ЦРБ ім. П.А. Загребельного

21.03.2018

«Юлія, або запрошення до самовбивства»
Знайомство з книгою
за проектом: «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

21 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося знайомство з книгою «Юлія, або запрошення до самовбивства» - один з перших творів написаний у період незалежності України, автор художньо розгортає картини буття сучасних українських жінок, нелегкі їх взаємозв'язки з головним героєм.

У центрі подій роману – головний герой Роман Шульга і п'ятеро жінок, які супроводжують його на життєвому шляху. Роман складається з п’яти частин: "Азія", "Європа", "Борисфен", "Ітіль", "Візантія".

Трагічна загибель чотирьох героїнь пробуджує в героєві відчуття провини за невміння утримати коханих жінок, яких потрібно було захищати, відстоювати, боротися за них, а не думати про власне задоволення.
Загребельний показав  героя, як людину, все життя якої – це ходіння на межі, а любов до жінки стала запрошенням до смерті.

Бібліотекарем було презентовано тематичний мультимедійний матеріал. Також цікавою сторінкою заходу було представлення картини «Роксолана» та частини видань з приватної колекції Павла Загребельного, подарованої ЦРБ родиною Загребельних.

Запрошуємо всіх бажаючих до читання творів Павла Загребельного!
 

21.03.2018

«Екологічні дати року»
Презентація книги

Напередодні однієї з екологічних дат року – Всесвітнього дня води, у Водно-інформаційному центрі відбулася цікава зустріч. Захід був присвячений презентації книги – методичного посібника «Екологічні дати року», який перевидається втретє.

На представлення книги були запрошені бібліотекарі міста Києва. Презентацію проводила автор – Санковська І.М., бібліотекар ЦБС Деснянського району м. Києва.

Методичний посібник містить не тільки інформацію про екологічні дати року, а й численні рекомендації щодо проведення різноманітних виховних заходів з прикладами відповідно до провідної дати місяця.

Приємним сюрпризом для гостей стала подарована книга з автографом автора та екскурсія оновленою експозицією музею води!
 

19.03.2018

«Сторінками творів Жуля Верна»
Географічний турнір

«Земля така велика, а життя таке коротке!
Щоб залишити після себе завершену справу,
знадобиться не менше 100 років»

Ж. Верн

У світі книг існують автори, за творами яких можна вивчати життя та різноманітні науки. Письменник-мандрівник Жуль Верн залишив після себе велику кількість романів, які можна використовувати у якості підручників з географії.

Саме цією особливістю творів автора і скористалися працівники ЦРБ, коли запропонували учням 8-го класу СШ№249 пройти шляхами героїв книг : «П`ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта», «Навколо світу за 80 днів» і «20 000 льє під водою».

З багатогранною творчістю Жуля Верна відвідувачів познайомила бібліотекар, зробивши огляд літературного спадку автора. А сам географічний турнір містив питання, що стосувалися біографічних даних автора, технічних передбачень у його творах та мандрів несподіваними місцями планети Земля.

Школярі вправлялися у розрізненні представників флори і фауни континентів, за географічними координатами знаходили місця початку чи кінця подорожі, пригадували хронологію подій та з`ясовували вірогідність інформації.

Географічний турнір спонукав дітей звернутися до тексту романів та перечитати твори.
 

16.03.2018

«Дитина-читач – цінність ХХІ століття»
Семінар-практикум

«Якщо ви заглядаєте вперед
на все життя – навчіть людину»
Китайська мудрість

Слухачі курсів підвищення кваліфікації ІППО ім. Бориса Грінченка завітали до Муніципальної галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного з метою дізнатися як вирішується проблема залучення до читання дітей молодшого шкільного віку у публічних бібліотеках Деснянського району.

Бібліотекарі підготували матеріал про особливості сприйняття інформації молодшими школярами, провели інтерактивні вправи, які наочно продемонстрували об’єми матеріалу, який може запам’ятати дитина під час читання. Змістовними були статистичні дані про кількість охоплених відвідувачів і літературу, якою цікавляться маленькі читачі.


Для вчителів початкових класів індивідуальним відкриттям стало різноманіття книг, які наповнюють бібліотеку: інформаційний огляд підготували спеціалісти сектору художньої літератури ЦРБ та поділились практичними порадами із залучення дітей молодшого шкільного віку до читання.

На завершення заходу слухачі взяли активну участь у вікторині, що була присвячена книгам-ювілярам 2018 року.
 

13.03.2018

«Любіть Україну!»
Кіно-мистецька година

13 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного для користувачів середньої та старшої вікової категорії до Дня українського Добровольця пройшла творча зустріч з авторською групою та перегляд документального фільму «Любіть Україну!».

В заході взяли участь: президент Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка, племінчата прапраонука Т. Г. Шевченка по лінії сестри Катерини -  Красицька Людмила Олександрівна та професор-літературознавець Конончук Тетяна Іванівна.
Кінострічка, присвячена темі патріотизму добровольців та волонтерів в АТО, буде завжди цікавою та корисною для різних категорій глядачів.


Живе лиш той, хто не живе для себе, а для усіх виборює життя…
 

13.03.2018

«Вшануймо мужність і героїзм захисників незалежності!»
Жива книга
 
«І мужність у серцях гарячих б’ється,
Завжди готових з ворогом до бою,
Таких упертих і непереможних
Синів Вітчизни, хлопців-добровольців…»
Березень П.

Напередодні Дня українського Добровольця  в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся захід «Вшануймо мужність і героїзм захисників незалежності!» для юнацтва.

Відвідувачам бібліотеки був представлений тематичний перегляд періодичних видань, присвячених українським воїнам, які мужньо воюють на Сході України та фотовиставка робіт добровольця Антона Кіреєва, що розповідає про героїчні сторінки війни.
 
«Живою книгою» для юнаків та дівчат став доброволець, учасник бойових дій АТО- Депутат Київради Денис В’ячеславович Попов.
Виступаючий яскраво розповів про «справжнє обличчя» війни, з яким зустрівся, перебуваючи на фронті. Учасники заходу із зацікавленістю ознайомились з відео- матеріалами про бойові дії в АТО та зрозуміли ті істини про війну, які може передати тільки учасник та очевидець.
 
Україно! Вшануймо мужні подвиги українських захисників-добровольців!
 

06.03.2018

«Під музику Вівальді…»
Літературно-музична хвилинка
 
6 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературно-музична хвилинка «Під музику Вівальді…» приурочена до 340-річчя від дня народження італійського композитора для користувачів різних категорій.

Читачам була представлена тематична розкладка літератури, яка ознайомила з творчим шляхом та біографією композитора.

Вівальді зробив великий внесок у розвиток інструментування. Один з найвідоміших творів композитора – перші чотири концерти циклу «Чотири пори року», а саме композиція з цього циклу «Весна» була прослухана користувачами.
 

02.03.2018

 «Вода – основа життя»
Екологічний тренінг

«Спостерігаючи за водою,
людина може дізнатися так багато»
Ніколас Спарк

Місяць березень насичений різноманітними екологічними датами. Напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного провели для педагогів ЗНЗ № 39 та № 147 екологічний тренінг. Дивовижний світ води та її властивостей відкрився учасникам заходу з неочікуваної сторони. 
Освітяни переглядали анімаційні фільми з водозбереження, складали правила економії води у побуті, досліджували та експериментували з водою.

Важливим для вчителів було дізнатися про джерела забруднення води, про поняття «віртуальна вода» та приклади вживання людиною звичайних на перший погляд продуктів, на які пішла її різна кількість.

На завершення тренінгу педагоги вирішили створити цікаву настільну гру для школярів із наочного ознайомлення з темою водозбереження «Мандри Краплі».
 

27.02.2018

«Читаючи, подорожуй світом!»
День інформації

27 лютого в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся загальносистемний День інформації, присвячений підсумкам роботи за проектом: «Читаючи, подорожуй світом!» в рамках Міжнародного року сталого розвитку туризму.

Захід став своєрідним обміном досвіду роботи ЦБС, метою якого були ознайомлення користувачів бібліотек району та широкого загалу з географією, історичними та культурними цінностями, національними особливостями і традиціями різних народів країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Публічні бібліотеки творчо поставилися до цього завдання, найкращі форми та види діяльності яких були презентовані на Дні Інформації.
Творчий підхід до популяризації книги продемонструвала бібліотека для дітей № 119, яка підготувала буктрейлер «Дитинство видатних діячів Америки» за книгами Любка Дереша, Олександра і Наталії Шевченків, Валерія Воскобойникова із серії «Життя видатних дітей».
 
ЦРБ ім. П. А. Загребельного для популяризації видавничої продукції підготувала відеоролик «Західна та Північна Європа. Бібліографічні видання».

Загалом День інформації відкрив для присутніх сучасні можливості висвітлення інформації та донесення її до користувача, сприяв обміну думками серед колег.

Всього за тематикою проекту було проведено 47 заходів, відвідали заходи у рамках проекту - 1800 користувачів, створено 38 бібліографічних посібників, 1 буктрейлер, 1 відеоролик, видано - 2588 примірників документів.

Відповідну бібліографічну продукцію та відеоматеріали за проектом «Читаючи, подорожуй світом!» можна переглянути на сайті ЦБС Деснянського району http://desnabib.kiev.ua/.
 

21.02.2018

«Перлини рідної мови»
(мовний турнір)

«Мова – це коріння, душа і майбутнє нації»
А. Шептицький

Мовні змагання – це спроба перевірити себе у знанні рідної мови. Саме це і зробили шестикласники ЗНЗ № 119 під час заходу, який був присвячений дню рідної мови, і відзначається 21 лютого.

Інтерактивні вправи містили історичну інформацію та мовні загадки, були насичені лінгвістичними задачами і впізнанням за описом. Радо сприйняли школярі завдання на добір синонімів, вправлися у вимові скоромовок та дешифрації слів – назв частин мови.

Руханки допомогли командам відчути згуртованість, а гра «Моя мама най…» підвищила обізнаність хлопчиків у словах-побажаннях найріднішій людині.

Під час підведення підсумків учні говорили про рідну мову, за допомогою якої вони можуть мріяти, передавати свої відчуття, співати, а також - пізнавати світ.

 

Любіть свою рідну мову!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter