Бібліотека ім. С. Олійника

14.04.2016

14 квітня бібліотека імені С. Олійника запросила учнів ЗОШ №147 на майстер-клас з виготовлення пасхальних крашанок. Захід відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині”, а провела його викладач недільної школи при храмі мучеників Адріана та Наталії Бойко О. С., яка розповіла присутнім про техніку декорування „декупаж”. Бібліотекарі підібрали літературу з даної теми, то ж учні мали можливість отримати інформацію з друкованих джерел. Потім кожен з присутніх самостійно зробив крашанку в техніці декупаж.
 
 
 

6.04.2016

„Радуйся, Благодатна, Господь з тобою”. В рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” до свята Благовіщення Пресвятої Богородиці в бібліотеці імені С. Олійника відбулася пізнавальна година. В заході взяли участь учні ЗОШ № 147 та священик храму святих мучеників Адріана і Наталії отець Ігор. Учні дізналися по історію свята, традиції та прикмети, пов’язані з ним. Потім священик відповів на численні запитання школярів. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми. Кожен присутній отримав від служителів церкви подарунок на згадку про зустріч.
 
 
 

25.03.2016

25 березня в бібліотеці імені С. Олійника відбулося чергове засідання клубу „Іванна”. Вечір – автограф „Доля „Розумного Арлекіна”, присвячений 125-річчю від дня народження українського актора, режисера театру і кіно А. М. Бучми, зібрав поціновувачів  таланту славетного майстра. Учасники вечора поринули в творчий світ актора, дізналися  маловідомі факти його життя. Зокрема зацікавили присутніх спогади онуки артиста, театрознавця Валентини Заболотної „Мій дідик Амвросій Бучма”. Поділилися учасники заходу й своїми думками та враженнями про творчість Амвросія Максиміліановича. На завершення вечора бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми, представленої на тематичній полиці.
 
 
 

18.03.2016

18 березня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” відбувся тренінг „Свобода від насильства, розширення прав та можливостей підлітків у складних життєвих обставинах”. В заході взяли участь учні гімназії № 49 та психолог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Овсієнко Н. Ф. Старшокласники прослухали міні– лекцію „Насильство та його види”. Потім в малих групах обговорювали випадки насильства, з якими їм довелося зустрічатись в житті. В третій частині тренінгу Наталя Федорівна запропонувала учням поміркувати над питанням заважає чи допомагає гендерна різниця у боротьбі з насильством. Учні охоче висловлювали свої думки з даної проблеми, дискутували. На закінчення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даного питання.
 
 
 

23.02.2016

23 лютого на інформаційну годину до бібліотеки імені С. Олійника завітали учні ЗОШ  № 147. Захід „Якщо на Стрітення мороз буває...” відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” з нагоди свята Стрітення Господнього. В заході також взяв участь священик храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Василь. Учні з вуст священика довідалися про свято Стрітення, його традиції. Потім учні розповідали про обряди та прикмети, пов’язані з цим святом, які чули від своїх бабусь. На закінчення свята кожен з присутніх отримав святковий подарунок.
 
 

 
 

24.12.2015

24 грудня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів гімназії № 39 з юристом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Л. Ф. Белах. Захід проходив у рамках проекту „Подолаємо гендерне насилля разом”, а його тема -  „Закон захищає людину”. Людмила Федорівна наголосила, що в Україні громадяни мають рівні права, незалежно від статі, віку, расових відмінностей, а їх забезпечення гарантоване Конституцією та іншими законодавчими актами. Потім учасники зустрічі обговорювали випадки порушення прав людини,  які траплялися в їх житті та почули відповіді на численні запитання. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми.
 

15.12.2015

15 грудня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася година запитань та відповідей.  „Як досягти гендерної   рівності в різних сферах життя?”. В заході участь взяли старшокласники гімназії № 39 та психолог  Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Н. Ф. Овсієнко. Наталя Федорівна наголосила, що в наш час все більше жінок обіймає керівні посади, бере активну участь в суспільному та політичному житті країни, і в своїй роботі вони досягають значних успіхів. Відповідаючи на численні запитання учнів, фахівець дала поради, як подолати гендерну нерівність та дискримінацію в різних сферах життя. Закінчилася зустріч оглядом літератури з даного питання.
 
 
 

27.11.2015

27 листопада в бібліотеці імені С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу „Іванна”. Відбувся вечір – портрет „Повернення Батерфляй”, пам’яті славетної української співачки Соломії Крушельницької. Учасники заходу познайомилися з маловідомими сторінками життя та творчості „Найпрекраснішої і найчарівнішої Батерфляй”, як називав Соломію італійський композитор Джакомо Пучіні, про людей, які її оточували. Лунали записи пісень та арій у виконанні співачки. Своїми думками та враженнями про творчість співачки поділилися учасники вечора Кулі ніч Г. М. та Клюєва В. С. Зокрема Галина Михайлівна підкреслила, що успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. На закінчення заходу присутні з задоволенням переглянули художній фільм про Соломію Крушельницьку „Повернення Батерфляй”.
 
 
 

26.11.2015

„Толерантність – це вихованість, це стриманість, це рівність” – так називався урок ввічливості ,на який завітали до бібліотеки імені С. Олійника учні ЗОШ № 147 26 листопада. Захід відбувся в рамках акції „16 днів проти насилля”. Учні дізналися ,що 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений Рішенням ЮНЕСКО 1995 року. Адже саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У Загальній декларації прав людини наголошується, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах. А забезпечення рівних прав починається з терпимого ставлення до думок, способу життя та віросповідання інших людей – толерантності. Адже й сьогодні суспільство, в якому ми живемо ще далеке від того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя. Тож кожен з нас повинен намагатися підтримувати  принципи терпимості, взаємоповаги та мирного співіснування. До цього нас закликає і ЮНЕСКО. Саме ця організація за пропаганду ідеалів терпимості та ненасилля заснувала премію імені Маданжита Сінгха.
 
 
 

13.11.2015

13 листопада в бібліотеці імені С. Олійника відбулося тренінгове заняття „Формування гендерної культури”. Тренінг проходив в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом”. У заході взяли участь психолог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Н. Ф. Овсієнко та старшокласники. Присутні познайомилися з правилами заняття, прослухали міні-лекцію „Гендерна культура та норми поведінки в суспільстві”. Потім  в малих групах учні обговорювали випадки гендерної нерівності в колективах, з якими вони зустрічалися в житті. Як підсумок  заняття відбулася бесіда „Гендерна нерівність як порушення прав людини”. На закінчення заходу бібліотекарі познайомили присутніх із літературою з даної теми.
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter