Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

5.04.2016

«Українська вишиванка - етнічний бренд, перевірений історією»
Заняття лекторію «Музеї Києва»

Здавна повелось на нашій землі, що в кожній хаті вишивали. Годі й шукати дівчину, яка б не вміла вправлятися голкою: створити оберіг, вишити весільний рушник чи ошатну сорочку на свято. Сьогодні українське суспільство все частіше звертається до витоків, пригадує своє коріння. Тому інтерес до народного мистецтва зростає.
 
Так, в рамках лекторію «Музеї Києва», у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів школи №218 з майстром народної вишивки Тетяною Протчевою. Пані Тетяна обожнює справу, якою займається  з дитинства. Повна ентузіазму та захоплення, майстриня познайомила  допитливих школярів зі своїми роботами. Це картини-ілюзії з певним оптичним ефектом, вишитий одяг та аксесуари. Школярі змогли навіть приміряти вишиті краватки та метелики для чоловіків, молодіжні сумки та гаманці, оздоблені сучасними модними принтами. Адже пані Тетяна довела, що народне мистецтво не стоїть на місті, а голка та нитка можуть творити дива. Особливо коли нитка не звичайна, а створена із планктону, матеріалу що світиться. Техніка вишивання спеціальними світляними нитками «glow art» вже занесена до „Книги рекордів України”. Також майстриня розповіла про метод QR-кодів, завдяки якому можна не тільки роздивлятись вишиту картину, а й насолоджуватись звучанням, наприклад, вальсу Штрауса.
 
Представлена в гостинному залі бібліотеки експозиція - це лише маленька частина з всього творчого надбання Тетяни Протчевої. Більше можна побачити в «Музеї вишивки» (вулиця Академіка Курчатова,  23-А). Тут можна переглянути не тільки інноваційні роботи , але й збережені шедеври української культурної спадщини, дбайливо створені руками наших прабабусь. В музеї також можна поміряти автентичні вишиванки, яким понад 100 років. Завітайте – не пожалкуєте! Бо вишивання - такий доступний спосіб творити красу своїми руками.
 
 
 

17.03.2016

«Стежками Квіткової країни»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

«Стояла я і слухала весну…»
 (Л. Українка)

Юні природолюбчики гуртка «Капітошка» завжди уважно слідкують за усіма явищами природи, особливо весною. Як тільки посеред острівців білого снігу, у лютому, з’явилися ранньовесняні квіти, вони негайно зібралися, щоб обговорити цю подію. Але весна дивує щодня, тільки встигай підмічати, в який день розквітла нова рослина.
 
Тому, чергова зустріч з екологом, співробітником відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Герасименко Ларисою Григорівною була знов присвячена квітам. Розмаїття весняних квітів велике, але усі погодилися, що перше місце серед них по праву займає тюльпан. Але є дикі тюльпани, яким загрожує  винищення. Нагадали і про нарциси, де - які стародавні перекази і легенди, з ним пов'язані. А ще - відкрили для себе квітку з незвичайною назвою: «Шафран Гейфеля» - вид крокусів, які цвітуть всього два тижні в Карпатах. Пані Лариса розповіла, що купувати можна тільки садові рослини. Так, наприклад, садові крокуси - великі квіти, мають контрастні жилки на пелюстках, а карпатські – однотонні. А щоб краще усе засвоїти, юні любителі квітів вирішили їх намалювати, щоб добре запам’ятати: «Не треба знищувати квіти! Не треба купувати букети  диких квітів! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель».

 

15.03.2016

«Тарасова шкільна наука»

Заочна подорож до Київського літературно-меморіального будинку-музею Т.Г. Шевченка, у рамках лекторію «Музеї Києва»,  стала одним з найцікавіших заходів з нагоди 202-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. І це не випадково, бо до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітала старший науковий працівник музею Карпенко Ольга Василівна. Пані Ольга розповіла не тільки про музей, про де-які сторінки життя Шевченка, але й провела незвичайно цікавий майстер-клас з оволодіння письма пером, як це було у часи Шевченка. З захопленням учні слухали про те, яким був правопис, що таке «чорнильні горішки», «пісочниця», з чого і як виготовляли пера і чорнило… І відчули себе школярами і однокашниками малого Тараса, освоюючи ази письма чорнилом із бузини та справжнім гусячим пером, за зразками правопису 19 століття.
 
Сподіваємося, що ця зустріч дала великий поштовх до відвідування будинку-музею Тараса Шевченка. Це ж так цікаво - зануритися в минувшину, побачити тогочасні «канцтовари»,  зокрема приладдя для письма, що належало поетові, погортати створений ним буквар для народних шкіл…
 
Відвідайте – не пожалкуєте!
 
 

11.03.2016

Справжня весна завітала до нас і, як завжди, принесла низку свят. І вже традиційно – одне з головних - день народження нашого Кобзаря, Тараса Шевченка.
 
Напередодні 9 березня зали бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей прикрасили виставки книг та репродукції картин Шевченка. А виставка – «Себе, як в дзеркало, бачу», підштовхнула до створення інтелектуального лото «Загадки автопортрета», яке, до речі, виявилося дуже популярним як для дітей, так і для дорослих. І не випадково, бо надало можливість продемонструвати увагу, зорову пам'ять, спостережливість.

Читачі бібліотеки виявилися обізнаними і у питанні пошуку біографічних відомостей про Шевченка. Особливо - про оточення Тараса Григоровича, його друзів. Це показав черговий захід – біографічна розвідка «Я не одинокий, є з ким в світі жить…», де учні поділилися дослідженнями де - яких сторінок біографії поета і художника.

А молодших школярів зацікавило не тільки читання віршів Шевченка, але й пісні, покладені на його твори. Особливо – «Зацвіла в долині червона калина», яку усі так добре знають, що завжди підспівують.
 
Активно читачі бібліотеки залучилися і до районного свята, присвяченому великому Кобзарю. Виразно, проникливо пролунав вірш Шевченко «Лілея» у виконанні постійної читачки бібліотеці, учениця 212 середньої школи Васелинки Лобойко. Велику допомогу у підтриманні цього заходу надали і батьки наших читачів. Щиро дякуємо Дроздової Тетяни Сергіївни за чудовий майстер клас з набивного малюнку.
 
Шевченківський тиждень триває. Ми сподіваємося, що ці заходи нададуть усім можливість відкрити для себе щось нове і цікаве, відкрити Шевченка і зрозуміти, чому, як писав О. Вишня,  «Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю».
 
 
 

11.03.2016

«Масляна, Масляна, яка ж ти мала!». Але відгуляти її у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна встигли вчасно. З  чіплянням колодки, викупами цукерками та грошима, з основною обрядовою стравою – варениками та млинцями з медом, сметаною … Скільки цікавого узнали гості про народні звичаї, завдяки книгам та розповіді бібліотекарів! А учні і вихователі музичної школи № 24 допомогли створити чудовий настрій та барвисте обрамлення цьому яскравому святу. І учні, і батьки, і вихованці «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» залишилися задоволені. А що для господарів оселі може бути краще!? Тож Масляна відбулася - весна розпочалася.
 
 
 

9.03.2016

Весна подарувала нам не тільки багато свят, але й можливість оцінити деякі з них. Одне з таких – конкурс «Я – Україночка», організований підлітковим клубом „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”. Оскільки клуб – один з постійних партнерів бібліотеки (дивися фотовиставки), робота бібліотекарів в журі конкурсу була дуже логічною, приємною і складною. Бо оцінювати довелося різні здібності дівчаток, починаючі від привабливості і артистичності – до вміння господарювати і творити щось власними руками. До речі, учасницям конкурсу, готуючись до цього відповідального заходу, довелося переглянути багато книжок, ретельно підібраних бібліотекарями.
 
 
Свято вдалося, бо усім було цікаво і весело. А ще показало, які українські дівчата гарні, талановиті, спритні.
 

2.03.2016

«Сонечко» - для  матусі»

Напередодні Міжнародного жіночого свята юні саморобники бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей вирішили здивувати своїх матусь незвичайними подарунками. А що може бути краще, як не прикраси, зроблені власноруч?! Ретельно переглянувши багато книжок та порадившись з бібліотекарями, зупинилися на улюбленім матеріалі – соленому  тісті. До речі, хтось згадав пісню Алли Мігай «Подарунок» - і народилася ідея: будемо ліпити … сонечко. За допомогою майстринь підліткового клубу „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”  ( Фірюліної Наталії Лук’янівни, Волоткевич Нелі Костянтинівни, Рак Юлії Володимирівни) подарунки вийшли чудові: яскраві, веселі, з очками, з квіточками… Як такі Сонечка не зігріють матусь?!
 
Зі святом, вас, дорогі матусі та бабусі! Бажаємо вам тепла, усмішок, квітів, любові …. Всього самого доброго і світлого!


 

1.03.2016

«Я – покупець»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»
 
Чи знаєте ви, що таке «штрих код»? І для чого він потрібен? А ось природолюбчики бібліотеки   ім. Ю. Гагаріна для дітей вже обізнані у цьому питанні. Бо на черговому засіданні гуртка «Капітошка», що діє у рамках проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни», вони з захопленням вчилися бути освіченими покупцями. За допомогою співробітника відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Саньковської Ірини Мечиславівни юні любителі природи відкривали ази маркування різних товарів та з'ясовували доцільність таких заходів. А наскільки це їм вдалося продемонстрували і вікторина, і змагання команд «Вгадай, звідки ми?», і інші захоплюючі завдання.

Завітайте і ви до нашого кола! Дізнаєтеся багато корисного і цікавого.
 
 
 

25.02.2016

«Збережемо первоцвіти!»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

Ось і весна на порозі! А разом з нею – перші вісники – первоцвіти. Тому чергове заняття юні любителі природи вирішили присвятити цім красуням. І запросили до себе еколога, співробітника відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Герасименко Ларису Григорівну. Багато цікавого і незвичайного розповіла пані Лариса. Які ранньовесняні квіти, коли з’являються, чому вони найуразливіші. Дуже вразила учнів небезпека зникнення цих рослин. Виявляється, що якщо зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість комашок, бо це для них – єдине джерело живлення. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок продовжиться й до самої людини. Вірші та народні легенди про рослини, які ретельно підібрали бібліотекарі, не тільки додали весняного настрою, але й звернули увагу дітей до книг. А щоб краще запам’ятати деякі речі про рослини, та попередити інших, що не треба робити (зривати, купувати, дарувати), юні природолюбчики виготовили листівки – звернення, які подарують друзям або розкладуть по поштовим скринькам.
 
 
 

24.02.2016

"Коли ще звірі говорили"
Творча година за творами І.Франка

"Пощо слухали? – Бо цікаво!"
(І. Франко "Байка про байку")  


Хто не любить казки! Чарівні та дивовижні, літературні та народні. Великою популярністю в сучасних малих читачів користуються казки відомого українського письменника Івана Франка. Особливо його збірка казок «Коли ще звірі говорили». В основі сюжету цих творів лежать мотиви відо¬мих казок народів світу − українських, російських, німецьких, грецьких, індійських. Але Франко так наповнив їх українським буттям і українським характером, що читати такі твори надзвичайно цікаво.
 
А ще краще – робити це разом з друзями та бібліотекарями, у ролях, використовуючи ляльки. Що і зробили книголюбчики бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей. Оскільки вони виявилися не тільки чудовими артистами, але й здатними художниками, вирішили негайно намалювати де яких героїв казок. А допомогла їм у цьому педагог підліткового клубу „Космос”  освітньо-культурного центру «Дивосвіт» Волоткевич Неля Костянтинівна.

Ось так активно читачі бібліотеки вшанували пам’ять видатного письменника. А що може бути краще!
 
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter