16.12.2018

Бібліотека №1
«З нетерпінням я чекаю нині свято Миколая…»
Народознавча година
 
Напередодні Дня Святого Миколая в бібліотеці пройшов захід для дітей в рамках роботи гуртка «Весела бджілка». Бібліотекар ознайомила маленьких читачів із святковою тематичною виставкою. Читачі почули розповідь про життя та добрі справи Святого Миколая, подивились мультфільм, читали вірші про Миколая.
Волонтер Олена показала, як розписати «Миколайчиків». Діти охоче взялись за пензлики, намалювали жупанчики, черевички, шапочки шоколадом, оздобили «Миколайчиків» «снігом» - крапочками з білої глазурі. Солоденьких «Миколайчиків» школярі вирішили подарувати батькам.
Захід  був незвичним: солодким і святковим! Отже, діти навчились робити подарунки для рідних і прикрашати красуню – ялинку.
 

14.12.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«Є право – є надія»
Юридична консультація
 
До бібліотеки на юридичну консультацію з спеціалістом Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району завітали члени клубу «Іванна».
Юрист відповіла на безліч питань, а саме про соціальний захист малозабезпечених сімей з дітьми, військовослужбовців, їхніх родин та пенсіонерів. Фахівець роз’яснила, як правильно складати документи, зокрема: заяви, скарги, претензії, у випадку порушення законних прав громадян.

Учасники заходу висловили юристу свою щиру подяку за те, що вона допомогла визначити шляхи вирішення їх проблем.
 

13.12.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Брухт»
Презентація роману
 
В ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась презентація роману «Брухт» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» для різних категорій користувачів.
Знайти свою «філософію життя» намагається головний персонаж твору Совінський, перспективний молодий вчений. До якої межі можливий компроміс з совістю? Цю межу вчений не відчув, прагнучи до нових і нових висот, закриваючи очі на мораль. Дуже була вигідна справа, особливо, якщо «брухт» - ексклюзивний: спецметали, спецсталі, спецсплави.
Шалені гроші, розкішне та сите життя. Ні, щастя не було серед брухту та сміття, він сам став почувати себе «брухтом»...

В творі автор засуджує жагу до наживи, схильність до брехні, відсутність моральних цінностей та людяності.

Твір наповнений фаховою термінологією, афоризмами, історичними, соціологічними та іншими фактами.
 

13.12.2018

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Правова грамотність –
основа гармонійного суспільства»

Тренінг - клас
 
До Всеукраїнського тижня права у рамках тренінг-класу «Злагода», в бібліотеці відбулася зустріч учнів 152 ЗЗСО з юристом з Центру у справах сім’ї та жінок.
Кожній людині час від часу доводиться мати справу з правовими установами.  Тому під час зустрічі юрист розповіла дітям про основні права та обов’язки, які має людина з перших днів народження та набуває протягом життя, чому кожен громадянин повинен знати закони та вміти відстояти свою думку. Дітей дуже зацікавила така серйозна тема, вони активно розмірковували над отриманою інформацією та ставили багато запитань. А ще - отримали практичні знання з основ правової культури – навчилися писати заяви.
 

12.12.2018

Бібліотека №119
«Книжкове новосілля»
День нової книги

Нові книги у бібліотеці – це завжди подарунок для читачів.
Бібліотекарі залюбки знайомили відвідувачів з книжковими новинками.
Передусім звернули особливу увагу на книги патріотичного напрямку: «Війна і міф. Невідома Друга світова», «Велика війна 2014» Михайла Слабошпицького, «Сині води» Володимира Рутківського, «Мальована історія незалежності України» братів Капранових та інші.
   Дуже зацікавила читачів література для підлітків, зокрема, книги «Тринадцятий місяць у році» Галини Кирпи, «Літак в небі» Тараса Шила, «Чат для дівчаток» Галини Ткачук та Оксани Лущевської. А на маленьких читайликів у бібліотеці чекають особливі книжкові цікавинки.
Запрошуємо усіх поціновувачів читання до бібліотеки!

 
 

12.12.2018

Бібліотека №115
«Через поле, через гай
Йде до діток Миколай»

майстер-клас
 
Кожна українська дитина з нетерпінням чекає на День Святого Миколая. Мандрує небесний опікун світом, несе свої гостинці для всіх чемних і слухняних: іграшки та солодощі.
Сніг, який йшов протягом дня, надав більше чарівності та святкового настрою  дітям спеціального навчально-виховного комплексу " М Р І Я " Деснянського району міста Києва.
Напередодні до них завітав Миколай аби привітати їх першими! Святкову казку для вихованців влаштувала бібліотека у партнерстві з Центром естетичного виховання "Гармонія". Завдяки майстер-класу з виготовлення ялинкових прикрас - символу наступаючого року, у діток вийшли дуже оригінальні, з особистим характером іграшки.

Дух веселого свята не залишав дитячу аудиторію до кінця зустрічі.

Як водиться на Миколая, всі отримали солодощі! А ми бажаємо, щоб і ваш Миколай був так само солодкий і радісний!
 

12.12.2018

Бібліотека №119
«Вартовий рідного слова»
Заочний літературний музей
 
«Віддав себе я праці без вагання:
Я йшов туди, де розум посилав.»

Борис Грінченко
 
Днями українська спільнота відзначила 155-річний ювілей від дня народження видатного українського письменника, педагога, літературознавця, громадського діяча Бориса Грінченка.

З цієї нагоди 12 грудня учні 7-х класів ЗЗСО № 190 відвідали бібліотеку  та здійснили віртуальну екскурсію залами Музею Бориса Грінченка, який працює у Київському університеті імені Бориса Грінченка. А провідником у цій зустрічі стала директор музею Антоніна Мовчун - відома українська письменниця, заслужений вчитель України, мовознавець та невтомна дослідниця життя і творчості славетного Митця Слова.
«Коли б Борис Грінченко уклав тільки «Словник української мови» і більше нічого не зробив, то й за цю працю у цивілізованого народу він заслужив би золотий пам’ятник», - так почала свою розповідь Антоніна Іванівна.

Перед школярами розкрилися нелегка доля та тернистий шлях справжнього патріота України. Підлітків вразило, що не зважаючи на переслідування владою за популяризацію української мови і культури, він був відданий своїй справі, займався освітньо-педагогічною діяльністю, писав п’єси, прозу, поезію, публіцистику і залишив творчий доробок у кілька десятків томів.

Безліч запитань, які виникли у читачів під час спілкування з Антоніною Мовчун, виявила небайдужість та зацікавленість непересічною особистістю Бориса Грінченка. А бібліотекарі запропонували для читання твори видатного українського письменника, пройняті щирою любов’ю до України, вболіванням за прийдешнє рідного народу.
 

12.12.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Знаю! Дію! Захищаю!»
Інформаційна година
 
У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО» та Всеукраїнського тижня права у ЦРБ ім. П. А. Загребельного та бібліотеці №151 відбулися інформаційні години з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань, надання громадянам безоплатної правової допомоги в партнерстві з Київською державною нотаріальною конторою.

 

11.12.2018

Бібліотека ім. В. Кучера
«Права людини –твої права»
Тренінг

                                                       «Свобода означає абсолютне
                                                         верховенство прав людини»
Франклін Рузвельт
 
           До Дня прав людини в бібліотеці пройшов тренінг «Права людини – твої права» спільно з юристами Центру сім’ї та жінок Деснянського району та учні 10 класу ЗЗСО №218.
      У напрямку морально-правового виховання  відбулась  жвава дискусія, присвячена основним правам та обов’язкам громадян України, правам дитини, нормам правової поведінки, проблемам «свободи», «обов’язку», «відповідальності».
 
 

     Завдяки майстер-класу «Правильно пишемо заяву» учасники заходу навчилися, як правильно писати різні позивні заяви.
 
 

      Увазі користувачів була представлена тематична виставка «Права людини – гарантія розвитку людства».
.     

 

11.12.2018

Бібліотека ім. С. Олійника
«День Збройних сил України – це мужності й геройства свято»
Профорієнтаційна бесіда

     До бібліотеки завітали учні 10 класу ЗЗСО № 147 на профорієнтаційну бесіду «День Збройних сил України – це мужності й геройства свято» за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» з представником Деснянського районного військового комісаріату.
 

    Юні читачі разом з бібліотекарем розглянули виставку «В життя зі школи стежку обираємо», мета якої - допомогти молодій людині визначити свій професійний шлях, розібратися у своїх інтересах і здібностях.
   Дмитро Леонідович розповів, що у військових колективах збройних сил на юнаків чекають широкі можливості професійної реалізації, фізичного вдосконалення та соціального захисту.
    За відгуками школярів, зустріч виявилася дуже цікавою та пізнавальною: отримана інформація на порозі дорослого життя допоможе надалі у самовизначенні при виборі професії.

 
 

11.12.2018

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Психологія підліткового віку. Проблема булінгу»
Лекція-диспут
    Булінг у школі і чого одні діти цькують інших, і що з цим робити , яка «психологічна природа» цього негативного явища - ось які питання були розглянуті на лекції-диспут в ЦРБ ім. П. А. Загребельного у рамках Всеукраїнського тижня права.
     В заході взяли участь спеціаліст Центру сім `ї та жінок Деснянського району та учні школи ЗЗСО № 276.
 
 
 

    Разом із фахівцем-психологом школярі визначили поняття конфлікту та компромісу, дізнались про поняття «Vin-vin », що означає перемога. Велика увага на лекції-диспуті була приділена осмисленню використання шкали «емоційних тонів» у позитивному  вирішенні конфліктних ситуацій в шкільному колективі та з батьками.
    Жодна людина не має права принижувати чи завдавати болю іншим. Не соромтеся обговорювати загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте та спеціалістами. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки, припинити психологічне насилля та запобігти конфліктних ситуацій.
 
 

Відео

 .
Марія Морозенко.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter