Бібліотека №119

17.05.2016

«Як тебе не любити, Києве мій!»
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»
 
«Осяяний промінням слави,
Золотоверхий, величавий –
Наш рідний Київ, місто-сад,
Наша столиця, Святоград»
Олекса Палійчук
 
Київ... Місто, оспіване багатьма поетами й письменниками, ком-позиторами й художниками. Місто-герой, місто-музей, місто-сад - саме так його величають.
 
Незабаром столиця нашої Батьківщини буде святкувати  свій День народження, тому учасники гуртка «Наш вернісаж» на занятті 17 травня натхненно малювали рисунки-привітання із зображенням рідного міста відповідно до свого світогляду. Дуже допомогла школярам книжкова виставка «Благословенна будь, земля Дніпрова, овіяна легендами століть», що представила літературу про історію Києва, культурні, духовні та історичні пам’ятки міста. Разом із бібліотекарями діти читали легенди та казки про заснування стародавнього Києва, а слайд-презентація «Київ – це вічна душа України» висвітлила найяскравіші події, що відбувалися у столиці.
Школярі пригадували улюблені куточки Києва, і на папері поступово з’являлися мальовничі пейзажі та краєвиди. Ось засяяли позолотою храми Києво-Печерської лаври, Собор Святої Софії та Михайлівський Золотоверхий монастир, рожевим квітом та білими свічками зацвіли славнозвісні київські каштани, заплескотів древній Дніпро, вознісся величний пам’ятник Володимиру Великому, стали на сторожі Золоті Ворота – видатний пам’ятник епохи першої слов’янської держави – Київської Русі, збудовані Ярославом Мудрим…  У кожний мазок  пензлика юні художники вкладали не тільки старанність, а і велику любов і пошану до рідного міста. Адже Київ  посідає особливе місце в житті кожного українця. І нам – нащадкам давніх киян треба зробити так, щоб знову в усій Європі знали і поважали нас – киян, нас – українців.
 
 
 

12.05.2016

Українська дитяча книжка завойовує світ
Медіа-подорож за проектом «Українці в контексті розвитку світової цивілізації»

Сучасна українська книжка для дітей впевнено крокує світом. Поява у престижних міжнародних каталогах на кшталт "Білих круків" та Почесних списках премії ім. Г.-К. Андерсена, участь видавців у Міжнародних книжкових виставках у Болонії, перемога в авторитетних літературних преміях і як наслідок – переклад іноземними мовами та зацікавленість у закордонного читача - все це свідчить про успіх українських письменників на теренах світової літератури.
 
Саме досягненням вітчизняних майстрів художнього слова і була присвячена медіа-подорож «Українська книжка завойовує світ», на яку 12 травня завітали учні СШ № 213. Із книжкової викладки «Українські дитячі книги – лауреати Міжнародних літературних конкурсів», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі, школярі дізналися, які саме дитячі книжки, видані в Україні протягом останніх років, стали відомими у світі. Серед них на особливу увагу заслуговує книжка «Війна, що змінила Рондо», яку написали та проілюстрували Романа Романишин та Андрій Лесів, котра увійшла до числа переможців  одного із найпрестижніших і найвідоміших конкурсів дитячої книжки у світі Bologna Ragazzi Award 2015 (Італія)  та отримала спеціальну відзнаку журі у категорії «Нові Горизонти» (New Horizons) серед 40 країн-учасниць. «Війна, що змінила Рондо» – це книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Вона про те, що перемогти у війні можна лише згуртувавшись, а справжнім героєм може стати кожен. Війна не має національності, як і зло. Саме тому книжка «Війна, що змінила Рондо» буде зрозумілою не лише в Україні, а й у всьому світі.
Розширюючи книжкові обрії читачів, бібліотекарі запропонували їм перегляд буктрейлерів – коротких змістовних відео-роликів за творами українських дитячих письменників – лауреатів Міжнародних літературних премій. Діти із задоволенням здійснили цікаву віртуальну мандрівку сторінками «Казки про Старого Лева» Мар’яни Савки, оповідання «Хто зробить сніг» Мар’яни і Тараса Прохаськів, повісті «Кабан дикий – хвіст великий» Івана Андрусяка. А  тим, хто зацікавився творчістю відомого сучасного українського письменника Івана Андрусяка, бібліотекарі запропонували пам’ятку, складену за матеріалами фондів бібліотеки та інтернет-ресурсів. Охоче дітлахи обирали для читання книжки із серії «Сучасна дитяча проза» та «Сучасна дитяча поезія», серед яких багато новинок, котрі нещодавно поповнили нашу книжкову скарбницю.

Тож книжковий фонд бібліотеки оновлюється! Приходьте до нас, читайте та збагачуйте свої знання і духовний світ!

 
 

5.05.2016

«Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі»
Народознавча зустріч за проектом «Два храми духовністю єдині»

Зараз триває Світлий післявеликодній тиждень. Тому юні читачі бібліотеки № 119 – учні 3-х класів СЗШ № 213 – були запрошені на зустріч із священиком храму св. мучеників Адріана та Наталії отцем Євгенієм, адже основи духовності кожної людини закладаються із дитинства і базуються на цінностях, вироблених людством, на багатьох народних традиціях, зокрема, і релігійних.

Отець Євгеній нагадав школярам, що Великдень - це найбільше та найрадісніше свято і для дітей, і для дорослих, це пора відродження в природі, оновлення та очищення людських душ. Діти ж розповіли священику, як вони готувалися до свята, якими візерунками розмальовували писанки, як урочисто святкували Великдень разом із родинами, якими добрими справами порадували близьких. Цікаво було дітлахам дізнатися, що після Великодньої неділі відзначають Обливаний понеділок – свято радісне і галасливе, як струмені водограю. Хлопці обливають дівчат водою, бажаючи, щоб вони були щасливі, гарні та здорові, як сама Весна. А дівчата, дякуючи, дарують хлопцям писанки. Обливати когось або самого себе водою у Великодній понеділок — стародавній звичай, пов’язаний із весняним очищенням цілющою водою.

Великодні звичаї та обряди, великодні прикмети, вірші та прислів’я про Великдень, весну і природу – про все це учні залюбки читали у книжках з викладки «Великдень – земне причастя небом». Також юні читачі поповнили своїми барвистими  поробками  Великодній куточок, дякували отцю Євгенію за гостинці та щирі побажання. Діти запам’ятали, що свято тільки тоді буває справжнім, коли розумієш його сенс, розумієш, що це свято означає для людини, ділишся добрим словом і добрим вчинком, дбаєш і турбуєшся один про одного. Найкраще, коли роблять приємне не тобі, а коли ти робиш радісне та хороше іншим людям. Нехай же якнайшвидше кожен здобуде перемогу добра у своїй душі! Щоб не тільки вустами, а й чистим серцем на привітання: «Христос воскрес!» відповідати: «Воістину воскрес!»
 

 

28.04.2016

«Розмалюю писанку, розмалюю…»
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»

«У неділю свято – свято Великоднє.
Буду малювати писанку сьогодні.
Розпишу я цвітом з краю і до краю –
Великодня радість землю обіймає.»

Віра Паронова

Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок із рути та барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю і щастя. Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї та обряди, народні та християнські свята. І таким найдавнішим та найсвітлішим українським святом є Великдень.

Тому 28 квітня, під час Великоднього тижня, заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж» у бібліотеці № 119 було присвячене розпису писанок – невід’ємного символу Великодня, адже повсюди в Україні живе прадавнє мистецтво творення цих своєрідних художніх мініатюр, які разом із весною приходять у наші домівки, вселяючи надію у вічність життя і краси. Писанкові прикраси, розмаїття композицій із писанками, слайд-презентація та народознавча викладка «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі» - все це підготували бібліотекарі для більш змістовного проведення заняття, а керівник гуртка пані Ірина Грасюк розповіла про національні традиції писанкарства і запропонувала школярам намалювати писанки поки що у своїх альбомах, адже  це – справа не з легких і творити писанку треба з чистою душею та добрими намірами.

Доторкнувшись до символіки народного ритуалу і взявши у руки чарівні пензлики, юні художники почали фантазувати. І ось уже  розквітають на писанках квіти, сонечко у вигляді кола, зірки-промені, вода  у вигляді хвиль – орнаменти, що символізують радість життя,тепла і вічності. А вдома, разом із рідними, дітлахи прикрасять цими узорами великодні яйця та за доброю традицією будуть дарувати писанки друзям із побажанням щастя, здоров’я, доброї вдачі. Тож, коли прийде Великодній ранок, дітки разом із своєю родиною і всією Україною віддадуть шану найвеличнішому святу – Воскресінню Христовому!
 
 
 

27.04.2016

«KOLOBOK, KOLOBOK,  я тебе з’їм…»
Заняття гуртка англійської мови «Маленький поліглот»
 у рамках проекту «Два храми духовністю єдині»
 
27 квітня бібліотекою № 119, долаючи казкові перешкоди, «котився» відомий усім – і діткам, і дорослим – хвалькуватий Колобок. Але це був не простий Колобок, а англомовний, адже учні гуртка англійської мови – вихованці ДНЗ № 176 - продовжили її вивчати через українську народну казку в англійському перекладі. Допомагав їм у цьому, як завжди, священик храму св. мучеників Адріана та Наталії ієрей Ігор Кам’яний.

За допомогою м’яких іграшок та паперових пальчикових ляльок дітлахи із задоволенням перевтілилися на персонажів казки, опановуючи назви тварин англійською мовою. І ось уже наш Kolobok співає пісеньку пустотливому Зайчику-Hare, встигає вислизнути із лап злого Вовка-Wolf, втікає від клишоного Ведмідя-Bear, але потрапляє на язичок до хитрої Лисички-Fox. Уважно дітки слухали казку «Little Round Bun» та переглядали веселий мультик про пригоди Колобка, порівнюючи українські та англійські слова. Юні читачі також зробили висновок: щоб не зазнати лиха, не треба малюкам без дозволу залишати домівку. Залюбки діти пригадали англійську абетку, співаючи вже знайому пісеньку, та повторили вивчені на сьогоднішньому занятті нові англійські слова.
 
Тепер дома вони вже будуть долучати до англійської мови своїх батьків, а наступного разу, можливо, приведуть їх на заняття гуртка, щоб мами і тата також допомагали опановувати таку необхідну іноземну мову.

Тож до нових зустрічей у бібліотеці, і малі, і дорослі!
 

26.04.2016

У Країні дорожніх знаків
Зустріч із патрульними поліцейськими
у рамках проекту «Моя нова поліція»
Десятиліття дій із збереження безпечного дорожнього руху
 
«Дорога, як книга, цікава й складна.
А другом чи стане для тебе вона –
Залежить від тебе. Уважно дивись.
В дитинстві з дорогою ще подружись.»
Оксана Радушинська
 
Дитячі пісеньки про правила дорожнього руху лунали у бібліотеці № 119, куди 26 квітня завітали вихованці ДНЗ № 176, щоб опанувати дорожню грамоту та уберегтися від можливої небезпеки. Плакати із дорожніми знаками, настільні ігри для малят-пішоходів, картинки-вікторинки, що прикрасили бібліотеку, перетворили її на справжню Країну дорожніх знаків. А провідниками у пізнавальній подорожі цією корисною Країною стали бібліотекарі та гості бібліотеки – співробітники поліцейського патруля, що пильнує вулицями нашого району.
- Де треба переходити вулицю? Де чекати транспорт і як поводитися на дорозі? Де гратись та їздити на велосипеді? - поліцейські не встигали відповідати на запитання допитливих дошкільнят, які незабаром підуть до школи і хочуть, щоб самостійний шлях до неї був безпечним. Залюбки дітлахи читали віршики про правила безпеки, відгадували загадки, грали у гру «Сигнали світлофора», знайомилися із зеброю – пішохідним переходом і шукали спільні рисочки між степовою конячкою та смугастою доріжкою, гралися у «Поліцейських», використовуючи тематичну атрибутику.
 
Друзі-поліцейські також розповіли юним читачам про інші правила безпечної поведінки, про допомогу, яку надають працівники поліції нашим громадянам, зокрема, і зовсім маленьким. А скільки радості було у дітлахів, коли їм дозволили подивитися патрульну машину! Навіть дощик цьому не завадив! Малята ладні були розібрати авто на гвинтики! Їх цікавило все: з якою швидкістю їздить машина, як працює рація, що зберігається у багажнику – вони усюди, за дозволом уважних і терплячих правоохоронців, сували свої носики. Навіть у сигнальних жовтих жилетах сфотографувалися!
А світлини разом із стражами правопорядку тепер прикрасять оселі маленьких пішоходів та будуть нагадувати про безпеку. На запитання: «Хто хоче стати поліцейським?» дітлахи, не вагаючись, всі як один, вигукнули: «Я!».
Також дошкільнят потішили цікаві мультики про правила дорожнього руху, із задоволенням вони отримали у подарунок закладки, магнітики та книжки-розмальовки із завданнями «Абетка пішохода», які будуть виконувати за допомогою книжок, що обрали із викладки «Бережи себе, дитино!».        
Тож щасливої безпечної дороги, любі малята!
А бібліотеки вам завжди стануть у пригоді!

 
 

19.04.2016

Казковий, фантастичний і чарівний світ Марії Приймаченко
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»
у рамках  проекту «Українці в контексті розвитку світової цивілізації»
 
«Роблю сонячні квіти тому, що людей люблю,
творю на радість, на щастя людям, щоб всі
народи один одного любили, щоб жили вони,
як квіти по всій землі.»

Марія Приймаченко
 
Химерні тварини та казкові істоти відомої народної художниці Марії Приймаченко ненадовго оселилися в бібліотеці № 119, де проходило 19 квітня заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж». Адже українська земля подарувала світові багатьох талановитих  художників, які були закохані у рідний край, у його неповторну красу. Своїм життям та творчістю вони прославили українську землю на весь світ, і до цієї плеяди належить Марія Приймаченко, творчість якої – це унікальне явище для світової культури.  На Міжнародній виставці в Парижі художниця отримала золоту медаль, здивувавши своїми картинами увесь світ. Її виставки з великим успіхом проходили у Франції, Канаді, Польщі, Болгарії, Німеччині, Японії.

Бібліотекарі презентували дітям оповідання Анни Багряної «Квіти від Жар-птиці» про дитинство Марії Приймаченко із циклу «Життя видатних дітей». Особливо вразило юних любителів мистецтва, що не по-дитячому серйозна й спостережлива дівчинка-інвалід через хворобу, не маючи можливості активно рухатися, свою енергію і працелюбність вкладала в малювання і стала майстром вигаданого нею особисто жанру наїв-арту.

Викладач малювання Ірина Грасюк ознайомила дітей із творами  видатної мисткині, у яких Марія Приймаченко передавала радість буття, невичерпну віру в добро, яке завжди перемагає зло, любов до всього прекрасного, створеного самою природою на землі. В її світі жили чудернацькі звірі, співали дивовижні птахи, літали риби і коні, паслися барвисті корови з людськими очима.
 
Уважно діти роздивлялися репродукції картин Марії Приймаченко та із натхненням малювали ілюстрації до казок, наслідуючи стиль самобутньої художниці, але при цьому виявляючи свої мрії та фантазії.

Сподіваємось, що приклад Марії Приймаченко надихне юних художників на подальший розвиток своїх талантів, і, можливо у майбутньому вони також прославлять нашу рідну Україну.
 
 
 
 

14.04.2016

«Слухайте мову Матері-землі»
Літературна година за проектом
«Маленькі кроки у світ великої літератури»,
із циклу «Літературна казка – яскрава зірка книжкового Всесвіту»
 
«Казки Оксани Іваненко легко доходять до розуму
 й серця юного читача і якнайкраще виконують
своє велике виховне значення.»
Наталя Забіла
 
Цікаво, про що гомонять між собою дерева, шепочуться квіти, щебечуть пташки, гудуть джмелі? А від кого тікає зайчик у білій шубці і де зимував неслухняний братик-ведмедик? Про це та ще багато інших цікавих та повчальних пригод, створених видатною українською письменницею, перекладачкою, лауреатом Національної премії України імені Т. Г. Шевченка та літературної премії імені Лесі Українки Оксаною Іваненко, дізналися вихованці ДНЗ № 176, відвідавши 14 квітня бібліотеку № 119 з нагоди 110-ї річниці від дня народження авторки.

«Змалечку художнє слово полонило дитяче серце Оксанки, вона сама почала вигадувати й фантазувати. Вже в шість років дівчинка засновує й редагує свій власний рукописний журнал «Гриб», до якого пише казки і вірші…» - із розповіді бібліотекаря дітлахи довідалися про перші творчі кроки письменниці та зрозуміли, що здібності, які виявляються у дитинстві, можуть стати улюбленою справою всього життя.

Книжкова викладка «Оксана Іваненко: книги, написані серцем» ознайомила дошкільнят із відомими творами уславленої письменниці, серед яких особливо зацікавила казка «Великі очі» про Гострого лікаря, котрий лікує брехунів, боягузів, ледарів – всіх, хто заважає жити собі й іншим. Як чарівні зерна щедрості й добра, твори Оксани Іваненко сіють в душах читачів любов і милосердя, засуджують егоїзм і заздрість, розширюють дитячий світогляд, виховують допитливість і спостережливість. Потішив дітлахів веселий мультик «Про всіх на світі», що навчає справжньої  дружби, любові до природи та рідного краю.

Уважно маленькі читачі слухали уривки із чудової природничої повісті-казки «Куди літав журавлик». Залюбки дітки разом із журавликом, що повернувся на батьківщину із вирію, співали пісню радості: «Не звіть мене журавликом, щоб я не журився. А звіть мене веселиком, щоб я веселився!» та ніби відчували і таємний шепіт вітру, і шелест зеленої травички, і лагідний щебет пташок – мову рідної Матері-землі.

Прислухайтеся і ви, юні читачі, до неї. Відчуйте її болі. І тоді зростете справжніми патріотами та впевнено підете шляхами-дорогами на добро нашої рідної України!
 
 
 
 

30.03.2016

«Нехай співають ваші серця! Любіть Україну!»

Тиждень дитячого читання триває! Цікаві екскурсії бібліотекою, тематичні викладки, пізнавальні огляди книжкових виставок, медіа-подорожі, творчі зустрічі – такі заходи пропонує наша бібліотека своїм відвідувачам.

Ось і 30 березня у бібліотеці лунали оплески, щирий дитячий сміх та гомін, адже наші читачі – учні 1-х класів ЗОШ № 213 – спілкувалися із відомою письменницею, членом Асоціації українських письменників, лауреатом літературних премій, авторкою-виконавицею своїх пісень, волонтеркою Світланою Кас’яненко, котра завітала на запрошення бібліотекарів.

Із перших хвилин  пані Світлана налаштувала маленьких читачів на невимушену, доброзичливу бесіду, під час якої вона провела гру-презентацію своїх книжок. Так віршована книжечка «На канікули в село» подарувала діточкам можливість зануритися у барви українського села, наблизитися до дивовижної Матінки-природи, адже письменниця переконана, що діти, які спілкуються з природою та тваринками, зростатимуть дбайливішими, добрішими, уважнішими. Також привабила своєю ніжністю, мелодійністю, любов’ю до природи та працелюбності музична вистава «Бджілка-трудівниця», пісеньки із якої школярі залюбки співали із авторкою. Загалом Світланою Кас’яненко написано більше 100 пісенних творів, що мандрують Україною і повертаються до неї теплими відгуками шанувальників. Жваво маленькі читачі відгадували загадки, римували разом із поеткою.
 
Не оминула увагою пані Світлана і серйозну тему, що болить усій Україні. Адже є у письменниці Світлани Кас’яненко дуже поважна місія – вона волонтерка, котра 70 разів їздила в зону АТО із концертами з волонтерською групою «Вольниця», з подарунками для українських бійців, із гуманітарною допомогою.  І пані Світлана запропонувала діткам висловити свої побажання для наших воїнів, які вона їм передасть під час чергової поїздки на Великдень. Хвилюючись, дітлахи зворушливо шепотіли на вушко письменниці щирі слова, серед яких ледь чулося: «Щоб берегли себе», «Щоб не хворіли», «Щоб перемогли», «Щоб поверталися та не були злі». Розчулена, зі сльозами на очах письменниця-волонтерка цілувала діточок, дякувала їм та пообіцяла передати ці слова підтримки нашим захисникам, адже вони їм дуже-дуже потрібні.
«Дорогі маленькі читачі! Ростіть здоровими та в Мирі і Любіть Україну!» - такими напутніми словами талановита письменниця Світлана Кас’яненко прощалась із нашими читачами.

Тож до нових цікавих зустрічей у бібліотеці № 119 для дітей!
 
 

29.03.2016

«Улюблені книжки на блакитних екранах»
Медіа-подорож з нагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання
та Міжнародного дня дитячої книги

Ніщо так не тішить дітей,  як свято. А якщо це свято улюблених книжок, яке щорічно відзначається у бібліотеці №  119  та несе із собою калейдоскоп різноманітних заходів, то таке свято  у декілька разів цікавіше. Тому 29 березня юні читачі з радістю завітали до бібліотеки на медіа-подорож «Улюблені книжки на блакитних екранах» з нагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання та Міжнародного дня дитячої книги.

На деякий час наші читачі перетворилися на глядачів, бо бібліотечний кінозал запросив школярів переглянути уривки із дитячих фільмів, що були зняті за відомими творами світової дитячої літератури: «Одиниця з обманом» Всеволода Нестайка, «Пітер Пен» Джеймса Баррі, «Гаррі Поттер» Джоан Ролінг, «Снігова Королева» Ганса Крістіана Андерсена, «Вождь Червоношкірих»  О’Генрі. Адже талановита екранізація також заохочує до читання, і бібліотекарі не раз переконувалися, що після цікавої кінострічки юним глядачам часом хочеться книжку перечитати або ж і прочитати вперше. Та інколи виявляється, що книжка цікавіша за фільм, і користувач охоче читає інші твори цього письменника, відвідуючи бібліотеку та збагачуючи свій книжковий світ.

Із задоволенням діти пригадували улюблені кінофільми, розповідали про улюблених кіно- та книжкових персонажів, відповідаючи на запитання вікторини «Книжкові герої у світі кіно». Книжкова викладка «Улюблені книжки на блакитних екранах» відкрила дітям безмежний простір цікавих дитячих творів, а книжкова виставка «О, книги! Найкращі порадники, найкращі друзі!» запропонувала новинки сучасної дитячої прози та поезії, нове українське фентезі.

Ну, і яке ж свято без подарунків! Бібліотекарі порадували юних читачів новими книжками-коміксами, які поповнять їх домашню бібліотеку та спонукають до читання.
 

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter