ЦРБ ім. П.А. Загребельного

5.05.2016

Напередодні  Дня пам”яті та примирення й державного свята – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій і війні 5 травня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась презентація книги «Європа 45» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості».  В ці травневі дні ми віддаємо шану всім тим воїнам, хто звільняв Україну та Європу від нацистської експансії та згадуємо всіх тих, хто загинув в роки ІІ-ої Світової війни.
 
У події, які відбувалися в Європі під час ІІ-ої Світової війни, ми поринули за допомогою  презентації для користувачів  бібліотеки роману Павла Архиповича Загребельного «Європа 45».
 
В своєму романі автор виступив від цілого покоління письменників-прозаїків, тих кому в 1941 році було 16-17 років, хто в цьому далеко ще не зрілому віці, з першого дня війни пішов на фронт, а коли повернувся до мирного життя, то взявся за перо, бо занадто багато було в нього на серці…
 
Жива пам’ять війни і сьогодні. Болючі рани душі не відпускають ветеранів та «дітей війни»… Важлива  пам’ять  про ці суворі події  і для нащадків тих, хто пережив війну, - тому такі твори дуже  актуальні в наші дні.
 

 

5.05.2016

«День пам’яті та примирення…»
 
З нагоди Дня пам’яті та примирення, 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі у парку «Деснянський» пройшов урочистий мітинг.
 
Ветерани війни, активісти ветеранських організацій, громадськість, учнівська молодь Деснянського району, депутати Київради урочистою ходою пройшли Алеєю Перемоги та поклали квіти до Обеліску «Слави», ушанувавши хвилиною мовчання пам’ять загиблих у роки війни.
У заході  також взяли участь працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного, які провели для бажаючих захоплюючий і цікавий майстер – клас  «Маки пам’яті» та підготували інформаційні флаєри – запрошення до бібліотеки.
 

27.04.2016

В цьому році в Києві відмічають два славетних ювілеї: 27 квітня виповнюється  200 років від дня народження видатного архітектора Олександра  Беретті та 14 червня 235 років  від дня народження його батька Вікентія Беретті, ім’я якого носить одна з вулиць Деснянського району. Переоцінити внесок Вікентія та Олександра Беретті в архітектуру Києва неможливо, оскільки вони зводили класичні будівлі там, де до цього були поля та пустирі. Крім того, будівництво велося за відсутності місцевих майстрів, хороших матеріалів і сприятливих для цього умов. Проте архітекторам вдалося достойно  реалізувати свій творчий потенціал у розвитку архітектурної справи столиці та  її зовнішнього вигляду до наших днів.
 
27 квітня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась  краєзнавча година «Беретті. Батько та син» до ювілейних дат від дня народження архітекторів. Користувачам бібліотеки було презентовано виставку- калейдоскоп, на якій представлена науково-популярна література, присвячена розвитку архітектури нашого міста, України, професійним досягненням Вікентія та Олександра Беретті; представлений тематичний ілюстративний матеріал. Завдяки Вікентію Беретті в нашому рідному Києві з явились такі споруди , як Університет Св.Володимира (червоний корпус  Київського Національного університету  ім. Т. Шевчкека), прокладені  вулиця Володимирська, та Бібіковський бульвар (бульвар Шевченко), будівля Астрономічної обсерваторії ,  Інститут шляхетних дівчат (Міжнародний центр культури та мистецтв). За проектом  Олександра  Беретті були споруджені: Перша Київська гімназія ( Гуманітарний корпус Київського Національного університету), Анатомічний театр (Національний музей Медицини України), будівля Київського дворянського зібрання (не збереглася).
 
Час триває, а споруди батька та сина Беретті доводять киянам та гостям нашого міста , що основний принцип архітектури  «Користь, міцність, краса».
 
Шановні  читачі! Вшануймо  разом  пам’ять  видатних архітекторів!
 
 
 
Дорогі друзі!
 
Великдень - найдавніше і важливе православне свято.
 
«Христос Воскрес!» - і для всього всесвіту починається дійсна весна, світлий, радісний ранок нового життя, свято першої перемоги життя над смертю.
 
Минає останній тиждень перед одним з найголовніших християнських свят.
 
Запрошуємо всіх бажаючих до ЦРБ ім. П. Загребельного  ознайомитись з виставкою - інсталяцією «Великодні  мотиви…», на якій представлена тематична література та різноманітні вироби, створені  бібліотечними працівниками.
 
Ласкаво просимо помилуватися святковим декором бібліотеки!
 
Виставка діє з 25 квітня по 5 травня.
 
 

26.04.2016

«Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…»
(вечір-реквієм)
 
Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин.
Як тяжко, як тужно моєму народу болить!

Б.Олійник «Сім»

Чорнобиль не має минулого часу…

26 квітня 2016 року виповнилося 30 років  з дня Чорнобильської трагедії, яка до сьогодні залишається найбільшою техногенною катастрофою за всю історію ядерної енергетики.

З нагоди сумних роковин до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали учні 10–х класів ЗНЗ №119, 238, 292 на вечір-реквієм «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…» до річниці Чорнобильської трагедії.

В заході взяли участь Президент Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка, племінчата прапраонука по лінії сестри Катерини Т. Шевченка Красицька Людмила Олесандрівна, яка в доступній та відвертій розмові розповіла присутнім про перші години і дні катастрофи, про фатальну роль простого людського фактору безвідповідальності керівництва станції, та держави, і чи можна було уникнути цієї катастрофи.

Також для учнів була цікавою та захоплюючою розповідь Бугрима Валентина Володимировича про трагічні події 30-річної давності та про катастрофу. Валентин Володимирович учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, журналіст, академік, доктор філософії, історик, автор одного із перших телерепортажів для Українського і Центрального телебачення, літописець і дослідник Чорнобильської катастрофи.

Автор презентував свою нову книгу «І засурмив Третій Ангел…» про відомі пророцтва та передбачення найбільшої в світі ядерної аварії  на  Чорнобильській АЕС та великої екологічної біди світового масштабу.

До цієї трагічної дати бібліотекарями була підготовлена виставка пам'ять «Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин…», пам’ятка «Чорнобиль: 30-ліття трагедії».

Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи свої здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.
 

 

22.04.2016

22 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного на черговому засіданні клубу  «Інтелектуальний світ голубого екрану»  відбулась бесіда за публіцистичним твором Михайла  Павловича Загребельного «Сергій Параджанов». Параджанов - людина-вулкан ідей, людина-оркестр, творча людина, яка дарувала оточуючому світу відчуття свята, гармонії та краси.
 
Користувачі бібліотеки дізнались чимало цікавих фактів із життя особистості, в якій жили геній та велика людина, а також  про сумісну працю Сергія Параджанова та Павла Загребельного у створенні сценарію до незавершеного  фільму «Київські фрески», зйомки якого відбувались в 1965 році. Відвідувачі бібліотеки подивились  біографічну драму  «Параджанов» режисера Олени Фетісової та  Сержа Аведікяна про справжнього художника, життя якого було тісно пов’язано з Україною.

Сергій Параджанов відомий в світі не тільки своїми кінострічками, а й як майстер декоративного мистецтва. Для створення своїх полотен автор використовував різноманітні матеріали папір, дерево, метал, перламутр, тканину, мереживо, нитки, намистини, скло, кришталь та ін.
 
Відвідувачі заходу мали можливість ознайомитись з мультимедійною презентацією, яка продемонструвала інші творчі грані таланту кінорежисера, феномен його багатогранного поліфонічного мистецтва.
 

 

21.04.2016

21 квітня в ЦРБ ім. П. Загребельного, за побажанням наших користувачів жінок з Афганістану,  був проведений майстер-клас із циклу «Квіти в нашому домі…» за діючим проектом роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни…». 
 
Під час цієї зустрічі  ми  робили з паперу червоні, жовті, рожеві , помаранчеві гвоздики для декору своїх осель. Сьогодні до майстер-класу долучилась  родина  нових користувачів, які тільки починають вивчати українську мову, а рукоділля стало в нагоді з першого відвідування бібліотеки.
Наприкінці заходу всі учасниці майстер-класу прийняли рішення подарувати  власноруч зроблені квіти дівчинці - новій мешканці нашого міста.
Після другої світової війни гвоздика  в Європі стала символом антивоєнного руху, емблемою руху за роззброєння, символом мужності, відваги.
 
Подумаємо всі разом про мирне життя, про те, які кроки може зробити кожен з нас в напрямі збереження та відновлення навколишнього середовища. Сьогодні більш ніж коли-небудь, збереження життя на землі вимагає від всіх почуття загальної відповідальності – нації за націю, особистості за особистість, людини – за всі інші форми життя.
 

18.04.2016

18 квітня в Україні щороку відзначають Міжнародний день пам’яток та історичних місць. Світова культура надзвичайно багата на різноманітні культурні пам’ятники та історичні визначні пам’ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від зусиль на рівні держави та дбайливого ставлення до цієї проблеми  кожного з  нас.

18 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась година  мистецтва «Моя земля, моя історія жива…». До цієї дати була підготовлена виставка-вернісаж яка розповідає про найвизначніші пам’ятки історії та культури України. Читачі бібліотеки ознайомились з літературою книжкової виставки, доторкнулись до сторінок історії та сучасності цієї важливої теми, здійснили відео-екскурсію визначними історичними місцями нашої країни, які визначені науковцями, як «7 чудес України».

Дорогі друзі! Вивчаймо історію, зберігаємо історичну та культурну спадщину разом!

 
 
 

15.04.2016

15 квітня в ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбулось засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє», в якому активно вже багато років поспіль беруть участь працівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
 
Цього разу з цікавими фактами історії та сучасності Києво-Печерської Лаври  мали можливість ознайомитися  учні 8 класу загальноосвітньої школи № 247. Поділитись своїми знаннями з юнацтвом до бібліотеки завітала працівник відділу музейно-освітньої роботи Заповідника Ірина Сергіївна Халіль. Ірина Сергіївна розповіла про подвиги перших ченців-подвижників засновників монастиря святих Антонія та Феодосія, першого історика нашої країни преп. Нестора-Літописця, про Ближні та Дальні Печери. За допомогою слайдів користувачі бібліотеки детально ознайомились з архітектурою та історією споруд на території Заповідника та монастиря.
 
Лаврські Печери, де мешкали святі подвижники Київської Русі  ще з середини ХІ століття завжди будуть місцем, привабливим значимістю та цікавим своєю історією для киян та гостей нашого міста.
 
 
 
 

14.04.2016

14 квітня в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся літературний вечір «Полинова зоря Валер’яна Підмогильного», до 115-річчя від дня народження визначного українського белетриста ХХ століття, перекладача українською мовою класиків французької прози, представника письменників «Розстріляного відродження». Захід пройшов в рамках  проекту «Україна. Становлення державності. Ч. ІІ».
 
Для вшанування пам`яті видатного українського письменника, чиї твори проникнуті філософією існування, а його герої захоплені процесом пізнання себе, була підготовлена тематична книжкова виставка.    Для більш глибокого розуміння читачами життя та творчості класика української літератури, бібліотекарями  була  підготовлена мультимедійна презентація «Справжнє щастя може відчути той, хто зазнав горя…».
 
Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки подивились документальну кінострічку «Валер`ян Підмогильний», яка розповідає про літературну діяльність письменника. «Цікавою сторінкою» заходу стала участь юнаків та дівчат  у літературній вікторині «Валеріан  Підмогильний  -  автор інтелектуально-психологічної прози». Розумники та розумниці, які надали правильні відповіді отримали подарунки від бібліотеки.
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter