ЦРБ ім. П.А. Загребельного

29.05.2017

«Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська»
Відвідування літературно-меморіального Музею-квартири П.Тичини

29 травня працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного відвідали літературно-меморіальний Музей-квартиру П. Тичини, аби вшанувати пам’ять двох літераторів. А саме - згадати життєвий та поглибити знання про творчий шлях українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча, новатора поетичної форми Павла Григоровича Тичини та віддати шану письменнику-класику української літератури, Герою України, лауреату Шевченківськоїї премії Павлу Архиповичу Загребельному. Цікаво те, що саме у цьому будинку жив і працював  Павло Архипович.
Тичині Павло Архипович присвятив  біографічний  художній твір «Кларнети ніжності»,   який увійшов  у збірку публіцистичних творів «Неложними вустами». В музейному просторі бібліотекарі провели літературні читання повісті-дослідження.
Прекрасна поезія Павла Тичини та глибока проза Павла Загребельного завжди поруч для всіх читачів та поціновувачів  класичної української літератури.
 

25.05.2017

«Київ – місто моє, мені в ньому жити, мені його створювати»
Концертно-розважальна програма

Традиційним стало святкування Дня столиці та Дня Києва в Деснянському районі.

За сприяння Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської райдержадміністрації було організовано міні-містечко з розваг, спортивних змагань, конкурсів, вікторин, виставок-ілюстрацій та різноманітних майстер-класів.

У парку «Молодіжний» розгорнулося справжнє свято «Київ – місто моє, мені в ньому жити, мені його створювати» в підготовці якого взяли участь працівники ЦБС.

Бібліотеки, як неодмінні учасниці кожного районного свята, влаштувалися із своїми цікавинками у бібліозоні на майданчику читача.

Що приваблює дітей більш за все під час відпочинку? Можливість погратися, щось змайструвати, зустрітися з друзями…

Відвідувачі парку з задоволенням демонстрували свою ерудицію в літературних вікторинах. Головним помічником у цьому була представлена краєзнавча мозаїка «Києве Золотоверхий, ти  місто - легенда і місто – герой!», яка відкривала для учасників багато цікавого та корисного.

«Саморобники» - завдяки майстер-класу, ретельно виготовляли «Журавку-оберег», «Квітують свічками каштани», «Закладки для книг в техніці декупаж».

А незвичайне плетіння косичок так сподобалося дівчаткам, що навіть надихнуло на танці. Не обійшлося, звичайно, без подарунків і «фото на згадку».

В День Києва працівники бібліотек завітали на вернісаж «Щасливі картини Софії Книш» та «майстерню просто неба» по вулиці Закревського 13.

Бібліотекарі підготували для мешканців нашого району інтелектуальну вікторину «Славетний Київ». Учасники заходу змогли більше дізнатися про відомих особистостей столиці, котрі своїм творчим талантом зробили вагомий внесок розвиток нашого міста. Усі переможці отримали заохочувальні подарунки. Діти шкільного віку мали можливість взяти участь у майстер-класі «Плетіння чарівного кошика».

 

24.05.2017

«Психологія конфлікту»
Тренінг

Чому можуть зібратися в одному місці в той самий час усі представники Централізованої бібліотечної системи Деснянського району? Для обговорення конфліктів, але, зауважте, тільки у безконфліктній формі. Модерувала сьогоднішню зустріч психологиня центру сім’ї, дітей та жінок Деснянського району міста Києва.

Учасники тренінгу розібралися у питаннях того, що таке конфлікт, поговорили про види конфліктів, способи пройти через них з найменшими втратами та корисними висновками, актуалізували питання того, як важливо рефлексувати та проговорювати свої відчуття, переживання та потреби, ще раз пересвідчилися в тому, що необхідно долати стереотипи і сприймати речі, по можливості, у всій їх складності та багатошаровості, і переконалися, що найважливіше долати конфлікти із самим собою. 
Психолог розповіла про кілька методик, які застосовує у своїй практиці роботи з людьми у подоланні конфліктів та залагодженні стосунків; представила, як працює методика карток потреб. Зацікавлення викликало гадання на картках, яке базується на асоціативному методі психологічного аналізу.
Головне те, що спілкування з приємною та приязною людиною стало емоційною розрядкою для кожного учасника тренінгу та обеззброїло всіх від упереджень та поганих думок.
Бажаємо всім гарного настрою, міцного здоров’я та корисних книжок – що є запорукою злагоди з самим собою та навколишнім!
 

23.05.2017

«Світ очима великого генія…»
Година мистецтва

« У природі все мудро  продумано і влаштовано. Кожен повинен 
робити своє діло, і в цій мудрості – найвища справедливість життя …»

Леонардо да Вінчі

17 та 23 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулись години мистецтва: «Світ очима великого генія…» до 565-ої річниці від дня народження Леонардо да Вінчі - італійського художника, скульптора, архітектора, вченого, літературознавця, музиканта. Заходи  відвідали користувачі пільгових категорій, якими опікується Деснянський районний у м. Києві центр соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді; учні загальноосвітньої школи №307.
Читачі бібліотеки поринули у таємничий та загадковий світ титана італійського Відродження - Леонардо да Вінчі. Мультимедійна презентація ознайомила слухачів із шедеврами світового рівня: картиною «Мона Ліза» та фрескою «Таємна вечеря», які в історії італійського живопису відкривають епоху Відродження та іншими роботами майстра.
Учасники заходів ознайомились із літературною спадщиною Леонардо да Вінчі, прочитали та обговорили його афоризми, віртуально провели екскурсії світовими галереями, де виставлені картини великого художника, із захопленням  подивились уривки з художнього фільму «Леонардо да Вінчі -учень Бога».
 

16.05.2017

«Мандруємо творчістю Павла Загребельного»
Прем’єра книги за проектом
«Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»

16 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась прем’єра книги «Південний комфорт» для користувачів різних категорій.

Роман «Південний комфорт» вперше був виданий в 1984 році.
Головний герой роману Федір Твердохліб - слідчий прокуратури, конфліктна людина, з точки зору своїх колег. Цей твір - сатира на «святу святих - радянську прокурорську рать», який обговорювали  на спеціальній конференції в Москві, скликаній за ініціативою генерального прокурору СРСР... Роман розрахований  на широке коло читачів.

 

11.05.2017

«Неопалимі сторінки історії…»
Вечір - спомин
до Дня Пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги
над нацизмом у Другій Світовій війні (9.05)

«Вогонь з повітря, з берега й води-
Снаряди, міни, бомби і торпеди,
Усе в диму, ти небо бачиш ледве,
І в небі чорних вибухів ряди…»

Л. Дмитерко

В травневі дні цього року ми відзначаємо День Пам’яті та примирення і 72-у річницю Перемоги над  нацизмом у Другій Світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр.. Не можна забувати тих, хто віддав своє життя для щастя інших.
11 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала науковий співробітник Національного музею історії України Тамара Куцаєва. Науковець розповіла  юнацтву нашого району про сторінки історії війни, сучасну символіку відзначення свята, мужність та героїчні подвиги  українських воїнів. Відвідувачам заходу було презентовано тематичну виставку, підготовлену для вшанування пам’ятної дати: науковим співробітником  музею представлені історичні мультимедійні матеріали та унікальні архівні фотографії. Жива доповідь  дослідниці про тривожні  події війни не залишила байдужим жодного із присутніх.
На меморіалі Вічної Слави завжди панує скорботно урочиста тиша. Полум’я вічного вогнища нагадує про всіх тих, хто не повернувся з поля бою, пожертвував своїм життям заради кращого майбутнього на землі. Схилимося у пошані перед пам’яттю спочилих воїнів та  подякуємо ветеранам за мирне небо, за життя , за щастя і свободу, за нашу вільну Батьківщину.
 

27.04.2017

«Велика Британія запрошує…»
Історико - етнографічна  година
(за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»)

«Я нічого не бажав би змінити
в Англії окрім погоди»

Оскар Уальд

5, 20,27 квітня в  ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулись історико-етнографічні  години «Велика Британія запрошує…». В заході взяли участь учні загальноосвітніх  школ № 119, № 247.

Читачам було представлено виставку-подорож, яка розповідає про географічне положення, природні умови, історію, політичний устрій та культуру Великої Британії.
Бібліотекар підготувала  мультимедійну презентацію «Її Величність Британія», що надала можливість присутнім краще пізнати історію та культуру цієї країни. Учасники заходу здійснили віртуальну подорож історичними  та пам’ятними  місцями Англії, Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу.
Найактивніші читачі взяли участь в інтерактивній грі «Починаючий екскурсовод» та прокоментували  сторінки історичних та сучасних  подій, важливі етапи та цікаві факти розвитку Великої Британії.

Щоб краще дізнатись про цю чудову країну, не схожу на інші держави світу, долучайтесь до читання та подорожуйте!
 

25.04.2017

«Мандруємо творчістю Павла Загребельного»
Літературознавча година
(за проектом «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»)


25 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературознавча година «Мандруємо творчістю Павла Загребельного» за книгою «Неложними вустами». Автор працював над цією книгою майже тридцять років. Збірка статей, есе, літературних та історичних портретів розповідає про сторінки життя великих, славетних та маловідомих постатей української та зарубіжної культури. В цій книзі можна прочитати  творчий аналіз історичного джерела «Повість минулих літ», повість про Павла Тичину; нариси про Григорія Сковороду Олександра Довженка, Анатоля Франса, Сельму Лагерлеф, Юрія Смолича та інших цікавих особистостей.
Жанровий діапазон цієї незвичайної роботи відомого українського прозаїка вражає читачів будь-якого віку..
 

20.04.2017

День Нової книги

20 квітня в ЦРБ  ім. П. А. Загребельного для користувачів різних категорій  відбувся День Нової книги. Читачі ознайомились з новими надходженнями, які отримані бібліотекою  в  І-ому кварталі.
 

13.04.2017

Шановні користувачі!

Напередодні свята Великодня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного  до уваги читачів представлено  виставку-інсталяцію «Великодні мотиви.».

На виставці можна ознайомитись з матеріалами, які розповідають про  народні традиції святкування Великодня, як розписувати писанки, з старовинними рецептами  випічки «від наших бабусь та прабабусь».

Готуємось до свята разом! Виставка діє з 12 по 24 квітня.
Ласкаво просимо до бібліотеки!

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter