ЦРБ ім. П.А. Загребельного

27.11.2017

«Стовпо-творіння»
Розмова про книгу
за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

27 листопада в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась розмова про книгу «Стовпо-творіння» для користувачів різних вікових категорій.

Цей твір-соціальна фантастика, в якій письменник відтворює видуману державу, дуже схожу на Україну. Це іронічна історія , «політична карикатура» на історичні події 90-х років минулого століття. Головний герой твору - видуманий президент, персонажі – політики, які діяли в фантастичній країні.
Незвичайне словотворення, мовотворення, політичні слогани складають окрему нішу цього роману.

Шановні читачі, якщо вас цікавлять нюанси, деталі та витівки «політкухні» часу, про який йдеться в творі, - запрошуємо до читання роману!
 

21.11.2017

«Майдан Гідності  – історичний момент преображення України»
Історико-патріотичний ранок
 
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в житті нації. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
 
У  День Гідності та Свободи, в ЦРБ ім. П. Загребельного, учні ЗНЗ №238 зібрались вшанувати патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

В заході взяв участь капелан Микола Мединський, який розповів про події, що відбувалися на Майдані, надав об’єктивну інформацію про доленосні події  в Україні початку ХХІ ст.
 
Увазі відвідувачів  бібліотеки була представлена виставка-інсталяція «Навіки слава - Україні, героям слава-навіки!».
Юнаки та дівчата із зацікавленістю взяли участь у майстер-класі з патріотичної тематики «Оберіг».
 
Хвилиною пам’яті присутні вшанували загиблих у важкі для нашої країни часи.
 

20.11.2017

«Толерантність – мистецтво життя мудрих»
Семінар – тренінг

16 листопада у Міжнародний день толерантності у бібліотеці ім. П.Загребельного позитивно та насичено пройшов семінар-тренінг «Толерантність – мистецтво життя мудрих». До командної роботи були залучені працівники бібліотек району.

Учасники семінару ознайомились з різноманітністю визначень поняття «толерантність», довідались про основні аспекти розуміння цього слова у Декларації принципів толерантності, із зацікавленістю сприйняли хмару тегів до даної теми.

На практикування у толерантності були спрямовані наступні інтерактивні вправи: «Асоціативний кущ», «Комплімент», «Розсипанка», «Перефраз». Вправу «5 квадратів» потрібно було виконати командою, але без слів.

Наприкінці бібліотекарі отримали творче завдання – написати синквейн, з яким досить вдало впорались.

Атмосфера тренінгу сприяла об’єднанню та переконала учасників у досягненні значних позитивних результатів завдяки спільним зусиллям.
 

14.11.2017

«Той, що живе у піснях…»
Літературно-поетичний вечір
 
«Я серце й душу в пісню переллю…»
А. Малишко

Андрій Малишко – один із найвизначніших українських поетів ХХ століття.

Сьогодні, в день 105 - річчя від дня народження  відомого українського поета – пісняра, перекладача, літературного критика, в ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбувся літературно-поетичний вечір  «Той, що живе у піснях…».

Юним читачам  було презентовано виставку-персоналію, яка розповідає про сторінки  життєвого та творчого шляху Андрія  Малишка.

Увазі присутніх бібліотекар представила мультимедійну презентацію, що надала можливість учасникам заходу краще ознайомитись з біографією та величезною  багатогранною творчою спадщиною поета.

Найактивніші  відвідувачі бібліотеки  взяли участь в голосних читаннях віршів А. Малишка. Учні прослухали аудіо-матеріали пісень на слова поета у виконанні українських сучасних артистів, а також почули «живий голос» поета-класика української літератури.
 

07.11.2017

" Від сторінки до сторінки - презентуємо новинки..."
День нової книги

7 листопада в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся День нової книги для  читачів різних вікових категорій. Користувачі бібліотеки ознайомились з новими надходженнями літератури за ІІІ квартал 2017 року.

Ласкаво просимо всіх бажаючих до читання новинок!
 

02.11.2017

«Ірен Роздобудько: життя – мій острів для читачів»
Творча зустріч

«Я люблю своїх читачів. Коли я пишу, я знаю,
хто буде читати цей текст, і стараюся
для читача – кожного окремо»

Ірен Роздобудько

2 листопада у Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась творча зустріч з талановитою письменницею, поетесою, журналісткою, сценаристкою, мешканкою Деснянського району, Ірен Роздобудько.

Пані Ірен  займається улюбленою справою, і можливо, саме у цьому нестримному бажанні і закладена формула її успіху. А ще – у таланті і великій працелюбності.
Письменниця розповідала, що у своїй творчості ніколи не обмежується якимось одним жанром, вона сміливо експерементує із стилями, темами та героями і вибудовує власну оригінальну манеру.

Неперевершена майстриня сучасної літератури відкрила невеличку завісу своєї творчості, навчила поціновувачів книги, як бути світлою частинкою досконалої краси світу, і як зробити життя гармонійним.
Бібліотекарями була подарована автору персональна пам’ятка «Я люблю своїх читачів…» та презентований тематичний перегляд творів письменниці.

На завершення заходу для читачів бібліотеки відбулася автограф – сесія.

Читайте твори Ірен Роздобудько і ви отримаєте задоволення від прочитаних книг.
 

01.11.2017

«Квітуча сакура»
Майстер-клас до відзначення року Японії в Україні

Японська квітуча сакура - традиційний символ ніжності,  любові, молодості та краси життя для людей різних національностей.
1 листопада в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся майстер-клас «Квітуча сакура» для дітей учасників АТО та дітей біженців з Афганістану.
Маленькі відвідувачі бібліотеки майстерно навчились робити аплікацію з кольорового паперу та вже можуть радо поділись досвідом «хенд-мейду» з своїми друзями та рідними.

 

01.11.2017

«Завітаймо до казкової Данії!»

Історико-географічна подорож
до Міжнародного року сталого розвитку туризму
 
1 листопада в ЦРБ ім.  П. А. Загребельного відбулась історико-географічна подорож «Завітаймо до казкової  Данії!»  для читачів- біженців за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни… ». Користувачі бібліотеки  ознайомились з енциклопедичною, довідковою літературою, підручниками з країнознавства та здійснили яскраву мультимедійну подорож однією із скандинавських країн -чарівною Данією.

Отже, міжнародний туризм- це багатогранне явище, важлива форма організації відпочинку, проведення дозвілля, пізнання  історії, культури, традицій  різних країн світу та. навколишнього середовища.

 

30.10.2017

«Тисячолітній Миколай»
Презентація книги
за проектом  «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»

30 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась презентація книги «Тисячолітній Миколай» для користувачів різних вікових категорій.

Твір складається із двох книг «Полювання на хлястики» та «Залізні зуби». У романі автор показує, як пов язані між собою людина і суспільство, як вони створюють конкретний проміжок часу історії, як потім ці періоди утворюють цілісну систему, що формує світогляд усієї української нації. Людина-історія. Замкнене коло. «В кінці моєму-мій початок. Я загораюсь від своїх тисячолітніх, як вогонь від вогню…» - так сказав у творі Миколай. У цьому творі умовна, майже фантастична конструкція-всі події відбуваються з однією людиною, яка живе тисячу років.
Кожна епоха своєрідна і неповторна, гірка та водночас наповнена щастям. Ось такі філософські виміри майстерно показав у пропонованому романі Загребельний.
 

27.10.2017

«Пам’ять серця»
Історико-патріотична година

27 жовтня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась історико-патріотична година «Пам’ять серця» до 73-ої річниці  від дня вигнання нацистських окупантів для студентів університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району  В рамках проведення заходу було презентовано виставку-репортаж «Друга Світова війна. Битва за Україну». Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки прослухали історичний матеріал про патріотизм та мужність української жінки-снайпера, Героя Радянського Союзу Людмили Павличенко, яка брала участь у битвах : Одеська оборона, оборона Севастополя, прикордонні битви в Молдавії.
Сьогодні ми радіємо сонцю, життю, чистому небу… Ми ніколи не забуваємо про мільйони тих, хто віддав своє життя в роки Другої Світової війни за наше світле майбутнє. 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter