому ми зараз живемо, сповнений багатьма проблемами. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД та зробити все можливе, щоб зберегти себе і своїх рідних від цієї хвороби.

Важливо навчитись не тільки самостійно приймати рішення, але й усвідомлювати відповідальність за своє життя.

За допомогою виставки – заклик «Подумай про майбутнє» бібліотекарі разом з учнями зробили висновок, що здоров` я - одне з основних джерел щасливого та повноцінного життя, а чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДУ.
 

05.12.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Час обрав нас»
Патріотична година
 
З нагоди Міжнародного дня волонтера та Дня збройних сил України в Муніципальній Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся святковий захід, в якому взяли участь ДВО «Патріот» -Троєщина» та учні школи №250.

Свою доброту, милосердя, чуйність, щирість, співчуття діти відтворили у виступах. Дуже зворушливо, що діти-волонтери присвячують суспільству свій талант, час і енергію, не чекаючи винагороди.
Гостями заходу були члени Спілки ветеранів АТО Деснянського району з родинами, волонтерами …

Емоції, сльози радості, слова пам’яті та подяки, нагородження, вітання від депутатів Київміськради, які висловили вдячність усім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту здійснювати добрі справи, не вимагаючи нічого натомість.
 

04.12.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Українське козацьке бароко в культовій архітектурі»
Історико-мистецький екскурс
 
До бібліотеки завітали учні 5 класу ЗЗСО №147 на історико-мистецький екскурс «Українське козацьке бароко в культовій архітектурі» за проектом ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Бібліотекарі розповіли юним користувачам, що у бароковій архітектурі втілено найвищі мистецькі досягнення доби. Цей стиль часто називають «козацьким», оскільки в культурі потужно виявилися козацький дух, козацький характер, козацькі смаки.
Пам'ятками козацького бароко стали  київські та чернігівські кам'яні церкви, які були відновлені за кошти  відомих особистостей  із представників українського козацтва.

Про літературні джерела з даної теми учні дізнались, ознайомившись  з виставкою «Від прекрасного – до вічного» та тематичною підбіркою «Козацьке бароко».
 

04.12.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Париж очима Хемінгуея»
Літературне рандеву
 
«Якщо ти мав щастя замолоду жити в Парижі,
то, хоч де б ти бував згодом, він довіку
залишиться в твоєму серці, бо Париж –
це свято, що завжди з тобою».

Хемінгуей Е.
 
Ернест Міллер Хемінгуей  американський письменник та журналіст, лауреат Нобелівської премії з літератури. Письменник здобув широку популярність завдяки своїм романам та оповіданням. Багато з його творів вважаються класикою американської та світової літератури і сьогодні.
 
В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося літературне рандеву «Париж очима Хемінгуея» для читачів різної вікової категорії.
Увазі учасників заходу була презентована тематична книжкова виставка, на якій представлені повісті, романи, літературна публіцистика письменника.

Велику зацікавленість користувачів викликала книга спогадів про перебування Хемінгуея в одному із найкрасивіших міст світу «Свято, що завжди з тобою…» та мультимедійна презентація, що ознайомила учасників заходу з життям молодого автора в Парижі у 20-х роках та літературними портретами відомих особистостей, які оточували письменника.

В заході взяла участь читачка бібліотеки та підготувала цікаву інформацію про сторінки біографії та особисте життя класика світової літератури.
 
Долучайтесь до творчості світових та українських письменників!
 

30.11.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Письменник з душею істинного українця»
Вечір – портрет
 
      30  листопада на вечір-портрет до 240-річчя від дня народження Г. Ф. Квітки - Основя`ненка завітали в бібліотеку члени клубу «Іванна».
   Разом з бібліотекарями читачі згадали творчість першого українського прозаїка, талановитого драматурга, засновника соціально-побутової комедії.
 
 

     Головним творчим принципом Квітки - Основя`ненка було те, що він «писав з натури», як письменник та літературний критик активно виступав на захист художніх особливостей української літературної мови. Його творчий доробок здобув визнання сучасників та зберіг свою літературну цінність і до наших днів.
   Всім учасникам заходу припала до душі тематична розкладка «Від містичного – до реального».

 
 

29.11.2018

Бібліотека №151
«Бібліотека-територія рівних можливостей»
Вечір доброти
 
29 листопада до бібліотеки №151 завітали мешканці району, якими опікується Соціальний центр для сім’ї, дітей та молоді Деснянського району на вечір доброти, організований до Міжнародного дня людей з особливими потребами.
В затишній та теплій атмосфері, яку створили організатори вечора учасники заходу відчули теплоту сердець та підтримку один – одного.

Бібліотекарі розповіли цікаву інформацію про видатних людей, які перемагаючи недуги здоров’я, зробили для людства багато корисного, пройшли нелегку дорогу добра.

З великою радістю відвідувачі бібліотеки спільно складали вірш про душевний промінь доброти та взяли участь в майстер-класі «Зроби новорічну прикрасу своїми руками».

 

29.11.2018

Бібліотека №1
«Історія українського костюму»
Літературний ранок
 
29 листопада бібліотека завітала до учнів ЗЗСО№23 на літературний ранок «Історія українського костюму» за проектом: «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Дуже яскраво представлений український костюм в театралізованих сценах за творами Івана Котляревського.
Бібліотекар з метою популяризації творчості класика української літератури представила відео-презентацію за твором «Наталка Полтавка» та зазначила, що з числа українських письменників ХІХ століття, котрі реалістично відтворювали життя народу й неабияку увагу приділяли національному одягу, слід передусім назвати Івана Котляревського.

В театралізованих сценах із твору «Наталка Полтавка» учасники заходу - учні старших класів, продемонстрували етнічні орнаментальні мотиви та оздоблення національного костюму.

Отже вивчаймо разом творчість Котляревського й звертаємо увагу на описи національного вбрання та надзвичайно колоритну українську мову!
Ласкаво просимо до бібліотеки!
 

29.11.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Яскрава українська зірка на чужому небі»
Мистецький екскурс 
 
29 листопада в бібліотеці відбувся мистецький екскурс «Яскрава українська зірка на чужому небі» за проектом «Пам'ятай! Відроди! Збережи!» для юнацтва.

Захід був присвячений 160-річчю від дня народження Башкирцевої Марії Костянтинівни, видатної європейської художниці українського походження, майстрині жанрового живопису, авторки знаменитого «Щоденника».
Учасники заходу багато цікавого дізналися про Марію Башкирцеву – першу вітчизняну художницю, чиї роботи потрапили до найавторитетнішого музею Франції.

Учні ознайомились з тематичною виставкою «Парижанка з-під Диканьки», з захопленням переглянули мультимедійний матеріал «Марія Башкирцева» та презентацію картин великої художниці.
 

Відео

 .
День українського козацтва 2023.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter