ЦРБ ім. П.А. Загребельного

18.07.2014

«Літо, літо золоте
Випиває роси
Та з пшениченьки плете
Україні коси…»
 
18 липня в Деснянському парку відбувся бібліопікнік «На зустріч книзі…», в якому взяли участь працівники центральної районної бібліотеки № 141, бібліотеки № 115 для дітей та мешканці нашого району. Захід було організовано Деснянською районною в м.Києві державною адміністрацією. Прогулюючись, жителі нашого району різного віку отримали рекламні матеріали про послуги бібліотек, грали в інтелектуальні ігри, переможці отримували призи –книжки на добру згадку про літній відпочинок у парку. Деякі з учасників, тут же на прогулянці починали читати. Кожна зустріч з мешканцями нашого району дарує нам нових читачів, нових учасників бібліотечних заходів. І це дуже приємно…
 
Отже, любі читачі, приходьте до бібліотек, підтримуйте гарний настрій та підкріплюйте свої знання! Всім бажаємо гарного відпочинку!

 

4.07.2014

4 липня в ЦРБ №141 пройшло чергове засідання шанувальників кіно, що об’єдналися в клуб «Інтелектуальний світ голубого екрану» - проект за участю Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.

Даний захід присвячений життєвому та творчому шляху всесвітньо відомого кіносценариста та режисера, генію кінематографа
Сергію Йосиповичу Параджанову. Вірмен за національністю, який  прожив  та творив понад два десятиріччя на Україні, він прославив її культуру та безмежно любив її людей.  
 
 
Бібліотечні працівники підготували цікаву розповідь про те, як жив та творив митець, про його злети та падіння. Продивилися документальний фільм про С. Параджанова. Кульмінацією заходу стала демонстрація кінострічки,  знятої С. Параджановим  у 1964 році «Тіні забутих предків», що принесла  йому всесвітнє визнання та любов прихильників його творчості.
 
 

4.07.2014

«Літо на книжковій галявині»
Сяйвом сонця все залито,
В нас гостює справжнє літо
Кольорове та яскраве,
Запашне, смішне, цікаве!

 
4  липня  Державна районна в місті Києві адміністрація  в  Деснянському парку організувала культурно – розважальний захід.
 
В ньому взяла  участь  ЦРБ № 141, влаштувавши  для мешканців району бібліопікнік «Літо на книжковій галявині».
Багато жителів району виявили бажання записатись до бібліотеки. Відпочиваючі в парку розумники та розумниці  різного віку, з задоволенням   грали  у вікторину, а дітям до вподоби було «Казкове літературне лото». Всі учасники отримали призи. Прогулянка жителів нашого району пожвавилась. А ми - бібліотекарі дуже зраділи тому, що інтерес у людей до книги не зменшується.
 
Ласкаво просимо до бібліотек нашого району !
Приєднуйтесь до наших заходів!
 
 

02.07.2014

Бібліотеками ЦБС Деснянського було проведено акцію по збору книжок, метою якої було допомогти ініціативній групі волонтерів "Київ-Схід-Діти", в  організації дозвілля та соціальної адаптації дітей переселенців зі Сходу.

200 книжок було передано дітям, які у відповідь  на згадку про зустріч подарували свої патріотичні поробки.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

20.06.2014

Напередодні  Всесвітнього  Дня біженців в Центральній районній бібліотекці № 141  відбулося  інтерактивне практичне заняття  «Візьмімося за руки, друзі…» зі слухачами  курсів української мови, що працюють  в  бібліотеці,  в рамках роботи за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни».  В заході взяли участь  біженці,  які перебувають в Україні перший рік, волонтер-викладач,  наша читачка   кандидат філологічних наук Кобзар Алла Юріївна та співробітники ЦРБ.  Розпочався захід діалогом  українською мовою,  кожний з присутніх  розповів про  важливі епізоди свого життя, про  родину  та поділилися своїми захопленнями:  декламували рідними мовами вірші, співали народні пісні, а наймолодші учасники заходу показали  вокально  – танцювальну композицію в стилі реп.  Завершилося заняття медіа – подорожжю до рідного краю під звуки  національних мелодій. Сподіваємось, що   цей захід  посприяє  ідеям розвитку міжкультурного  діалогу, толерантності та єдності суспільства.
 
 
 
 

20.06.2014

19 червня в ЦРБ № 141 відбувся краєзнавчий огляд «Новини Деснянського району». В заході взяли участь як користувачі бібліотеки, так і співробітники ЦБС. Із цікавістю учасники сприйняли інформацію з періодичних видань та сайту Деснянської РДА, яка була представлена у виді слайд-шоу.

Присутні мали можливість ознайомитися з новинами нашого міста та району, почути злободенні потреби та досягнення з різноманітних областей буття: діяльності міської та районної влади, суспільно-політичного життя, соціального захисту, ЖКХ та болючих проблем транспорту, фізичної культури та спорту, культурних подій та мистецтва.
 
Захід залишив позитивний настрій у присутніх. Не зважаючи на складні умови в нашій країні – життя триває.
 

19.06.2014

19 червня в Центральній районній  бібліотеці № 141  розпочав роботу клуб  шанувальників  кіно «Інтелектуальний світ голубого екрану» - проект за участю Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.
 
Учасники заходу з зацікавленістю прослухали   розповідь про сучасний український кінематограф, взяли участь в дискусії про фільми, що заслуговують, на їх  думку, на  найбільшу увагу глядачів.   Шанувальники кіно побачили на екрані українських режисерів – переможців міжнародних кінофестивалів та познайомилися з їх  творчістю.

На розсуд  учасників заходу  було презентовано  декілька новел з  фільмів «Я люблю тебе, Київ», « Я люблю тебе, Париж». Особливо вразило  глядачів  прониклива  кіноновела Тараса Ткаченка «Собачий вальс» (в головній  ролі Ада Роговцева). Наприкінці заходу  учасники клубу обговорили тему наступного засідання, воно буде присвячене творчості С. Параджанова, зокрема  його кіношедевру «Тіні забутих предків».
 
 
 

30.05.2014

«Киев, знаменитый величием и несчастьями,
                                                          это красота в истории нашей Родины».
                                                                                                  Николай Закревский

29 травня в ЦРБ № 141 відбулась творча зустріч «Київ – рідне місто моє…», приурочена до дня  Києва. Гостем бібліотеки був відмінник освіти України, Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ-го ступеня, член Національної спілки краєзнавців Вакулишин Сергій Миколайович. Сергій Миколайович – ветеран педагогічної праці, автор книг та численних статей, що друкувались в міських газетах, журналах та окремих наукових збірниках.

Окрім  читачів бібліотеки, на зустріч з автором завітали студенти університету ІІІ- віку територіального  соціального центру Деснянського району. Автор  розповів про діяльність  музею історії Святошинського району, який є «дітищем» краєзнавця.
 
До уваги присутніх дослідник представив свої книги: «Околиці Києва: документально-публіцистична збірка», «Репортаж з Києва 1915 року», «(Не) мій Київ: збірка статей з концептуального києвознавства», «Філософський словничок». З великим азартом присутні взяли участь у вікторині. Переможці отримали призи від автора  та оплески від однодумців.
 
Краєзнавець  ділився з відвідувачами бібліотеки  своїми науковими дослідженнями. Відчувалось, наскільки автор закоханий в рідне місто  та які має глибокі історичні знання.
 
Шановні читачі та гості нашого сайту! В нашому фонді будуть книги Вакулишина Сергія Миколайовича.
  Всіх, кого цікавить історія нашого міста, ласкаво просимо  до бібліотеки!
 
 
 
 
 
 

 
 

22.05.2014

21 травня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-кінематографічний вечір «Вільям Шекспір: золоте ім’я у світовій літературі», в якому взяли участь  студенти  університету ІІІ-го віку територіального  соціального центру Деснянського району. Вечір проходив в рамках проекту «Шекспір – невичерпний, як море…», присвяченому  450-річчю від дня народження видатного ангійського поета, драматурга Вільяма Шекспіра.  
 
Читачам бібліотеки було презентовано книжкову виставку. Спеціально для цього вечора була підготовлена презентація слайдів, присвячена вшануванню пам’яті англійського поета, яка викликала неабияку зацікавленість учасників заходу.
 
Оскільки покоління присутніх на заході добре знайоме з екранізаціями творів Шекспіра радянських часів, ми запропонували перегляд кінострічки «Гамлет» (1990, виробництва Великобританії, США, Франції),  в якому головну роль зіграв Мел Гібсон. Наші читачі мали змогу отримати  нові враження, ще раз доторкнувшись творчості  класика світової літератури Вільяма Шекспіра.
 
 
 
 
 

17.05.2014

17 травня, у день Європи в Україні,  Українська бібліотечна асоціація спільно з Гете-інститутом в Україні організувала адвокаційний захід  «Бібліотека під відкритим небом», який пройшов серед  різноманітних  фарб і запахів весняних квітів та дерев у Ботанічному саду імені академіка Фоміна. Бібліотеки Деснянського району разом з партнером  -  освітньо-культурним  центром «Дивосвіт» взяли активну участь у цьому заході.
 
Бібліотекарі підготували для киян та гостей нашого міста, перебуваючих на прогулянці,  вікторину-гру  «Десять кроків до Європи» з 4-х турів та інтелектуальну гру «Галопом по Європам».
 
Завдання вікторини та інтелектуальної гри  мали на меті розвивати пізнавальну активність учасників та дати їм можливість використати накопичені знання. З числа тих, хто змагався за отримання призів, найбільш успішними були родинні команди, до яких входили батьки та діти. Переможці отримали подарунки  - цікаві книжки класиків і сучасних європейських дитячих письменників, блокноти, значки,  сувеніри  та безумовно піднесений травневий настрій.    
 
Активно попрацювали наші партнери. З успіхом були проведені майстер-класи:  з бісероплетіннявиготовлення  українського  віночку (дівчатка навчились  робити різнокольорові ніжні квіти для віночку - символу мира, сонця та краси),  майстер - клас з виготовлення дитячої іграшки (хлопчики та дівчатка засобом валяння з вовни зробили собі на згадку  іграшкових, милих  рудих пташок).                         
 
Під час проведення акції користувачі  зрозуміли, що бібліотеки не тільки надають  інформаційні послуги, а роблять  дозвілля киян та гостей нашого міста більш різноманітним та яскравим.
 
Різнокольорове вийшло свято… День вдався вдалим для всіх учасників заходу.
   Сподіваємось, що рекламна продукція про послуги бібліотек, яку отримали всі бажаючі, приверне нових читачів до бібліотек нашого міста.
 
Фотогалерея  "Бібліотека під відкритим небом"
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter