Бібліотека №119

24.09.2014

Важким прокляттям впало ворогам
моє жорстоко спалене дитинство

«Ні, війна, ти була їм не мати,
Ти їм мачуха люта була.
Чорним смерчем ввірвалась, проклята,
І спалила дитинство до тла.»

23 вересня в бібліотеці № 119 з нагоди Міжнародного дня миру відбулася зворушлива зустріч учнів 4-х класів СШ № 213 з очевидцем подій Великої Вітчизняної війни Наумовою Нелею Леонідівною, голодне воєнне дитинство якої на все життя залишилося в її пам’яті. Замість дитячих пісень діти війни чули розриви бомб, замість чистого неба бачили літаки - бомбардувальники. «У кожного з нас своя воєнна доля, але подвиг спільний – це подвиг всього нашого покоління. Ми – діти війни, дитинство яких закінчилося 22 червня 1941 року», - так почала свою розповідь Неля Леонідівна. Зі сльозами на очах героїня зустрічі,  киянка, згадувала часи фашистської окупації, голод, холод, зруйнований Київ, свою улюблену ляльку, зроблену із ганчірок, втрату батька, що загинув на фронті… Із скалочок пам’яті нашої гості школярі уявили війну, яку бачила маленька людина - дитина війни. Юних читачів цікавило, чи навчалися діти у війну, що відчували, коли чули гарматний грім і вибухи бомб, як допомагали дорослим.

Уважно юні читачі слухали бібліографічний огляд книжкових виставок «Дитинство у полоні війни», «Шляхами партизанської слави. Юні герої-партизани», дивилися презентацію «Діти війни. 1941-1945», уривки з документального фільму «Діти війни. Останні свідки», а також проникливий відеоролик про дітей сучасної війни в Україні, знятий режисером Максимом Пилипенко.  На при кінці заходу школярі висловили подяку Нелі Леонідівні, заспівавши для неї пісні про війну і прочитавши вірші.
 
 
 
 
 
 
 

 

12.09.2014

«Ця добра книга виховує серце»

З нагоди 145-річчя від дня народження відомого австрійського письменника Фелікса Зальтена 10 вересня до бібліотеки № 119 завітали учні з літературного гуртка «У світі чарівного слова» на відео-мандрівку «Ця добра книга виховує серце» за казкою «Бембі» (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).

Уважно діти слухали історію написання лісової казки, що уже дев’яносто років хвилює серця юних читачів та їх батьків, адже автор пильно спостерігав природу, добре вивчав, досконало пізнавав життя наших менших братів – тварин і птахів, щоб за допомогою яскравих художніх образів виразно відтворити цей надзвичайний захоплюючий світ, щоб читач почув, про що гомонить природа, про що перемовляються її мешканці.

Читаючи казку, школярі усвідомили, що лісові жителі потерпають не тільки від природних змін – їм доводиться і мерзнути, і мокнути, і навіть голодувати, а й від браконьєрів, які «вогненною рукою»-рушницею несуть смерть усьому живому, що є в лісі. Із задоволенням переглядаючи мультфільм «Бембі» та уривки з художнього фільму «Дитинство Бембі», діти перейнялися зворушливою історією про малого оленятка, маму якого вбиває браконьєр і котрий за допомогою вірних друзів витримує усі знегоди і випробування жорстокого лісового життя, щасливо уникає смертельної небезпеки, хоча й зазнає тяжкого поранення, і зрештою зростає красивим дужим оленем і стає Лісовим Королем. Разом із бібліотекарями юні читачі обговорили враження від знайомства з цим чудовим твором, що вчить доброму та бережливому ставленню до природи. Також зацікавили школярів книги про природу інших авторів, представлені на тематичній виставці, бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі.

Бембі сподобався нашим читачам за благородну красу, мужність і витривалість у складному лісовому житті. І маємо надію, що кожне нове юне покоління з радістю буде читати книжку про незвичайні пригоди сміливого оленятка.
 
 
 
 
 
 

12.06.2014

Острів здоров’я – дитинства край,
Влітку для себе його відкривай!

12 червня бібліотека № 119 запросила дітей із пришкільного оздоровчого табору «Веселка» СШ № 207 у подорож до Країни Здоров’я, щоб збагатити знання юних читачів про значення здоров’я для людини, допомогти усвідомити, що здоров’я – неоціненний скарб і його необхідно зміцнювати та берегти з дитинства, що саме влітку, на канікулах, є всі можливості для загартування, купання, прогулянок на свіжому повітрі, активних занять спортом.

Під час спілкування з бібліотекарями школярі охоче пригадали, що таке здоровий спосіб життя, правила гігієни і здорового харчування, розповіли, якими видами спорту займаються, як збираються відпочивати влітку, дізналися, яких правил безпеки повинні дотримуватися.
 
У медіа-залі Країни Здоров’я діти з інтересом переглянули кольорову презентацію «Абетка здоров’я», зі сміхом долучилися до пригод  героїв мультфільмів «Ну, постривай», «Ох і Ах», «Незвичайний матч», «Мийдодир». Уважно юні читачі прослухали бібліографічний огляд книжково-журнальної виставки, особливо їх зацікавили книжки із серії «Життя видатних дітей» про легку атлетику, художню гімнастику, баскетбол та із серії «Дівчата зі спорту» про видатних спортсменів України.
 
Активно діти взяли участь у грі «Пригадай прислів’я та приказки про здоров’я і спорт», читали вірші, розгадували кросворди і ребуси із дитячих журналів «Барвінок», «Малятко», «Пізнайко».
 
«Бувайте здорові!», - бажали школярі й бібліотекарі один одному наприкінці заходу, вкладаючи у ці чудові слова особливий зміст.
 
 
 
 
 
 
 
 

10.06.2014

«Зелена неділя, клечана неділя.
Із Трійцею, зі святом вітаємо вас!», -
так зустрічали в бібліотеці № 119 дітей із пришкільного оздоровчого табору «Веселка» 6 червня, напередодні Дня Святої Трійці – одного із великих народних свят, яке спонукає любити рідний край, поважати традиції та звичаї українського народу.
 
Цікаво було юним читачам дізнатися, як з давніх-давен святкували українці Святую Трійцю, вітали сонце, пречисту природу, квіти і трави, як прикрашали свої житла гілками дерев, а підлогу встеляли пахучими травами. При цьому гілочки не ламали, а обережно зрізали. З інтересом діти слухали легенди і повір’я, пов’язані із Зеленими святами. А переглядаючи презентацію «День Святої Трійці. П’ятидесятниця» і мультфільм «Трійця – Зелені свята», школярі ніби поринули у далекі часи, до витоків Зелених свят, взяли участь у святкових обрядах, зустрілися з чарівними істотами – мавками і русалками, котрі виходять із лісу і води та зачакловують дівчат і юнаків.
 
Література з книжкової виставки «Без коріння саду не цвісти», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі, допомогла читачам пригадати віршики та прислів’я про літо і літні свята. А щоб долучитися до створення народознавчих візерунків, діти прикрасили майданчик біля бібліотеки квітами, пташками, метеликами, малюючи їх на асфальті та бажаючи перехожим:
«Йде Зелене свято, де сонця багато.
Йому усміхніться, святу поклоніться.»
 
 
 
 
 
 
 

10.06.2014

Скарбниця  улюблених книжок  усіх поколінь
                                                                      «Любі дітки! До вас наше слово!
                                                                      Бібліотека – скарбниця чудова,
                                                                     Мудрих порад невичерпне джерельце.
                                                                     Книги любіть і душею, і серцем.»
 
5 червня бібліотекою № 119 подорожував віртуальний літературний диліжанс «Скарбниця улюблених книжок усіх поколінь», пасажирами якого стали діти із пришкільного табору «Веселка» СШ № 207.

Зупиняючись на різних книжкових «зупинках», школярі знайомилися  з популярними творами українських та зарубіжних письменників, котрі із задоволенням читали їхні батьки у дитинстві і які радять почитати школярам бібліотекарі під час канікул. Вітчизняна літературна дитяча спадщина була представлена книгами Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олени Пчілки, Наталі Забіли, Василя Сухомлинського, серед зарубіжних письменників дітей зацікавила творчість Олександра Пушкіна, Олексія Толстого, Миколи Носова, Софії Прокоф’євої, Фелікса Зальтена, Лімана Баума.
 
Літературна мандрівка пройшла змістовно, пізнавально і весело, адже юні читачі активно пригадували казкових героїв, розповідали про свої улюблені книжки, які б могли порекомендувати одноліткам, познайомилися з цікавинками  країни Журналії, відгадували загадки, переглядали мультфільми і дуже зацікавилися пропозицією бібліотекарів створити вдома «Золоту полицю моєї родини», на яку вони поставлять найулюбленіші книги, запам’ятавши побажання: «Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги».
 
 
 
 
 
 

4.06.2014

«Идет направо – песнь заводит, налево – сказку говорит»
                                                                      «К нам приходят пушкинские сказки
                                                                        Яркие и добрые, как сны.
                                                                        Сыплются слова, слова-алмазы
                                                                        На вечерний бархат тишины.»
  3 червня до бібліотеки № 119 завітали діти із літнього табору «Веселка» на казкову карусель «Идет направо – песнь заводит, налево – сказку говорит» до 215-річчя від дня народження видатного російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
  З інтересом школярі прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки «Сонце російської поезії», дізналися, що найглибший слід у вихованні маленького Сашка залишила няня Орина Родіонівна Яковлева, яка чудово розповідала казки, що запали в душу майбутньому поетові, від неї він перейняв живу народну мову. Особливо юних читачів зацікавила поема «Руслан і Людмила», адже в ній невтримна фантазія поета переносить своїх героїв на береги Дніпра, до дібров з тисячолітніми дубами, до столичного града Києва, де у високому теремі сидить засмучений князь Володимир-Сонечко, чекаючи на пробудження дочки Людмили.
  Виразно діти читали дивовижні рядки Пушкіна, котрі звучать, як музика, і відкривають нам казковий чарівний світ, переглядали презентацію «Що за диво ці казки!», мультфільми «Сказка о золотом петушке», «Сказка о царе Салтане», в яких із симпатією змальовуються герої працьовиті, сміливі, мужні, які вміють захищати свою Батьківщину від ворогів, а засуджуються ледарі, боягузи, жаднюги. Жваво юні читачі відповідали на запитання відео-вікторини «Скарбниця Золотої Рибки», а щоб продовжити знайомство із творчістю О. Пушкіна, обрали книжки для читання вдома. Сподіваємося, що ці книги стануть улюбленими для наших читачів, адже казки та вірші Олександра Пушкіна приходять до нас у ранньому дитинстві, і ми читаємо та перечитуємо їх усе своє життя.
 
 
 
 
 
 

02.06.14

«Літопис подвигу і пам’яті»
 
                                                                                                       «В боях жорстоких проливалась кров
                                                                                                        За річку Ворсклу й сонячний Дніпро,
                                                                                                        За кожне місто, кожнеє село,
                                                                                                        За все, що на землі росло,
                                                                                                        За усмішки дітей, за світлий клас,
                                                                                                        За мир, за щастя кожного із нас.»
    
2 червня у бібліотеці № 119 хвилююче пройшла бесіда-діалог «Літопис подвигу і пам’яті» з юними читачами про членів родин – учасників Великої Вітчизняної війни (за проектом Деснянської ЦБС «Треба жити і пам’ятати»).

Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941 року, увірвалася до кожної сім’ї, до кожної оселі, відібрала мільйони життів, перетворила в руїни тисячі міст і сіл. Ми дивимось про героїчні воєнні роки фільми, читаємо книги, але найціннішими свідками тих страшних подій є пожовтілі фотокартки, фронтові листи-трикутники, фронтові нагороди, які, на щастя, зберігаються в українських родинах. І для нашої зустрічі діти відшукали у сімейних архівах цю живу історію війни. З хвилюванням і болем школярі роздивлялися світлини рідних і відчували гордість за них, адже вони були справжніми героями.
 
Уважно юні читачі слухали зворушливу розповідь бібліотекаря Шевченко С. Ю. про трагічну долю її дідуся Івана Андрійовича, який пройшов важкими шляхами війни з її перших днів і загинув у 1944 році. Було йому всього 33 роки, і залишилися у нього дві донечки 6-ти і 12-ти років, які протягом трьох десятиліть не знали, де знайшов останній прихисток їхній тато. Лише у 1975 році, до 30-річчя Перемоги, вони отримали листа від школярів селища на Волині, які розшукали родичів усіх воїнів, похованих у місцевій братській могилі і запросили на відкриття пам’ятника. Наших читачів дуже вразила пошукова робота юних слідопитів і зацікавив фотоальбом, який волинські школярі оформили і подарували родичам загиблих, а бібліотекар принесла на зустріч.
 
Схвильовано гості бібліотеки читали вірші про ту страшну війну, про Велику Перемогу, переглядали документальну стрічку про визволення України від німецько-фашистських загарбників за сценарієм Олександра Довженка, прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки «Зі сплаву мертвих і живих  писалось ім’я - Перемога» і переконалися, що народна біда не забувається, вона застерігає, навчає бути пильними та чесними перед героями минулих і нинішніх днів.
 
 
 
 
 
 

 
 

03.04.2014

Чарівництво творчості  Миколи Гоголя

«Звідки бралось, з яких криниць, з яких джерел
било чарівне гоголівське слово? Слово великого
Гоголя не тільки не померло й ніколи не вмре,
  а дасть ще чудові паростки!»
Остап Вишня

2 квітня у бібліотеці № 119 для членів гуртка «У світі чарівного слова» відбулася медіа-подорож «Чарівництво творчості Миколи Гоголя» з нагоди 205-річчя від дня народження видатного письменника, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури».
 
Уважно школярі слухали розповідь бібліотекаря про основні події життя і творчості Миколи Гоголя, проілюстровані кольоровою слайд-презентацією «Безмежний світ Миколи Гоголя» та уривками з оповідання Любка Дереша із серії «Життя видатних дітей» про дитинство геніального митця, з яких учні дізналися, що син Полтавщини, земляк Григорія Сковороди та Івана Котляревського, Микола Васильович ніколи не втрачав зв’язок зі своєю Батьківщиною, родинним гніздом. Україна була для нього не лише місцем, де він народився і виріс, а й цілющим джерелом, яке щедро живило душу письменника. Її образ надихнув на створення безсмертних «Вечорів на хуторі біля Диканьки», що одразу ж полонили серця читачів і відкрили для них Україну: красу її травневої ночі і велич Дніпра, купальський цвіт папороті та різдвяні колядки, героїчне козацьке минуле і веселу круговерть Сорочинського ярмарку.
 
Не залишилися байдужими до таланту Гоголя і наші читачі: вони зацікавлено слухали уривки з повісті «Ніч перед Різдвом» у перекладі Максима Рильського, з посмішками переглядали однойменний мультфільм, активно відповідали на запитання літературної вікторини «Вгадай героя», взяли участь у грі «Беру інтерв’ю у Миколи Гоголя», вигадуючи цікаві запитання, які б задали видатному письменнику. Бібліографічний огляд книжкової виставки, проведений бібліотекарями, ознайомив учнів з іншими творами Миколи Гоголя, котрий створив поетичний світ про Україну, якому судилося вічне життя.
 
 
 

 

 
 
 

19.03.2014

Живописних  справ  майстер Тарас  Шевченко
 
«Хоче малювати, прагне він до знань,
Та за це багато зазнає знущань.
 Нишком він малює статуї в саду.
Вночі пише вірші про людську біду.»
Г. Бойко
 
19 березня з нагоди 200-річчя Великого Кобзаря до бібліотеки № 119 були запрошені учні 4-х класів СШ № 213 на мистецьку подорож «Живописних справ майстер Тарас Шевченко».
 
З великою увагою діти слухали розповідь бібліотекаря про тернистий шлях, який Тарас Шевченко подолав задля здійснення своєї заповітної мрії – стати художником Саме талант художника вирвав Шевченка з кріпацьких пут, а пізніше допомагав у скрутніші хвилини життя. Про це Тарас Шевченко пише у повісті «Художник».
 
З інтересом юні читачі здійснили відео-екскурсію по картинній галереї Шевченка-художника, котрий був учнем відомого живописця Карла Брюллова в Петербурзькій Академії мистецтв, а після її закінчення був зарахований вчителем малювання до Київського університету, але не встиг у ньому попрацювати через арешт і заслання. Яскравою демонстрацією мистецьких здобутків Кобзаря  стали презентація «Тарас Шевченко - художник» та виставка репродукцій його картин, серед яких особливу увагу читачів бібліотекарі звернули на серію «Живописна Україна».
 
Вшановуючи  поетичний дар Тараса Шевченка, діти з натхненням читали його вірші і відчули велич і багатогранність таланту генія.
 

12.03.2014

Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря»

«Уклін тобі,Тарасе,
Великий наш пророче!
Для тебе вірно б’ються
Ці серденька діточі.»
Микола Вороний
 
З нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря 12 березня в бібліотеці № 119 відбувся літературно-художній ранок «Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря», в якому взяли участь учні 3-х класів СШ № 213, адже поезії Тараса Григоровича Шевченка назавжди увійшли в дитяче читання, їх слухають в дитсадках, вивчають у школах, читають у бібліотеках.

Дуже відповідально та зацікавлено школярі готувалися до свята, а допомагали їм у цьому бібліотекарі й вчителі. Бібліотеку прикрасили стінні газети, виставка-відгук «Іду душею до Тараса» з творами юних читачів, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку, котрий народився під українським небом, на українській землі, проте належить до тих людей-світочів, що у пошані всього людства знаходять безсмертя.

Юні гості Шевченківського свята, урочисто вбрані, натхненно читали поезії Тараса Шевченка, які й наразі не втратили свого змісту і пророцтва та в яких він розповідає про своє знедолене дитинство, про гірку долю неньки-України, про незрівняну красу природи рідної землі та мрії про її вільне щасливе майбуття. Кращі виконавці віршів великого поета отримали книжки-подарунки, надані бібліотеці видавництвом «Грані-Т». Музичною окрасою заходу стали сучасні пісні на твори Тараса Шевченка у чудовому виконанні наших читачів, що також свідчить про шанобливе ставлення молодшого покоління до творчості українського генія.

Про основні події життя і творчості Великого Кобзаря дітям нагадала презентація «Тарас Шевченко», а потрапити в Шевченківську епоху допоміг перегляд уривків з художніх фільмів «Тарас Шевченко», «Сон».   

Зацікавив школярів конкурс «Відкриваючи Кобзаря», започаткований Деснянською районною в м. Києві адміністрацією, діти охоче зголосилися взяти в ньому участь.
 
Книжкова виставка «У неволі, без забав ріс малий хлопчина, славним він поетом став, Сонцем України»  представила юним читачам як твори Тараса Шевченка, так і книги відомих українських письменників О. Іваненко, С. Васильченка, Д. Чуба, І. Кирія, Л. Большакова про нелегку Тарасову долю, а проведений бібліотекарями огляд літератури допоміг підібрати цікаві книжки про видатного українського поета.
 
 
 
 

 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter