ЦРБ ім. П.А. Загребельного

3.02.2016

«…Загребельний - це не тільки історичний роман.
Це й роман сучасний, це й драма, й публіцистика, і критика.
Одне слово, маємо в його особі справжнього універсала…»  
Михайло Слабошпицький

3 лютого   2009 року видатний український письменник, Герой України, лауреат Державної Премії СРСР,  лауреат  Шевченківської премії  Павло Архипович  Загребельний,  ім’ я  якого носить наша бібліотека, відійшов у вічність.  Саме в  цей день в бібліотеці було організовано день пам’яті  класика української літератури.  Читачам бібліотеки  було презентовано книжкову  виставку «Дивосвіт художньої прози Павла  Загребельного ». Наші  користувачі та відвідувачі  мали змогу ознайомитись з відео- матеріалами електронної презентації  «Пам’ятаємо, вшановуємо»,   які  розповідають про кінематографічну спадщину Павла Загребельного та про  те, як в нашій країні вшановується ім’ я  класика  української  літератури.
 
 
 

17.12.2015

Напередодні Дня святого Миколая Чудотворця  та святкування Нового року  ми завжди мріємо опинитись в казковому світі. Ці  зимові свята наповнені особливою радістю, гарним настроєм  та  таємничістю.

17 грудня в ЦРБ № 141 для наших користувачів -  біженців відбувся майстер-клас «Ялинковий оберіг » з виготовлення казкових  новорічних сувенірів. Захід пройшов за проектом роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни» . В майстер-класі взяли участь наші читачки афганські  жінки, яким подобається декорувати власні оселі своїми руками.
 
«Хендмейд» дійства дуже популярні сьогодні у різних країнах світу. До приємної підготовчої роботи  до свят приєдналися  викдадач української мови Кобзар Ала Юріївна та бібліотечні працівники. Всі учасники передноворічного майстер-класу отримали корисні ідеї  для декору своїх осель.
Щиро бажаємо  всім нашим користувачам підтримки  святого Миколая та з гарним настроєм й натхненням готуватись до зустрічі Нового року.
Нехай Новий рік зустрічає нас  радісними надіями, шурхотом новорічного дощику, ароматом хвої та мандаринок, мерехтінням яскравих гірлянд й дарує здоров’я, щастя та посмішки !
 

10.12.2015

10 грудня в рамках проведення «Всеукраїнського тижня права» на базі ЦРБ№141 Деснянського району міста Києва був проведений круглий стіл за участю молодих юристів на тему «Знай і поважай свої права…».
 
У заході взяли участь працівники Деснянського районного управління юстиції в м. Києві, які ознайомили присутніх з основними завданнями, які покладені на органи юстиції.
 
Працівники управління юстиції запросили юристів залучитися до роботи Координаційної ради молодих юристів при  Деснянському районному управлінні юстиції в м. Києві, яка створилася з метою узгодження зусиль молодих юристів в утвердженні високої моралі професії юриста в Україні, координації діяльності, пов’язаної з підвищенням якості підготовки фахівців в галузі права, залучення молодих правників до правоосвітньої та правовиховної роботи, формування активної позиції нового покоління юристів.
 
Були розповсюдженні методичні розробки, буклети напрацьовані Деснянським районним управлінням юстиції в м. Києві та Головним територіальним управлінням юстиції в м. Києві,
 
Працівники управління юстиції ознайомили присутніх з онлайн сервісами, які запропоновані  Міністерством юстиції України, відповідними реформами та пілотними проектами та  реформою столичних органів юстиції запропонованою Головним територіальним управлінням юстиції в м. Києві.       
 
Юристи надавали безоплатні консультації коритстувачам.
 
 
 

21.11.2015

«Якби у Франції була така жінка, як Катерина Білокур,
ми б змусили весь світ говорити про неї»

Пабло Пікассо

Катерина Білокур –  одна з найбільш відомих українських художниць ХХ століття. Популярність її картин   можна порівняти з популярністю  творчості Каземіра Малевича, Тетяни  Яблонської, яка, до речі, захоплювалась її картинами, з цінністю картин нашої сучасниці Тетяни Голембієвської. Хоча порівняти творчість Білокур не можна ні з ким, бо це самобутнє явище в історії мистецтва.
 
21 листопада в ЦРБ № 141 відбувся вечір пам’яті, присвячений  до 115-річчя від дня народження народної української художниці.
 
На зустріч до читачів бібліотеки завітала автор сценарію і режисер документальної кінострічки «Катерина Білокур. Послання», Член Національної спілки кінематографістів України, лауреат міжнародних та національних фестивалів, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», лауреат Міжнародної премії ім. Арсенія і Андрія Тарковських, лауреат мистецької премії «Київ» ім. Івана Миколайчука», лауреат Всеукраїнського поетичного фестивалю Ольга Самолевська.
 
Пані Ольга презентувала свій кінофільм  увазі читачів,розповіла про етапи створення кінострічки. До ювілейної дати бібліотекарі підготували виставку-вернісаж «Катерина Білокур: доля намальована пензлем». Щоб мати можливість малювати свої  казкові квіти, художниця готова була віддати навіть життя. Унікальний світ мистецтва був народжений великим болем її душі, але, незважаючи на це, він випромінює надзвичайну енергію позитиву, не залишає жодну людину байдужою.
 
В наш час ми всі потребуємо надії, і саме ця надія живе в  глибоких  творах Катерини Білокур.
 

 

19.11.2015

У четверту суботу листопада ми традиційно запалюємо свічки, молячись і згадуючи всіх людей-відомих і невідомих, які невинно загинули  під час Голодомору 1932-1933 років та сталінських репресій.  А також і автора цієї ініціативи - одного з перших дослідників українського Голодомору, американця індіанського походження Джеймса Мейса. Публіцисти, історики та політики у своїх промовах дуже часто посилаються на його праці.
 
Напередодні цієї скорботної дати 19 листопада до ЦРБ № 141 завітала дружина дослідника Наталя Дзюбенко-Мейс. Вона завжди була другом і соратником Джеймса. А після смерті  продовжує  його справу. Про те, яким він був за життя і як триває його справа сьогодні, розповіла читачам бібліотеки Наталя Дзюбенко-Мейс.
 
Голодомор - центральний пункт української історії, але це і гіркий докір всьому світу. Загинули мільйони, світ бачив це і промовчав.
 
До сьогоднішньої зустрічі та вшанування Дня пам'яті бібліотекарі підготували виставку-реквієм «Священна пам`ять про національні трагедії….».
 
Виставка буде діяти у  відділі обслуговування з 19 листопада по 3 грудня.
 
В голодні тридцяті пані Наталя теж втратила багатьох з своїх родичів. У цей день свічка в її вікні - тісний зв'язок з тими, кого вона не знала, але хто так потрібен був їй в її житті.
 
В світ вийшла нова поетична книга письменниці та журналістки, автора газети «День » Наталії Дзюбенко-Мейс під назвою "Та, що  біжить по стерні…». Автор представила читачам  своє нове  видання.
 
Хвилиною мовчання присутні на заході вшанували загиблих у важкі для нашої країни часи, тих які сіяли та косили, копали та збирали, годували, плекали, народжували дітей, створювали  сяючі храми і безсмертні книги.
 
 
 
 

12.11.2015

12 листопада на екскурсію до ЦРБ № 141 завітали студенти  з  Йорданії, Турції, Лівії, Лівану, В’етнаму, Республіки Гани, Королівства  Марокко, Туркменістану, які навчаються на   підготовчому факультеті Київського національного університету будівництва і архітектури.
 
Майже кожен із відвідувачів із задоволенням став користувачем нашої бібліотеки. Хлопці та дівчата з зарубіжних країн з радістю та терпінням  взяли участь у майстер-класі з плетіння патріотичних жовто-блакитних  сувенірних браслетів . Всі відвідувачі заходу отримали позитивні враження, зробили числені селфі на добру пам’ять про відвідування бібліотеки.
Сумний дощовий день для наших нових користувачів прикрасило відвідування Муніципальної галереї  мистецтв.
Таким чином  для  зарубіжної молоді сьогодні відбулось перше знайомство з Деснянським районом. Сподіваємось, що перебування в  Києві  для наших гостей буде змістовним, навчання – відмінним, а   добре оволодіння українською мовою надасть можливість читати  твори українських письменників та насолоджуватись нашою рідною мелодійною українською мовою.
 
 

5.11.2015

Жива сила козацька, похована в святій землі,
як оберіг її, духовний меч, чекає гідних нащадків,
що піднімуть її з степових могил в ім’я духовного відродження нації.

Дмитро Яворницький.

Подвижницьке життя та наукова діяльність відомого історика, археографа, лексикографа, фольклориста, етнографа, письменника та поета Дмитра Івановича Яворницького – яскравий та привабливий приклад самовідданого і безкорисливого служіння своєму народу.

Людина енциклопедичних знань, різнобічних інтересів, Дмитро Яворницький  своє життя присвятив пошукам пам’яток історії Запорізької Січі.

Саме до 160-річчя з дня народження Д. І. Яворницького 5 листопада в бібліотеці №141 відбувся літературно-історичний вечір «Запорізький характерник». У вечорі приймали участь школярі  одинадцятих класів нашого району. Представлена бібліотекарями на заході виставка творів наукової та творчої діяльності вченого розкрила його талант не тільки як історика, а як і письменника. Збагатитися знаннями про історико-археологічні дослідження  Запорізького козацтва Д. І. Яворницьким сприяла демонстрація історично – документального фільму «Співець козацької слави». 

Вивчаючи ці дослідження, розумієш, що козаки продовжували і відроджували з давніх давен існуючу державу, котра в різні часи по-різному називалась, але в якій завжди був той самий дух - волелюбства, братерства, відкритості.

 

 
 

12.10.2015

«І не буде переводу
Українському народу
Доки із глибин сторіч
Долина козацький клич»

(Я. Яковенко)
«Козацькому роду нема переводу».
(Історична година)
до дня українського козацтва
 
14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави.

Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією. Перекази про звитяжні вчинки предків передаються з покоління в покоління. Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків.
 
Мабуть, немає жодної людини, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове козацтво.
 
12 жовтня, напередодні Дня українського козацтва в ЦРБ №141для учнів 9 класу ЗОШ №248 було проведено історичну годину «Козацькому роду нема переводу».
 
На зустріч з учнями до бібліотеки завітав кандидат історичних наук, доцент Київського університету ім. Б. Грінченко Бонь Олександр Іванович.
 
Олександр Іванович розширив знання учнів з історії  українського козацтва, Запорізької Січі, гетьманів. Ознайомив  з життям і побутом козаків, з їх культурою і традиціями.
 
Учні дізнались, що в сучасній Україні відроджуються історичні традиції: діє козацький рух, існують козацькі табори відпочинку, а юнаків урочисто приймають в козаки , і що потрібно виховувати  почуття патріотизму, національної гордості, любові до України.
 
Від учнів та вчителів було багато запитань до гостя. Присутніх було  ознайомлено з виставкою – вернісажем «Що козаку треба: степу, хліба й неба!», де представлена історична, пізнавальна, художня література про козацькі часи в Україні.
 
Наша пам’ять про славне минуле має підкріплюватись добрими справами, успішним навчання. Ми маємо бути достойними тих славних лицарів, запорізьких козаків, оборонців рідної землі.
 
 
 
 

1.10.2015

“Бабин Яр:біль нашої пам’яті»
 (Урок-пам’яті)
 
ЦРБ №141спільно з Національним історико - меморіальним заповідником «Бабин Яр» провели урок - пам’яті «Бабин Яр: біль нашої пам’яті» присвячений 74-річниці Дню пам’яті жертв Бабиного Яру для учнів 7-а класу ЗОШ №238.
 
На зустріч з учнями до бібліотеки завітав кандидат історичних наук, керівник архівного відділу, лектор Національного історико - меморіального заповіднику «Бабин Яр» Андрій Платонович Ткачук.
 
Андрій Платонович розповів  школярам про цікаві факти зі своїх архівних досліджень. «Чому саме місцем розстрілу було визначено Бабин Яр? Це один із найбільших на території Києва ярів довжиною понад 2,5 км, глибиною від 10 до 50 метрів, де можна було б розмістити тисячі трупів».
 
«…Бабин Яр був місцем масових страт і поховань, він став величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними загинуло більше ста тисяч осіб — військовополонених, євреїв, циган, націоналістів, заручників... Убивство безвинних людей тільки за те, що вони належать до тієї чи іншої нації, стало одним із найстрашніших і кривавих злочинів нацизму і своєрідним символом страждань мирного населення...».
 
Лектор представив  історичні  композиції, що складалися з документальних матеріалів з архівів заповіднику, також презентував  документальний фільм «Яр. Лобне місце», в якому були представлені спогади очевидців, праведників, в'язнів концтаборів, також хронометражні кадри тих жахливих подій.
 
Тема трагедії Бабиного Яру сьогодні дуже актуальна, оскільки вона пов’язана з питаннями патріотизму, самопожертви в ім’я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості.
 
 
 

30.09.2015

 «Казка Софії Книш…»
(Літературно - мистецька зустріч)
 
В святковий день 30 вересня до ЦРБ№141 завітала відома українська письменниця, художниця, вчитель - методист, лауреат фестивалю «Квітучі барви таланту!» Софія Книш на зустріч з учнями 5-а класу ЗОШ №238.
 
Софія Миколаївна розповіла учням про свої перші кроки в образотворчій діяльності, які зробила ще в 2004 році – почала писати акварелі, а згодом олією. Малюючи, відчуває насолоду і свої добрі почуття переносить на полотно, а потім адресує всім, хто бачить її творіння.
 
Вона написала низку книг про те, як працювати і спілкуватися з дітьми – «Обретение друга», «Тебя называли отверженным...», «Энциклопедия этикета», які були подаровані бібліотеці.
 
Учні були вражені і зацікавлені, коли письменниця почала розповідати своїми ілюстраціями казку «Пін-Вінг». Це захоплююча, пізнавальна  та повчальна історія про мужність, відвагу та вірність.

На згадку про зустріч художниця подарувала дітям закладки з своїми малюнками.

 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter