ЦРБ ім. П.А. Загребельного

21.04.2015

«Самой удивительной сказкой является жизнь  человека…»
Г.К.Андерсен

 


В останній рік свого життя Андерсен прочитав в  одній з англійських газет, що його казки належать до числа найбільш популярних у всьому світі книг. Пройшли роки, і слава казкаря витримала перевірку часом…
 
21  квітня в бібліотеці № 141 для наших юних  користувачів  відбулась літературно-мистецька година «Чарівник країни мрій» до 210-річчя від дня народження відомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена.
До уваги читачів була представлена книжкова експозиція «Кошик казок Ганса Крістіана Андерсена».  Сьогодні ми говоримо Андерсена не тільки , як про казкаря… Андерсеном було написано дуже багато різножанрових творів . Це - вірші, повісті , романи, п’єси, трагедії, автобіографічний твір «Казка мого життя», публіцистика – записки мандрівника, збереглися листи  письменника до його друзів, відомих  особистостей…
 
Наші читачі із зацікавленістю  прослухали огляд літератури книжкової виставки, ознайомились з віршами Андерсена, подивились мультиплікаційний фільм «Стійкий олов’яний солдатик».

Щорічно в день народження великого казкаря Андерсена весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Згадаємо і ми творчість  неперевершеного данського письменника і ще раз осмислимо важливість існування дитячої книги.
 

16.04.2015

Основним джерелом, з якого можна почерпнути відомості про ранній середньовічний період становлення української державності, є літопис «Повість минулих літ», авторство якого приписують ченцю Києво-Печерського монастиря Нестору.

Глибше пізнати ті найдавніші часи користувачам бібліотеки № 141 надала можливість лекція- вистава «Куди прямуєш, о Русь свята ?», яка відбулась  16 квітня за проектом «Україна. Становлення державності». Лекція-вистава створена й зіграна працівниками відділу науково-дослідного відділу музейних програм та проектів Національного Києво-Печерського історико – культурного заповідника.    
Автор сценарію: старший науковий співробітник Горовий А В., постановник: начальник науково-дослідного відділу музейних програм та проектів Топилко О. В.

Основоположником вітчизняної історії став Преподобний Нестор. Ця вистава – спроба осмислення та розуміння життя і творчості Нестора Літописця за матеріалами літописних джерел, листів та інших історичних документів. Поклик до вірності Батьківщині – ось головна ідея постановки. Відвідувачі заходу - молоде покоління осмислило ще одну історію про незламну любов до своєї Вітчизни , про мужність і стійкість Нестора, тверді переконання і віру в Україну.
 
В постановці переплелись  історичні події давнини з розумінням сучасних подій в нашій  країні. Історія вчить та «червоною ниткою» пов ‘язує  ідеали   часів Київської Русі з ідеями сьогоднішніх днів.
 
«Хвилиною мовчання» наші читачі вшанували пам’ять подвигу героїв минулих часів та сучасних героїв України. Вічна пам”ять і слава героям України!

Увазі учасників та гостей заходу була представлена тематична розкладка «»Повість минулих літ» - література часів Київської Русі ».
Шановні читачі! Історичний екскурс по основним етапам становлення української державності буде продовжуватись… Слідкуйте за нашими анонсами!

 
 

15.04.2015

 «І не буде переводу
Українському народу
Доки  із глибин сторіч,
Долина козацький клич…».
Яковенко Я.

Впродовж усієї історії козацтво відігравало величезну роль в державотворенні нашої країни.    Феномен українського козацтва у вітчизняній історії абсолютно унікальний, особливий і , не має аналогів в історії інших народів.

15 квітня в ЦРБ № 141 відбувся іісторико-краєзнавчий  вечір  «Історичне місце українського козацтва в розбудові державності України» за проектом «Україна. Становлення державності». В заході взяли участь Бонь Олександр Іванович – доцент інституту суспільства Київського  університету ім. Б. Грінченка та юнацтво району. Увазі користувачів була представлена книжкова експозиція  «Українська державність у період Запорізької Січі та Гетьманщини».
На основі  архівних документів  Олександр  Іванович  відтворив  яскраві картини козацької минувшини, зіставив факти історичних подій  з сучасними подіями в Україні, долучаючи  до живого діалогу та дискусії  присутніх на заході  юнаків та дівчат.

Історик-дослідник розповів про те,що багатовікова історія козацтва переконливо довела його силу та здатність бути провідником  та захисником народу, його незалежності. Славетні імена українських гетьманів Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Івана Мазепи та багатьох інших  по праву увійшли в героїчну історію козаччини та історію української культури. 

Вчені справедливо вважають, що козацька ідея здатна пробудити до активного життя невичерпну фізичну і духовну енергію, державотворчу направленність  багатомільйонного населення українців. Будемо сподіватись, що в нашій країні і сьогодні будуть  панувати справжній козацький дух та воля!

 

20.03.2015

«В этой музыке эхо тюрингских лесов,
И небес бесконечность, и печаль, и любовь,
С неба звёзды мерцают этой музыке в такт,
И душа отдыхает в мире месс и токкат».

Зінаїда Міркіна

20 березня в ЦРБ № 141 відбувся літературно - музичний вечір  «Ціль музики – дотик до серця…», присвячений 330 - річчю від дня народження Йоганна Себастьяна Баха. Любителі класичної музики з задоволенням завітали до бібліотеки згадати німецького музиканта та композитора, ім’я якого по праву увійшло до історії світової музикальної культури.  Ім’я  Йоганна Себастьяна  Баха очолило десятку найбільш великих композиторів усіх часів і народів.
 
Відвідувачі бібліотеки ознайомились з літературою, яка розповідає про життєвий та творчий шлях композитора. Користувачі  бібліотеки мали нагоду насолодитись  аудіо-матеріалом – твором  Баха   «Токата ре мінор» та з зацікавленістю подивились документальну кінострічку «Йоганн Себастьян Бах» із серії «Великі композитори».

Творча спадщина Баха закликає слухачів зупинитись в нашому житті, відійти від суєтності  і згадати вічні цінності, в яких перемагає любов,  згода та гармонія.
 
 
 
 
 

19.03.2015

Мироточиві глави - давні та шановані святині лаврських печер, про які  розповідає Печерський Патерик. Феномен мироточення,  з точки зору науки, вчені пояснити не можуть. Ці глави, виділяють зцілювальне  миро. Для віруючих людей  - це безсумнівне чудо та дія Благодаті Божої…

19 березня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Святині Києво-Печерської Лаври».
 
Цікаву бесіду з юнацтвом провів  гість бібліотеки  старший науковий співробітник  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Воронін Віталій Вікторович.

Кожне засідання краєзнавчого клубу поглиблює історичні знання наших користувачів та насправді сприяє відродженню духовних й культурних цінностей  відвідувачів  бібліотеки.
 

18.03.2015

Поезії Ліни Костенко нікого з читачів не залишають байдужими. Вірші класика української літератури сповнені справжньої, щирої любові - до людини, природи, рідного краю. Все, про що пише письменниця - про події сивої давнини чи кохання, красу навколишнього світу чи поезію, -  читати однаково цікаво. Її вірші  покладені на музику…
 
18 березня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-музичний вечір «Ліна Костенко - троянда поетичного саду України», присвячений  85-річчю  від дня народження  видатної української поетеси.  Вшанувати творчість пані Костенко  до ЦРБ № 141 завітали учні загальноосвітньої школи № 247. Увазі читачів була представлена виставка - персоналія, яка розповідає про творчий та життєвий шлях талановитої  поетеси. Учасники заходу прослухали відеоматеріали: вірші Ліни Костенко в виконанні народних артистів України - Остапа Ступки та  Надії Матвієнко, ознайомились з  піснями  на слова  поезій Ліни Костенко. 
Найуважніші читачі з задоволенням взяли участь у літературній грі та отримали призи від бібліотеки.
 
Ніжне і гнівно-обурливе, пристрасне і розчулене летюче слово Ліни Костенко обережно торкається найпотаємніших струн наших сердець,  викликаючи мелодії радості, смутку, любові та  надії.
 

13.03.2015

«Як хочеш від людей шаноби, любов і гнів бери у путь…»
Під такою назвою в бібліотеці №141 13 березня відбувся  вечір-портрет присвячений 120- річчю від дня народження корифея української поезії Максима Тадеєвича Рильського. У заході брали участь члени клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Оцінити творчий доробок митця допомогла представлена на вечорі книжкова виставка поетичних творів М. Рильського, декламування його віршів. Перша поетична збірка «На білих островах побачила світ 1910 року, - остання – «Зимові записи» - в рік його смерті 1964. Між цими датами колосальна творча дистанція, що показує масштабність і різноманітність зробленого. Більш досконало вивчити життєвий та творчий шлях поета учасники заходу мали можливість із продемонстрованого документального фільму «Поет Максімус».
 
 
 

12.03.2015

12 березня в ЦРБ № 141 відбувся вечір-портрет «Князь Володимир: становлення державної влади в Київській Русі» за діючим проектом «Україна. Становлення державності».
 
В заході взяли участь працівники музею історії Десятинної церкви та юнацтво нашого району. Увазі  присутніх була представлена виставка-вернісаж «Історія виникнення української держави в часи Київської Русі». Постать князя Володимира предстала перед читачами не тільки, як державного та політичного діяча, але й як будівничого першого кам'яного храму на землях Київської Русі. Великий князь сам прийняв християнство й охрестив весь народ. Від того часу розповсюджувались наука й освіта, почали вчені монахи писати вітчизняну історію.
 
Під час правління Володимира Київська Русь стала однією з наймогутніших країн Європи. А прозвано було князя Володимир Великий тому, що зробив свою державу великою та міцною.
На заході були представлені тематичні відео - матеріали, які допомогли відвідувачам бібліотеки більш яскраво відчути значущість подій тієї сивої давнини. Отже, мандрівка вглиб історії виявилася цікавою та корисною...
 
Долучайтесь до наших заходів, шановні користувачі!
Вивчаймо історію разом!
 
 

3.03.2015

3 березня цього року виповнюється 200 років від дня народження українського композитора, хорового диригента, священика Української Греко-Католицької Церкви, автора музики Гімну України Михайла Михайловича Вербицького. З цим славетним ім`ям пов`язана ще одна знаменна дата. Ми відмічаємо 150 років від дня першого публічного виконання Гімну України, вірш до якого написав видатний етнограф Павло Чубинський. Відвідати в бібліотеці № 141 патріотичну годину «Михайло Вербицький - славетна постать музичної України» мали можливість всі бажаючі користувачі. Відвідувачі бібліотеки мали змогу прослухати бібліографічний огляд літератури, продивитись книжкову виставку, ознайомитись з проникливими віршами про український Гімн.
 
Для цього заходу була підготовлена мультимедійна презентація «Наш Гімн - це клятва, заповідь священна…», яка розповідає читачам про сторінки життя Михайла Вербицького, історію створення Гімну та світове значення цієї пісні в сучасні дні.
«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду»
 
Як актуальні ці історичні, невгасимі бойові слова для кожного українця в наші сьогоднішні тривожні  дні!
 

24.02.2015

«На крилах Шопена…» під такою назвою в ЦРБ №141 пройшов музичний вечір присвячений 205- річчю від дня народження Фридеріка Шопена, великого польського композитора та піаніста. Прекрасно підготовлена та презентована на заході виставка книг про життя та творчість композитора з великою увагою була сприйнята учасниками вечора - членами клубу «Шанувальників інтелектуального кіно». Неперевершений творець мелодій, лаконічних музичних форм , вальсів, полонезів та мазурок - все це показує геніальність і неперевершеність композитора. Продемонстрований для учасників заходу художній фільм польського режисера Єжі Антчака «Шопен. Бажання кохання» розкрив інтимні сторони  його життя – взаємовідносини з видатною жінкою, яка придбала на той час широку літературну популярність під псевдонімом Жорж Санд.
 
Шопен вважається найвизначнішим польським композитором, при цьому для польських композиторів багатьох поколінь його роль виходить за рамки самої музики і це визнавали не тільки поляки, а й усе цивілізоване суспільство.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter