Бібліотека ім. В. Кучера

18.02.2015

«Павло Вірський – реформатор української народно-сценічної хореографії»
  Протягом всієї історії українського народу розвивався і збагачувався новими відтінками і настроями, український народний танець. Ви знайдете в ньому все: м'який гумор, велич перемог і героїзм боротьби, радість творчої праці і завзяту веселість. Життя українського народу була радше драматичним, ніж веселим. Про це можна судити по піснях і танцях. Саме в стихії українського танцю повною мірою проявився унікальний талант Павла Вірського, українського хореографа, балетмейстера, організатора Національного ансамблю танцю України. За роки роботи в Ансамблі народного танцю України він поставив близько ста окремих номерів.
   До 110 років від дня народження Павла Павловича Вірського в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася відео-година «Павло Вірський – реформатор української народно-сценічної хореографії», з демонстрацією документального фільму  «Такий, як є Павло Вірський» . Відвідувачі з захопленням дивилися  хореграічні постановки «Гопак»,«Повзунець», "Ми з Україною".
 
 

15.02.2015


"Так ніхто не кохав.Через тисячі літ
Лиш приходить подібне кохання…
В день такий розквітає весна на землі
І земля убирається зрання"
В.Сосюра
Засяяли посмішки на обличчях, у руках дітей та дорослих замайоріли червоні сердечка – валентинки. 14 лютого ми всі радо зустрічаємо День святого Валентина. У наш час День святого Валентина – це день закоханих. Також на це свято прийнято висловлювати свої почуття любові і прихильності друзям, родичам, коханим.
 
15 лютого  в читальному залі  бібліотеки ім. В.Кучера відбувся поетично – музичний вечір «Любов єднає душі і серця» в рамках клубу «Золотий вік». Була представила презинтація про святкування цього дня в різних країнах. . І в кожній країні вони різні:  в Англії – ворожать, в Італії – дарують солодощі, у Франції – коштовності,в Японії – шоколад, а в Польщі – моляться до чудодійної ікони. Квітковою емблемою свята вважається червона троянда.
Святковий настрій створили яскраве виконання пісень та романсів, читання віршів про кохання учасниками заходу. Заключним акордом вечора став виступ членів гурту «Гомін», який виконав віночок українських народних пісень про кохання.
 
 

19.01.2015

«Від Різдва - свята гожого, до Водохреща Божого»
 
Січень - місяць щедрий на народні свята, які дійшли до наших днів і цих традицій ми намагаємося дотримуватися. Це пам'ять. А починається вона з шани до родини, до Батьківщини, до вшанування традицій, звичаїв свого народу. А в нашого народу чудові різдвяні обряди: колядки, щедрівки і вечорниці. Люди ходили від хати до хати, щоб побажати один одному всього найкращого. 19 січня до бібліотеки ім. В.Кучера завітали з колядками учасники гурту «Гомін», щоб привітати користувачів та працівників з новорічними святками. Так почалась народознавча година «Від Різдва - свята гожого, до Водохреща Божого».  З народними звичаями та обрядами  ознайомила бібліотекар Кулида О.В. та презентувала  тематичну виставку «Три свята до нас прийшли».
 
Так нехай же буде більше світлих свят, які об’єднують людей та дарують їм радість та надію! Насолоджуйтесь зимовими святами!
 

11.01.2015

"Симоненко В. - поет, народжений з любові"
 
Вже стало доброю традицією бібліотеки ім. В.Кучера, у рамках засідань клубу « Золотий вік», готувати розповіді про цікавих особистостей, талановитих українців, діячів культури та майстрів пера. 11 січня відбулася поетично – музична  композиція «Симоненко В.- поет, народжений з любові» до 80-річчя з дня народження Василя Симоненка , українського поета, журналіста, правозахисника. Бібліотекар Лисенко В. М. повела всіх присутніх дорогою життя Симоненка – важкою, трагічною і такою короткою.
 
Слухачі мали змогу доторкнутися до зерен симоненкової поезії, Топчій Надія читала вірш «Ти знаєш, що ти – людина?». Здавалось, неодноразово всі чули цей вірш, але коли він прозвучав знову, кожний з присутніх зрозумів, яка мудрість, простота і геніальність закладена у цих неперевершених рядках. Закоханий у поезію поета художник Тимощук Василь Арсентієвич представив портрет Симоненка В., прочитав декілька його віршів та заспівав пісню «Виростеш ти сину…»
 
Гості масового заходу подивились документальний фільм «Гра долі», знятого в 2008 році про долю простого хлопця, що зростав у полтавському повоєнному селі, багатьох присутніх повернула у їх дитинство: босоноге, голодне, холодне. Жіночі очі повнились слізьми. Вони слухали розповідь, яка неквапливо, крок за кроком вела життєвим шляхом поета. Дитинство, золота пора юності, насичені студентські роки, перші спроби пера, ніжна палітра кохання – все оживало, бо було підтверджене відео на великому екрані.
 
Недовгою була життєва дорога поета, як сліпучий метеорит,на мить спалахнув він на небосхилі українського письменства, щоб навіки увійти в безсмертя. Такі, як Василь Симоненко, не вмирають у пам’яті народній, вони завжди поруч з нами.
 
 
 
 

21.12.2014

«Зимонька іде, свято нам несе»

В читальному залі бібліотеки ім. В. Кучера відбувся літературно-музичний вернісаж «Зимонька іде, свято нам несе».  Учасники заходу,  члени клубу „Золотий вік” зацікавлено слухали натхненну розповідь бібліотекаря Кулиду О.В. про низку дуже популярних в народі свят: Катерини,Андрія, Варвари, Сави, Миколи і Ганни та провела презентацію виставки «Новорічні передзвони».
 
Веселі зимові свята відмічають всі, вони супроводжуються пустощами, розвагами, жартами і піснями. У ці дні загадують бажання, замовляють подарунки, гадають на майбутнє.  Ансамбль «Молоді серця» під керівництвом Г.М. Хрустальової привітав гостей масового заходу з Новим роком та Різдвом Христовим.

 
 

18.12.2014

„Творчість знаходить відгук у серці народу”

В конференц-залі бібліотеки ім. В.Кучера відбулося віртуальне знайомство  „Творчість знаходить відгук у серці народу” до 105 років від дня народження А.Й. Кос-Анатольського, українського композитора,педагога. Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь бібліотекаря Славської В.В.  про творчий шлях талановитого композитора, незабутнього педагога багатьох музикантів, блискучого оратора, поета та переглянули презентацію «Анатолій Кос–Анатольський – український композитор ХХ століття».
 
Гості масового заходу ознайомились з  віночком українських пісень на слова і музику А.Й. Кос-Анатольського: «Білі троянди», «Карпатська мандрівка», «Коли заснули сині гори», «Зоряна ніч» у виконанні ВІА «Мрія», Ж. Бондарук, Н. Яремчука.
 

9.11.2014


"Ніколи не сміявся без любові"
 
Щоб з людини посміятись,
Треба любити людину
Більше, ніж самого себе.

О.Вишня

В бібліотеці ім. В.Кучера відбувся літературно – музичний вечір «Ніколи не сміявся без любові» до 125 - річчя від дня народження Остапа Вишні, українського письменника-сатирика.  Учасники заходу, члени клубу „Золотий вік” зацікавлено слухали натхненну розповідь бібліотекаря Лисенко В.М.  про  маловідомі та трагічні сторінки життя  письменника. Яскравою розповіддю  про творчий шлях О. Вишні та його друзів – письменників доповнила читачка Кулинич Г.М.
Гості масового заходу ознайомились з тематичною розкладкою книг, прослухали гуморески  Остапа Вишні у виконанні Хільок Г.М.,  подивились кінофільм „Остап Вишня” та уривки з художнього кінофільму «Ні пуха, ні пера» за мотивами мисливських оповідань О. Вишні, знятого у 1973 році режисером В. Івановим, прослухали віночок українських гумористичних пісень у виконанні учасників гурту „Гомін” та дуету «Діброва».
 

29.04.2014

 „Війна без права забуття”

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
В. Симоненко

29 квітня в бібліотеці ім. В. Кучера в рамках  патріотичного проекту «Треба жити і пам`ятати», присвяченого до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулась творча зустріч письменника, мешканця нашого району дійсного члена Академії будівництва України Ляшенко Володимира Григоровича з учнями школи №152.  Автор розповів про своє важке дитинство, яке припало саме на роки Великої Вітчизняної війни, читав свої поезії повоєнних років. Зацікавлено слухали учні розповідь про життєвий шлях письменника.
 
Наше минуле та  наше сучасне пов’язані між собою незримим мостом пам’яті. Пам'ять… Вона вічна і не дає згаснути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. Ми будемо пам’ятати тих, хто воював і тих, хто ніколи не повернеться. Їх подвиг назавжди залишиться у наших серцях.
 
 

18.03.2014

Хай вічно сяє Шевченкова весна
Його шанують молоді й похилі
Думки летять в минуле, як стрижі…
У Каневі – Тарасова могила,
А памятник – у кожного в душі
В бібліотеці ім. В.Кучера 16 березня відбулося літературно - музичне свято "Хай вічно сяє Шевченкова весна!" присвячене 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Використовуючи матеріали виставки «Шевченко - відомий і невідомий», документальних фільмів:“Мій Шевченко», «Таємниці генія Шевченка», «Т. Г. Шевченко» зав. бібліотекою Вергун Віра Павлівна розповіла гостям про відомі сторінки біографії генія та ознайомила з маловідомими фактами життя славетного поета. Вразив користувачів документальний фільм «Тарас Шевченко» та відеозапис «Сергій Нігоян читає «Кавказ».
 
Члени театрального гуртка «Крок» декламували вірші та уривки творів Кобзаря. Між виступами читців лунали пісні на слова Шевченка:«Думи мої, думи», «Вітер в гаї не гуляє», «Реве та стогне», які виконали Тимощук В.А. і Сіряківський І.Т.
 
Дуже сподобалися присутнім романси:«Ой пішла я у яр», «От села до села», «Нащо мені чорні брови» в виконанні оперної співачки Коваленко Світлани Володимирівни . Вдалим закінченням заходу була цікава презентація «Букваря» Т. Г. Шевченка, зроблена вчителькою української літератури Чарковською Тетяною Дмитрівною.
 
Є в історії світової культури особистості, чия велич визначається не тільки їхньою літературною спадщиною, а й всією сукупністю творчої та суспільної діяльності, самою символічністю їхнього буття. Таким був Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу.
 
 
 
 
 
 

13.01.2014

"Українська жар-птиця М.О. Примаченко"
 
"Я схиляюся перед
дивним мистецтвом
цієї геніальної українки"
Пабло Пікассо

105 років тому, 12 січня 1909 року, в селі Болотня на Поліссі, зовсім близько від Чорнобиля, народилася художниця від Бога – Марія Примаченко (Приймаченко).

Про творчість народної художниці України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка Марії Приймаченко (Примаченко) на одномуз засідань клубу «Золотий вік» розповіла бібліотекар Юрченко К.Л. та показала фільми «Світ та Марія Приймаченко» та «Марія Примаченко та її складна доля стає синонімом України».
 
Її дивосвіт був чарівним і неповторним, унікальним і сонцесяйним, щирим і добрим, як вона сама. Людям у цьому світі велося гармонійно і вочевидь щасливо, а поміж великими, як у раю, диво-квітами з незліченною кількістю вишуканих пелюсток блукали в своїх казкових житейських справах розписні диво-звірі, і співали над ними витончені птахи з жіночими очима. Може, тому й лишається її світ поза часом і простором, бо всім нам хочеться жити яскраво і з надією на краще, а від споглядання її робіт у потаємних закутках душі накопичується оптимізм, піднімається настрій і впевненість, віра у краще майбутнє.
Ансамбль "Діброва" та гурт "Гомін" привітали народними піснями усіх присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим, святим Василем та Водохрещем, побажали щастя, здоров”я, достатку, миру та спокою.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter