Бібліотека №115

11.11.2016

Після канікул бібліотекарки відправилися в рейд із спеціальним завданням: зарядити дітей жагою до знань та наснагою для плідного навчання на наступну чверть. Радо привітали команду бібліотеки та принесені нею книжки вихованці спеціального навчально-виховного комплексу «Мрія». Діти із задоволенням розбирали літературу! Дуже приємно бачити таку любов до читання. Обіцяємо тішити ваші літературні апетити і надалі.
 

 

09.11.2016

В рамках великого районного проекту «Українці в контексті світової цивілізації» ми продовжуємо знайомити наших читачів із видатними постатями, які прославили Україну, та їх досягненнями.
 
Сьогодні учнів 6 класу ЗОШ № 251 ми познайомили із міжнародного рівня українською оперною дівою Соломією Крушельницькою. Ще за життя Соломія Крушельницька була визнана  найвидатнішою співачкою світу. На сценах театрів світу: Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини, Чилі своїм голосом вона прославляла твори Вагнера, Верді, Гуно, Бізе, Пуччіні, Штрауса, Чайковського. Її голос досі возвеличують відомі музикознавці і критики, ним захоплюються прості шанувальники музичного мистецтва.
 
Прослухати виконання видатних арій у виконанні «Вагнерівської примадонни» мали можливість наші гості. Біографічну довідку про видатну постать підготувала бібліотекарка Наталія Леонідівна, вона ж познайомила відвідувачів із літературою, присвяченою Крушельницькій. Деталі та таємниці непересічної долі співачки для нас висвітлив документальний фільм «Соломія Крушельницька», за участю українського музикознавця М. Головащенка.
 
На сторінках нашої історії безліч видатних героїв, їх долі та подвиги чекають на тебе за обкладинками книжок наших фондів, а наші бібліотекарки завжди готові вирушити з вами на здійснення нових відкриттів.
 
Бібліотека – це місце, де сконцентрована історія, сучасність та, навіть, майбутнє. Це подорож у часі і просторі. Тож, запрошуємо до захопливих мандрів.
 

18.10.2016

Літературні зустрічі
 
Наталія Вікторівна Осипчук – сучасна українська письменниця, публіцистка, членкиня Національної Спілки письменників України, в рамках проекту «Письменники та бібліотекарі в обороні душі дитини» завітала сьогодні до бібліотеки № 115 із своєю новою книжкою «Мишко починає і виграє».
 
У дружньому колі учнів 6 класу ЗОШ № 249, у теплій та затишній атмосфері нашої читальної зали представила авторка свій новий твір. Активно та весело Наталія Осипчук із школярами обговорювала складні питання, які турбують ніжні дитячі серця, питання , які піднімає вона у своїх книгах, ставить перед своїми героями, занурюючи їх у перипетії та пригоди. Захопливі, гомінкі, веселі та разом з тим повчальні читання подарували нам масу емоцій, зарядили гарним настроєм, якого так потребуємо в осінню мрячну погоду, наснагою до нових власних пригод та жагою до читання цікавих книжок, які бережуть для нас масу різноманітних історій. Книжки, принесені письменницею, позначені для кожного персональним побажанням та автографом авторки, були повністю розкуплені зацікавленими гостями.
Авторка та відвідувачі домовилися про нові зустрічі, нові твори та нові книжки. Приєднуйтесь!
 

17.10.2016

Слайд-оповідь «Про козаків, або мандрівка в часі»
 
До Дня Українського козацтва у бібліотеці для дітей ми підготували слайд-оповідь про українських козаків. На мандрівку у часі завітали вихованці спеціального навчально-виховного комплексу «Мрія».
 
Знайомство із козаками влаштувала бібліотекарка Пухно Алла, яка розповіла про те, хто такі козаки, познайомила із історією, устроєм, звичаями, уставами та представниками Війська Запорізького. Алла Олександрівна провела гостям віртуальну екскурсію по унікальному історико-культурному комплексу, що відтворює образ козацької столиці і атмосферу козацьких часів, «Запорізька Січ».
 
На солодке, ми переглядали мультфільми про козаків, в яких яскраво передану веселу та завзяту натуру українського вояка 17 ст.
 
Для тих, хто ще цікавиться мандрами в часі і козацькими оповідками у нас представлена яскрава книжкова виставка «Про козаків від А до Я». Приходьте!

 

12.10.2016

Холодно? Дощі? Осінь! А саме, - осінній книгопад у бібліотеці для дітей №115. Барвиста і запашна осінь подарувала нам літературні новинки, книжкові виставки, пізнавальні забави та нові теплі зустрічі.
 
Вихованці ДНЗ № 768 завітали до бібліотеки за плодами осіннього врожаю. Читальна зала та абонемент молодшого відділу обслуговування читачів представили маленьким гостям усе, чим наразі багаті. Бібліотекарка Наталія Леонідівна зробила для дітей огляд книжкової виставки, познайомила із новими героями та заінтригувала новими пригодами, які чекають на читача за яскравими обкладинками книжок, представлених виставкою.
Алла Олександрівна перехопила ініціативу на другому поверсі бібліотеки. Вікторина, підготовлена бібліотекаркою, виявила всіх розумниць та розумників, подарувала нашим гостям нові відповіді та нові запитання, змусила ворушити мізками та усміхненими щічками.
 
Усіх, хто замерз, запрошуємо до бібліотеки. Грітися без цікавої книги – не продуктивно!
 

11.10.2016

Зустріч-спогад «У Бабинім Яру палають сотні свіч…»

 
«…Великий боже, ми з твоєї згоди
Проходили дорогу в Бабин Яр,
Де смертю ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар…»
(Д.М. Павличко)
 
 
 
 
 
 
Події кінця вересня 1941 року у Бабинім Яру, які, здається, щороку намагається омити проливними дощами осіння пора, стали однією з найбільших трагедій на меморіальній мапі людства.
 
На зустріч-спомин, присвячену сумнозвісним сторінкам історії, у бібліотеці зібралися учні старших класів ЗОШ № 249 і ЗОШ № 259. Кандидат історичних наук, керівник архівного відділу, лектор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Андрій Платонович Ткачук провів присутніх вулицями окупованого Києва 1941 р., познайомив нас із жителями 29-30-го вересня та спогадами неможливого, але реального злочину. Масові страти тривали у Бабинім Яру з 1941 по 1943 рр., жертвами яких стали сотні тисяч людей. Ці люди з відібраним правом на життя мають жити хоча б у пам’яті людства, записаній на сторінках історій, вирізьбленій по каменю меморіалів, експонованій під склом музеїв у пожовклих архівах, пам’яті, яку ми маємо живити почуттями та передавати наступним поколінням.
Бібліотекарка познайомила присутніх із виставкою книжок «Бабин Яр: без права на забуття», яка триває у бібліотеці. Приходьте, читайте та отримуйте неоціненний досвід, збережений книгою.
 

16.09.2016

Поповнити запаси знань і прочитаних книжок сьогодні до бібліотеки завітали другокласники ЗОШ № 312. Звичайно ж, з такого приводу, наша бібліотекарка звернула увагу дітей та провела огляд наших нових надходжень, представлених на тематичній полиці «До нас нова книга прийшла!» абонементу молодшого відділу обслуговування читачів. Діти радо зустріли старого знайомого «Фарбованого лиса» у новому виданні видавництва «Ранок», трохи розгубились обираючи між казками різних народів, дитячими віршами та творами.
 
Після такого дитячого набігу бібліотека трохи схудла, але для вас ми, все ж таки, приберегли ще багато цікавого. Приходьте поки книжки ще є на полицях. 

 

15.09.2016

День нової книги
 
Вересень надзвичайно родючий на пригоди, починання, відкриття, здобутки освітньої ниви. От і у нас прекрасні поповнення! Партію новенької цікавої пізнавальної, класичної та сучасної літератури представили ми для вас у День нової книги.
 
«Щоденникові записи» Олександра Довженко, романи Юрія Мушкетика, Андрія Кокотюхи, Романа Іваничука,  Павла Загребельного, твори Наталії Фесенко, біографії українських поетів, «Антологію «Україна-Європа», збірку статей і документів «Сергій Параджанов і Україна» знайдете ви на виставці «Осінній книгопад» у читальній залі старшого відділу обслуговування читачів.
 
 
Але не зупиняйтесь на цьому! Абонемент старшого відділу обслуговування читачів підготував викладку «Як звучить Україна», на якій яскравими кольорами блискучих обгорток та палкими променями знання виблискують: Київський літопис 1113 -1199 «Від Володимира Мономаха до Романа Галицького», дитячий довідник «Енциклопедія мистецтва», «Сорочинський ярмарок» Михайла Черемшука, «Наш захисник. Ми хочемо жити в мирі» Анастасіїї Лукасевич та ін.
 
Нашим найменшим читачам також є, де розгулятися. Запрошуємо дітей та батьків пірнути в тематичну полицю «До нас нова книга прийшла!» із творами І. Франка, Б. Грінченка, Б. Стельнамаха, вірменськими та грузинськими народними казками, віршами Галини Кирпи та Світлани Кісар.
 
І це далеко не повний перелік ваших новинок!
 
Сумно нам точно не буде. Приходьте та розважайтесь!
 

09.09.2016

Holidays
 
Розпочати новий насичений навчальний рік та поновити заняття нашого гуртка англійської мови ми вирішили з приємного. Повернувшись з канікул до важкої і плідної праці добре поностальгувати за святами, які й стали темою нашої першої зустрічі.
 
Разом із членами англомовного гуртка ми згадали усі найулюбленіші свята та традиції їх святкування, дізналися про їх англомовні відповідники та особливості святкування у інших країнах.
 
 
Особливої уваги отримало нещодавнє свято – День знань. Діти поділилися очікуваннями від свого майбутнього 1 вересня. Бібліотекарка розповіла про початок навчального року в Америці, про те як з початком навчання вітають американських першачків.
 
Нам дуже приємно, що наступного року члени нашого гуртка прийдуть до школи вже з невеликим багажем англійської у яскравих шкільних наплічниках.

 

01.09.2016

«Гей, дівчата, хлопчаки!
Відгули канікули!
На уроки рюкзаки з книжками поїхали!»
 
До Дня знань бібліотека підготувала спеціальну програму для усіх, хто прямує освітніми широтами. На першому поверсі бібліотеки на вас чекає книжкова виставка «І знову рідна школа запрошує нас в клас», читальна зала старшого відділу обслуговування читачів зустріне кожного тематичною полицею «Блаженство розуму в знанні», на абонементі старшого відділу обслуговування влаштовано куточок веселого фотографування «Мандрівка в світ фотографії», де чатує наша фотокамера, яка колекціонує радісні усмішки і примружені від сміху очі.
 
Дошкільнята, які прийшли святкувати День знань до бібліотеки принишкли в оточенні яскравих, кольорових дитячих книжок на абонементі молодшого відділу обслуговування читачів. Знайомство із книгою влаштувала для них досвідчена у книжковій справі бібліотекарка Катерина Анатоліївна, вона розповіла про походження та значення книжок для розвитку людства, розповіла про те, чому книжки зберігають у бібліотеках, провела огляд яскравих примірників із найновіших надходжень біля тематичної полиці «Перший раз – у перший клас». Помацавши, понюхавши, погортавши книжки діти оживилися, а ми стали свідками зародження нової міцної щирої дружби. Наша ж бібліотека знову підросла від поповнення новими відданими читачами.
 
Вітаємо всіх із 1 вересня і бажаємо усім багато знання!

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter