Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

16.03.2017

«Відновлювана та невідновлювана енергія»
Заняття гуртка «Капітошка»

У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулося чергове засідання  гуртка «Капітошка». Цю зустріч любителі природи провели в рамках впровадження проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни» і присвятили енергозбереженню. Дізнатися про джерела енергії та їх використання, про проблеми змін клімату учасникам гуртка допомогли не тільки книги, а й зустріч з волонтером еко-клубу „Зелена хвиля” Дариною Кулагою.
За допомогою ігор та цікавих квестів еколог пояснила слухачам, як використання невідновлювальних природних ресурсів, таких як нафта, природний газ та камяне вугілля забруднює навколишнє середовище та призводить до глобального потепління. І чому людство повинне звернути увагу на альтернативні види енергії - сонце, воду і повітря, які ніколи не вичерпаються і не шкодять природі.
Сподіваємося, що ця інформація стане в нагоді учасникам зустрічі і дасть поштовх на зменшення споживання електроенергії та води.
 

09.03.2017

«Мої сімейні уявлення»   

«Діти починають з любові до батьків.
 Дорослішаючи, вони починають їх судити.
Іноді вони їх прощають»

(О. Уайльд)

Дітям інколи дуже складно знайти спільну мову з батьками. Особливо у підлітковому віці, коли з’являються власні інтереси та навіть секрети. Тому чергову зустріч, в рамках тренінг – класу «Гармонія», що діє у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, присвятили дитячо-батьківським стосункам.
Але за побажанням учасників та рекомендації психолога, захід провели у звичній обстановці класу. За допомогою досвідченого психолога «Центру у справах сім’ї та жінок» Наталії Федорівни Овсієнко учні намагалися зрозуміти, як знайти точки дотику в різноманітних конфліктних ситуаціях, чому юнацькі орієнтації в спілкуванні та оцінка вчинків проходять більш «максималістично» та емоційніше, ніж у дорослих та інше. А ще, завдяки бібліотекарям, зробили для себе корисне відкриття: відповіді на деякі питання є у книгах з психології та етики.
Сподіваємося, що поради психолога допоможуть учням ЗОШ №23 зробити головні висновки: «Повага – понад усе!», «Геть егоїзм!», «Більше спілкуйтеся!».
 

06.03.2017

«Подарунок для матусі»
Майстер-клас

Створити власними руками маленьке диво – завжди приємно і захоплююче. Тому діти і дорослі з задоволенням відвідують заняття творчої майстерні «Сонечко» у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей.
Напередодні Восьмого березня особливо актуальна тема подарунків, тому бажаючих було досить. Майстер – клас з вітражного розпису, спільно з Підлітковим клубом „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”, зібрав багато прихильників цієї оригінальної техніки малювання. Ретельно переглянувши книги і альбоми юні  майстри зупинили свій вибір на традиційному символі  березня – квітах. Вийшло дуже яскраво і сонячно. Ось мами здивуються!
Зі святом вас, дороги жінки! Приємних подарунків, гарного настрою, а головне – уваги та любові!
 

24.02.2017

„Масляна, Масляна, яка  ти мала!”
Посиденьки

У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей вже зустріли весну.  З піснями, танцями, веселою вікториною, чіплянням колодки, тим хто «завинив» та зимовою … Бабою.
Все відбувалось за народними звичаями, лише Бабу – символ зими,  пожаліли та вирішили не палити, як це зазвичай роблять.  Ну дуже вже сподобалась усім колоритна пані!!!

Не обійшлося і без частування. Яскраві, як сонце млинці зі смачним джемом прийшлись до смаку гостям.

Масляна відгомоніла, тож чекаємо весняного сонечка, тепла та пробудження природи після зимового відпочинку.

 

21.02.2017

«Оминаймо гострі кути!»   
Тренінг

«Коли вам здається, що у вашому
житті немає конфліктів,
перевірте, чи є у вас пульс»
Ч. Ліксон

Нажаль, повсякчас у нашому житті трапляються конфлікти. Але проблема не в їх наявності, а в тому, який характер вони носять і яким чином їх вирішити. 
За допомогою досвідченого психолога «Центру у справах сім’ї та жінок» Наталії Федорівни Овсієнко учасники тренінг-класу «Гармонія» намагалися набути практичних навичок конструктивної поведінки в конфліктній ситуації, виробити правильну лінію для запобігання конфлікту. Незвичайно цікава розповідь пані Наталії про природу, види конфліктів та асоціативні малюнки підштовхнула учнів до висловлювання власної позиції з виходу зі складної ситуації.  Доречними виявилися книги з психології, які допомогли виконати різноманітні  завдання у «рольової грі».

Сподіваємося, що отримані знання та поради, корисні і будуть використані. І обов’язково запам’ятається: «Врівноваженість та стриманість – ознака людей сильних».
 

20.02.2017

«Екологічний слід який ми залишаємо»
Бесіда – гра
(за проектом «Збережемо дивосвіт рідної країни»)

Чергове заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» перетворилось в захоплюючу та пізнавальну гру.Завдяки допомоги волонтерів екоклубу «Зелена хвиля» Олени Мельниченко та Анни Войтович діти відкрили для себе багато цікавого.В ігровій формі, за допомогою тестів та анкетного опитування, екологи ознайомили дітей з поняттям екологічного сліду та розповіли, як особистий стиль життя кожної людини впливає на нашу екосистему. 

16.02.2017

«Тюльпан» - подарунок - талісман»
Майстер-клас

2017 – рік Японії в Україні, тому черговий майстер-клас учасники творчої майстерні «Сонечко», що у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, вирішили присвятити «орігамі» – традиційному японському мистецтву. З задоволенням приєдналися до цього і юні саморобники підліткового клубу «Космос» освітньо - культурного центру «Дивосвіт».  Натхненні розповідями бібліотекарів про те, як паперові скульптурки служили частиною японських церемоній і чому створювати їх потрібно лише в доброму настрої, діти зупинили свій вибір на «Тюльпану». Подивіться, що з цього вийшло!
Завітайте до творчої майстерні «Сонечко» - і питання з подарунками друзям для вас буде вирішено!


 

27.01.2017

"Допоможемо зимуючим птахам"
Екологічна акція

Акція, за проектом «Збережемо дивосвіт рідної Країни», зібрала в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей не тільки учасників гуртка «Капітошка», але й усіх небайдужих до проблем пернатих.

Діти розповідали про зимуючих птахів, чим краще наповнювати пташині «їдальні», активно приймали участь у вікторині, а бібліотекарі – відкривали маловідомі сторінки історії виникнення шпаківень, про «літаючих барометрів» та «лісових лікарів».


 Юні природолюбчики з гордістю демонстрували зроблені своїми руками годівнички, яки розмістили біля бібліотеки. І птахи, як кажуть, «не змусили себе чекати».
«Для когось крихта – це дрібниця,
а для пташки – жить чи замерзать».
 

13.01.2017

«Ой, весела в нас зима!»

Різдвяно-новорічні свята, як завжди, зібрали у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей всіх талановитих та креативних. Тих хто любить розваги та пам’ятає давні традиції нашого народу.

Юні саморобники з задоволенням виготовляли подарунки друзям – «Різдвяні віночки», малюки - з натхненням розповідали новорічні вірші під ялинкою та водили хороводи. А учні 212 школи завітали справжнім .... вертепом. Тільки уявіть: князь, весела коза, гостинні господар та господиня, циган з циганкою, та навіть кіт і пес! 

Гамірна компанія  колядувала, щедрувала, співала різдвяних пісень, засівала «на щастя, на здоров’я та достаток». А циганка напророкувала хороших читачів у новому році. Віримо, що так і буде. Адже: як рік зустрінеш - так його і проведеш.
До нових зустрічей в бібліотеці…
 

15.12.2016

«Хто, хто Миколая любить?»
Родинне свято

Як багато у грудні свят! Відгуляли Андрія – на порозі Святий Миколай. І знов бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей зустрічає гостей. А їх кожного разу все більше і більше. Добра прикмета! Мабуть, наступний рік буде «врожайним».
Вихованці Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями разом з вихователями та батьками, представники ГО «Всеукраїнської асоціації захисту прав та інтересів хворих на ДЦП», служитель Храму святих мучеників Адріана та Наталії отець Роман, співробітники Патрульної поліції… Свято вийшло веселим, насиченим, родинним. З повідомленнями про історію свята, танцями, переливами бандури, спортивними естафетами, «уроком дорожнього руху»
… І, звичайно, - з подарунками від Святого Миколая.
Напевно, всі ми чекаємо у це свято отримати щось незвичайне. Хай мрії збуваються! Зі святом вас!
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter