Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

04.06.2015


 
„Хай завжди буду Я!”
А чи знаєте ви, що перший літній місяць радує нас багатьма святами? Це: Всесвітній день батьків та Всесвітній день молока (1 червня); Всесвітній день океанів (8 червня) і Міжнародний день друзів (9 червня)… А головне свято, звичайно - Міжнародний день захисту дітей.
 
Відвідувачі бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завжди з нетерпінням чекають його, бо це – низка веселих заходів, сюрпризи, подарунки.
 
Ось і цього року на гостей свята чекали конкурси та розваги. В бібліотеці та біля неї панувала справжня святкова атмосфера і навіть примхи погоди (така спека!) не змогли зіпсувати настрій. Веселий музичний супровід чудово допомагав гратися, малювати на асфальті, спілкуватися. У «Кімнаті казок», що особливо приваблювала прохолодою, дітвора не тільки дивилася мультики, але й змогла показати свої вміння - танцювати, декламувати вірші. А любителі  ребусів та вікторин – із задоволенням демонстрували, які вони розумники. І це - завдяки книгам!
Літо триває, канікули тільки почалися, досхочу вільного часу. Ура! Відпочиваємо з книжкою – це цікаво!
 

22.05.2015

«Квітучий символ Києва»
Майстер - клас
 
Майстер – клас в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, у рамках творчої майстерні «Сонечко», знов зібрав юних «саморобників». Одне з останніх занять гуртка «Капітошка» надихнуло дітей на думку: напередодні Дня Києва порадувати своїх друзів святковою листівкою, зробленою власноруч. А що може бути краще, як не символ міста у вигляді об’ємних квітів каштана?! Простір для творчості – необмежений! Трохи старанності і фантазії – і ось він – подарунок. А відчути себе справжніми майстрами допомогла Шкапа Людмила Миколаївна, співробітник ЦДЮТ Деснянського району.
 
 

20.05.2015

"Я - юний захисник Природи"

Заняття гуртка «Капітошка

 
Які тільки форми роботи не використовували при проведенні підсумкового заняття  гуртка «Капітошка»! Конкурс по збору з пазлів цитат про екологію став своєрідною розминкою. А вікторина про ланцюжок "людина-природа" перетворилася в обмін враженнями від  книг, які діти прочитали протягом цього періоду, відкриваючи собі не тільки рослинно-тваринний світ, але й художні твори відомих письменників про природу. Ребуси про різні професії, пов'язані з вивченням та охороною природного середовища, виявили найбільш уважних, конкурс малюнка "Я і природа" – найбільш кмітливих, а загадки про сліди тварин - найбільш спостережливих. Усе це вдалося логічно поєднати завдяки цікавій розповіді наукового співробітника лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання НАПН України Саньковської Ірини Мечиславівни. А також - з'ясувати, чому ж навчилися юні природолюбчики. Пані Ірина з задоволенням оцінила отримані учнями знання на "відмінно". Сподіваємося, що канікули - чудова можливість реалізувати усі ці знання.
 
 

 

18.05.2015

"Моє дитинство, вбите на війні"
(Л.Костенко)

Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму. Згадати про те, якою трагедією була Друга Світова війна, допомогли ряд заходів у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей. Про страшні події, що прокотилися теренами України, нагадала відео-презентація "Київ у 1943-1945 рр.", в основу якої були покладені матеріали, створеної у бібліотеці, інформаційної довідки "Київ у полум`ї війни».
 
А літературно-мистецька година "Відлуння війни" допомогла згадати літературні твори українських письменників про війну, подивитися репродукції картин відомих художників. Виразним додатком до цього стали спогади  головного бібліотекаря Островної Галини Пилипівни, дитинство якої випало на "сороковые, роковые". Створенню емоційного настрою сприяли пісні воєнних років "Степом, степом", "До свидания, мальчики", "В землянке" та інші. Присутні мали змогу послухати їх не тільки у запису професійних співаків, але й - у виконанні юних музикантів.
Розгорнута книжкова виставка "З тобою, роде мій орлиний, іду дорогами війни" привернула увагу багатьох відвідувачів бібліотеки до цих минулих трагічних і героїчних років, бо сьогодні "війна" - не тільки історія. Недарма символічним стало гасло «Пам'ятаємо. Перемагаємо». Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона - запорука нашої надії, віри та перемоги сьогодні. "Росте-виростає гартована рать. Ніколи нікому її не зламать!",  як писав М.Рильський.

 
 

15.05.2015

"Як зберегти каштани"
Заняття гуртка любителів природи "Капітошка"

Кожне заняття гуртка любителів природи "Капітошка" - це відкриття. І не завжди чогось "екзотичного". Так, наприклад, на черговій  зустрічі з екологом, співробітником відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапою Людмилою Миколаївною,  капітошківці дізналися багато цікавого про ... Вгадайте: "Зелені їжачки почіплялись за гілки. Хто зірветься з деревини, той колючу шубу скине." Звичайно, це - каштан. Виявилося, що ця рослина не тільки тішить наш зір чудовими квітами у травні та пишною кроною, а й дуже корисна. Каштан дає високоякісну деревину, застосовується для дублення шкір та фарбування тканин, використовується у медицині, а для бджіл - є джерелом пилку та нектару. А ще є каштан їстівний та кінський.  Останній - є прикрасою та символом Києва. Але він потребує нашої допомоги, бо страждає не тільки від диму і газів, а й від минуючої, або каштанової молі. Завдяки цій гусениці дерева передчасно скидають листя, а у вересні починають вдруге цвісти, що дуже їх знесилює  і може призвести до загибелі. Особливу увагу привернули до себе книги з природознавства, фотографії, малюнки, які допомогли краще зрозуміти, яка краса нас оточує і як треба її берегти. А цікава розповідь пані  Людмили   надихнула на створення "каштанової" листівки. Подивіться, з яким натхненням діти творили власне чудо!
 
 
 
 

29.04.2015

"Час Ханамі"
"Квіти сакури - диво! 
Молодець я: до них щодня   
долаю по кілька рі."
(Мацуо Басьо)
 
Чи знаєте ви, що Ханамі - один з найбільш феєричних японських свят, традиція милування квітами? Уявляєте: настає час, коли японці на мить зупиняються, завмирають, щоб насолодитися  цвітінням сакури. Ось нам би таке! Адже ... У Києві теж є приголомшливе за красою видовище - Алея сакур у парку "Кіото". Діти і дорослі з задоволенням відвідують цей куточок японської культури. Не втримались і ми. 
 
 
 
У рамках проекту (бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей ) "З природою живи в дружбі, буде вона тобі в службі" юні любителі природи спільно з вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями відправилися на Ханамі. До речі, квітів сакури, за японськими традиціями, категорично забороняється торкатися, і тим більше ламати гілки! Можна тільки насолоджуватися видовищем і вдихати неповторний аромат.  Звичайно, ми не тільки любувалися квітами, але й розважалися: майстер-класом з орігамі, зі складання хайку (жанру японської ліричної поезії), вікторинами, загадками, "Скарбничкою цікавинок про Японію". Малят дуже приваблювали наші ляльки - заєць Кузька та курочка Чика, які допомагали роздавати подарунки (книги, диски, закладки, цукерки). А дітей  шкільного віку та дорослих цікавили яскраві книжки з виставки. Виступ юних каратистів привернув увагу усіх, а хлопчики  вирішили, що це - їх улюблений вид спорту і треба негайно ним зайнятися.
 
 
Сподіваємося, що Ханамі - це не тільки крок до природи, але й пробудження інтересу до культури іншої країни. Незвичайної, далекої, але... світ тісний. А ось наші фото на згадку про чудове свято на чудовому фоні.
 
 
 
 

28.04.2015

"Людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі" - Іван Іванович Сікорський»
Інформаційна година

Завдяки проекту «Україна в контексті європейської цивілізації» користувачі бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей відкрили для себе багато імен відомих у всьому світі українців. Є серед них і кияни: танцівник Серж Лифар, письменник Булгаков М.О., філософ Бердяєв М.О., художник Малевич К.С. та інші.
 
Інформаційна година, присвячена одному з засновників світового авіабудування, винахіднику першого вертольота Івану Івановичу Сікорському, перетворилася у цікаву дискусію про шлях вченого, дослідника, винахідника у різні історичні епохи. Використовуючи книги, журнали, матеріали Інтернету, за допомогою бібліотекарів, учні ретельно підготували інформаційні повідомлення про   інтерес Сікорського до ідей  Леонардо да Він­чі і творчості Жуля Верна, створення перших у світі багатомоторних літаків-гігантів, про захоплення історією, філософією, альпінізмом. Не залишили без уваги і відношення Івана Івановича до революції, роки еміграції.
 
Колись, на зламі ХХ століття, цю людину вважали корифеєм світової авіації. Сподіваємося, що і сьогодні багато хто зможе пригадати, кому належить це ім`я. Нам є ким пишатись!
 
 
 
 
 
 

29.04.2015

"Якщо людина не знає,
до якої гавані вона прямує
для неї жоден вітер не буде попутним."
(Сенека) 
Чи замислювалися ви, що вибір професії - це перший крок підлітків у доросле життя? Зважені всі «за» і «проти», «приміряні на себе" заняття, що приваблюють, але... Що робити, якщо так і  немає розуміння того, в якому напрямку потрібно рухатися?
 
У профорієнтації є практичні інструменти, які допомагають точніше визначити, яка професія підходить людині, але зробити це може тільки професіонал. Зустріч з психологом Сидоркіним Віталієм Володимировичем, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, продемонструвала це. Десятикласники з задоволенням приймали участь у тестуванні та обговоренні їх результатів. Дуже відповідально віднеслися вони до рольових ігор, до вирішення незвичайних завдань, виявивши вміння реально оцінювати свої здібності, працювати в команді. Ця зустріч допомогла краще зрозуміти, що, як казав Л.М. Толстой, "щастя не в тому, щоб робити завжди, що хочеш, а в тому, щоб завжди хотіти того, що робиш."
 
Протягом  підготовки до цього заходу, учням довелося відкрити для себе багато книг з психології, переконатися, яка це цікава наука. Сподіваємося, що цей інтерес не обмежиться тестами. Завжди пам'ятайте один з доведених цікавих фактів: "Кращим засобом від турбот і стресу є читання. Дивно, але цей спосіб набагато ефективнішій прогулянкам та прослуховуванню музики."
 

17.04.2015

Заняття гуртка «Капітошка»

Ось і діждалися ми весни! З останніми заморозками і сонечком, з квітучими деревами та першими кульбабами, з дощиком і вітром... Коли «жарко» - «холодно» сусідствують поруч, а без парасольки не вийдеш з дому. Але така гарна пора!
 
І юні природолюбчики, звичайно, відправилися до лісу. Але те, що вони там побачили, підштовхнуло до чергової теми заняття гуртка «Капітошка». Ось же – «Скарб» на ... смітнику». Наш ліс, як це не прикро, перетворився у смітник. І чого тільки тут немає: пляшки, банки з-під консервів, одноразовий посуд та інше. Доречі, у Києві працює два потужних переробних комбінати, але цього вже недостатньо. Що ж треба і чого не треба робити на природі? Юні капітошківці узнали багато цікавого завдяки співробітнику відділу екології ЦДЮТ Билінській Світлані Омелянівні. Пані Світлана розповіла про те, що забруднює повітря, що заважає бути здоровим, які речі не можна палити і закопувати. Спільними зусиллями присутні розділили сміття на три групи: природне (гілочки, листя), що перетворюється на добриво; не природне (папір, металеві пляшки), яке розкладається за рік або 50 років(!). 3-ю групу назвали «екологічною катастрофою», бо сюди віднесли речі з пластику і синтетики, вони не розкладаються взагалі (!!!). Уявляєте, що чекає ліс, якщо ми йому не допоможемо?! Не будьмо ж байдужими! Завжди пам’ятаймо ранкову пораду від Маленького Принца (Антуана де Сент-Екзюпері): «Прокинувся – приведи до ладу і свою планету».

 

22.04.2015

«Вишивка – то стан душі,
фантазія, творчість»
 
Зустріч з майстринею
 
Зустріч, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, з директором музею вишивки Тетяною Іванівною Протчевою – завжди свято. Це – не тільки народна майстриня, але й чудовий розповідач, гарна жінка.
 
Пані Тетяна розповіла про музей, про своє захоплення вишивкою, про поєднання на вишитому полотні минулого і сьогочасного, про участь у вітчизняних та закордонних художніх виставках. А ще - про те, як в Японії, місцева майстриня подарувала їй надзвичайно рідкісний матеріал - нитки люрексового шовку, просочені якимсь особливим складом, що світиться поночі. Це стало одним із спонукальних поштовхів вишивати ікони. Дуже зацікавило присутніх, особливо дівчаток, нове творче захоплення майстрині: ляльки, одягнені в національне вбрання. А хлопців - використання вишивальницею комп’ютера для своїх творчих фантазій. Усіх здивувало те, що зовсім маленька картина насправді буває більш трудомістка, ніж та, що в декілька разів перевершує її в розмірах. Порадувало те, що увагу до себе привернули не тільки експонати музею вишивки (картини, краватки, метелики, торбинки…), представлені на розгорнутій виставці, але і книги про цей завжди сучасний вид мистецтва. Це – показник зацікавленості до українських народних традицій, до нашої історії.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter