Нові надходження Список нових надходжень за 2-e півріччя 2012 року (ч.4)

Список нових надходжень за 2-e півріччя 2012 року (ч.4)

Природничі науки.

Ільченко, О. Наші птахи. Круки, шуліки, мартини та інші птахи України : розповіді для дітей та батьків / О. Ільченко ; худож. І. Землянський. - 4-те вид. - Київ : Грані-Т, 2012. - 79 с. : іл.

 
Найзаповітніша мрія  людини літати. Як птах,-високо і вільно. Ось чому птахи завжди захоплювали і привертали увагу людей.
 
На теренах нашої батьківщини мешкає приблизно 300 видів птахів. Письменник Олесь Ільченко та художник - орнітолог Ігор Землянських яскраво відобразили життя та особливості 30 із 300 видів рідних для України пташок, об’єднавши за ареалом життя : степ, гори, ліс, водойми, та місто.


Сільське й лісовегосподарство.

Мензатюк, З. Український квітник : науково-популярна проза : для середнього та старшого шкільного віку / З. Мензатюк. - 3-тє вид. - Київ : Грані-Т, 2012. - 63 с. : іл.

 
Відома дитяча письменниця вирішила розкрити деякі із секретів власного квітника і подарувала читачам мініатюрні есеї про найулюбленіші  квіті.
 
Як виявилося, ці квіти ми бачимо не лише мало не в кожному українському квітнику, а й на фресках, картинах, у малюнках, що їх створювали художники з часів античності й до нині. Різні часи, культури, народи плекали ці чудесні рослини, аби сьогодні вони прикрашали  нашу землю й вабили око.
 
Тож у цій унікальній книжці, крім дивовижних квіткових історій Зірки Мензатюк, ви знайдете численні зображення із старовинних гербаріїв, а також майже наукові описи двадцяти дев’яти квітучих  і пахучих чудес.


Історія. Історичні науки.
Крижановська, О. О. Таємні організації : масонський рух в Україні / О. О. Крижановська. - Київ : Наш час, 2012. - 200 с. : іл. - (Невідома Україна). - Включ. бібліогр.
 
Автор висвітлює сутність, формы та основні результати масонського руху в Україні від заснування  середині XVIIст.. перших його лож сьогодення.
 
У виданні також йдеться про орден вільних каменярів, його виникнення й історію у країнах Західної та Східної  Європи, Російській імперії  та США, на тлі якої показано діяльність вітчизняних  масонських майстерень. Такий підхід до висвітлення проблеми зумовлений тим, що масонство - явища універсальне ; у ньому загальне (світове) переважає над окремим (місцевим).


Економіка. Економічні науки.

Дахно, І. І. Ділова кар'єра : навчальний посібник / І. І. Дахно. - Київ : Центр учбової літератури, 2011. - 527 с.

 
У книзі розглядаються різноманітні аспекти ділової кар’єри на всіх її етапах, розпочинаючи з перших трудових кроків і закінчуючи виходом на пенсію. Книга є своєрідним мінімум знань, необхідних для правильної побудови стратегії і тактики службової кар’єри. Створена на основі власного досвіду автора, а також передового вітчизняного і зарубіжного досвіду, висвітленого у різних засобах масової інформації.

 

 Наука.Наукознавство.
Колесников, О. В.Основи наукових досліджень : навчальний посібник для ВНЗ / О. В. Колесников. - 2-ге вид., випр. та доп. - Київ : Центр учбової літератури, 2011. - 144 с. : ил. –Включ. бібліогр.

Наукові дослідження є необхідною дисципліною при формуванні знань майбутніх спеціалістів любої галузі . У посібнику надані основи методології, етапи, напрямки, наукової творчості та логіки наукових досліджень.
Засоби масової інформації. Книжкова справа.
Почепцов , Г. Г. Контроль над розумом / Г. Г. Почепцов. - Київ : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2012. - 352 с. - Включ. бібліогр.

У книжці на великому обсязі матеріалу розглядаються інформаційні механізми сучасного суспільства. Об’єктоманалізу стають такі історичні феномени, як перебудова і ГКЧП, окультизм і масонство, Голлівуд і гарвардський проект, мега церкви і нові стратегічні  підходи до управління державами. Детально досліджується різні види інструментарію зі зміни ментальності.
Література народів України.
Жулинський, М. Г. Українська література : творці і твори : учням, абітурієнтам, студентам, учителям / М. Г. Жулинський. - Київ : Либідь, 2011. - 1150 с. : портр.
 
Цю свою книжку відомий критик, літературознавець, громадський діяч, професор, академік НАН України Микола Григорович Жулинський замислював як велику шпаргалку – підручний літературознавчий матеріал із текстами. З п’ятдесяти нарисів - есеїв, героями яких є широко -, так і мали відомі українські митці, автор творить велике панно – цілісний портрет національної літератури ХІХ – ХХ ст.. Провідна ідея книжки: змагання за своє світобачення для багатьох українських письменників було змаганням за збереження цілісності української культури, за збереження і розвиток української мови, а отже – української нації.
Художня література (твори).
Бердт, В. Мій друг Юрко Циркуль та інші : для середнього шкільного віку / В. Бердт ; іл. І. Ключковської. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. - 269 с. : іл. - (Класні історії). - Лауреат Літературної премії для авторів дитячих книг "Великий Їжак - 2012". - Дипломант конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс та пісенної лірики про кохання"Коронація слова - 2009".
 
Усе почалося з того, що Вадько Журбін і його друг Юрко Циркуль вирішили підзаробити грошенят на новий мобільник, обтрусивши грушу діда Дмитра. І все було б гаразд, якби не  підступна гумка на Юркових штанах і невгамовний дідів пес. Пригоди безштанька на груші стали приводом до справжніх шкільних війн, з яких ворогуючі сторони врешті вийшли просто друзями, попереду яких багато життєвих випробувань, і нещаслива дідова груша – чине найлегше...
Булах, К. День кота : повість : для молодшого та середнього шкільного віку / К. Булах. - 2-ге вид. - Київ : Грані -Т, 2012. - 103 с. : іл. - (Сучасна дитяча проза).

Дві подруги, Настя й Кароліна, у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і мандрують знайомими околицями, аж поки на настає вечір, і їм час знову ставати людьми.  Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі – бо з людьми тепер не поговориш…
Ігнатова, Н. Диваки : романтична історія для дорослих дітей / Н. Ігнатова. - Донецьк : ЦСО, 2012. - 287 с. - (Просто романтики).
 

Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов’ю, Дружбою,  Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються ? Впораються. Тому що вони – Диваки від слова «диво». Їх легко впізнати, тому що вони завжди з’являються в потрібну хвилину: віддають останнє заради дружби. Роблять неможливе заради кохання.

Ігнатова, Н. Миттєвості буття : молодіжно-романтична історія / Н. Ігнатова. - Донецьк : ЦСО, 2012. - 351 с. - (Просто романтики).

Героїв книги «Миттєвості буття» можна любити, їх можна наслідувати , ними можна захоплюватися чи критикувати їхні дії, слово, вчинки, погляди, але залишатися байдужим неможливо. Адже недаремно друзі захоплено, а недруги здивовано вигукують при зустрічі з ними: «От диваки!».
Литовченко, Т. І. Помститися імператору : авантюрно-історичний роман / Т. І. Литовченко. - Харків : Фоліо, 2012. - 251 с. : іл. - (Історія України в романах).

Невблаганна доля розчавила щасливе життя Степана Раковича – колишнього сердюка гетьмана Мазепи. Здавалось, вихід єдиний : накласти  на себе руки… Та в мить найбільшого відчаю прийшло розуміння : спокій прийде, лише коли він помститься не окремим дрібним ворогам, а… найсильнішій людині в Російській імперії – самому Петру Великому.
Матіос, М. Армагедон уже відбувся : повість / М. Матіос ; худож. С. Іванов. - Львів : Піраміда, 2011. - 109 с. : іл.

Сторінки нової  книги Марії Матіос «Армагедон уже відбувся» - це майже «дантові кола» однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк  – у далекій молодості «засуджений на життя» ціною «червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках» . Увага до найтонших  деталей, глибокий психологізм і прискіплива любов до того, чиє «тіло душі» по живому ріже її письменницький «скальпель», - незмінні прикмети стилю Марії Матіос.
Матіос, М. Кулінарні фіґлі : проза / М. Матіос ; худож. С. Іванов. - 2-ге вид. - Львів : Піраміда, 2011. - 206 с. : іл.    

«Кулінарні фіґлі» це оновлене видання  «Фуршету від Марії Матіос ». Це здоровий гумор і міні – енциклопедія сімейного життя самодостатньої жінки, яка знає, що сміх і смачна кухня уміють підтримати  здоровий дух у тілі людини так само, як нехитрі знання неписаних законів і народних звичаїв, свого і чужого минулого.
Матіос, М. Чотири пори життя / М. Матіос ; худож. С. Іванов. - 2-е вид. - Львів : Піраміда, 2011. - 264 с.

У продовж усього життя людину поборюють пристрасті. Та надходить мить – і чуттєва людина навіть у пристрасті стає філософом.
 
Таким є лейтмотив ранніх творів Марії  Матіос, представлених у книзі «Чотири пори життя».
Огульчанський, О. Скарб Солоного лиману : повісті : для середнього та старшого шкільного віку / О. Огульчанський. - 2-ге вид. - Київ : Грані -Т, 2012. - 113 с. : іл. - (Українська дитяча класика).

Чи знаєте ви, що таке морвік ? І хто такі баби - носарихи та кабанячий вовк? І які скарби сховані у солоному лимані? І як упіймати на гачок велетенського електричного ската?
На ці та ще безліч питань відповів чудовий український письменник Олексій Якович Огульчанський. Відповів так, що його пригодницькими повістями зачитувалося не одне покоління українських  дітлахів. Адже кожен рядок, написаний цим письменником , дихає любов’ю до рідної землі та непідробним захопленням скарбами, які щедро відкривала йому.
Павленко, М. Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів? : повість : для середнього шкільного віку / М. Павленко. - 2-ге вид. - Київ : Грані - Т, 2012. - 67 с. : іл. - (Сучасна дитяча проза).

Такі звичайні - незвичайні діти, Як Ромчик і Ганнуся   Сойченки, є в кожній школі та майже в кожному класі. Так їхні підручники й зошити в плямах. Так, по дорозі до школи вони заглянуть підкожен папірець, оглянуть кожен папірець і пообнімаються з кожним собакою чи котом, а дорогу  додому скоротають по дахах гаражів.
Роздобудько, І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю : роман / І. Роздобудько. - Київ : Нора-Друк, 2011. - 236 с. : іл. - (День Європи).

Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони усміхаються  своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді і смерть.
Ткачук, Г. Вікно до собаки : повість : для молодшого та середнього шкільного віку / Г. Ткачук. - 2-ге вид. - Київ : Грані-Т, 2012. - 119 с. : іл. - (Сучасна дитяча проза). - Літературознавчий довідничок : с. 109-113

Якщо ви знайшли вікно до собаки – вам неймовірно пощастило! Тому що це початок пригод –таких карколомних, барвистих, несамовитих, про які  ви досі могли хіба мріяти. Золота рибка виконає ваше заповітне бажання, а веселий і балакучий Ласло Здобич понесе вас крізь час і простір – може, аж до моря…

Шевченко, Н. Оксамитовий перевертень : роман/Наталка Шевченко, Олександр Шевченко. - Харків  : Гімназія, 2012. - 249 с.


 Тамара Сотник – справжня сучасна відьма ,що заробляє на життя надприродними здібностями. Одного прекрасного дня їй доводиться використати свій дар задля розшуку найкращої подруги, котра несподівано зникла безвісти...

Еко, У. Празький цвинтар : роман / У. Еко. - Х. : Фоліо, 2012. - 633 с. - (Карта світу).


Що це, бульварний роман? Може й так, тим більше що й сам автор цього на заперечує. Адже в «Празькому цвинтарі» є змови, підземелля, повні трупів, кораблі, що злітають в повітря посеред виверження вулкана, вбиті абати, що воскресають кілька разів, нотаріуси з накладними бородами, карбонарії й паризькі комунари, масони, фальшиві «Протоколи сіонських мудреців», і так далі й таке інше.

Зюскінд, П. Голуб : пер. з нім. І. С. Андрієнко-Фрідріх / П. Зюскінд. - Х. : Фоліо, 159 с. - (Карта світу).
 
Звичайнісінький птах – голуб, - що раптово злетів до маленької кімнатки на сьомому поверсі, зруйнував усталене життя Йотана Ноеля.
 
Він загнаний, він знесилений, він у відчаї, він навіть здатен на самогубство, він може відмовитися від усього, навіть від самого себе….

Несбьо, Ю. Червоногрудка : скандинавський гостросюжетний роман / Ю. Несбьо ; пер. норв. В. М. Верховня. - Х. : Фоліо, 2012. - 542 с. - (Карта світу).

 
Занурившись у справу про нелегальну торгівлю зброєю, детектив Харі Холе натрапляє на дуже підозрілу оборудку : хтось за великі гроші придбав гвинтівку з оптичним  прицілом. Хто він і на кого збирається полювати? 
 
Відповіді немає, а зброя між тим вже діє, вбивства йдуть одне за одним, і «мисливець», схоже, вважає себе непереможним.
Конвіцький, Т. Хроніка любовних подій : роман / Т. Конвіцький ; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів : Урбіно, 2012. - 222 с. : іл.

«Хроніка любовних подій» - знаменитий роман, за яким Анджей Вайда зняв не менш знаменитий фільм. Дія цього сповненого романтичної ностальгії твору відчувається в довоєнному  Вільні, а історія першого кохання  переплітається з Історією (з великої літери), коли в повітрі вже відчувається запах пороху й звуки гарматних пострілів, стогони землі, яку невдовзі терзатиме земля
.
Акутагава, Рюноске. Брама Расьомон : новели, есеї / Акутагава, Рюноске ; пер. з яп. В.С. Бойка ; передмов. Б.П. Яценка. - Харків : Фоліо, 2012. - 508 с. : портр. - (Бібліотека світової літератури).

Рюноске Акутагава (1892-1927)  - знаменитий японський письменник, чиїми творами захоплюються читачі в усьому світі. Вишукане переплетіння вимислу і реальності, глибокий психологізм, парадоксальність суджень і тонка іронія, що притаманні літературному стилю письменника, примушують замислитися над головним питанням – що є істин і чи в змозі людина осягнути її…
Філософські науки.

Монтень, М. Проби : вибране / М. Монтень ; пер. з фр. А. Перепаді ; післямов. В.Л. Скуратівського. - Київ : Шанс, 2012. - 444 с. : портр.

 
«Проби» - найвизначніший твір знаменитого французького письменника і мислителя Відродження Мішеля Монтеня (1533-1592), що життя автора  набув широкої популярності, а згодом всесвітньої слави. Ця книга здебільшого має характер автобіографічного визнань, у ній Монтень розглядає людину як найбільшу цінність і намагається дати відповідь на запитання «Хто я?», розмірковуючи про природу людського духу.
Ніцше, Ф. Людське, надто людське : книга для вільних умів / Ф. Ніцше, О. Фешовець ; пер. з нім. К. Котюк ; наук. ред. О. Фешовець. - Львів : Астролябія, 2012. - 407

Книга видатного німецького філософа Фрідріха Вільгельма Ніцше (1844-1900)«Людське, надто людське», що вперше видається українською мовою, вийшовши друком у 1878 році, за свідченням сучасників, справила враження «бомби, що вибухнула».
 
Під прискіпливий розгляд поставлено все, що, цінувалося до того моменту : метафізика, релігія, мистецтво, культура, мораль, ідеалізм, естетизм, гуманізм, тощо.
Етика.
Пентилюк, М. І. Ділове спілкування та культура мовлення : навчальний посібник / М. І. Пентилюк, І. І. Марунич, І. В. Гайдаєнко. - Київ : Центр учбової літератури, 2011. - 222 с. - Включ. бібліогр.
 

 У посібнику подано основні теоретичні відомості  про культура українського мовлення, з’ясовано поняття мова, її усна і писемна форми, норми літературної мови та їх роль у формуванні мовленнєвої культури громадян України..

Психологія.
Столяренко, О. Б. Психологія особистості : навчальний посібник для ВНЗ / О. Б. Столяренко. - Київ : Центр учбової літератури, 2012. - 280 с. - Включ. бібліогр.

Навчальний посібник розкриває різноманітні  підходи до психології особистості, знайомить з типологічними та індивідуальними психологічними особливостями людини, психологічними аспектами мотивації, діяльності, поведінки і спілкування.
Павелків, Р. В. Дитяча психологія : навчальний посібник / Р. В. Павелків, О. П. Цигипало ; рецензенти: А. М. Богуш; Ж. П. Вірна; Т. І. Поніманська. - К. : Академвидав, 2008. - 432 с. - (Альма-матер). - Бібліогр.: с. 429-431. - Короткий термінологічний словник с. 423-428.

У навчальному посібнику розглянуто принципи, методи, основні поняття дитячої психології ; розкрито закономірності психічного розвитку дитини від народження до юнацького віку, аналізується психологічні особливості спілкування, діяльності, пізнавальних  та емоційно - вольових процесів, а також особистості дитини.

Список нової літератури, яка надійшла у II півріччі 2012 року до ЦРБ №141 (ч.4).

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter