Бібліотека ім. С. Олійника

17.04.2018

«Ти – пожежний, ти – наш герой!»
Профорієнтаційний ранок
за проектом «В життя зі школи стежку обираємо».
 
17 квітня  до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні ЗОШ №147. Для школярів відбулася зустріч з начальником кадрового відділу  Головного відділення Державної служби надзвичайних ситуацій в місті Києві майором Гайдай Миколою Миколайовичем та старшим лейтенантом Матюшенко Юлією Володимирівною.

Майор та старший лейтенант розповіли учням про роботу пожежника-рятувальника та підкреслили, що робота рятувальника є різнобічною - від підготовки техніки до знешкодження вибухових пристроїв, снарядів, боєприпасів та гасіння пожеж.
Також співробітники ДСНС проінформували учнів, які навчальні заклади готують спеціалістів даного профілю, про умови прийому до цих закладів, відповідно до кваліфікаційного й освітнього рівня, фахової спрямованості та специфіки підготовки кадрів для підрозділів оперативно-рятувальної служби.

Професія пожежника-рятувальника дуже небезпечна та складна, але без таких працівників не можна обійтися в будь-якому суспільстві.

Бібліотека й надалі у рамках проекту буде знайомити юних користувачів з цікавим світом професій.
 

04.04.2018

«В ім'я добра - супроти зла»
Ювілейний вечір
 
4 квітня з нагоди 110-річчя від дня народження українського письменника, поета, гумориста Степана Івановича Олійника, до бібліотеки, яка носить його ім’я, завітали - дочка письменника – Леся Олійник та учні ЗОШ № 213.
 
Леся Степанівна поділилася з учнями спогадами про свого батька, розповіла про маловідомі та невідомі епізоди його життя та родини. Зацікавили учасників заходу уривки фільму «Пес Барбос та незвичайний крос», який був знятий за фейлетоном Степана Олійника та відеозаписи з сімейного архіву.

До ювілею письменника працівники бібліотеки створили біографічний нарис «Здоровше з гумором живеться…», який презентували присутнім.
 
На завершення заходу Леся Степанівна побажала учасникам заходу добра, злагоди та подарувала бібліотеці книгу творів Степана Олійника, видання якої було здійснено до 110-річчя від дня народження письменника.
 

30.03.2018

«Слова замовкають, а почуття ще говорять...»
Віртуальна подорож

«Театр - така кафедра, з якої можна
багато сказати світу добра»
Микола Гоголь

З нагоди Міжнародного Дня театру 30 березня до бібліотеки ім. С. Олійника на чергове засідання завітали члени клубу «Іванна».

Учасники заходу згадали історію театру, події, що спряли його виникненню та здійснили віртуальну екскурсію найбільшими й найкращими театрами світу. Читачі бібліотеки «відвідали» зали театрів: Віденської опери, «Ла Скала», «Гранд-Опера» та один з найкращих східноєвропейських театрів Одеський академічний театр опери та балету.


Відпочити душею, долучитися до театральної  культури й насолодитися кращими постановками  ви можете, відвідавши найвідоміші українські та європейські театри.
 

23.02.2018

«Великий актор маленьких ролей»
Мистецький вечір

23 лютого в бібліотеці ім. С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу «Іванна». Мистецький вечір «Великий актор маленьких ролей» був присвячений 80-річчю від дня народження українського актора Борислава Брондукова.
Учасники заходу ще раз згадали фільми за участю Борислава Миколайовича, адже герої, яких він грав здебільшого маленькі люди, але вони закарбувалися в серцях глядачів. То ж всі охоче ділилися своїми спогадами та враженнями. Довідалися присутні й про деякі цікаві факти з життя артиста, зокрема з матеріалів тематичної підбірки.

Нікого не залишили байдужим кадри з документальної стрічки «Біль і слава Болеслава», який розповідає про Борислава Брондукова не лише як про актора, а й про інші його ролі – поета, чоловіка, батька.
 

22.02.2018

«І поки житиме мова – житиме її народ»
Урок – гра

До Міжнародного дня рідної мови в бібліотеку ім. С. Олійника вперше завітали вихованці дитячого навчального закладу №534 на урок-гру «І поки житиме мова – житиме її народ».
Тематичний перегляд «Буква до букви - і виникло слово» для юних користувачів відкрив безмежний простір української літератури.

Дітлахи з задоволенням прослухали історію, звідки пішло слово, як виникла абетка і зародилась письменність на українській землі. Ці питання постають кожного разу коли йдеться про початок мовлення.
Веселий мультфільм «Мавпочки» допоміг знайти відповіді для чого ж потрібна мова? Діти відповідали на тематичні запитання : про таємницю слова, хто вперше його вимовив, де шукати батьківщину писаного слова?

Наш урок-гра допоміг дітям засвоїти матеріал і зрозуміти, що поки житиме мова – житиме її народ.

 

16.01.2018

Меланка та Василь: обряди та традиції»
Народознавчий урок

16 січня на народознавчий урок «Меланка та Василь: обряди та традиції» до бібліотеки завітали учні 3 класу школи №147.

Бібліотекарі ознайомили школярів з культурною спадщиною рідного краю, його традиціями, звичаями та обрядами.

Пізнавальний інтерес учнів викликала тематична підбірка книг, яка сприяла бажанню вивчати та примножувати народні традиції.


Діти з захопленням читали щедрівки та ділились враженнями від різдвяних свят.

Ми і надалі будемо ознайомлювати наших юних читачів з традиціями та обрядами нашої країни. Адже поки жива традиція – жива і Україна.
 

29.12.2017

Це ж елементарно, сер»
Вечір-портрет

За бажанням членів клубу «Іванна» до бібліотеки ім. С. Олійника завітав письменник В. М. Васильченко.
Письменник, журналіст, науковець, педагог – це лише невеликий перелік його досягнень. Пан В`ячеслав є лауреатом престижних конкурсів, зокрема  Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» та конкурсу малої детективної прози «Це ж елементарно, сер».
 
Автор презентував свої навчальні посібники та серію художніх творів, де головний герой Богдан Лисиця, київський професор словесності опиняючись у вирі таємничих подій та небезпечних пригод, розплутує клубок неординарних загадок.
 
Вечір нікого не залишив байдужим. Присутні висловили сподівання на подальші зустрічі.
 

20.12.2017

«Ялинкова іграшка своїми руками…»
Майстер – клас
 
20 грудня до бібліотеки завітали учні 7 класу школи № 147 на чудовий майстер - клас  із виготовлення новорічної ялинкової іграшки - Янгола  в техниці української ляльки –мотанки.

До дизайну новорічної прикраси долучилися й небайдужі дорослі користувачі бібліотеки. Бібліотекарі розповіли учасникам заходу про історію виникнення ялинкових прикрас та ознайомили з ілюстраціями різновидів святкових іграшок.

Дуже цікаво було школярам зрозуміти  стадії  створення іграшки та  досягти кінцевого результату. Кожен з дітей з радістю передав саморобному  Янголу із тканини свої емоції, творчу енергію та передсвятковий настрій.
 
Ласкаво просимо до майстер-класів  в бібліотеці!
 

19.12.2017

« По землі йде Святий Миколай…»
Година духовного спілкування

19 грудня до бібліотеки ім.  С. Олійника завітали учні 7 класу школи 147 на бесіду за діючим проектом «Два храми духовністю єдині»  зі священиком Храму святих мучеників Адріана та Наталії - отцем Василієм.

Разом з виступаючим діти заглибилися у багатий духовний світ обрядів та звичаїв нашого народу, згадали історію життя, легенди про Святого Миколая, якого обожнюють не тільки діти, а й дорослі, заспівали величальну пісню «Ой хто, хто Миколая любить…».

Юним користувачам була презентована тематична підбірка книг, в якій можна знайти багато цікавого матеріалу з українського народознавства.

Наприкінці святкового вечора на догоду Святому Миколаєві  отець Василій  роздав дітям подарунки та висловив сподівання на майбутні зустрічі та продовження духовного спілкування.
 

24.11.2017

«Людина з сигарою: Вінстон Черчилль»
Вечір – портрет

24 листопада члени клубу «Іванна» зібралися на чергове засідання за темою «Людина з сигарою: Вінстон Черчилль».

Бібліотекарі підготували матеріал, в якому розповідається про Черчилля не лише як політика, а й про художника, письменника, турботливого сім’янина, людину з великим почуттям гумору.
Читачі бібліотеки згадували основні віхи життя одного із відомих британців, зачитували вислови та цитати з доповідей Вінстона Черчилля, які стали афоризмами. Присутні зацікавлено ділилися своїми враженнями про людину, яка ознаменувала цілу епоху в британській історії.

На закінчення вечора було висловлено побажання й надалі знайомитися з непересічними особистостями, які відіграли значну роль в світовій історії.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter