ЦРБ ім. П.А. Загребельного

26.06.2016

«Українська історія Клавдії Шульженко»

В бібліотеці ім.  В.Кучера до 110 років від дня народження К.І. Шульженко відбулося відео знайомство «Українська історія Клавдії Шульженко». Користувачі  дізналися від активістки бібліотеки Кулинич Г.М. про невідомі сторінки життя відомої співачки. Вона була неймовірно популярною, її фанатично любили мільйони прихильників. І коли на фінальному концерті “Пісня-99” нашій землячці Людмилі Гурченко вручили премію імені Клавдії Шульженко, актриса сказала: “Я маю багато різних нагород, але ця - найдорожча ”. Справді, її талант  - незрівнянний. Шульженко без перебільшення можна назвати національним надбанням нашого народу. Жодна естрадна співачка до і після неї не зуміла піднятися на таку висоту.
Голос Клавдії Шульженко став символом перемоги в Другій світовій війні. Гості масового заходу прослухали віночок пісень у виконанні співачки, переглянули документальний фільм «Клавдія Шульженко» та отримали  буклет «КЛАВДІЯ ШУЛЬЖЕНКО – ЛЕГЕНДА ЧАСУ».
 

06.07.2016

«Метелика ловити я не хочу!
Він квітка неба, хай живе собі!
Хай крильцями барвистими тріпоче,
Щоб радісно було мені й тобі !»
Костецький Анатолій

 
 
 
 
 
6 липня діти учасників АТО, діти які є ВПО, з малозабезпечених родин  в ЦРБ  ім. П. Загребельного відвідали бібліо- екскурсію  «Влітку з книгою» та взяли участь в пізнавальній годині «Природа - це найкраща з книг, написана на особливій мові…».
 
За допомогою мультимедійної презентації діти поринули  у « світ поезії» пейзажів, парків,  прекрасних садів нашої країни, дізнались про рослинний та тваринний світ, який потрібно зберігати . Охорона довкілля,  боротьба за чисте екологічне середовище – це ті проблеми,  які ми незалежно від віку обов’язково повинні сьогодні  обговорювати.
Дорогі читачі! Ласкаво просимо до бібліотеки!
На книжкових поличках на вас чекає література про загадковий світ природи : про таємниче життя зеленого лісу, дивовижне життя світу диких звірів та свійських тварин, чудові історії про рослини.
Пам’ятаймо, що кожен з нас – невід’ємна частина безмежного Всесвіту, і ми  повинні по-доброму ставитися до всього живого на Землі.

               

 

23.06.2016

Дружба між різними народами - провідна сила розвитку якісно нового суспільства.
 

 
23 червня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся інтернаціональний вечір дружби «Ми всі живемо в одному серці, яке зветься Україна»  в рамках багаторічної  роботи за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни» до Всесвітнього Дня біженців. Увазі користувачів була представлена тематична книжкова виставка «Звернемо увагу на проблеми біженців!», завдяки якій читачі ще раз дізнались, як Україна опікується цією категорією жителів нашої багатонаціональної країни.

Учасникам вечора було запропоновано перегляд електронної презентації про плідну співпрацю між бібліотекарями та родинами з Афганістану, Ірану, Сірії. Більшість з присутніх- користувачі нашої бібліотеки та постійні відвідувачі різноманітних  заходів.            

Бажаючі взяли участь у майстер-класі «Феєрія квітів», отримавши навички виготовлення сувенірних троянд. За проханням присутніх найбільш активна  дівчинка - юна читачка  бібліотеки , виявила бажання  рідною мовою продекламувати  вірші, а дружнє чаювання зробило наше спілкування більш комфортним та невимушеним.

Теплі співвідносини між особистостями різних національностей, різними  культурами можуть надихнути  всіх нас на спільні зусилля із забезпечення миру та злагоди, можливість побудувати «мости дружби та співпраці» між суспільствами, які  цінують та шанують культурну різноманітність.

 

07.06.2016

Найтепліша та найблагодатніша пора року - це, звичайно ж, літо. Це пора року, яка радує всіх нас своїми барвами, різноманітним яскравим дозвіллям, забавами та новими знаннями. Велику радість відчувають користувачі бібліотек різного віку, коли відкривають в житті для себе  щось нове!
 
7 червня в ЦРБ ім. П.Загребельного розпочався сезон літніх заходів для дітей молодшого віку шкільних таборів. Нові користувачі бібліотеки -  діти  різних шкіл нашого району зі шкільного табору при ЗНЗ № 277. Для маленьких  читачів була підготовлена пізнавальна бібліо-екскурсія «Літо. Сонце. Сто фантазій», яка ознайомила з українським фольклором, казками зарубіжних авторів, з позапрограмною літературою дитячої зони «Маленький українець». Активну участь взяли діти у екологічній мандрівці «Нехай Земля квітує всюди, природу збережемо люди!» - з азартом відгадували загадки, насолоджувались  зображеннями прекрасних  краєвидів, тваринним та рослинним світом нашої країни.
Літо – це саме той час року, коли у дітей різного віку та юнацтва більше вільного часу…
 
Приходьте до бібліотеки! Читайте книжки, пізнавайте світ!
 

31.05.2016

31 травня в ЦРБ ім. П.Загребельного відбулось продовження «літературної подорожі» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» для користувачів різного віку.
 
Увазі читачів був  представлений роман «Зло» (інша назва «День для прийдешнього»). В своєму творі Павло Загребельний, як талановитий , мудрий літератор засуджує нечесні шляхи до кар’єри, злочинні засоби для досягнення своєї мети.  Цим твором письменник стверджує самоцінність людської особистості, а пристосуванству, посередності протиставляє талант, обдарованість, вміння добре робити свою справу. Вистава під назвою «Хто за? Хто проти?» за твором «Зло» пройшла на сцені Київського театру ім. Лесі Українки понад тисячу разів.

Ласкаво просимо всіх бажаючих до бібліотеки знайомитись глибше з творчістю Павла Загребельного!

 

27.05.2016

«Пишаюсь Києвом своїм, його людьми, його красою!»
(концертно-розважальна програма)

До Дня Києва Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація влаштувала для киян та прихильників столиці концертно-розважальну програму «Пишаюсь Києвом своїм, його людьми, його красою».
 
У парку «Молодіжний» до самого вечора тривали гуляння. Для киян були влаштовані виставки, змагання, ігри, конкурси, кипіли різного роду розваги, проходили майстер-класи, лунала музика і співи у виконанні аматорських мистецьких колективів та окремих талановитих співаків з Деснянського району.
Бібліотеки ЦБС, як неодмінні учасниці кожного районного свята, влаштувалася із своїми цікавинками у бібліозоні на майданчику читача. Зусиллями наших бібліотек просто з парку можна було потрапити на екскурсію цілим містом, взявши участь у історико-мистецтвознавчому квесті «Рідне місто моє…», який ми влаштували для кмітливих, розумних любителів знань, книжок та інтелектуальних пригод. Кожна бібліотека відповідала за свою зону, яких було сім: «І оживають давні часи: князі Київської Русі», «Гра в життя та на сцені: з історії театрального життя Києва», «Не обміліє пам’яті ріка», «Мандруємо вулицями Деснянського району», «Релігійні пам’ятки Київської мапи», «Хранителі культурної спадщини України», «Транспорт нашого міста». Пройшовши шлях «інтелектуальних  іспитів»,  учасники та організатори  квесту зрозуміли наскільки любимо своє рідне місто, шануємо його історію та думаємо про збереження  його архітектурної та мистецької  спадщини.
Перевіркою на знання рідного міста стала також прогноз-вікторина «А історію столиці знати кожному годиться». Кожна правильна відповідь на приховане на каштані питання про Київ, відкривала щілину, крізь яку можна було зазирнути в майбутнє.
В рамках акції «Дерево побажань рідному місту» на високих деревах та пишних кущах кияни лишали привітання своєму місту аби воно росло здоровим, пишним, зеленим.
Розслабитися у затінку, але з користю та креативом можна було приєднавшись до нашого творчого куточка, де проходили майстер-класи  із паперових квіточок каштанів,  мистецтва ошигамі, плетіння стрічками.
Будь-який день може стати святом, коли ми збираємося разом і даруємо один одному гарний настрій. Тож, давайте ставати ближчими один до одного, аби будні перетворити на свято.
Вітаємо Київ та усіх киян!
 

21.05.2016

“Солідарність в спорті, солідарність – сильних”

21 травня 2016 року в парку «Молодіжний» пройшло спортивне свято – 1-й легкоатлетичний забіг «Троєщина спортивна» за ініціативи та підтримки депутата Київради Юрія Зубка.

Організатор змагань: Спортивний клуб «Top Runners», співорганізатори: Федерація легкої атлетики м. Києва, Деснянська районна державна адміністрація, Київський центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Деснянської райдержадміністрації, Київміськбуд, БФ «Коло Турботи», БО «Світ без залежності», БФ «Незалежна країна», «МЕДБУД», телекал «Єра», Товариство «Червоного хреста».
 
Як зазначив депутат Київради Юрій Зубко – «Перш за все ставили за мету відродження традицій масових занять фізичною культурою та спортом, популяризацію здорового способу життя та бігу, а також до спонукання на власному прикладі заохочувати дітей до систематичних занять спортом».
 
В заході також прийняла участь Центральна районна бібліотека ім. П. Загребельного, яка підготувала книжкову виставку на спортивну тематику та надала інформаційну підтримку святу. Були підготовлені флаера: «Олімпійські ігри – 2016», «Спортивна сім'я – здорова нація», «Цікаві факти про спорт», «Солідарність в спорті, солідарність – сильних», закладка «Спортивні клуби та центри Деснянського району».
 

13.05.2016

13 травня в бібліотеці  П.А.Загребельного відбулась інформаційна година «Народний письменник Шолом-Алейхем» до 100-ої роковини від дня смерті єврейського письменника, драматурга.  Читачам бібліотеки було представлено виставку- персоналію  «Письменник, якого не щадила доля…».

За допомогою літератури, представленої на виставці, читачі мали можливість ознайомитись з літературними досягненнями письменника, цікавими фактами життєвого шляху  та маловідомими рисами характеру Рабиновича Шолом Нохумовича.
 
Із зацікавленістю відвідувачі заходу подивились уривки художнього  музичного кінофільму «Скрипач на крыше» за оповіданнями  Шолом-Алейхема про  мудрого молочника Тев’є  та відео-матеріал -  інтерв’ю з онукою Шолом-Алейхема відомою американською письменницею Бел Кауфман.
 
Шолом-Алейхем став народним письменником не тільки для єврейського народу, а й для українського, російського та багатьох інших народів не тільки на карті Європи, а також для любителів талановитого художнього слова  й  шанувальників глибокого змісту романів, повістей та оповідань  автора  і  у  Сполучених Штатах Америки.
 
Шолом-Алейхем буде завжди залишатися письменником при згадці про якого у читачів завжди світлішають обличчя.
 
 
 

5.05.2016

Напередодні  Дня пам”яті та примирення й державного свята – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій і війні 5 травня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась презентація книги «Європа 45» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості».  В ці травневі дні ми віддаємо шану всім тим воїнам, хто звільняв Україну та Європу від нацистської експансії та згадуємо всіх тих, хто загинув в роки ІІ-ої Світової війни.
 
У події, які відбувалися в Європі під час ІІ-ої Світової війни, ми поринули за допомогою  презентації для користувачів  бібліотеки роману Павла Архиповича Загребельного «Європа 45».
 
В своєму романі автор виступив від цілого покоління письменників-прозаїків, тих кому в 1941 році було 16-17 років, хто в цьому далеко ще не зрілому віці, з першого дня війни пішов на фронт, а коли повернувся до мирного життя, то взявся за перо, бо занадто багато було в нього на серці…
 
Жива пам’ять війни і сьогодні. Болючі рани душі не відпускають ветеранів та «дітей війни»… Важлива  пам’ять  про ці суворі події  і для нащадків тих, хто пережив війну, - тому такі твори дуже  актуальні в наші дні.
 

 

5.05.2016

«День пам’яті та примирення…»
 
З нагоди Дня пам’яті та примирення, 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі у парку «Деснянський» пройшов урочистий мітинг.
 
Ветерани війни, активісти ветеранських організацій, громадськість, учнівська молодь Деснянського району, депутати Київради урочистою ходою пройшли Алеєю Перемоги та поклали квіти до Обеліску «Слави», ушанувавши хвилиною мовчання пам’ять загиблих у роки війни.
У заході  також взяли участь працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного, які провели для бажаючих захоплюючий і цікавий майстер – клас  «Маки пам’яті» та підготували інформаційні флаєри – запрошення до бібліотеки.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter