Нові надходження Список нових надходжень за 2 квартал 2015 року

Список нових надходжень за 2 квартал 2015 року

Одкровення в кафе "Пегас" : письменники про себе, анекдоти, кулінарні рецепти : збірник / упоряд., передмова М. Слабошпицького. - Київ : Ярославів Вал, 2010. - 425 с.

Уявіть собі, що у віртуальному кафе, під великими парасолями, вбрані без офіціозу, тримаючи під пахвами лаврові вінки і німби, зібралися поети, критики, прозаїки з усіх українських теренів (дехто й з-за океану озвавсь), аби колег послухати й себе показати, а водночас розважитися анекдотами й поділитися кулінарними
рецептами.

Довженко, О. Квітослава : повість, оповідання / О. Довженко. Київ : Факт, 2006. - 211 с. - (Exceptis excipiendis)

Часто ми беремо книжку для того, щоб в процесі написання отримати певну дозу терапії. Отар Довженко свою «Квітославу» писав для того, щоб провести сеанс лікування самому собі. На перший погляд здається, що «Квітослава» – глибоко реалістична повість. Якби вона не була такою романтичною. Потрохи наївні, смішнуваті, але неодмінно логічні, беззаперечні, висновки, зроблені дитячою логікою, надзвичайно плавно переростають у сумніви і переживання Квітослави-підлітка.

Гурницька, Н. Мелодія кави у тональності кардамону. Історія забороненого кохання : роман : / Н. Гурницька. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. - 398 с.

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя! Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього —  мабуть, уже й останнє. Роман нагадує венеціанське мереживо,старовинне, вишукано гарне, а ще-симфонію кохання та шаленої пристрасті до нестями.
Назаренко, В. Механічне яйце : новели / В. Назаренко. - Львів : Піраміда, 2014. - 177 с. - (Приватна колекція).
 
Один із яскравих представників українського герметизму - Володимир Назаренко приходить до читачів з книгою, яку писав, сховавшись у Слові, упродовж усього життя. А пише він про наш світ - примарний будинок, який колись уже існував, і про людей - нас з вами, які також були на цьому світі. Пише він і про намаганні людини втекти, відгородитися від зовнішнього світу, розчинитися, щезнути, і йому вдається тонко передати ці гарячкові, нерідко хворобливо-нервові поривання.

Яворівський,  В. О.Твори : у 5 т. Т. 1 : Вічні Кортеліси : документальна повість ; Оглянься з осені : роман ; А тепер - іди : роман / В. О. Яворівський ; передм. Л. Талалая ; післям. В. Шкляра. - Київ : Фенікс, 2008. - 670 с.

Твори, що увійшли до пропонованого читачам п'ятитомника,— глибокі й вистраждані, написані соковитою, образною мовою. Усі ті проблеми нашого буття, що їх порушує автор у своїй публіцистиці, постають у художньому слові, але на іншому, глибинному, рівні.


Янченко, А. Толока : оповідки, кіноповість, повість для дітей / А. Янченко. - Київ : Сучасний письменник, 2008. - 270 с.
Автор цієї книжки включив сім прозових творів. П'ятеро з них - щось середнє між оповіданням та повістю, кіноповість та повість для дітей. Це вихоплені з потоку звичайного життя буденні перипетії, події, що творяться пересічними, проте дуже живими людьми. Оповіді безвикрутасні, невимушені, ніби подані вправним усним оповідачем у гурті слухачів чи з кимсь наодинці - чим і приваблюють.

Шугай, О. Притча про хату, або Сорок святих : роман / О. Шугай ; передм. М. Слабошпицького. - Київ : Юніверс, 2006. - 1012 с.

Роман - п'ятикнижжя «Притча про хату, або Сорок святих» відомого українського прозаїка, Олександера Шугая - це спроба на соціально-психологічному рівні простежити витоки добра і зла, вірності й зради, культури й антикультури,й безкомпромісності. В художню тканину епічної розповіді органічно вплітаються реальні події, документи, назва місцевості, де відбувається дія, історичні факти, зрештою, щоденникові записи - на них постійно посилається автор, досліджуючи негативні суспільні явища, котрі, руйнуючи найкращі сподівання та мрії, загалом нівелюють людську особистість.


Гайовий, Г. Бліда поганка, або Презумпція невинности : думи, славені, балади із бурлескної шухляди / Г. Гайовий. - Київ : Юніверс, 2004. - 160 с.

Багатожанрова збірка бурлескної, тобто комічної, пересмішницької, жартівливо-наслідувальної й водночас цілком оригінальної поезії, знічев’я вистраждуваної автором у муках не лише художньої творчості протягом багатьох відсиджених і застояних десятиліть, нарешті витрушеної із «заначок» і укладеної в нарочито хронологічній послідовності, зухвало пропонується широкому загалові читачів.


Бриних, М. Хліб із хрящами : роман / М. Бриних. - Київ : Ярославів Вал, 2012. - 166 с.

Земля, задобрена людською плоттю, рано чи пізно розродиться. «Радіо Живих Мерців» веде прямий репортаж про кінець світу з села Міцне на Київщині. «Хліб із хрящами» – це роман про голод і непрощенність, про ген канібалізму і морок свідомості. Апокаліпсис не буде лагідний до тебе, й триватиме він довше, ніж пульсація інстинкту виживання. Колишній священик стоїть на порозі свого дому й молитва його проста: сокира чи таки автомат?

Пагутяк, Г. Зачаровані музиканти : роман-феєрія / Г. Пагутяк. - Київ : Ярославів Вал, 2010. - 222 с.

Новий роман Галини Пагутяк ставить перед читачем одвічні питання про сенс життя та справжні цінності в ньому. Його головний герой, Матвій Домницький, вирушає в містичну подорож у пошуках Прекрасної Пані, його шлях до неї - це й дорога до розуміння самого себе. Поєднання прозорого відшліфованого стилю з розглядом неперехідних філософських проблем створює враження глибокої води, в якій прагнеш роздивитися дно.


Карлюкевич, А. Пригоди Шубуршуна : повість-казка : для молодшого шкільного віку / А. Карлюкевич ; пер. з білорус. Г. Тарасюк. - Київ : Ярославів Вал, 2014. - 58 с.

Ця книжка схожа на хатку-рукавичку, адже у ній живуть цікаве рибеня і зайчик, що вважав себе сміливцем, норвезький кіт у намисті і навіть чудасія на балконі. Як їм вдалося порозумітися і ужитися в одній книжці, не змандрувавши в сусідню казку? Про це дізнаєшся, коли прочитаєш усі ці неймовірно цікаві історії.

Таглина, О. В.Кушать подано! : секреты правильного питания / О. В. Таглина. - Харьков : Фолио, 2013. - 448 с.

Що з нами може зробити їжа і які таїнства ховаються в нашому раціоні? Чому найбільш обговорювана жіноча проблема - як схуднути? Чому, незважаючи на мільйон точних відповідей на це питання, він все одно знову і знову звучить?Зрозуміло, що без їжі людина жити не може. Але хтось воліє овочі і м'ясо, а хтось - піцу і гамбургери. Як впливають наші пристрасті на наш організм? Намагаючись розібратися в цьому, ми торкаємося до незвичайної таємниці. Таємниці, яка у всіх на виду, - таємниці харчування.

Сто великих тайн Вселенной / авт.-сост. А.С. Бернацкий. - Москва : Вече, 2011. - 415 с. : ил. - (100 великих)

Всесвіт - велика загадка буття, принадна таємниця пізнання - нескінченного подолання кордонів невідомого. За першим кроком відкриваються нові горизонти. А за ними-нові таємниці вічного, невичерпного космосу. Про це та багато іншого розповідає чергова книга серії.

Сто великих загадок Украины / авт. Е.А. Попельницкая та ін. - Киев : Арий, 2007. - 494 с. : ил. - (100 великих) (100 великих). - Включ. бібліогр. - Автори: Е.А. Попельницкая, В.В. Петренко, М.В. Оксенич, Е.Е. Левина


Отже, на сторінках даної книги читач зможе зануритися в епоху Київської Русі, дізнатися про причини козацьких повстань і політичній обстановці часів Гетьманщини, з нової точки зору подивитися на події часів Громадянської війни та українського національно-визвольного руху, дізнатися про таємниці "Вервольфа" і про багато інших цікавих фактів з історії України.
Гуржий, А. И. Сто великих личностей и событий казацкой Украины / А. И. Гуржий, Т. В. Чухлиб. - Киев : Арий, 2010. - 463 с. : ил., портр. - (100 великих)

Понад три століття активної діяльності козаків - це славна і трагічна сторінка в історії України. За цей час українці зуміли не тільки відстояти свою свободу і незалежність, а й створити одну з найдемократичніших для свого часу державу - Козацьку республіку. Ти дізнаєшся про перші козацькі повстання і про події революції середини XVII ст.,про складну міжнародну обстановку, в якій відбувалося становлення Української козацької держави.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter