ЦРБ ім. П.А. Загребельного

15.04.2016

15 квітня в ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбулось засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє», в якому активно вже багато років поспіль беруть участь працівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
 
Цього разу з цікавими фактами історії та сучасності Києво-Печерської Лаври  мали можливість ознайомитися  учні 8 класу загальноосвітньої школи № 247. Поділитись своїми знаннями з юнацтвом до бібліотеки завітала працівник відділу музейно-освітньої роботи Заповідника Ірина Сергіївна Халіль. Ірина Сергіївна розповіла про подвиги перших ченців-подвижників засновників монастиря святих Антонія та Феодосія, першого історика нашої країни преп. Нестора-Літописця, про Ближні та Дальні Печери. За допомогою слайдів користувачі бібліотеки детально ознайомились з архітектурою та історією споруд на території Заповідника та монастиря.
 
Лаврські Печери, де мешкали святі подвижники Київської Русі  ще з середини ХІ століття завжди будуть місцем, привабливим значимістю та цікавим своєю історією для киян та гостей нашого міста.
 
 
 
 

14.04.2016

14 квітня в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся літературний вечір «Полинова зоря Валер’яна Підмогильного», до 115-річчя від дня народження визначного українського белетриста ХХ століття, перекладача українською мовою класиків французької прози, представника письменників «Розстріляного відродження». Захід пройшов в рамках  проекту «Україна. Становлення державності. Ч. ІІ».
 
Для вшанування пам`яті видатного українського письменника, чиї твори проникнуті філософією існування, а його герої захоплені процесом пізнання себе, була підготовлена тематична книжкова виставка.    Для більш глибокого розуміння читачами життя та творчості класика української літератури, бібліотекарями  була  підготовлена мультимедійна презентація «Справжнє щастя може відчути той, хто зазнав горя…».
 
Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки подивились документальну кінострічку «Валер`ян Підмогильний», яка розповідає про літературну діяльність письменника. «Цікавою сторінкою» заходу стала участь юнаків та дівчат  у літературній вікторині «Валеріан  Підмогильний  -  автор інтелектуально-психологічної прози». Розумники та розумниці, які надали правильні відповіді отримали подарунки від бібліотеки.
 
 

8.04.2016

В Києві з 2013 року працює щорічний кінофестиваль «Світло».  Мета  кінофестивалю - підтримка та популяризація морального, світлого  кіно, розвиток і реклама українського кіно-продукту, розширення кінозв'язків між країнами та пошук молодих талановитих кінематографістів. Режисери студій з України та країн зарубіжжя  представляють публіці художні та документальні фільми, анімацію, музичні кліпи та соціальні ролики. Мета авторів кінострічок  створювати кіно-продукт, який здатен зробити глядачів трішки добрішими, вселити надію на краще майбутнє.

В рамках міського проекту  «Світле кіно мандрує бібліотеками»  (показів фільмів, які отримали перемогу в різних номінаціях у кінофестивалі «Світло» в 2015 році) для  всіх бажаючих користувачів  ЦРБ ім. П. А. Загребельного 8 квітня  відбулась демонстація кінострічок: ігрового короткометражного кінофільму «Держи удар» (Україна, м.Київ), анімацій - «Про жадность кое-какой птички»)  та «Inside» (Україна, м.Київ), документальної короткометражної кінострічки  «Всупереч. На два фронти» (Україна  м. Дніпропетровськ), ігрового короткометражного кінофільму «Lila» (Іспанія). В заході взяли участь Голова комітету з питань культури, моралі, духовності та збереження культурної спадщини Громадської ради при КМДА Котлякова Лариса Костянтинівна та поетеса  Гочакова Тетяна, яка з натхненням представила користувачам бібліотеки свою  християнську  поетичну творчість.
Побажаємо учасникам майбутніх кінофестивалів  нових творчих пошуків та досягнень, вдалих кінематографічних  рішень, подальшого  високопрофесійного розповсюдження сенсу моральності життя з наших екранів та  безумовно натхнення й ще раз натхнення!


 
 

31.03.2016

31 березня в ЦРБ ім. П.Загребельного пройшла прем’єра  книг «Долина довгих снів»  та «Дума про невмирущого» для різних вікових категорій читачів за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості». Також увазі користувачів  була представлена виставка-колаж за повістю «Дума про невмирущого».
 
Присутні мали нагоду ознайомитись з ідейним змістом повістей та художнім стилем мови класика української літератури, подивитись на екран ілюстративний матеріал, який супроводжує яскраві сюжетні лінії пропонованих  для читання творів.
 
Літературні читання,  бенефіси, огляди книг, бесіди за творами П. Загребельного будуть проходити в нашій бібліотеці протягом року.
 
Слідкуйте за нашими анонсами!
 
 
 

30.03.2016

Цикл публічних заходів  за проектом  «Україна. Становлення  державності. Ч.ІІ (1922-2016 рр.)» було відкрито 30 березня  в центральній бібліотеці  ім. П. А. Загребельного  на історичному вечорі  «Українська  ідея М. Грушевського : історія і сучасність»,  присвяченому життєвому та творчому шляху видатного історика, громадського та політичного діяча Михайла Сергійовича Грушевського.  Для вшанування імені  вченого  світового рівня, творча спадщина якого містить праці з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору, - бібліотекарі підготували книжкову виставку «Совість української державності».

Щоб поділитись своїми знаннями  в заході взяла участь  завідувач  історико-меморільного музею  Михайла  Грушевського Панькова Світлана Михайлівна.

Музей Михайла Грушевського в Києві є сьогодні не тільки музейним закладом, але й центром грушевськознавства в Україні.

Світлана Михайлівна  розповіла  про цікаві сторінки життя та творчості  видатного вченого, переконала  дівчат та юнаків , що  М. Грушевський дійсно був одним  з провідних діячів  українського національного відродження в новітній історії України. Не було жодної помітної ділянки суспільного життя, в якій він безпосередньо чи опосередковано не брав би участі. Неоцінима й немеркнуча його заслуга перед українським народом. Діяльності цього великого патріарха нової української науки були притаманні  широкий діапазон  та багатогранність.
 
Тривають роки і люди, небайдужі до  нашого історичного минулого все частіше гортають сторінки творів Михайла Грушевського, тому що  його творча спадщина допомагає нам глибше розуміти і вірно будувати сьогодення,  збагачувати  історичну і соціальну пам'ять, наш духовний потенціал.
 
 
 
Ми вже повідомляли нашим читачам, що в цьому році ЦРБ П. А. Загребельного  буде працювати за патріотичним проектом «Україна. Становлення  державності. Ч.ІІ (1922-2016 рр.)». У відділі обслуговування представлена виставка-панорама «Віхи становленя української державності. Ч. ІІ (1922-1990 рр)». Окремою вистакою в залі періодичних видань презентовано тему «Україна на шляху Незалежності  (1990-2016рр)»
Зацікавились?  Приходьте до нас!
 
 
 

28.03.2016

«Нові книги - нові відкриття»

Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести незрівнянне задоволення.
 
28 березня відвідувачі Центральної бібліотеки ім. П. А. Загребельного прослухали  бібліоекскурс «Книжковий дощ новинок…».
 
До уваги користувачів бібліотекарями було запропоновано більше 70 літературних новинок різноманітних жанрів від сучасних українських та світових авторів.
 
Учасники заходу мали змогу відкрити для себе нові імена.
 
Запрошуємо вас у захоплюючу мандрівку світом нових надходжень до бібліотеки.
 
 

 
 

22.03.2016

Франсіско Хосе де Гойя – видатний іспанський художник, ім’ я якого по праву увійшло в історію світового мистецтва. Його творчості  була  властива смілива новизна художньої  мови, гостра виразність ліній  та штрихів, контрастів світла та тіні, поєднання гротеску і реальності, алегорії та фантастики.
 
22 березня в ЦРБ № 141 відбулась година мистецтва «Видатний іспанський живописець, гравер та графік» до 270-річчя від дня народження Франсіска  Гойї, іспанського живописця та графіка.
 
Увазі користувачів була представлена книжкова виставка, яка висвітлює творчі досягнення митця та розповідає про життєвий шлях , наповнений радісними та печальними епізодами. На виставці також представлені репродукції історичних полотен, портрети. Для яскравої ілюстрації  творчості  митця були підготовлені слайди   картин , за допомогою яких користувачі бібліотеки ознайомились з роботами  художника на екрані.     Ознайомившись з картинами  та життєвим шляхом  митця читачам стало зрозумілим,  що його роботи  відкрили   нові шляхи розвитку колористики  в  європейському живописі, а важливими рисами  характеру відомого іспанського художника Франсіска  Гойї  завжди були   честь, совість та відданість своїй справі.
 
 
 

18.03.2016

Театр - це світ духовності  й краси,  це своєрідне художнє «дзеркало життя»,  людських вчинків,  яке завжди  вдосконалює нас за  допомогою законів  мистецтва.
 
18 березня в ЦРБ № 141 відбувся ретро-вечір  «Зоря української сцени: Марія Заньковецька»,  приурочений до Міжнародного дня театру. Захід був проведений  для студентів  університету ІІІ віку, які навчаються при відділенні соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.  Користувачі  бібліотеки ознайомились з літературою, яка розповідає про цікаві сторінки розвитку українського театру, про видатних театральних  діячів - корифеїв  української сцени:  Марію Заньковецьку, Марка Кропивницького, Івана Карпенка-Карого, Миколу Садовського,  Панаса Саксаганського,  Михайла Старицького та ін. 
 
Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись документальний кінофільм  «Лариса Кадирова. Моя Марія».
 
 
 

14.03.2016

Хтось скаже, що на вулиці холодно? Не віримо! Бо цими вихідними ми офіційно розпрощалися із зимою. Гучне народне свято Масляної відзначили шумними гуляннями жителі Деснянського району.
 
Усі ласі до розваг і млинців зібралися у суботу на майданчику біля Деснянської районної державної адміністрації на районний святково-розважальний захід «Проводи зими. Масляна 2016», де для учасників святкування влаштували великий концерт, усіх пригощали гарячими маслянистими млинцями, проводилися змагання, проходили майстер-класи, лунала гучна запальна музика, яка залучила та об’єднала усіх у спільному хороводі  свята.
Зайняли своє місце «на майданчику читача» і взяла на себе частку у розважальному дійстві і бібліотеки. Працівниками на святі були представлені: виставка-інсталяція  «Масляна іде-весну красну веде», для мешканців нашого району працював інформаційний  калейдоскоп «Колодку» справляємо – Весну зустрічаємо» та ігровий майданчик «Млинці смакуй, весело Масляну святкуй». З радістю  мешканці нашого району підключились до святкової  години народознавства  «Святкуй, широка Масляна!» (вікторини, загадки, літературні ігри). Ті, хто надав правильні відповіді, - отримали подарунки від бібліотек.  Учасникам  заходу були роздані інформаційні флаєри «Цікаві факти про Масляну».
Для відвідувачів свята молодшого та середнього шкільного віку бібліотекарі провели  майстер-класи «Весняне сонечко»,  «Нехай квітує масляна!» із виготовлення різнокольорових подарунків-сувенірів. 
Також учасники свята мали нагоду опинитися  у «куточку чарівних речей», який дозволив кожному зануритися у казку. Виставку літератури найкращих кулінарних рецептів на будь-які смаки «Масляна, Масляна, яка ти смачна!» представила сама винуватиця свята – молодиця Масляна. Вбрана усіма атрибутами народного українського костюму та обвішана з ніг до голови цукерками Масляна пропонувала вигідний обмін: збирала усе неприємне та прикре, що ми накопичили за довгу зиму та віддавала за це усе найсолодше. Охочих позбавитися своїх невдач вистроїлася величезна черга. І вже за годину солодкі прикраси Масляної перетворилися на гіркі.
Дякуємо усім, разом із ким, нам вдалося так весело розпочати новий цикл весняних свят! Запрошуємо вас до бібліотеки аби разом, так само весело, його провести!

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter