Бібліотека №151

18.02.2018

«Гукаємо-закликаємо Масляну до себе в гості»
Бібліопосиденьки

На Масляну до бібліотеки № 151 завітали родини, якими опікується районний Центр сім’ї, дітей та молоді на бібліопосиденьки  «Гукаємо-закликаємо на Масляну до себе в гості».

Бібліотекарі розповіли про традицію святкування Масляної – веселе проводжання зими, осяяне радісним чеканням близького тепла, весняного відновлення природи, про безліч цікавинок, які притаманні тільки цьому святу. Ознайомилися із тематичною літературою про особливості та відмінності в обрядах святкувати Масляну різними європейськими народами .

Захід супроводжувався переглядом цікавих відеороликів та частуванням всіх охочих млинцями та солодощами. Залюбки приймали участь у народознавчій вікторині «Що ти знаєш про традиції  та звичаї?», майстер-класі «Весняне сонечко», що підготувала і провела бібліотекар по роботі з дітьми.


Щоб українському роду не було переводу, треба вивчати, берегти і передавати  його звичаї та обряди, що і робимо  ми – бібліотекарі.

 

14.12.2017

«Святий Миколай в українських традиціях і звичаях»
Народознавча година

14 грудня в  бібліотеці  №151 відбулась народознавча година для дітей з опікунських родин дитячого будинку сімейного типу. Святковий захід був підготовлений в партнерстві із Центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

Бібліотекарі представили тематичну  книжкову виставку «День Святого Миколая» та розповіли про традицію святкувати цей день, про добрі справи Миколая, за які він отримав велику подяку і шану від людей та був піднесений до рангу святих.

Діти  взяли активну участь у вікторині «Твій друг – книга».
На згадку про захід  користувачі  бібліотеки отримали солодкі подарунки від Святого Миколая та позитивні емоції.

Організатори свята виховують у дітей та дорослих повагу до традицій та обрядів рідної країни, створюють атмосферу добра, дружби та  милосердя.
 

05.12.2017

«Січові стрільці – вірні сини українського народу»
Історико – патріотична година

5 грудня бібліотека № 151, для учнів старших класів школи № 277, провела історико–патріотичну годину «Січові стрільці – вірні сини українського народу» до 100-річчя створення Армії УНР.
Із змістовно наданої інформації від бібліотекарів та представленої книжкової виставки на дану тематику, учні збагатилися знаннями про історію створення Січових стрільців, про їх тяжкий шлях в боротьбі за національну ідею – державну самостійність. Особливо сподобалась учням демонстрація документального фільму «Життя віддане за націю» про героя Січових стрільців, людину, що очолила визвольний рух за соборність, державність, незалежність України – Євгена Коновальця. Його життя присвячене боротьбі за свободу та служінню своєму народу.

«У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю» - ці слова полковника Коновальця і сьогодні є дороговказом для молодого покоління українців.
 

28.11.2017

«Тепло твоїх долонь»
Вечір милосердя та добра

«Людина народжується на світ не для того,
щоб зникнути безвісною пилинкою.
Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний.
І нехай слід цей буде сповнений добра»
В. О. Сухомлинський

28 листопада в Муніципальній галереї мистецтв ім. П. Загребельного бібліотека №151 в партнерстві із Центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району та настоятелем храму святих мучеників Андріана та Наталії протоієреєм Романом Матюшенком провели вечір добра та милосердя «Тепло твоїх долонь» присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю, який не є святом, але покликаний привернути увагу всіх небайдужих до проблем цих людей.

В затишній та теплій атмосфері, що створили організатори вечора та його гості, люди з вадами здоров’я і просто мешканці нашого району відчули теплоту сердець один – одного.
Ведуча заходу розповіла багато цікавого про нелегку дорогу добра, про те що доброта та милосердя ще з давніх часів були і є традицією нашого народу. Спільне складання вірша «Яким треба бути у житті» особливо сподобалося дітям.

Протоієрей Роман звернувся до учасників заходу із словом Божим та пізнавальною для аудиторії розповіддю про добрі справи Миколая Чудотворця та людей, які добрими вчинками, милосердям, самопожертвою в ім’я ближніх возвеличують у ранг святих. Апогеєм вечора став прекрасний виступ хору храму святих мучеників Андріана та Наталії.
«Де є добрі люди – там біди не буде»
«Людина починається з добра»
«Добро перемагає зло»
«Твори добро – бо ти Людина!» - це ті постулати, які продовж вечора звучали в залі.

Захід закінчився з надією на те, що запалений душевний вогник доброти та милосердя буде йти по життю наших учасників «дорогою добра».
 

26.11.2017

«Путівник в книжковому світі»
Бібліотечний калейдоскоп
за проектом «Берегиня сімейного вогнища та духовності!»


«Книга –це могутня зброя,
без якої я був би німим …»

     В. А. Сухомлинський


26.11.17 бібліотека № 151 провела бібліотечний калейдоскоп «Путівник в книжковому світі» для родин, що цікавляться новими надходженнями книг в бібліотеку та заохочують дітей до читання  та відвідування нашої бібліотеки. В пригоді стали організовані бібліотечними фахівцями  книжкові виставки – поради «Читаємо всією родиною», «Книжкові перлинки – для кожної дитинки», - метою яких є залучення батьків та дітей до спільного прочитання кращих творів вітчизняної та зарубіжної літератури, виховання успішного читача та традицій родинного читання, допомагають батькам у вихованні дітей, а дітям приносять радість пізнання.
 
 
 
Постійно діюча тематична розкладка «Нові надходження» доповнила огляд літератури, що провели бібліотекарі.

Спілкування з користувачами допомагають в інформаційному задоволенні їх запитів та збільшують інтерес до бібліотеки.
 

01.11.2017

«Христофор Колумб – першовідкривач Америки»
Краєзнавчий урок
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»

1 листопада в бібліотеці №151 відбувся краєзнавчий урок «Христофор Колумб - першовідкривач Америки» для членів клубу «Сімейний книголюб». Захід  проведений сумісно з Деснянським районним Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відвідувачам бібліотеки була презентована книжкова виставка «Принади Південноамериканського континенту». Перегляд науково – популярного фільму «Невідома експедиція» надав можливість користувачам бібліотеки «разом з Колумбом пройти тисячі кілометрів, щоб відкрити «Новий світ». Батьки та їх діти разом з бібліотекарями, здійснили захоплюючу мандрівку шляхами всесвітньо відомого мореплавця.
Учасники заходу з цікавістю ознайомилися з інформацією про те, що великий мореплавець Колумб своїм відкриттям Американського континенту, також започаткував вивчення Південної Америки.
   Робота за проектом «Читаючи, подорожуй світом!» спонукає наших читачів до розширення географії туристичних маршрутів, більш глибокого пізнання історії та культурного різноманіття  народів багатьох країн та різних континентів.

 

07.08.2017

«Держава наша є і вічно буде»

7 серпня  бібліотека №151 для вихованців літнього оздоровчого табору, що діє при Центрі соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району, провела історичний перегляд до Дня незалежності «Держава наша є і вічно буде». Завданням заходу стало бажання розширення та поглиблення знань про історичне минуле нашої держави, виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, що відбуваються в Україні.
Бібліотекарі розповіли про нелегкий шлях утворення Української держави від Київської Русі, доби козатчини, про роль українських письменників та поетів, що прославляли Українську державу.
Учасники заходу залюбки відповідали на цикл запитань вікторини на патріотичну тематику та отримували призи від бібліотекарів. Переглядали мультиплікаційний фільм історичної тематики та в позитивному настрої вихованці табору дякували бібліотекарям за організований захід.
 

03.07.2017

«Посиденьки у колі шанувальників книги»
День родини

3 липня бібліотека № 151, як бібліотека сімейного читання не залишилася осторонь, а відзначила цей день, гостинно відкривши двері для батьків і дітей оздоровчого табору при Центрі Соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.
«День друзів бібліотеки» - захід на якому розповідали про те, як наш народ шанує сім’ю та родинні зв’язки, передаючи родинні цінності від батька до сина, від бабусі до онуки.

Для учасників заходу розповідали про книги, які вчать в усі часи дітей шанобливого ставлення та слухняності до батьків. Виставки - поради «Книжкові перлинки – для кожної дитинки», «Читаємо всією родиною», інформаційно доповнили розкриття теми заходу. Весело пройшов час в пізнавальній  грі  «Це – мій кращий друг і я» з якої діти запам’ятали  сімейні та родинні цінності, такі, як чесніcть, повага, доброта, любов, вірність, що прищеплюються в родині, без яких не буває дружби. 

Самі кмітливі та дотепні учасники заходу отримали подарунки від бібліотеки, а всі присутні – стали її друзями.
 

21.03.2017

«Його життя та творчість надихають людей до життя»
Вечір - вшанування

21 березня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся вечір - вшанування пам’яті німецького композитора, піаніста та диригента Людвіга ван Бетховена під назвою «Його життя та творчість надихають людей до життя» за загальносистемним проектом «Читаючи, подорожуй світом!».
Вечір присвячений 190-річчю від дня смерті композитора, організувала та провела бібліотека №151 разом з Центром Соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

На захід завітали люди з обмеженими можливостями, яким, як нікому близькі перипетії життя людини, яка досягла вершин на світовому музичному олімпі, втративши повністю слух.

Життєстверджуюча та життєдайна сила таланту музичних творінь композитора надихає на перемогу добра, надає сил до подолання перешкод в житті та прославляє саме життя. Така теза вечора, на який зібралися люди, для котрих життя Бетховена є прикладом в боротьбі з недугою та сподіваннями на найкраще. А бібліотека є якраз тим осередком, що робить та наближує ці сподівання до реальності.

Бібліотекарі представили підготовлену на захід цікаву презентацію життєвого та творчого шляху музиканта, звучали музичні твори, які прославили ім’я композитора на віки. Ознайомилися із історією написання композитором безсмертної «Місячної сонати», «Урочистої меси», «Героїчної симфонії» та про інші твори, що ввійшли в світову скарбницю шедеврів музичної класики.

Інформативно підсилити градус сприйняття від проведеного вечора допомогла зроблена фахівцями бібліотеки бібліографічна пам’ятка про видатного композитора.
 

01.12.2016

«Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти»

«Умій відчувати поряд із собою людину,
умій розуміти її душу, бачити в її очах
складний духовний світ, радість, горе, біду, нещастя…
Умій співпереживати і співчувати.»

В.О. Сухомлинський.

1 грудня бібліотека №151 в тісній співпраці з Територіальним Центром служб сім’ї , дітей та молоді організувала та провела вечір добра та милосердя «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти» до Дня інвалідів.

В  прохолодний зимовий день до нас завітали люди, що потребують захисту та підтримки в цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що буде добре. На щастя, поряд з ними є ті хто хоче допомогти. Серед таких людей прагнемо бути і ми, бібліотекарі. В теплій, дружній атмосфері бібліотекарі ознайомили присутніх на вечорі з багатьма історіями життя відомих людей, які мали вади розвитку з дитинства, чи отримали їх протягом життя та вистояли і отримали перемогу над собою, над хворобою.
«Відомі люди з обмеженими можливостями» - бібліографічний огляд, що підготували фахівці бібліотеки надавав присутнім віри в людські сили та силу їх духу. Навіть фізичні вади не можуть перешкодити людині жити активним, повноцінним життям, домагатися поставлених цілей, творити, бути успішним і тому доказ – історії життя великих людей з обмеженими можливостями, як наших сучасників, так і попередників, які досягли успіхів всупереч тому, що повинно б їх зупинити. Серед таких особистостей, історія життя та творчості Німецького композитора Людвіга Ван Бетховена. В залі звучала музика, з екрану демонструвалися кадри  життєвих непростих історій, на розкладці книги про цих людей. Особливим акордом зустрічі став перегляд документального фільму « Я вірю в свою мрію» про Ніка Вуйчеча – людину, що народилася без рук та ніг, але своїм життям мотивує до життя інших.

Милосердя та доброта – як два крила, на яких тримається людство. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі та біді – головні тези нашого вечора. Творити добро – значить бути щасливим. Це і намагалися ми зробити для наших гостей вечора.

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter