ЦРБ ім. П.А. Загребельного

26.02.2020

«Яка ж ти гарна, Масляна!»
Народознавчі ігри

Масляна – одне з найстаріших свят слов’янських народів, яке відзначають в останній тиждень перед великим постом. Воно  символізує прихід весни та пробудження природи після зимового періоду.

Святкувати Масляну до бібліотеки завітали діти молодшого шкільного віку ЗЗСО № 238.

Вікторини, конкурси, пісні… Школярі з радістю взяли участь в народознавчих іграх: «Чи знаєте ви українські традиції?», «Українська народна мудрість». Учасники заходу з натхненням читали вірші-веснянки, водили хоровод, співали «Подоляночку» та розповідали про те, як святкують Масляну в їх родинах.
А ще школярі отримали незабутні враження під час майстер-класу «Млинець - символ сонця» та дізнались про найкращі рецепти випікання. Дітки також мали можливість скуштувати свіжовипечені, неймовірно ароматні смачненькі млинці.
Масляна продовжується ! Всім бажаємо гарного настрою та веселого тижня!
 

20.02.2020

«Герої не вмирали, просто йшли  з Майдану в небо…»
 
Вечір-пам`ять
 
        На шляху до незалежності український народ часто втрачав своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку героїв, які полягли за  щасливе майбутнє нашої держави,  є  і  Небесна Сотня.
 
 

       Зала  Галереї мистецтв переповнена. Приспущений прапор України, свічки, квіти… Згадати Героїв прийшли бійці АТО, волонтери, деснянці, молодь, діти.
      ДВО «Патріоти Троєщини»  підготували музичну композицію у пам'ять про загиблих на Майдані. Юні волонтери згадали про події 2014 року, схвильовано декламували вірші, виконували патріотичні пісні під оплески глядачів.
 
 

      Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв України в скорботі схиливши низько голови перед пам’яттю людей різного віку.
      Герої не вмирають! Вони тут, з нами на Землі! А ми повинні жити гідно, щоб святу Небесну Сотню нізащо, ніколи не забути.
 
 

18.02.2020

«В океані рідної мови…»
Мовознавчий турнір
 
«Розвивайся, звеселяйся моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово»

Л. Забашта

Напередодні Дня рідної мови бібліотека радо вітала знавців української мови, підготувавши для них  мовні завдання.
Діти взяли участь у різноманітних конкурсах, демонструючи свої знання граматики, поезії, фольклору, тощо. Під час змагань  пограли в м’яча - проявили словесну майстерність. Учні ліцею №293 - творчі, здібні, ерудовані, уміють працювати в команді. Нехай же вивчення мови стане для них черговою сходинкою до майбутніх успіхів!
 

14.02.2020

«Захоплюючий світ живопису Володимира Немири»
Мистецька екскурсія

В Галереї мистецтв, для вчителів закладів загальної середньої освіти Деснянського району, відбулась тематична оглядова екскурсія по виставковій експозиції «Семіотика барв», яка присвячена творчості знаного українського художника, культурного діяча Володимира Немири. Також відвідувачі Галереї ознайомились з майбутніми мистецькими проєктами, акціями та виставками, які проходитимуть в Галереї мистецтв у поточному році.
 
 

13.02.2020

 «Троянда - символ кохання»
     Майстерня радості
 
       До різноманітних свят прийнято дарувати квіти, і це вже звично. Навіть квіти з паперу можуть бути оригінальними, яскравими, хвилюючими.
 
 
 

    До святкового майстер класу напередодні Дня закоханих долучилися всі бажаючі читачі бібліотеки. При належному старанні чарівну троянду можна зробити своїми руками, використовуючи гофрований папір улюбленого кольору і власну фантазію.
 
 

    Такий подарунок точно оцінять на будь-яке свято, як спосіб продемонструвати свої почуття.
 Вітаймо любих квітами!

 
 

03.02.2020

«Нові книги: зроби свій вибір»
Читацький моніторинг

На початку року бібліотека отримала нові  сучасні та пізнавальні книги, що були представленні увазі користувачів.
Видання різноманітні за темами та жанрами, для дітей та дорослих, тож кожен читач зможе  задовольнити свої смаки та уподобання, підібрати для себе цікаве і корисне.
Запрошуємо всіх познайомитися з новою літературою.

Приємного читання!
 

31.01.2020

«Зачаровані кіномистецтвом…»
Засідання кіноклубу
 
    З усіх видів мистецтва кіно займає унікальне місце в сучасному світі, відповідно й в житті кожної освіченої людини. Як зайняти свій вільний час? Свій дозвіллєвий час можна з користю провести в бібліотеці, взяти цікаву літературу для домашнього читання та переглянути історичну або біографічну кінострічку.

    Чергове засідання членів кіноклубу «Пізнаймо світ через книгу та кінематограф» відбулось в атмосфері приємного спілкування. Читачі розповіли про свої кінематографічні вподобання та внесли пропозиції, щодо програми кіноклубу на 2020 рік. З цікавістю відвідувачі бібліотеки переглянули біографічний фільм про нідерландського художника Яна Вермеєра.
   
 
 

29.01.2020

«Крути: честь і трагедія України»
Кіномистецький вечір

У День пам'яті Героїв Крут в Галереї мистецтв відбувся показ українського історичного фільму-екшну режисера Олексія Шапарєва «Крути 1918». Стрічка присвячена подіям, що мали місце взимку 1918 року, на залізничній станцій Крути, неподалік Києва,  на Чернігівщині.

Перед кінопоказом присутні прослухали короткий екскурс в історію подій від Андрія Іллєнка.
Стрічка справила на глядачів позитивне враження, змусила співпереживати і несамовито хвилюватися за долю героїв.
 
Подвиг українських юнаків навічно залишиться в історії символом національної честі та нескореного духу нашої нації.

Дякуємо за просвітницьку діяльність та за організацію кінопоказу депутату Київради Петру Кузику!
 

22.01.2020

 «Моя Україна - соборна країна»
 Лекція-діалог
 
            День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель. Вшанувати  особливу дату зібралися в Галереї мистецтв юні читачі, учні 9 класу ЗЗСО №292.
    В заході взяла участь Кудлай Олександра Борисівна - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Науковець розповіла юним читачам про історичні передумови, зміст та наслідки Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. В діалоговій формі відбулось жваве обговорення з школярами важливих історичних подій. Бібліотекар ознайомила користувачів з літературою тематичної книжкової виставки та цікавими фактами про багаторічне вшанування історичних подій часів Української революції акцією «живий ланцюг», яка є символом єдності східних і західних земель.
 
 

    З любов’ю до України прозвучали поезії, присвячені єдності нашої країни. Щиро, з захопленням  читали учасники заходу вірші поетів - класиків української літератури та сучасних українських авторів.
 
 

    На завершення заходу школярі взяли участь у флешмобі «Відчуймо себе ми єдиним народом!» та створили символічний «живий ланцюг» в підтримку ідеї соборності незалежної України.
   


   


 
 

21.01.2020

«Україно, ти  моя молитва…»
Літературно-поетичний вернісаж

Василь Симоненко став для нас легендою. Нескорений, як Прометей, з гарячою пристрасною натурою, великий патріот своєї країни, щирий і добродійний, він увійшов у літературу, як поборник правди і добра.

З нагоди 85-річчя від дня народження класика української літератури в Галереї мистецтв зібрались шанувальники творчості Василя Симоненка - учні 9 класу ЗЗСО №249.

Діти ознайомились з літературою, яка була представлена на тематичній книжковій виставці. Емоційно, з натхненням читали поезії «Юність в інших завше загадкова», «Не докорю ніколи і нікому», «Матері» та ін.
З розповіді бібліотекаря школярі дізнались багато цікавого й пізнавального про життя та творчість провідного автора з когорти шістдесятників.

Школярі мали можливість почути унікальний аудіозапис читання Василем Симоненком віршу «Ти знаєш, що ти людина» та переглянути документальну кінострічку «Я на світі такий один».
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter