ЦРБ ім. П.А. Загребельного

Чернігів

28.04.2011

  Юнаки теперішнього часу багато цікавляться країнами Европи, Америки, а ось про історію та чудові місцевості України, на жаль, не можуть часто скласти і двох речень, не знають.
  Про загадковий, наповнений історичними подіями, легендами, вишуканими архітектурними творіннями Чернігівський край пізнали учні школ масиву Троєщина, здійснивши віртуальну подорож «Шляхами Чернігівщини…» /за проектом бібліотек Деснянського району «Відкриваємо Україну»/.
  Освіченим гідом виступила бібліотекар Гриневич Т. Д. Разом з нею юнаки побували в Качанівці (подивилися слайд-шоу краєвидів),  відвідали Антонієві печери та інші цікаві місця дивного краю. Із зацікавленістю прослухали огляд тематичної книжкової виставки. Зрозуміли, що інтернет великий помічник, але глибокі знання можна отримати тільки з книжок. У багатьох присутніх після заходу виникло бажання побувати у цій романтичній місцевості.  

 

 

 

Яготинські зустрічі Шевченка

14.04.2011

   14  квітня в читальному залі ЦРБ № 141 відбулась  година мистецтва «Зустріч в Яготині, або «…Я занадто щиро Вас кохаю…» за проектом «Відкриваємо Україну», присвячена перебуванню Тараса Григоровича Шевченка в 1843-44 рр. у маленькому містечку Яготин та  його дружбі з розумною, талановитою, освіченою Варварою Репніною. Саме княгині Репніній поет присвятив свою відому поему «Тризна ».
  Відвідувачі бібліотеки iз зацікавленістю прослухали огляд тематичної книжкової виставки, подивились слайди картин, які Тарас Шевченко написав в Яготині: портрет князя М.Г. Репніна (копія роботи швейцарського художника Дж. Горнунга), графічний автопортрет, картину iз зображенням племінників Варвари Миколаївни Репніної.

 

Неоренесанс від Альошина

7.04.2011

Неоренесанс від Альошина

  У забудові нашого міста велике значення мала творчість відомого архітектора Павла Федотовича Альошина. Спираючись на історичні традиції та найновітніші досягнення в будівництві, він створив високохудожні будівлі, багато з яких і сьогодні зберігають своє значення , є пам`ятками архітектури.

  7 квітня в ЦРБ № 141 годину мистецтва «Неоренесанс від Альошина» , присвячену життю та діяльності відомого архітектора, відвідали читачі , які цікавляться історією архітектури нашого міста. Користувачі познайомилися з тематичною книжковою виставкою, подивились світлини  найвидатніших споруд талановитого  українського зодчого, які зберіглися в Києві, подивились документальну кінострічку «Павло Альошин».

 

 

 

Київ підземний

17.03.2011
  Весь підземний печерний комплекс, що зберігся в нашому місті сьогодні, включає печери Кирілівських висот, Верхнього міста, Аскольдової могили, Лаврські, Зверінецкі, Китаєвські печери, а також печери в урочищі Церковщина. Київські печери довгий час залишалися одним з найменш вивчених видів археологічних пам'ятників. Більше двадцяти років їх досліджують працівники спеціалізованого відділу  музею історії Києва, а також співробітники Національного  Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
  17 березня в читальному залі ЦРБ № 141 відбулось засідання  лекторію «Києво-Печерська лавра. Історія та сучасність». В обговоренні теми «Київ підземний»  прийняли участь – кандидат історичних наук, працівник науково-дослідного відділу розвитку музейної справи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника - Воронцова Олена Анатоліївна та молодь району. Бібліотекарями була представлена тематична розкладка літератури.
 
 

9.02.2011

 9 лютого  в читальному залі ЦРБ № 141 відбулась літературна година «Любов та радість буття в творчості  Буніна», присвячена творчості   видатного російського письменника. Бібліотекар Березовська Л. Є. ознайомила читачів з літературою, яка представлена на книжковій експозиції, прочитала уривок  з віршу «Листопад» та оповідання «Комета». Користувачі прослухали романси «Похолодели лепестки», «Месяц задумчивый» на слова  И. Бунина.

 

27.01.2011

27  січня в читальному залі ЦРБ № 141,  для тих читачів, які цікавляться історією української науки та культури, була проведена  година «Феномен роду Симиренків» (до 190-річчя від дня народження Симиренка П.Ф. , цукрозаводчика, одного з засновників раціонального садівництва в Україні). Користувачі прослухали огляд літератури тематичної книжкової виставки і подивились документальну  кінострічку про життєвий шлях славетної родини.

 

26.01.2011

26 січня в читальному залі ЦРБ № 141 відбувся літературно-мистецький вечір «Молодий, я молодий…: поетичний світ Павла Тичини»  до 120-річчя від дня народження українського поета, перекладача, громадського діяча Тичини П. Г.Завідуюча відділом обслуговування Кіреєва Н. П. ознайомила слухачів з книжковою виставкою, присвяченою поетові та розповіла про його життя та творчість.
Читачі прослухали запис віршів «Розкажи, розкажи мені, поле», «Їдемо з Великої Багачки» в авторському виконанні митця, пісню на слова вірша П. Тичини «Устань, поете!», ознайомилися з картиною художника й поета Михайла Жука «Біле й чорне», подивились документальну кінострічку «Я кличу тебе…».

 
 

Старицький

14.12.2010

Добра і правди син

  Мистецтво і література минулих епох - це і джерело нашого духовного розвитку, і неповторної пам`яті минулих часів, і могутній стимул  творення нової культури. Велика розмаїта мистецька спадщина М.Старицького живе повним життям і сьогодні, вона активно впливає на сучасників, має історико-пізнавальну, виховну та естетичну цінність.
  14 грудня в читальному залі ЦРБ № 141 відбувся літературний вечір , присвячений до 170-річчя від дня народження М.Старицького. Присутнім було презентовано книжкову виставку «Добра і правди син», яка освітила сторінки творчого життя відомого українського письменника та драматурга. Відвідувачам було запропоновано  подивились документальну стрічку  «Моє серце ножами проймає…» про творчу діяльність М. Старицького,  та прослухати пісню «Ніч така місячна, зоряна, ясная…» на слова вірша «Виклик» у виконанні народного артиста України  Володимира Гришка.

 

 

На хвилях творчості Ірен Роздобудько

10.11.2010

                         На хвилях творчості Ірен Роздобудько

alt  «…Я дуже люблю переключатись з однієї роботи на іншу. Я пишу своє, як читаю. Мені самій цікаво, що буде далі. »- саме так розповідає про свою творчість талановита українська письменниця Ірен Роздобудько.

  10 листопада, на конференцію  з користувачами Деснянського району в ЦРБ №141 завітала пані Ірен , автор двох збірок поезій, численних романів українською мовою, найпомітніші з яких «Пастка для жарптиці», «Він: Ранковий прибиральник. Вона: Шості двері», «Гудзик», «Дванадцять, або Виховання жінки в умовах, непридатних до життя», «Зів'ялі квіти викидають», ,Лауреат (2000,2001) та переможець (2005) літературних конкурсів «Коронація слова» головний редактор журналу «Караван історій.Україна».

    Письменницю дуже люблять і шанують читачі, тому, що вона не нав`язує їм  мелодрами свого життя, а навпаки завжди повернута обличчям до них, до їхніх проблем, до їхнього нелегкого життя.

 
Зустріч з Ірен Роздобудько  ЦРБ № 141 (10.11.2010)
 

Легедарне українське козацтво

4.11.2010 

Легедарне українське козацтво
 
  Саме в козакові народився неповторний для всього слав`янського світу тип людини. Козак - герой, мужній і мудрий, з високим почуттям власної гідності, завжди готовий до самопожертви, до подвигу, над усе відданий Батьківщині і козацькому братству.   

  В засіданні круглого столу за темою «Легедарне українське козацтво», що відбулося  4 листопада в читальному залі ЦРБ № 141, брали участь викладачі університету «Крок», бібліотекарі та молодь району. Користувачам було презентовано тематичну книжкову виставку і запропоновано подивитись відео-презентацію, яка познайомила відвідувачів з версіями етнічного похождення козацтва, звичаям  та устроєм Запорізької Січі,  замальовками типів українських  козаків, зображеннями зразків козацької зброї.

 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter