Бібліотека ім. С. Олійника

19.12.2018

«Чудотворцю Миколай, нас усіх оберігай!»
Народознавча година
 
        19 грудня до бібліотеки вперше завітали учні 1 класу СНВК «Лісові дзвіночки» на народознавчу годину «Чудотворцю Миколай, нас усіх оберігай!».
 
 

       Бібліотекарі розповіли дітям про те, що Святий Миколай - один із улюблених святих в усьому світі. Християни вірять, що він робить безліч чудес, допомагаючи віруючим, тому шанобливо називають ще й Миколою Чудотворцем. Діти взяли участь у вікторині «Знайди чарівну книгу». Бібліотекарі заздалегідь продумали цікаві питання, які спонукали дітей проявити своє ставлення до книг.
 
 

      Хенд-мейд дійство «Казкового сніговичка» стало святковим подарунком для малечі. Дехто з дітлахів оформив його, як ялинкову прикрасу, а інші - у формі мальовничої листівки.
       Дітям було затишно і комфортно побувати в святковій атмосфері бібліотеки, а їхні сяючі очі та вдячність надихають нас вигадувати щось нове та цікаве.

 
 

14.12.2018

«Є право – є надія»
Юридична консультація
 
До бібліотеки на юридичну консультацію з спеціалістом Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району завітали члени клубу «Іванна».
Юрист відповіла на безліч питань, а саме про соціальний захист малозабезпечених сімей з дітьми, військовослужбовців, їхніх родин та пенсіонерів. Фахівець роз’яснила, як правильно складати документи, зокрема: заяви, скарги, претензії, у випадку порушення законних прав громадян.

Учасники заходу висловили юристу свою щиру подяку за те, що вона допомогла визначити шляхи вирішення їх проблем.
 

11.12.2018

«День Збройних сил України – це мужності й геройства свято»
Профорієнтаційна бесіда

     До бібліотеки завітали учні 10 класу ЗЗСО № 147 на профорієнтаційну бесіду «День Збройних сил України – це мужності й геройства свято» за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» з представником Деснянського районного військового комісаріату.
 

    Юні читачі разом з бібліотекарем розглянули виставку «В життя зі школи стежку обираємо», мета якої - допомогти молодій людині визначити свій професійний шлях, розібратися у своїх інтересах і здібностях.
   Дмитро Леонідович розповів, що у військових колективах збройних сил на юнаків чекають широкі можливості професійної реалізації, фізичного вдосконалення та соціального захисту.
    За відгуками школярів, зустріч виявилася дуже цікавою та пізнавальною: отримана інформація на порозі дорослого життя допоможе надалі у самовизначенні при виборі професії.

 
 

05.12.2018

«Подумай про майбутнє – обери життя»
Урок – застереження
 
5 грудня до бібліотеки завітали учні 8 класу ЗЗСО № 147 на урок – застереження «Подумай про майбутнє – обери життя», присвячений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
Разом з юними читачами бібліотекарі розглянули актуальну тему. Адже  світ, у якому ми зараз живемо, сповнений багатьма проблемами. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД та зробити все можливе, щоб зберегти себе і своїх рідних від цієї хвороби.

Важливо навчитись не тільки самостійно приймати рішення, але й усвідомлювати відповідальність за своє життя.

За допомогою виставки – заклик «Подумай про майбутнє» бібліотекарі разом з учнями зробили висновок, що здоров` я - одне з основних джерел щасливого та повноцінного життя, а чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДУ.
 

04.12.2018

«Українське козацьке бароко в культовій архітектурі»
Історико-мистецький екскурс
 
До бібліотеки завітали учні 5 класу ЗЗСО №147 на історико-мистецький екскурс «Українське козацьке бароко в культовій архітектурі» за проектом ЦБС «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Бібліотекарі розповіли юним користувачам, що у бароковій архітектурі втілено найвищі мистецькі досягнення доби. Цей стиль часто називають «козацьким», оскільки в культурі потужно виявилися козацький дух, козацький характер, козацькі смаки.
Пам'ятками козацького бароко стали  київські та чернігівські кам'яні церкви, які були відновлені за кошти  відомих особистостей  із представників українського козацтва.

Про літературні джерела з даної теми учні дізнались, ознайомившись  з виставкою «Від прекрасного – до вічного» та тематичною підбіркою «Козацьке бароко».
 

30.11.2018

«Письменник з душею істинного українця»
Вечір – портрет
 
      30  листопада на вечір-портрет до 240-річчя від дня народження Г. Ф. Квітки - Основя`ненка завітали в бібліотеку члени клубу «Іванна».
   Разом з бібліотекарями читачі згадали творчість першого українського прозаїка, талановитого драматурга, засновника соціально-побутової комедії.
 
 

     Головним творчим принципом Квітки - Основя`ненка було те, що він «писав з натури», як письменник та літературний критик активно виступав на захист художніх особливостей української літературної мови. Його творчий доробок здобув визнання сучасників та зберіг свою літературну цінність і до наших днів.
   Всім учасникам заходу припала до душі тематична розкладка «Від містичного – до реального».

 
 

27.11.2018

«Скажемо «Ні!» насильству над жінками»
Круглий стіл
 
У бібліотеці відбулось засідання круглого столу за проектом «Подолаємо гендерне насилля разом» з питань гендерного насильства та протидії йому. До бібліотеки завітали юнаки, щоб взяти участь в обговоренні  важливих проблем.

Разом з бібліотекарем читачі розглянули витоки гендерного насилля над жінками, які закладені у звичаях суспільства, у системі норм і правил, які передбачають для чоловіків і жінок визначену поведінку.
Усі учасники заходу погодились, що право на свободу від насильства – одне з основних прав жінок та чоловіків. Адже в серці кожної людини, незалежно від статі, є резерви добра і справедливості, які розкриваються при свідомому прагненні до ненасильства.

За допомогою тематичної виставки «Гендерна рівність – крок у європейське майбутнє» усі учасники мали змогу розглянути низку правових актів, таких як: «Цілі Розвитку Тисячоліття», «Загальна декларація людини, Конвенцію «Про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок», Амстердамську угоду тощо.
 

19.11.2018

«Архітектори, які будували наше місто»
Краєзнавча година
 
В бібліотеку ім. С. Олійника завітали учні  5 класу ЗЗСО №147 на краєзнавчу годину «Архітектори, які будували наше місто» за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!».

Разом з бібліотекарем юні  читачі розглянули історію архітектури  Києва  від Київської Русі до сьогодення. В цьому їм допомогла тематична виставка та презентація.
Особливу увагу приділили творчості архітектора Альошина, який здобув блискучу освіту інженера та архітектора і вдало застосував здобуті знання в київській архітектурі, згадали архітектурні витвори Вікентія Беретті, за архітектурним проектом, якого було споруджено Київський університет (Червоний корпус). Великий внесок в «архітектурне обличчя» Києва було зроблено майстерністю Владислава Городецького, Івана Григоровича-Барського та ін.

Учні виразили побажання на подальші цікаві зустрічі про рідне місто у бібліотеці!
 

09.11.2018

«Професія фахівця з правових знань завжди почесна»
Профорієнтаційне заняття
 
     В бібліотеці відбулось профорієнтаційне заняття за проектом «В життя зі школи стежку обираємо» для учнів 10 класу ЗЗСО № 147. 
 
 
     Юрист Центру у справах сім`ї та жінок Деснянського району розповіла школярам про сучасні тенденції розвитку правової науки в Україні, інших держав світу та провідних фахівців. Спеціаліст зацікавила юнацтво в напрямку вивчення професії, яка в майбутньому допоможе формуванню професійних компетенцій і особистісних якостей конкурентоспроможних та творчих молодих кадрів в юриспруденції.
    Бібліотекарі презентували учасникам заходу тематичну інформаційну виставку.

 
 

30.10.2018

«Книги, які варто прочитати…»
День нової книги
 
Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і нове знайомство, здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення.

У бібліотеці пройшов День нової книги «Книги, які варто прочитати…» для різних категорій читачів.
Бібліотекарі ознайомили користувачів з новинками літератури та «здійснили мандрівку» сторінками нових історій та сюжетів книг українських та зарубіжних авторів.

Запрошуємо всіх до бібліотеки та сподіваємося, що ви знайдете для себе багато цікавих новинок!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter