Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

24.11.2015

«Революція Гідності»
Відео-година
 
Кожен день віддаляє нас від героїчних і страшних подій на Майдані. Революція Гідності принесла багато смертей і горя, але разом з тим згуртувала український народ, навчивши його боротися за своє майбутнє і відстоювати свою свободу. Цю сторінку історії ще багато будуть вивчати. І не тільки хронологію подій, яку можна простежити до години, але й архів людських історій і спогадів.

У цьому нам допомагають документально-публіцистичні фільми. Серед них фільм виробництва телеканалу ICTV «Революція Гідності», який учні Лісового масиву змогли подивитися у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Яке враження? Вразило, приголомшило, засмутило, допомогло поглянути на ці події під іншим кутом. А перегляд фото - альбому про Майдан ще більш закарбував у пам’яті цю сторінку нашої історії.

Оскільки вже цього року учні шкіл вивчатимуть додатковий параграф про Революцію Гідності, а частина питань передбачена і в цьогорічному зовнішньому незалежному тестуванні з історії України, перегляд фільму був дуже доречним.
 
 
 

19.11.2015

“Природа і фантазія”
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

 
Головним завданням в роботі з дітьми молодшого шкільного віку є формування у них початкових уявлень про оточуючий світ. Але для цього потрібні фантазія і обов'язково зацікавленість. Тому майже у кожному занятті гуртка «Капітошка» використовуються ігрові та розважально-пізнавальні форми роботи. Ось і чергову зустріч з природознавцем, співробітником відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапою Людмилою Миколаївною вдало пожвавив майстер-клас. Після цікавої розповіді пані Людмили, з використанням фотографій, малюнків, яку бібліотекарі доповнили віршами та народними легендами про рослини, діти захопилися виготовленням власних різнокольорових квітів із … серветок. А головне, що ці квіточки допомогли краще запам’ятати де-які речі про рослини, про які так складно пишуть у підручниках.
 

 
 

29.10.2015

«Проблеми екології та енергозбереження»
Тренінг

 
Протягом багато років бібліотека ім. Ю.Гагаріна для дітей приділяє велику увагу екологічній просвіті.  Де-яки заходи, у рамках проекту «З природою живи в дружбі – буде вона тобі в службі», були настільки цікаві, що привернули увагу не тільки дітей, а й дорослих. Так, великий резонанс, що отримала пресс -конференція «Енергозбереження та екологія», спонукав до проведення тренінга за цією темою. 
 
Учасниками його стали вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл Деснянського району, бібліотекарі, співробітники Центра дитячої та юнацької творчості. Про що тільки не згадували тут! Про найбільш енергоємні галузі народного господарства, про найпростіші заходи з енергозбереження, про виробництво енергії з альтернативних джерел… Пригадали і про новий критерій оцінки економічного розвитку країн, що з’явився в останні десятиліття ( це частка енергії, виробленої із нетрадиційних і відновлюваних джерел). Використання елементів гри, сучасного оснащення, дозволівшего здійснити візуальну презентацію матеріалу, зробили цей захід інформаційно насиченим і цікавим. Тренінг не тільки продемонстрував комунікативні навички і вміння учасників, але й стимулював їх активність в придбанні та демонстрації екологічних знань. Всі відмітили високий рівень організації заходу та доброзичливу атмосферу.
Дякуємо науковому співробітнику лабораторії екологічного виховання інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни, всім учасникам тренінгу та сподіваємося на подальші творчі зустрічі.
 
 

28.10.2015

Заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка»
 
Чергове засідання гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили провести не традиційно у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, а у Центрі дитячої та юнацької творчості. І це не раптово, бо головна мета його була – розширити коло не тільки природолюбчиків, але й прихильників читання, звернути увагу  ровесників до художніх творів про природу.
 
За допомогою бібліотекарів була по-новому відкрита "Лісова газета" чудового письменника Віталія Біанкі, його пізнавальні казки і реалістичні оповідання. Діти з задоволенням розповідали про свої улюблені книжки, згадували народні казки про тварин, твори та малюнки Є. Чарушина, "Золотий луг" М. Пришвіна,  вірші Т. Шевченка, Л. Українки… А допомогли їм у цьому незвичайна вікторина, весела гра «Хто літає» та книжкова виставка.
 
Головне відкриття цієї зустрічі: треба більш читати художніх творів про природу! Їх привабливість не тільки у сюжетності, таємничості, фантастичності, яскраво намальованих образах. Вони розповідають про такі незвичайні повадки тварин, явища природи, про яки не завжди прочитаєш навіть в енциклопедіях.
 
 
 

16.10.2015

«Я – юрист»
Зустріч з цікавою людиною

Одним із найважливіших кроків для майбутніх випускників шкіл є вибір професії. Зустрічі у стінах бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей, з різними категоріями спеціалістів допомагають учням зробити цей крок більш свідомо.
 
Так, для тих, хто прагне здобути юридичну освіту своїми оцінками і міркуваннями поділилася головний спеціаліст Деснянського районного управління юстиції у м. Києві Вітюк Олена Володимирівна. Пані Олена розповіла, що у професії юриста має місце можливість миттєво орієнтуватися у ситуації, готовність до прийняття нестандартних у межах закону рішень. А справжнім професіоналом може стати лише людина з високим інтелектом та стійкими психологічними якостями.

Великим відкриттям для учнів було ствердження, що у професії юриста має місце творчий підхід до встановлення істини у кожній конкретній справі. Здивувало і те, що юрист - це професіонал, який не тільки має фундаментальні та спеціальні правові знання, але й кваліфіковано користується юридичним інструментарієм при розв'язанні юридичних проблем.

Багато питань відносно особливостей навчання, роботи юриста та інтерес до правознавчої літератури, представленої на виставці, було яскравим підтвердженням того, що ця зустріч відкрила старшокласникам ще одну цікаву та потрібну професію. 
 
 
 

13.10.2015

«Я маю право!»
Зустріч з юристом

«Усвідомлення права
розвиває усвідомлення обов'язку»
(Віктор Гюго)


Як ми знаємо, правова культура складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і з глибокої поваги до законів і правил людського співжиття. Найперше завдання правового виховання учнів — надання правової допомоги, озброєння знаннями законів. Ази  правознавства діти пізнають у школі, а ось поглибити їх допомагають зустрічі з юристами. Тому черговий захід у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна зібрав велику аудиторію. Акцент на правах дитини було зроблено не раптово, бо ця вікова категорія найменш за все адаптована до навколишнього середовища, а частіше усіх чує про обов’язки.
 
Оскільки старшокласників цікавив механізм щодо здійснення правового захисту, юрист з Центру у справах сім'ї та жінок Белах Людмила Федорівна звернула увагу на соціальні проблеми дітей Києва, детально зупинилася на діяльності правозахисних організацій міста, розповіла дітям про можливі випадки насильства до них, дала рекомендації щодо дій в тому чи іншому випадку і порадила, до кого можна звернутися за допомогою. Учні не тільки уважно слухали про норми цивільного та кримінального права, але й змогли обговорити проблеми „свободи”, „обов’язку”, „відповідальності”.
 
Багато питань аудиторії відносно різноманітних життєвих ситуацій свідчило про актуальність теми і необхідність робити такі зустрічі з професіоналами, як можливо частіше.
 
 
 

12.10.2015

До Дня захисника України юні учасники творчої майстерні «Сонечко» вирішили  порадувати українських воїнів невеликими подарунками – малюнками. Звичайно, їх головними персонажами були герої, козаки, але багато малюнків рясніли квітами, веселкою, сонечком. Цього зараз так не вистачає нашим захисникам! А створювати такі «привіти» допомогли дітям бібліотекарі разом з педагогом підліткового клубу „Космос”  освітньо - культурного центру «Дивосвіт» Волоткевич Нелією Костянтинівною.

Сподіваємося, що ці яскраві та зворушливі листи неабияк підтримають наших захисників, нагадають дитинство, зміцнять надію на скоріше повернення.
 
 
 

30.09.2015

«Бібліотеки - золоті фонди чуття і розуму»
 (Крижанівський С.)

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек! З самого ранку шанувальники книги різного віку прийшли до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна з привітаннями з нагоди свята. І як завжди, їх чекали приємні сюрпризи та цікаві заходи.

Екскурсії - дозволили зазирнути в різні куточки бібліотеки, відкрити двері усіх книгосховищ  і узнати багато цікавого про шляхи пошуку інформації різного формату.

Фото виставка «Бібліотека – храм збереженого часу» - продемонструвала можливості бібліотеки і таланти її читачів. Оскільки тут було представлено і ретро – матеріали, були і приємні несподіванки.
 
Книги про музеї світу, виявилися настільки яскравими, що привернули увагу не тільки прихильників мистецтва. Не залишилися поза увагою і інші книжкові виставки.
 
Інтернет - подорож «Незвичайні бібліотеки світу» та відео година «Бібліотека – територія творчості» допомогли учням подивитися на бібліотеку інакше.
 
Театралізовані читання - не тільки відчинили двері у казку, але й розкрили здібності учнів, як акторів.
 
А малят з батьками вразив Великий Кузя та приємно здивували малюнки на столах: «Як лісова галявина!»
 

Ось така вона – бібліотека! Гарна, затишна, цікава, відкрита усім і завжди.
Ми чекаємо на вас! 

 

26.09.2015

«Любителі книг - в Країні … природи»
Заняття гуртка «Капітошка»
 
Чергове заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» (у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі») перетворилось в захоплюючу та пізнавальну мандрівку сторінками екологічного календаря. Виявилося, що природоохоронних дат дуже багато: день заповідників ідень лісів, день води і день Землі, день птахів і день захисту тварин та багато інших. Завдяки допомозі наукового співробітника лабораторії екологічного виховання інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни, діти відкрили для себе багато цікавих фактів в «Країні природи». Це була не просто лекція, а цікава співрозмова, діалог з аудиторією. Учні мали змогу виявити свої знання по де - яким питанням, спостережливість. А ще почуття гумору, особливо, коли роздивлялися відео ролики про восьминога, закоханого у паперовий пакет або про ведмедика і дерево.

А оскільки усі «природолюбчики» є ще і «книголюбчиками», не залишилися поза увагою і книги, до яких присутні виявили велику зацікавленість.
 

 
 

19.09.2015

«Школа екології збирає друзів»
Екофестиваль      
 
Бібліотека ім. Ю.Гагаріна завжди не тільки надає інформаційну підтримку дитячим закладам району в реалізації різноманітних проектів, але й приймає активну участь у проведенні акцій. Яскравий тому приклад – екофестиваль школи екології «Знай, люби, бережи природу», на базі Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району (давній партнер бібліотеки). Веселі конкурси, ігри, вікторини допомогли дітям відкрити для себе багато цікавинок  про природу, поспілкуватися з друзями, гарно провести свій вільний час. А ще – відкрити для себе чудовий, наповнений несподіванками світ книги. Сподіваємося, що це відкриття неодмінно приведе до бібліотеки. Особливо напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, бо це – чергове свято.
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter