ЦРБ ім. П.А. Загребельного

25.05.2018

«Найрозумніший»
Інтелект-турнір
«Ніщо не заважає людині
завтра стати розумнішою,
ніж вона була учора»
Петро Капіца


   Травень місяць – це своєрідний час підбиття підсумків для школярів та педагогів. Бібліотекарі ЦРБ ім. П. А. Загребельного запропонували учням другого класу перевірити себе у різних галузях знань і взяти участь у інтелект-турнірі.
 
 
 

  Діти почувалися впевнено і відповідали на питання з гумором і винахідливістю. Проте до півфінального туру потрапили шість другокласників, серед яких визначився лідер-знавець. Школяр виявив найкращу обізнаність в основних предметах та галузі загальних знань.
Переможці отримали у подарунок журнали і газети від міжнародного конкурсу «Колосок».
  Однокласники пораділи за своїх друзів та зробили спільне фото.
 
 

24.05.2018

«Три романи про Дмитра Череду»
Знайомство з творами
за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»
 
В 70-х роках минулого століття Павло Загребельний, працюючи над історичними романами, водночас не полишав сучасних йому тем робітничого життя. Наслідком його художнього освоєння сучасності стали романи: «З погляду вічності»,«Переходимо до любові», «Намилена трава».

Головний герой романів - робітник- трубопрокатник Дмитро Череда - дотепний, іронічний, небайдужий до всього, що діється довкола.

Проблеми, які увійшли в перший твір «З погляду вічності» - людина і праця, людина і обов'язок, творчість і ремісництво, пошук і закостенілість.
Увазі читачів бібліотекарем було представлено наступний  роман «Переходимо до любові», сюжет якого продовжує життєві колізії Дмитра. Головний герой старанно підвищує професійну кваліфікацію і стає одним з найкращих робітників виробництва. У назві твору «Переходимо до любові» письменник відображує мрію Дмитра знайти «сірооку» дівчину, яка буде відповідати уявному образу коханої жінки.
Роман «Намилена трава», презентований бібліотекарем розповідає, як герой твору потрапляє як стипендіат ЮНЕСКО до Америки, на якийсь час полишаючи свої робітничі клопоти, і знайомиться з новим для себе світом. Автор критикує психологію, поняття свободи та демократії, розкриває світ злочинності Сполучених Штатів Америки.

Чому перебуваючи в одній із розвинених країн світу, не зважаючи на «зовнішнє» матеріальне благополуччя, Дмитро Череда мав велику мрію повернутися додому, читачі дізнаються, якщо прочитають цей твір.
 
Ласкаво просимо всіх охочих до читання творів Павла Загребельного!
 

24.05.2018

«Слава Вам, брати-просвітителі!»
Інформаційна хвилина
 
«Вищою формою писемної культури
є книжність: її можливості
щодо передачі також інформації
(і в просторі, і в часі) воістину безмежні»

М. Брайчевський
 
Щорічно 24 травня, ми вшановуємо пам’ять святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, які заклали основу слов’янської писемності.

День слов’янської писемності і культури, окрім України, святкують у  Білорусі, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії.
З нагоди цього свята в ЦРБ ім. П. А. Загребельного  пройшла тематична інформаційна хвилина про життєвий шлях святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія, представлена виставка «Джерела духовності слов`янських народів».

Сподіваємось, що книги з виставки та публікації з періодичних видань,будуть цікавими й корисними для відвідувачів. Адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов.
 

23.05.2018

«Тернистий шлях до вершин»
Зустріч з видатним спортсменом

«Основа перемоги над собою та іншими
– абсолютна цілеспрямованість»

Масутатсу Ояма


В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного 23 травня 2018 року відбулася зустріч зі Станіславом Близнюком, почесним президентом Федерації кіокушин карате України, заслуженим тренером України, доктором економічних наук.
Володар 6 дану та чорного поясу, який він отримав з рук засновника кіокушин карате Масутатсу Оями, розповів присутнім про свій шлях у спорті, про свої перемоги та поразки, про становлення карате в Україні.
 
 
Станіслав Близнюк представив свою книжку «Шлях кіокушин карате в Україні», яка присвячена історії розвитку бойових мистецтв на території України – від напівлегендарних козаків-характерників до кіокушину.

ЦРБ ім. П. Загребельного отримала в подарунок від автора 20 примірників цієї книги, яку незабаром всі охочі зможуть прочитати.

Як зазначив почесний гість заходу, депутат Київської міської ради Денис Попов «карате створено для тих, хто прагне гартувати тіло і душу. Тож необхідно переймати у інших націй все найкраще, щоб збагатитись духовно і фізично та розбудовувати і захищати нашу Україну».
 

17.05.2018

«Українські вишиванки, наче райдуги світанки»
Етнографічна мозаїка
 
«Вишиванка рідна, ну хіба не диво?
В ній ходити модно, стильно і красиво.
Це митецький витвір, це краса і казка,
В ній душі наснага, материнська ласка.»

Н. Красоткіна
 
Щорічно з великою радістю та натхненням українці різних країн світу відзначають День вишиванки. Це свято стало Міжнародним і покликане вшановувати і зберігати українські етнічні традиції створення та носіння вишитого одягу.

В ЦРБ ім. П. А.Загребельного пройшов цикл святкових заходів, в яких взяли участь учні різного шкільного віку.
Учасники заходів ознайомились з виставкою вернісажем «Вишивка-душа українського народу», яка розповідає про історію українського вбрання, етнічні особливості української вишивки різних областей України із найдавніших часів.
 
Бібліотекарем було презентоване українське вбрання різних епох української вишивки, продемонстровані різноманітні види намиста, яким прикрашалися в різні часи українські жінки.

Фахівець розповіла присутнім, що символізує вишита сорочка та про традиції української вишивки. З вишиванки, як з книги, можна читати, якими талановитими були і є українці, якими гарними були господарями та майстрами.
Несподіваною частиною заходів для дітей були яскраві майстер-класи з виготовлення намиста своїми руками.

Українська вишиванка та етнічні прикраси – символ краси, молодості, наслідування, символ, який єднає українців і презентує країну у світі, це генетичний код та дрес-код української нації.
 

11.05.2018

 «Мамо, мамо, вічна і кохана…»
Святковий концерт

11 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся святковий концерт «Мамо, мамо, вічна і кохана…» клубу любителів співу «Троєщина співуча» до Міжнародного Дня матері. В святковому дійстві взяла участь мешканка нашого району поетеса Трофімова Ніна Анатоліївна, яка читала свої щирі, ліричні  вірші.

 

10.05.2018

«Перемога – одна на всіх!»
Історико - патріотична година
  за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»

 
«Україна стала одним з найактивніших
                                                                   учасників найбільш масштабної і
                                                                  спустошливої війни в історії людства…»

                                                                                                                                        Гарін В. Б.
 
    10 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного до відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні відбулась історико - патріотична година для юнацтва за участю кандидата історичних наук співробітника Національного  музею Історії України Куцаєвої Тамари.
 
 
   Учасникам заходу було представлено тематичну виставку-вітання, присвячену героїзму українського народу в роки Другої світової війни.
Бібліотекар розповіла, що воєнна історія України зафіксована в документах і спогадах, відображена в фільмах і художніх творах, численних пам’ятках історії та культури.
   Тамара Куцаєва надала цікаву інформацію про історію виникнення патріотичного символу «маку пам’яті», розповіла про важливі етапи війни. Виступаюча наголосила, що Друга світова війна стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства.
 
 
     Увазі учасників заходу була запропонована мультимедійна презентація, яка розповідає про пам’ятки і пам’ятні місця воєнної історії, котрим належить чільне місце у відтворенні історичної пам’яті українського народу.
    Минають роки, але назавжди на скрижалях історії залишаться імена тих, хто в грізний час встав на захист рідної землі, хто в нелегкому двобою ціною власного життя відстояв споконвічне право людини на свободу і життя.
 

03.05.2018

«Швейк завойовує світ…»
Літературна хвилинка
 
3 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературна хвилинка приурочена до 135-річчя від дня народження чеського письменника – сатирика, драматурга, журналіста Ярослава Гашека для користувачів різних категорій.
Читачам була представлена тематична розкладка літератури та відео-презентація. Пропоновані інформаційні матеріали ознайомили користувачів з творчим шляхом та цікавими сторінками життя видатного письменника.

Присутні згадали один з найвідоміших творів автора «Пригоди бравого вояка Швейка»,  який увійшов у скарбницю світової літератури.

 

26.04.2018

«Гірка полинова чаша»
Вечір-реквієм
 
«Над Прип’яттю весна у тридцять друге …
Життя триває …»

Леся Вознюк
 
Чорнобиль для українців – це гіркий спадок та спогади, а для світової спільноти – надзвичайна за масштабами техногенна катастрофа. Багато емоцій та переживань відчули юнаки та дівчата, переглядаючи відео фрагменти про евакуацію Прип’яті, роботу персоналу станції у зоні відчуження та встановлення Арки над об’єктом «Укриття».
Вразила школярів також інфографіка про масштаби лиха на території Білорусії. Несподіваною була для підлітків і паралель з Фукусімою, наслідками цунамі та вибухами на атомній станції в Японії.

Підтримали учні заклик спеціалістів ЦРБ приєднатися до Міжнародного флешмобу «Чорнобиль-32. Запали свою свічку!»
 

25.04.2018

«Правила поведінки у весняному лісі»
Екозаняття
 
«В кожну пору ліс чарівний.
Навесні він світлий, дивний.
Море звуків оживає,
Море квітів розквітає»

Надія Красоткіна
 
Весняний ліс завжди надихав митців на написання творів та картин. Школярів він спонукав до обговорення поведінки сучасного городянина у лісі.
Під час екозаняття другокласники розрізняли небезпечні та безпечні для лісу предмети на уявній галявині зі сміттям, називали важливі для захисту лісу професії. Із захопленням учасники заходу обирали для себе можливі види активності у лісі, називали дії з економного використання паперу.

Наприкінці зустрічі діти уявили себе кореспондентами журналу та провели колективне інтерв’ю про правила поведінки у весняному лісі.

 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter