Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

12.10.2015

До Дня захисника України юні учасники творчої майстерні «Сонечко» вирішили  порадувати українських воїнів невеликими подарунками – малюнками. Звичайно, їх головними персонажами були герої, козаки, але багато малюнків рясніли квітами, веселкою, сонечком. Цього зараз так не вистачає нашим захисникам! А створювати такі «привіти» допомогли дітям бібліотекарі разом з педагогом підліткового клубу „Космос”  освітньо - культурного центру «Дивосвіт» Волоткевич Нелією Костянтинівною.

Сподіваємося, що ці яскраві та зворушливі листи неабияк підтримають наших захисників, нагадають дитинство, зміцнять надію на скоріше повернення.
 
 
 

30.09.2015

«Бібліотеки - золоті фонди чуття і розуму»
 (Крижанівський С.)

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек! З самого ранку шанувальники книги різного віку прийшли до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна з привітаннями з нагоди свята. І як завжди, їх чекали приємні сюрпризи та цікаві заходи.

Екскурсії - дозволили зазирнути в різні куточки бібліотеки, відкрити двері усіх книгосховищ  і узнати багато цікавого про шляхи пошуку інформації різного формату.

Фото виставка «Бібліотека – храм збереженого часу» - продемонструвала можливості бібліотеки і таланти її читачів. Оскільки тут було представлено і ретро – матеріали, були і приємні несподіванки.
 
Книги про музеї світу, виявилися настільки яскравими, що привернули увагу не тільки прихильників мистецтва. Не залишилися поза увагою і інші книжкові виставки.
 
Інтернет - подорож «Незвичайні бібліотеки світу» та відео година «Бібліотека – територія творчості» допомогли учням подивитися на бібліотеку інакше.
 
Театралізовані читання - не тільки відчинили двері у казку, але й розкрили здібності учнів, як акторів.
 
А малят з батьками вразив Великий Кузя та приємно здивували малюнки на столах: «Як лісова галявина!»
 

Ось така вона – бібліотека! Гарна, затишна, цікава, відкрита усім і завжди.
Ми чекаємо на вас! 

 

26.09.2015

«Любителі книг - в Країні … природи»
Заняття гуртка «Капітошка»
 
Чергове заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» (у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі») перетворилось в захоплюючу та пізнавальну мандрівку сторінками екологічного календаря. Виявилося, що природоохоронних дат дуже багато: день заповідників ідень лісів, день води і день Землі, день птахів і день захисту тварин та багато інших. Завдяки допомозі наукового співробітника лабораторії екологічного виховання інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни, діти відкрили для себе багато цікавих фактів в «Країні природи». Це була не просто лекція, а цікава співрозмова, діалог з аудиторією. Учні мали змогу виявити свої знання по де - яким питанням, спостережливість. А ще почуття гумору, особливо, коли роздивлялися відео ролики про восьминога, закоханого у паперовий пакет або про ведмедика і дерево.

А оскільки усі «природолюбчики» є ще і «книголюбчиками», не залишилися поза увагою і книги, до яких присутні виявили велику зацікавленість.
 

 
 

19.09.2015

«Школа екології збирає друзів»
Екофестиваль      
 
Бібліотека ім. Ю.Гагаріна завжди не тільки надає інформаційну підтримку дитячим закладам району в реалізації різноманітних проектів, але й приймає активну участь у проведенні акцій. Яскравий тому приклад – екофестиваль школи екології «Знай, люби, бережи природу», на базі Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району (давній партнер бібліотеки). Веселі конкурси, ігри, вікторини допомогли дітям відкрити для себе багато цікавинок  про природу, поспілкуватися з друзями, гарно провести свій вільний час. А ще – відкрити для себе чудовий, наповнений несподіванками світ книги. Сподіваємося, що це відкриття неодмінно приведе до бібліотеки. Особливо напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, бо це – чергове свято.
 
 
 

10.09.2015

«На п’єдесталі – українські спортсмени»
Відео година

Спорт в 21 столітті вийшов на новий вищий рівень. Це - популярно, актуально, цікаво. Тому відео - година про відомих українських спортсменів, у рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізаії», особливо привернула увагу учнів 218 середньої школи. Діти змогли переглянути не тільки відеоряд фотографій улюблених спортсменів, але й отримати цікаву інформацію про них, відкрити для себе багато нових імен, ознайомитися з книгами про різні види спорту. Хлопчиків зацікавили де - які сторінки з життя українського борця Івана Піддубного, відомих футболістів Олега Блохіна, Андрія Шевченка та чемпіона світу у стрибках з жердиною Сергія Бубки.  Дівчатам, як виявилося, найближче гімнастика, тому вони активно пригадували імена представниць української школи: Ірини Дерюгіної, Лариси Латиніної, Лілії Підкопаєвої. А «Найсильніша людина України і світу», Василь Вірастюк, не тільки цікава усім, але просто приголомшує своїми здібностями.
Як багата Україна талановитими людьми!
 
 
 

1.09.2015

«Новий Буквар відкрила осінь»
День Знань

День Знань у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – це завжди особливе свято. Незважаючи на велику «шкільну напруженість» першого вересня, діти і дорослі завжди поспішають сюди, бо чекають чогось цікавого.

Ось і зараз їх здивували незвичайні виставки. «Українці, що удосконалили світ» - відкрила багато нових імен, а «Співці українського слова» - зацікавила любителів сучасних українських письменників. Особливу увагу привернула виставка саморобок «Світ моїх фантазій» вихованців Деснянського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Не залишила нікого байдужими і виставка «Історія речей» з циклу «Ключик від Країни Знань». Головний Ключик, звичайно, книга, але були цікаві і представлені тут  деякі експонати, про які йдеться мова.
 
А ось віртуальна подорож сайтами допомогла дітям не тільки відповісти на багато питань, але й продемонструвала можливості Інтернету.
 
Приємно здивувало відвідувачів молодшого шкільного віку нове оформлення відділу. Яскраві різнокольорові столи з комашками, соняшником, листям дуже вдало вписалися в інтер’єр бібліотеки. А «Великий Кузя» (вгадайте, хто це?) так сподобався усім , що у бібліотекарів з’явилася надія на збільшення любителів читання.
Вам цікаво? Приходьте до нас і ви переконаєтеся, як тут добре і затишно, як багато хороших яскравих книжок, які чекають на вас. Відкриття триває завжди!   
 

19.06.2015

«Червневі усмішки»
Година доброго настрою

«Якщо ви хочете, щоб життя вам посміхалося,
подаруйте йому спочатку гарний настрій»
Б. Спіноза
Бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей надає усім відвідувачам прекрасну нагоду поєднати приємне з корисним — активний відпочинок та розвиток творчих здібностей. А останні є у всіх дітей. У цьому ми ще раз переконалися, створивши творчий майданчик з різними завданнями. Але головна мета була – звеселити присутніх різними засобами. Одні виявили бажання танцювати, інші – музиціювати та малювати шаржі. Навіть знайшлася група «акторів», яка намагалася здійснити «нову озвучку» відомому мультику.
 
 
 
А книжкова виставка «Сміємося разом» привернула увагу не тільки учасників заходу, але й усіх відвідувачів бібліотеки. І це не випадково – бо нам так не вистачає позитивних емоцій!
 
 
Частіше посміхайтеся!
 

17.06.2015

«Країна Дитинства» Всеволода Нестайка»
Літературна мозаїка


Хто не любить веселі й мудрі твори класика української літератури Всеволода Нестайка! Незвичайні пригоди його маленьких героїв захоплюють, допомагають пізнавати світ, залишатися оптимістом. Книжки цього сонячного письменника з задоволенням читають діти різного віку. І не тільки за шкільною програмою, а й набагато більше.
 
Це продемонструвала літературна мозаїка «Країна Дитинства» Всеволода Нестайка». Ії, для вихованців «Центра дитячої та юнацької творчості», допомогли вдало «скласти» бібліотекарі: з цікавих фактів з життя письменника, з подорожей за сторінками книг, з уривків з улюблених  творів, з вікторини, з огляду книжкової виставки… Діти з задоволенням згадували гумористичні назви книг (хто більше): «Солом'яний бичок і рок-група "Ко-за-чок", "Супер "Б" з "фрикадельками",  П'ятірка з хвостиком " та інші. А ще – незвичайні імена героїв у «Лісовій школі»? Пантера Ягуарівна, Мамонт Африканович, Жирафа Жирафіївна, Макак Макакович, Бурмило Михайлович. Скільки фантазії!
А ось - фото-звіт про чудово проведений час з прихильниками творчості Всеволода Нестайка.
 

16.06.2015

«…Тут кожен вибирає
Кому що до душі:
Кому які лижі,
Кому трамплін вище,
Хто про гори мріє,
А хто про віражі»
(Т. Мізгирев)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Сьогодні в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей – День спорту. А оскільки це завжди передбачає змагання, на відвідувачів чекали: вікторина про різні види спорту, естафета «Веселі старти», шаховий турнір «Я б в гросмейстери пішов». Веселий настрій вдало створював музичний фон. «Команда молодости нашей»,  «Трус не играет в хоккей», «Герои спорта» … і, ви не уявляєте – «Запоріжська похідна».
 
Незважаючи на таку різноманітну програму, не залишили без уваги і книги. Хлопчики з інтересом розглядали видання про боротьбу та футбол, а дівчатка – про гімнастику та фігурне катання. Особливо привабили такі книги, як «Обман не делает чимпионом» Кристиана Тельманна та «Про художню гімнастику».
Було весело, цікаво, іноді - шумно, солодко від цукеркових нагород. А головне - діти отримали підтвердження того, що книга завжди підштовхує до нових відкриттів та нових захоплень.
 

11.06.2015

  Діти і дорослі завжди з задоволенням відвідують бібліотеку ім. Ю.Гагаріна для дітей, бо тут завжди цікаво та весело.
  Навіть вихованці літніх оздоровчих таборів знають, що в бібліотеці на них чекають сюрпризи і несподіванки, а хто ж це не любить?! Так, 2 червня їх чекав майстер-клас з «акторської майстерності» («Казковими стежками»), тобто театралізовані читання. Знаєте, що це таке? Це – читання книжок разом з ляльками. Міні - вистава дала можливість дітям не тільки проявити вміння імпровізувати, талановито гратися, але й краще розкривати характери персонажів книг. А ще - продемонструвала, як важливо читати книги уважно.
 
 
             
  5 червня пройшов в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей під гаслом «Все, чого душа запрагне, Я створю». Оскільки інтереси дітей різнобічні, творчий майданчик був дуже різноманітний. Юні хіміки – проводили досліди, любителі конструювання – були в захваті від створення «Скорпіона», інші – від пазлів та поробок з паперу (кораблі, літаки). А головними помічниками у цьому, звичайно, були книги. Юні саморобники не тільки використовували їх, як «шпоргалку», але й відкрили для себе багато цікавих новинок.
 
  8 червня. Діти і дорослі завжди з задоволенням читають журнали. Краще - великого формату, глянцеві, яскраві. Чого тільки тут нема: оповідання, вірші, мода, поради, майстер-класи…. Журнальний серпантин «Книжки невеличкі – мудрості скарбнички» в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей допоміг виявити, чім приваблюють дітей ті та інші видання та продемонструвати нові,
маловідомі, але дуже цікаві. Діти з задоволенням розповідали про свої улюблені журнали, коли і завдяки кому відкрили їх для себе.
 
9 червня  у багатьох країнах відзначають Міжнародний день друзів, який з часом отримав величезну популярність. Читацький паркан висловлювань «Справжній друг – це …» в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей – добре підтвердження тому.  Діти, з допомогою бібліотекарів, намагалися розкрити значення афоризмів про дружбу, з задоволенням читали вірші, пригадували прислів’я та приказки. Не залишили поза увагою ні «Справжніх  подруг» А. Костецького, ні байку Павла Глазового «Колективна творчість», ні «Закони Дружби» В. Сухомлинського. Незважаючи  на вік учасників, навіть згадали поради відомого американського психолога Дейла Карнегі, які допомагають у виборі друзів. Це – завжди актуально.
 
 
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter