Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

10.06.2016

 «Літо, літечко літує!»
Творчий майданчик
Перша ознака літа:
"А який сьогодні день тижня?"

Весела пора - літні канікули! Можна розслабитись та розважитись, а також взяти до рук улюблену книжку.
 
 
Двері бібліотеки завжди гостинно відчинені і для малечі, і для школярів, і для батьків. Ось і сьогодні до нас завітали не просто вихованці оздоровчого шкільного табору, а справжній хлопчачий десант. Уявляєте, як впоратися з такими гостями?! Але… Усі залишилися задоволеними. «Книголюбчики» - демонстрували свою ерудицію в літературній вікторині, «краєзнавці» - зацікавлено дивилися презентацію «Незвичайні місця Києва», «саморобники»- автомобілісти - із захопленням створювали спортивні машини майбутнього. А естафета з’єднала усіх веселих та спритних.
Не обійшлося, звичайно, без подарунків.Фотогалерея допоможе вам побачити, як відпочивають наші діти. Цікаво? Завітайте! Ми чекатимо на вас!
 

14.06.2016

«Мистецтво придумування історій»
від Джанні Родарі

 

Творчій майданчик

«…От коли б я крамничку мав,
Як би весело жив тоді я!
Знаєш, чим би я торгував?
Продавав би людям надії
(Джанні Родарі)
 
 
 
 
 
 
 Чи вмієте ви складати казки? Ні? А ось у Джанні Родарі, відомого італійського письменника, є  книга, яка називається "Граматика фантазії". Виявляється, фантазії теж можна і треба вчитися.
 
У цьому переконалися вихованці літнього табору при Центрі дитячої та юнацької творчості. А потрапити у незвичайну казкову країну з цікавими пригодами та яскравими вигадками допомогли дітям, звичайно, бібліотекарі.

Літературний калейдоскоп та вікторина за творами письменника надихнули де - кого навіть на спів, малювання, створення чарівного віяла. А де – кого – на  читання віршів Д. Родарі. Знаєте, який вірш більш за все сподобався?
«Обрали б мене президентом, то враз
Я видав би строгий-престрогий наказ:
Параграф перший.
Улітку всі діти
Не мають права у місті сидіти.
Параграф другий.
Для дітвори
Відкрити безплатні морські табори.
Параграф третій.
Малятам віднині
Належать Альпи і Апенніни…»
Актуально! Чи не правда?
P.S. Не дивуйтеся насиченої програми, бо творчий майданчик протягом дня відвідали кілька груп дітей різного віку.
 
 
Але усім вистачило достатньо "вітамінів веселощів" від улюбленого письменника.
 

06.06.2016

«Літній уик - енд – на відмінно»
Свято
 
 
День захисту дітей у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна – це завжди особливе свято. Веселе, насичене різноманітними цікавими сюрпризами та несподіванками. Літературні вікторини, лялькова вистава, малюнок на асфальті… З задоволенням, пританцьовуючи, діти розучували нову співаночку (під керівництвом викладача музичної школи № 24  Феджори Зенона Володимировича), старанно майстрували маленьке паперове пташеня на черговому  майстер-класі…
Як відомо, відпочивати та розважатися ніколи не набридне. Тому і діти, і бібліотекарі разом з книгами (куди ж вони без них!) продовжили святкування біля кінотеатру «Росія», де знайшли нових прихильників книг.
 

Ура! Канікули стартували вдало! Перший день літа - потужний заряд веселощів та знань!

 

20.05.2016

«Ми – різні, ми – рівні»
Тренінг
 
Сьогодні слово «гендер» все частіше трапляється у нашому повсякденному житті. Але, нажаль, мало хто до кінця розуміє його значення. Ще менше людей переймається широким колом проблемних питань, які криються у цьому понятті.
 
Аби розібратися у всіх тонкощах цього питання, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів 212 школи з соціальним педагогом «Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району» Овсієнко Наталією Федорівною. Лектор пояснила слухачам значення слова «гендер», що це - не біологічні ознаки людини, а її соціальні характеристики та навіть стереотипи. Гендер - це набір соціальних ролей. Це костюми в яких чоловік та жінка виконують свої суспільні ролі. Дуже зацікавило присутніх відмінності поведінки представників різної статі, особливості жіночої і чоловічої психології. Особливу увагу пані Наталя приділила гендерним проблемам в світі та Україні, розповіла про боротьбу жінок за право брати участь у виборах, а також займати вищі керівні посади на рівні з чоловіками. Оскільки слухачі дуже емоційно та активно дискутували, ставили багато запитань, сподіваємося, що головні висновки для себе вони зробили: мета гендерної рівності в тому, щоби наділити усіх рівними можливостями і шансами у житті. А стереотипи потрібно змінювати і долати насамперед у власній свідомості.
 
 
 

13.05.2016

«Сім'я- це те первинне середовище,
де людина повинна вчитися творити добро»
(В. Сухомлинський)
 
Свято

Міжнародний день сім’ї у Деснянському районі, на Лісовому масиві,  відсвяткували голосно та весело: з сонечком та дощиком, з піснями та танцями, з демонстрацією вправності у бойових мистецтвах …
 
І, звичайно, - з книжками, іграми, вікторинами, представленими бібліотекою ім. Ю. Гагаріна для дітей – завжди активним учасником районних та міських заходів. Cтворити чудовий настрій, як дітям, так і дорослим, допоміг і майстер-клас по виготовленню яскравих квіточок з паперу та стрічок. «Ось ця квітка - мамі подарунок, а ця – Катрусі у косу». І навіть маленькі артисти, незважаючи на хвилювання перед виступом, не утрималися від перегляду книг.
 


 


Як приємно, коли друзі збираються разом, коли діти з батьками із задоволенням відпочивають і розважаються! Це було варте об’єднання зусиль творчих партнерів: бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, Центру у справах сім’і та жінок, Центру дитячої та юнацької творчості та інших.

 

12.05.2016

«Я – не товар!»
Тренінг

Чи існує рабство в ХХІ столітті? Нажаль, так. Примусова, безоплатна праця – це реальність, навіть для найрозвиненіших країн світу. Та й потрапити у злочинні тенета не так вже і складно.
 
А оскільки тема ця дуже актуальна, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів десятих  класів з соціальним педагогом «Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району», міжнародним  тренером з питань «Торгівлі людьми» Овсієнко Наталією Федорівною. Під час тренінгу лектор розповіла старшокласникам, які види рабства існують в сучасному світі та хто потрапляє в зону ризику, про справжні історії постраждалих від торгівлі людьми, що більшість постраждалих від дій работорговців, є чоловіки, що Україна є одним з найбільших  «постачальників» підневільної робочої сили в Європі ....  «Сучасні раби» - це, як правило, звичайні люди, які через різні обставини, в пошуках заробітку, добровільно ідуть за кордон, навіть не уявляючи, яка «робота» на них там чекає. Присутні змоделювали ситуації в які може потрапити потенційна жертва вербувальників, як можна врятуватись з неволі в чужій країні, що робити, коли немає документів та інші.  
 
Сподіваємося, що цій захід спрямував не тільки підвищенню рівня поінформованості учнів та обізнаності про загрози сучасного рабства, але й - умінь адекватного прийняття рішень у різноманітних, у т. ч. складних життєвих ситуаціях.
 
 
 

6.05.2016

 «…Моє дитинство, вбите на війні»
Зустріч з цікавою людиною

Чи можете ви уявити Київ у червні 1941? Горять заводи, палають мости, вулиці здригаються від бомбардування… В дім кожного прийшла війна - нікого не оминула, навіть дітей.

Зберегти у скарбниці пам 'яті «сороковые, роковые» завжди допомагають книги, фотоальбоми, репродукції картин. Тому велика книжкова виставка про воєнний Київ привернула увагу читачів бібліотеці різного віку. 
 
Перегорнути сторінки реальних історій «з перших вуст» допомагають і спогади учасників тих подій. Тому зустріч з «дитиною війни», журналісткою Батуриною Лілією Бальтазарівною зібрала велику аудиторію у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Коли почалась війна, маленькій Лілії було лише дев'ять років і ці часи дуже закарбувалися в її пам'яті.
 
Через призму власних переживань письменниця оповіла слухачам про перші дні війни, про евакуацію на схід, про голодне життя на чужині… А на згадку про зустріч Лілія Бальтазарівна подарувала книгу «Чёрное лето или украденное детство», яку видала під літературним псевдонімом «Гордейчук».
Школярі виявилися дуже вдячними слухачами: довго не відпускали Лілію Бальтазарівну –  розпитували про її життя , цікавились післявоєнною долею героїв книги, ділились історіями власних родин.
 

28.04.2016

Великодня листівочка – наче весняна ластівочка
Майстер-клас
 
Які приємні клопоти напередодні великодніх свят! Як фарбувати яйця, яку спекти паску, чим пригощати гостей, що їм подарувати …  Над подарунками все-таки варто поміркувати, але не надто довго - адже їх цілком можна зробити своїми руками. Тому майстер-класи бібліотекаря-майстрині Анісімової Тетяни Вікторівни, по створенню саморобних шедеврів в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей стали дуже популярні.      
 
Виготовлення сувенірів — не тільки захоплююче заняття, але й чудовий спосіб створити святковий настрій і можливість проявити свої творчі здібності. У цьому ще раз переконалися юні умільці на черговій зустрічі. А надихнути їх на творчі проекти у цій справі допомогли, звичайно, книги та зразки деяких робіт, створених бібліотекарями. З паперових заготовок, тасьми і стрічок вдалося зробити досить милі листівочки до Великодня. Це не зайняло багато часу, але скільки приємних емоцій!
 
 
 

22.04.2016

«Великодні подарунки»
Майстер-клас

Як приємно отримувати подарунки! А ще краще – їх дарувати, особливо зроблені своїми руками.

А що може бути краще на Великдень, як не символ Пасхи – яйце або різноманітні варіації на тему святкових атрибутів?  Так, наприклад, - великодній кошик, який вирішили створити юні саморобними.

Черговий майстер-клас, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, як завжди, з уроку творчості та майстерності, перетворився у свято друзів. З голосним читаннями улюблених книжок, яскравою виставкою, навіть - танцями та «солодким столом». Але головне, звичайно, – створенні «шедеври» чудовий настрій та спілкування з друзями.
 
 
 

22.04.2016

 «Природа — це єдина книга
з великим змістом на кожній сторінці»

(Й.В. Ґете)
 
Сьогодні питання охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів набуває першорядного значення. Ставлення до природи є не тільки важливим показником екологічної культури, але й головним питанням  життя та здоров’я сучасної людини. Тому багато заходів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей, спрямовані на формування у учнів екологічного мислення. А хто це може зробити краще, як не професіонали-екологи?!
 
Ось і до Всесвітнього дня Землі, на зустріч з учнями 8-10 класів, завітав Голова громадської організації «Сучасний світ молоді» Владислав Шелоков. Особливо цікаво учням було дізнатися про відкриття в історії екології вчення про нерозривність зв’язку людини з природним середовищем. Справжнім відкриттям було те, що зробив це всесвітньо відомий український вчений В. І. Вернадський, бо ім’я це звичайно пов'язують з мінералогією. Але творча спадщина його виявилася різноплановою.

Пан Владислав торкнувся і питання використання природної енергії, і негативних наслідків виробничої діяльності підприємств. І, звичайно, - найбільшої техногенної катастрофи - аварії на Чорнобильській АЕС. До де - яких матеріалів бібліотекарі додали інформацію про книги та Інтернет –ресурси за даною темою, документальну стрічку «Чорнобиль. Загублений світ».
 
А інформація про діяльність екологічних організацій так зацікавила учнів, що усі вирішили: потрібні конкретні дії. Треба негайно зустрітися знов та провести акцію «Посади дерево». Сподіваємося, що ці задумки реалізуються у житті!
 
 

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter