Бібліотека №119

23.03.2016

«Кобзарю мій! Високими словами мене окрилив ти!» - так читачка бібліотеки № 119, учениця 4-Б класу ЗОШ № 207, Варвара Хіміченко розпочала свою участь у загальноміському Шевченківському святі «Іду з дитинства до Тараса», що відбулося 23 березня у Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей і завершило Шевченківський березень «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає!».

Варя гідно представила читачів дитячих бібліотек Деснянського району та презентувала свої творчі доробки: мальовничу картину з образом поетичної України за творами Великого Кобзаря та твір-роздум «Садок вишневий коло хати». Дівчинка продемонструвала своє бачення творів видатного українського поета, котрий не просто писав – він малював словами, пробуджуючи у душах читачів почуття любові до рідного краю.  Цю гармонію краси і природи юна художниця відобразила в картині. Також школярка натхненно, проникливо прочитала свій твір-роздум, у якому висловлюється осмислення життя Тараса Шевченка, значення його творчості для наших сучасників, адже непереможна любов Тараса Григоровича Шевченка до народу й Батьківщини є взірцем щирого патріотизму, а його заповіти є дороговказом для прийдешніх  поколінь. «Ми повинні доростати до Шевченка всім життям», -  так завершила свою розповідь дівчинка. Яскравий виступ нашої учасниці аудиторія підтримала бурхливими оплесками, бібліотека ім. Т. Г. Шевченка відзначила Варвару Подякою та книгою Володимира Рутківського «Ганнуся», а від бібліотеки № 119 талановита читачка отримала у подарунок повість Олександра Гріна «Пурпурові вітрила».

Тож, любі діти, шануймо пам’ять про Світоча України своїми добрими справами, чесними вчинками, мистецькими талантами! А бібліотеки вам у цьому обов’язково допоможуть!
 
 
 

17.03.2016

«How do you do, любі дітки!»
Заняття гуртка англійської мови «Маленький поліглот»
у рамках проекту «Два храми духовністю єдині»

Відвідуючи гурток англійської мови у бібліотеці № 119, викладачем якого є священик Храму святих Адріана та Наталії отець Ігор, дошкільнята поступово, крок за кроком опановують цю нелегку іноземну мову.

От і 17 березня вихованці ДНЗ № 176 із задоволенням вивчали англійську: повторювали англійську абетку, співали англійські пісеньки, вчили англійські займенники. Гра «Якби до нас завітав британець…» долучила малят до правил етикету, навчила вітатись та знайомитись англійською. «My name is Кирило!», «My name is Оленка!», «My name is Назар!» - наввипередки вигукували дітлахи свої імена. Охоче маленькі читачі дивилися навчальний англійський мультик про тварин, а потім, обравши собі іграшку-тваринку, розповідали про неї.
 
Також бібліотекарі нагадали діткам про Шевченківське свято, а отець Ігор читав вірші Великого Кобзаря у перекладі англійською мовою, підібрані на книжковій виставці. Це свідчить про визнання видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка у світі.
Змістовне, пізнавальне, але невимушене спілкування в оточенні цікавих книжок та іграшок дуже подобається малюкам, і вони залюбки приходять до бібліотеки за знаннями.
 
Тож не оминайте наш поріг і ви, шановні дітки та батьки!
   
 
 

15.03.2016

Твори Шевченка очима дітей
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»
 
«…вся країна повита красою.
Зеленіє, вмивається
Дрібною росою.
Споконвіку вмивається,
Сонце зустрічає…
І нема тому почину,
І краю немає!»

Тарас Шевченко
 
Відзначення Шевченківського свята у бібліотеці № 119 вже вкотре виявляє не тільки поетичні здібності наших користувачів, а й художні, мистецькі їх таланти. Адже Тарас Шевченко надихає юних художників на зображення його поетичного світу засобами мистецтва, пробуджує їхню уяву.

Тому 15 березня на занятті гуртка «Наш вернісаж» діти натхненно відтворювали у малюнках  своє ставлення до творчості Великого Кобзаря, своє бачення Шевченкових поезій, сповнених щирої любові до неньки України. А допомагали їм викладач малювання Ірина Володимирівна Грасюк і бібліотекарі, які  провели бібліографічний огляд книжкової виставки та надали твори Шевченка.

І бібліотека ніби почала перетворюватися на чудовий мальовничий куточок рідної  батьківщини: сонечко теплими промінчиками зігріло землю, зашелестіло листячко на деревах, зазеленіла шовковиста трава, заплюскотіли хвильки невеликої річки, зачервоніла калина, зазвучала мелодійна українська пісня… Кожна дитяча душа вибухнула багатством кольорів і неповторним баченням Шевченка.

Віртуально гортаючи сторінки путівника, присвяченого Тарасу Шевченку, школярі зацікавилися незвичайними портретами видатного українського поета у виконанні художника Олега Шупляка. Це картини-ілюзії з подвійним змістом, де пейзажі поволі перетворюються на портрети завдяки неординарній фантазії майстра. Можливо, колись юні митці теж спробують створити картини із секретами і запропонують друзям відшукати у них сховані зображення. Успіхів їм у цьому!

Малюнки юних читачів до творів Тараса Шевченка, народжені чуйними дитячими серцями, прикрасили бібліотечну світлицю і стали ще одним свідченням безмежної шани до Великого сина України.
 
 
 
 

10.03.2016

«Іду з дитинства до Тараса»
«І ми складаємо в цей день
Тарасові поклін.
Слова його святих пісень 
Для нас – свободи дзвін.»
Ганна Черінь

Із весняним березневим сонечком приходять в Україну дуже шановані світлі Шевченківські дні, які традиційно відзначаються в бібліотеці № 119. І знову до бібліотеки поспішають читачі, щоб вшанувати пам’ять про Великого Кобзаря, і знову лунають безсмертні вірші Пророка України:10 березня у літературно-художньому ранку «Іду з дитинства до Тараса» взяли участь учні 1-х класів СШ № 147.

Слухаючи аудіо-повість Євгена Білоусова «Тарасове перо», діти подумки перенеслися у нелегке дитинство юного письменника та разом із казковим персонажем Чарівним Пером допомагали  Тарасику в скрутні хвилини  і боролися зі злою та жорстокою Чорною Хмарою, що зчиняє біду.

Зацікавлено школярі долучилися до мистецької творчості Тараса Шевченка, переглянувши  мультфільм «Уроки тітоньки Сови» про талант Шевченка-художника та перегорнувши альбом із репродукціями його картин. Конкурс на кращого читця віршів Тараса Шевченка «Звучать Шевченкові слова» надихнув учнів на виразне, зворушливе читання улюблених творів Великого Кобзаря, а переможці були нагороджені цікавими книжечками.

Усі ж юні читачі отримали флаєри, присвячені Тарасу Шевченку, та обирали книжки з виставки «Шевченкове слово в віках не старіє». Особливу увагу школярів бібліотекарі звернули на оповідання Івана Андрусяка  про  Тараса Шевченка із серії «Життя видатних дітей», уривком із якого і завершився захід: «Ми його любимо. Бо він створив для нас геніальні тексти, в яких кожен – як у дзеркалі – може побачити себе. Бо він за своє не таке вже й довге, але дуже насичене життя пройшов крізь безліч випробувань – та все одно залишився людиною. Справжньою людиною! А це – найголовніше…»
Тож читайте, друзі, Шевченка! Шевченко невичерпний довіку!
 
 
 

25.02.2016

«Лютневий сніг весною пахне»
Народознавча година із циклу «Відлуння старовини»
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
25 лютого бібліотека № 119 перетворилася на телевізійний знімальний майданчик, адже група телекомпанії «Глас» завітала, щоб висвітлювати  народознавчу годину «Лютневий сніг весною пахне», яку проводили бібліотекарі разом із протоієреєм Храму святих мучеників Адріана та Наталії отцем Романом.

Юні читачі, святково одягнені в українські вишиванки, уважно слухали розповідь священика про здавна шановані народні свята, які символізують перехід зими до весняної пори року.
Школярі дізналися, що Стрітення належить до християнських свят ІІІ-ІV століть. За народними ж віруваннями цього дня зима зустрічається з весною. А проводи зими і зустріч весни святкують вже на Масляну, яка означає  перемогу світла і тепла над темрявою і холодом. З нетерпінням люди чекали на весну і вважали, що це птахи на своїх крилах приносять її з далекого краю. А символом цих птахів був жайворонок.

У невимушеній бесіді з отцем Романом діти також пригадували людські чесноти, свої добрі справи, розповідали, як українські звичаї шануються в їх родинах. Хвилюючись, діти розповідали про інші цікаві зустрічі у бібліотеці, про свої книжкові уподобання та любов до читання, яку бережливо підтримують бібліотекарі. Із задоволенням школярі почастували солодощами та отримали подарунки від священика, а книжкова викладка «Без коріння саду не цвісти», підібрана бібліотекарями, ознайомила із народознавчою літературою.

Тож давайте частіше звертатись до джерел наших предків, до свят та обрядів, які надають нам духовної сили і прилучають до духовної культури!
 
 
 

19.02.2016

«Магія неймовірного живе поруч з нами…»
Казкова подорож за проектом
«Маленькі кроки у світ великої літератури»
 із циклу «Літературна казка – яскрава зірка книжкового Всесвіту»
 
Під звуки чарівного «Вальсу квітів» із балету Петра Ілліча Чайковського «Лускунчик» юні читачі бібліотеки № 119 потрапили 19 лютого до казкового світу видатного німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана, 240-річчя від дня народження якого відзначалось нещодавно.

Зацікавлено діти слухали розповідь бібліотекаря про життя і творчість письменника, котрий мав юридичну освіту, але працював керівником оркестру, диригентом, художником-декоратором у театрах, музичним критиком, був чудовим  композитором - і усюди виявляв високий професіоналізм. Але світову славу Ернст Гофман здобув саме художніми творами, більшість із яких мають казковий сюжет, у них поряд із людьми діють феї, чаклуни, добрі й лихі духи, тварини.

А долучитися до дивовижних казкових пригод школярі змогли, переглядаючи мультфільм «Лускунчик і Мишачий король»  та знайомлячись із книжковою виставкою «Чародійна сила таланту Ернста Теодора Гофмана». Разом із бібліотекарями діти охоче  розмірковували над уроками добра, розуміння, милосердя, мужності, самовідданості, які підносить письменник у своїх творах. Із задоволенням, підтримуючи один одного, дітлахи змагалися у конкурсі «Склади казковий пазл», малювали ілюстрації до творів Гофмана  та обирали книжки для читання, пам’ятаючи, що терпіння, чуйність, хоробрість, віра можуть перемогти будь-яке зло і зробити людину по-справжньому щасливою.

Тож запрошуємо всіх до безмежного книжкового Всесвіту, щоб пізнавати мудрий світ великої літератури разом із нашою бібліотекою!
 
 
 

18.02.2016

«Speak English, малята!»

Враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

А закладати підґрунтя майбутнього володіння мовою слід якомога раніше, використовуючи колосальну здібність дітей до вивчення мов.

Тому бібліотека № 119 спільно із  Храмом святих мучеників Адріана та Наталії у рамках проекту «Два храми духовністю єдині» організувала гурток англійської мови «Маленький поліглот» для юних відвідувачів, що мають бажання вивчати англійську, адже мовна і духовна культури тісно пов’язані між собою.

18 лютого до бібліотеки на перше заняття гуртка завітали вихованці ДНЗ № 176, а проводив заняття священик отець Ігор, котрий вільно володіє  англійською мовою і має досвід її викладання.

Отець Ігор переповів дітлахам біблійну легенду «Вавилонська вежа» про те, чому у світі існує так багато народів і мов. На книжковій виставці «2016 рік – Рік англійської мови в Україні» бібліотекарі підібрали літературу,  яка в доступній та цікавій формі навчає англійської мови: тут і казки, і вірші, і комікси, і мовні вправи, і ігрові завдання, і кумедні ілюстрації, які зроблять вивчення англійської мови веселим та нескладним.

Уважно дошкільнята прислухалися до пісеньки про букви англійського абетки, із задоволенням знайомилися із першими англійськими словами, завітавши до літературного зоопарку: вони вчили, як англійською називаються іграшки-тваринки, що «мешкають» у бібліотеці та «читають» книжечки про себе. До речі, багато цих іграшок подаровані читачами.

Отже, наберемося терпіння і разом з малятами будемо робити кроки до засвоєння англійської мови і перші кроки до школи.
 
 
 

25.12.2015

Чарівне королівство Шарля Перро
Казкова подорож за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»
 
25 грудня читачі бібліотеки № 119 - школярі СШ № 213- знову потрапили до невичерпної літературної скарбниці та здійснили казкову подорож до чарівного Королівства Шарля Перро -  видатного французького казкаря, ім’я якого вже 320 років посідає почесне місце у золотому фонді світової літератури. Із глибини віків постає перед нами образ людини у розкішній кучерявій перуці, в атласному камзолі й чобітках зі срібними пряжками. Це – королівський чиновник, придворний поет Людовика XIV, критик, член Французької академії Шарль Перро, якому вже на схилі життя прийшла геніальна ідея: зробити казку безцінним літературним надбанням.
 
Перед юними читачами відкрився таємничий казковий світ, де на них чекали чарівниці й чаклуни – добрі та злі, де звичайнісінький кіт став напрочуд розумним й розсудливим Котом у чоботях, де гарбуз перетворився на золоту карету для Попелюшки, а Людожер на мишеня, де добру та довірливу дівчинку Червону Шапочку врятували від злого Вовка відважні лісоруби.

Родзинкою заходу стала рольова гра «Бабуся онучку дуже кохала, шапочку червону їй подарувала», в якій діти залюбки перевтілилися на персонажів казки «Червона Шапочка», читаючи казку за ролями. Із задоволенням на згадку про зустріч учні отримали створені бібліотекарями закладки, присвячені французькому письменникові.
Дуже сподобалася читачам мультподорож за казками Шарля Перро. Перевіряючи свою увагу та кмітливість, діти охоче відповідали на запитання вікторини, фантазували над малюнками казкових героїв. З цікавістю школярі читали яскраві кольорові книжки відомого казкаря, які вчать бути добрими, розсудливими, чесними, хоробрими, працелюбними та застерігають від зла. Саме за це їх так люблять діти на всіх континентах Земної кулі.
 

21.12.2015

Миколай про діток знає все, подарунки кожному несе
Народознавча подорож

«Щедрий, любий Миколаю,
Дуже ми тебе чекаєм!
Принеси ти нам машинки,
Цукерочки, мандаринки,
Олівці, щоб малювати,
І книжечки, щоб читати.»

 
Минають віки, на зміну одним поколінням приходять інші – і у кожного свої смаки, свої уподобання. Але прадавні звичаї, традиції, обряди живуть в народі і сприяють відродженню нашої духовності. Тому знайомство з народними святами, прилучення до духовних цінностей українського народу – один із пріоритетних напрямків роботи нашої бібліотеки з національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

Серед зимових свят особливо шанованим, улюбленим серед діточок є День Святого Миколая, з яким у кожну домівку приходить казка. І хоч цього року воно не принесло дітлахам очікуваного снігу і зимових розваг, подарунки від дідуся Миколая і вдома, і в школі, і в дитячому садочку вони отримали із задоволенням. А 21 грудня бібліотека надала можливість маленьким читачам – вихованцям групи ДНЗ № 176 – поспілкуватися з представником українського духовенства - священиком Храму святих мучеників Адріана і Наталії отцем Євгенієм (за проектом «Два храми духовністю єдині»).
 
Отець Євгеній розповів малятам про свято, на яке вони чекали з великим нетерпінням, до якого готувалися, намагалися бути чемними, слухняними, милосердними. Кожного року в ніч на 19 грудня на санчатах опускається з неба на землю Микола-Чудотворець і приносить омріяні подарунки. Він знає, що в цю ніч усі мусять бути щасливі! І ті, хто робить подарунки, і ті, хто їх одержує, бо найбільше щастя в житті – це робити добро. Залюбки дошкільнята долучилися до цікавої невимушеної розмови, разом з бібліотекарями пригадали прислів’я та вірші про Угодника Миколая – доброго друга і захисника дітвори, переглянули книжечки і  зимові поробки з виставки «День Святого Миколая серця добром зігріває» та мультфільм «Святий Миколай», відгадували загадки про зиму, заспівали пісню слави Святому Миколаю.
З радістю дітлахи одержали гостинці від Миколи-Чудотворця, а найкращий подарунок для Святого Миколая – це коли дитина любить батьків, свій дім і свою рідну землю – Україну.

Тож наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято буде для всіх святом Миру, Злагоди, Милосердя, Доброти і Любові!
 

9.12.2015

Володимир Великий – справедливий володар .
 
«…за твого князювання
Край зацвів, як квітка рожі, –
І за те ти в нас «Великий»,
А «Святий» у церкві Божій.»

Юрій Шкрумеляк
 
Серед видатних особистостей, що вершили історію Української держави, постать Князя Київського Володимира Великого з роками стає більш поважною та значущою. Тому 9 грудня бібліотека № 119 запросила читачів на історичну медіа-годину «Володимир Великий – справедливий володар». Разом із бібліотекарями, використовуючи літературу з книжкової виставки та переглянувши відео-сюжет «Святий Володимир», школярі зацікавлено перегорнули сторінки минулого нашої країни княжої доби . Міцною і сильною була при ньому княжа Україна. Дружби з Володимиром, його допомоги шукали європейські імператори і королі. Але передусім ім’я Володимира золотими літерами записано в історії нашого народу як князя-Святителя, який охрестив Україну-Русь і ввів її в християнську цивілізацію.
 
Гість бібліотеки священик Храму мучеників Адріана і Наталії отець Євгеній розповів юним читачам про відомі та малознані історико-культурні події, що супроводжували прийняття у 988 році і поширення християнства на українських землях. Діти зрозуміли, що значення прилучення Русі до християнського світу важко переоцінити: християнська церква впливала на культуру, на побут і мораль, поширення писемності, науку і освіту, а хрещення Київської Русі духовно та культурно поєднало наш народ з європейським світом і стало важливою віхою в розвитку української державності.
Охоче школярі обирали для читання цікаві твори з книжкової виставки, адже постать князя Володимира оспівано й опоетизовано також в давньоруській літературі в образі Володимира Красне Сонечко — охоронця рідної землі, мудрого правителя і героя, а найдавніші відомості про хрещення руського народу подає «Повість минулих літ», автором якої є Нестор-літописець. Крізь товщі століть дійшли до нас слова народної мудрості: «Тримайтеся, браття наші, плем’я за плем’я, рід за рід і захищайте землю нашу, яка належить нам і нікому іншому…»
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter