Бібліотека №119

19.12.2018

«Святий щедрий Миколай йде щороку в рідний край»
Святкова мандрівка
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
«Ще ніхто його не бачив,
Та у ліжечка дитячі
Він кладе під подушки
Подарунки і книжки», -
 
Так загадково розпочали бібліотекарі зустріч, присвячену улюбленому святу дітлахів - Дню Святого Миколая. А вихованці груп з вадами мовлення ДНЗ № 176, яких запросили до бібліотеки, не забарилися із правильною відповіддю і залюбки привітали «посланця» від Миколи-Чудотворця – священика Храму святих мучеників Адріана та Наталії протодиякона Василія Склезя.
«Високо-високо в небі у зимову ніч 19 грудня можна почути срібні дзвіночки - то на санчатах їде Святий Миколай. Їдуть золоті санчата поміж зірочками, переїжджають із хмарки до хмарки, дзвоники ніжно дзвонять, а місяць весело посміхається. Кожній чемній дитинці кладе Чудотворець під подушечку бажані подарунки», – зачаровано маленькі гості слухали отця Василія, який розказав про добрі та милосердні вчинки Миколи-Угодника.
 
Охоче дошкільнята спілкувалися із священиком, розповідали, які гостинці отримали вдома, як себе поводили. Зацікавлено малята переглянули книжечки та мультфільм про Святого Миколая.
 
І яка ж радість була на дитячих обличчях, коли дошкільнята отримали «миколайчики» за свої старання і вихованість! Дітки запам’ятали, що чудеса відбуваються там, де у них вірять. Адже Чудотворець приносить більший дар, ніж вимріяна забавка та солодощі. Він несе доброту і чуйність, вселяє в юні серця любов до ближніх, нагадує про традиції рідного народу.
 

12.12.2018

«Книжкове новосілля»
День нової книги

Нові книги у бібліотеці – це завжди подарунок для читачів.
Бібліотекарі залюбки знайомили відвідувачів з книжковими новинками.
Передусім звернули особливу увагу на книги патріотичного напрямку: «Війна і міф. Невідома Друга світова», «Велика війна 2014» Михайла Слабошпицького, «Сині води» Володимира Рутківського, «Мальована історія незалежності України» братів Капранових та інші.
   Дуже зацікавила читачів література для підлітків, зокрема, книги «Тринадцятий місяць у році» Галини Кирпи, «Літак в небі» Тараса Шила, «Чат для дівчаток» Галини Ткачук та Оксани Лущевської. А на маленьких читайликів у бібліотеці чекають особливі книжкові цікавинки.
Запрошуємо усіх поціновувачів читання до бібліотеки!

 
 

12.12.2018

«Вартовий рідного слова»
Заочний літературний музей
 
«Віддав себе я праці без вагання:
Я йшов туди, де розум посилав.»

Борис Грінченко
 
Днями українська спільнота відзначила 155-річний ювілей від дня народження видатного українського письменника, педагога, літературознавця, громадського діяча Бориса Грінченка.

З цієї нагоди 12 грудня учні 7-х класів ЗЗСО № 190 відвідали бібліотеку  та здійснили віртуальну екскурсію залами Музею Бориса Грінченка, який працює у Київському університеті імені Бориса Грінченка. А провідником у цій зустрічі стала директор музею Антоніна Мовчун - відома українська письменниця, заслужений вчитель України, мовознавець та невтомна дослідниця життя і творчості славетного Митця Слова.
«Коли б Борис Грінченко уклав тільки «Словник української мови» і більше нічого не зробив, то й за цю працю у цивілізованого народу він заслужив би золотий пам’ятник», - так почала свою розповідь Антоніна Іванівна.

Перед школярами розкрилися нелегка доля та тернистий шлях справжнього патріота України. Підлітків вразило, що не зважаючи на переслідування владою за популяризацію української мови і культури, він був відданий своїй справі, займався освітньо-педагогічною діяльністю, писав п’єси, прозу, поезію, публіцистику і залишив творчий доробок у кілька десятків томів.

Безліч запитань, які виникли у читачів під час спілкування з Антоніною Мовчун, виявила небайдужість та зацікавленість непересічною особистістю Бориса Грінченка. А бібліотекарі запропонували для читання твори видатного українського письменника, пройняті щирою любов’ю до України, вболіванням за прийдешнє рідного народу.
 

26.11.2018

«Сонячна країна Миколи Носова»
Літературна подорож
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»

     Вже не одне дитяче покоління дружить із героями талановитих книжок Миколи Носова. Як і багато знаменитих письменників, він спочатку вигадував казки та оповідання для свого маленького сина, а потім з’явилося бажання писати про дітей і для дітей.
    З нагоди 110-річчя від дня народження відомого письменника – уродженця Києва – до бібліотеки завітали вихованці групи з вадами мовлення ДНЗ № 176.
   Залюбки малята слухали оповідання «Живий капелюх» та за допомогою іграшок взяли участь у веселій грі, «визволяючи» кошенятко із несподіваного полону. Із задоволенням дошкільнята переглядали мультфільм «Бобик у гостях у Барбоса» про двох чотирилапих розбишак та тішилися з їх витівок.
   Вдосталь насміявшись та награвшись, дітки охоче гортали сторінки яскравих дитячих журналів. А книжкова викладка «Талант, відданий дітям», ознайомила з іншими героями творів Миколи Носова, зокрема, із хвалькуватим непосидою Незнайком та його друзями-коротульками.
   Сподіваємось, що осяяні сонячним гумором, ці книжки захоплять наших маленьких читачів, як колись і їх батьків, радісною та невтомною вигадкою!
 

20.11.2018

«Дивовижна мандрівка із Сельмою Лагерльоф»
Медіа-мандрівка
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»


«Доки дітям весело читати цю книгу –
вона перемагатиме!»

Сельма Лагерльоф

    Напевно, усім дітям подобаються уроки, коли матеріал викладається цікаво, неординарно, навіть, художньо. Саме такою вчителькою, що відкривала своїм учням навколишній світ, розповідаючи чарівні оповідання, була видатна шведська письменниця Сельма Лагерльоф.
   З нагоди 155-річчя від дня народження першої жінки-лауреата Нобелівської премії з літератури до бібліотеки були запрошені учні 3-х класів ЗЗСО № 213.
 
 
 

   Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися про мужність і цілеспрямованість письменниці, яка стала дуже відомою дітям багатьох країн завдяки своїм талановитим творам, зокрема, повісті-казці «Чудесна мандрівка Нільса Гольгерсона з дикими гусьми».
    Для учнів стало несподіванкою, що ця книга була створена як підручник з географії рідного краю на замовлення Шведського товариства вчителів. Сподобалися дітям ілюстрації художників Катерини Іванової, Сергія Набутовського до казки про хлопчика Нільса, представлені на книжковій викладці «Казки управляють життям!». Переглядаючи чудовий мультфільм «Зачарований хлопчик», читачі разом із головним героєм вирушили у подорож та відвідали різні куточки Швеції, зазнаючи безліч найдивовижніших пригод і знайомлячись із географією та історією скандинавської країни.
    Мудра й добра, ця книжка навчає любити рідну землю, пробуджує бажання пізнавати нове, невідоме – такий висновок зробили наші читачі на завершення цікавої медіа-подорожі.
 
 

15.11.2018

«Вишивка нитками муліне»
Заняття гуртка

«В небі сонця золотий клубочок
Розсипає нитки промінні,
Їх збирають рученьки дівочі
І гаптують цвіт на полотні.»

Максим Рильський


    У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це улюблений і здавна поширений різновид народної творчості. Адже для вишивання не потрібно складних пристосувань. Умінню серцем відчувати навколишню красу й відтворювати її в узорах кожна дівчина змалечку вчилась у своєї матері, бабусі.
 
 
 

    А у бібліотеці № 119 для дітей майстерності вишивання відвідувачів навчала викладач Лідія Окушко. За допомогою лише голки й нитки на простому полотні юні рукодільниці створювали яскраві узори та залюбки демонстрували результати своїх старань.
 
 
 

    Тематична добірка літератури, підготовлена бібліотекарями, представила, зокрема, книги «Український Всесвіт» Анжеліки Рудницької, «Українська вишивка» Тетяни Кара-Васильєвої, «Узори, повернуті в Україну» Ольги Загородньої, що знайомлять не тільки із секретами української вишивки, а і з історією цього давнього та вічно молодого мистецтва.Сподіваємось, що вони допоможуть юним майстриням і надалі з натхненням опановувати це чудове рукоділля!

 
 

08.11.2018

«Замки та фортеці України –
хранителі історії нашої Батьківщини»

Віртуальна мандрівка
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»
 
«Ції фортеці мури кам’яні, були колись лицарству за домівку і за твердиню в битвах,» - такими віршами відомої української поетеси Ліни Костенко розпочали бібліотекарі історичну подорож для учнів, які завітали до бібліотеки.

Немовби щезла завіса століть, і перед школярами відкрилися таємниці буремної минувшини українського народу, що тісно пов’язана з її мовчазними свідками – замками та фортецями, стіни яких так багато чули,  вежі яких так багато знають.
Із цікавістю школярі дізналися, що волинський князь Вітовт Великий у Луцькому замку скликав перший Європейський саміт, що мукачівський замок Паланок обороняла жінка-воїн княгиня Ілона Зріні, що Хотинська фортеця врятувала Західну Європу від турецьких загарбників, а коридорами Підгорецького замку, нібито, блукають привиди.
Відео-сюжет «Легендарні замки України» розповів читачам про інші могутні твердині, мури яких упродовж століть давали відсіч завойовникам та які й досі пам’ятають усіх своїх славетних лицарів та звитяжних полководців. Героїчний мультфільм долучив до часів славетного князя Святослава, коли захист своєї батьківщини від чужинців був великою честю для самих юних добровольців. А книжкова добірка «Оповиті легендами і віками: замки, палаци, фортеці України» ознайомила з тематичною літературою із фонду бібліотеки.

Школярі зрозуміли, що замки і фортеці України – це кам’яний літопис, який розповість захопливі історії кожному, хто забажає їх почути. Тому дуже важливо пам’ятати та шанувати історичну спадщину свого народу, його безцінні пам’ятки.
 

25.10.2018

«Батурин – легендарна гетьманська столиця»
Відео-екскурсія
за проектом «Пам’ятай! Відроди! Збережи!»


«Історія – скарбниця наших діянь,свідок
минулого,приклад і повчання для сьогодення,
застереження для майбутнього.»
                Мігель де Сервантес
 
      25 жовтня читачі бібліотеки відкрили чергову сторінку в історії України – здійснили відео-екскурсію до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Школярі перенеслися у Батурин XVII-XVIII століть – найяскравішу пам’ятку козацької доби, а стрибок у часі їм допомогли зробити бібліотекарі, які підібрали відео-сюжет та цікаву літературу.
 
 
 

     Мандрівка місцем, яке поєднує у собі безцінні пам'ятки української історії, архітектури, культури, археології і природи, стала дуже пізнавальною для підлітків.
    Діяльність гетьманів Лівобережної України, резиденцією яких був Батурин, долучила до історії козаччини нашої Батьківщини. Засмутили користувачів подробиці Батуринської трагедії 1708 року, коли війська Петра І спалили та зрівняли Батурин із землею. А от інформація про те, що останній український гетьман Кирило Розумовський мав чисельну бібліотеку, яка налічувала більше двох тисяч томів, та для її обслуговування навіть виписав з Франції бібліотекаря-упорядника, стала прикладом цінування книги та читання.
   Подорож містом зі славною і водночас сумною історією гетьманства в Україні спонукала юних відвідувачів до подальшого вивчення цього періоду: хлопчики зацікавилися військовими подіями, дівчаткам до душі припала романтична історія кохання гетьмана Івана Мазепи. А для цього у нагоді стали книжки з виставки «Історико-культурна спадщина України: шануємо і зберігаємо разом», які обрали читачі.

 
 

18.10.2018

«Ліпка з солоного тіста»
Заняття гуртка
декоративно-прикладного мистецтва «Творчість юних»

    18 жовтня бібліотека № 119 для дітей перетворилася на оазу творчості та кулінарного мистецтва. Адже юні відвідувачі гуртка «Творчість юних» разом із викладачем Наталією Дунаєвою ліпили рум’яні гамбургери із різнокольорового солоного тіста.
 
    Веселе та цікаве заняття захопило дітлахів. Вони навіть влаштували жартівливе змагання «А мій чізбургер – кращий!». Юні майстри дуже старалися, кожен мав змогу проявити творчі здібності, фантазію та індивідуальність. І «смаколики», хоч і були виготовлені за одним «рецептом», вирізнялися своєю неповторністю та виглядали дуже апетитно. Тож найбільш відважні творці навіть пробували куштувати свої витвори.
 
 
  Привабило дітей і те, що для такого ліплення не обов'язково бігти до магазину за пластиліном або глиною, адже все необхідне можна знайти  вдома на кухні та приготувати власноруч солоне тісто – безпечний матеріал для дитячої творчості.
  Чудовий творчий настрій, передчуття, що потішать своїх рідних незвичайними подарунками – такий позитив отримали діти від зустрічі у бібліотеці.


 

11.10.2018

«Свята Покрова – козаків покровителька,
наших звичаїв хранителька»

Патріотично-народознавча година
за проектом «Два храми духовністю єдині»

                                                                                «Встала в небі зоря вечорова
                                                                                 та й за руки веде зорченят…
                                                                            Будь здорова, козацька Покрово! -
                                                                                       найдивніше з осінніх свят.»

                                                                                                Володимир Коломієць

    Надворі панує золота осінь-красуня, а отже до нас завітало чудове свято Покрови Пресвятої Богородиці.
 
 
   Напередодні свята, до бібліотеки були запрошені учні 5-го класу ЗНЗ№ 213 на зустріч із священиком Храму св. мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.
 
 
    Школярі із задоволенням спілкувалися зі священником, який дуже цікаво розповідав про історію виникнення найдавнішого християнського свята, про народні традиції та прикмети, пов’язані із ним. Безліч запитань, що діти наввипередки задавали гостю, виявили допитливість юних відвідувачів та зацікавленість до українського народознавства. А бібліотекарі запропонували учням шукати відповіді також у книжках з виставки «Козацьку бунтівливу вдачу нам лишили предки з давнини», де підібрали літературу як до Свята Покрови, так і до Дня захисника України і Дня українського козацтва. Бібліотекарі зауважили, що те, що ці свята відзначаються в один день, 14 жовтня, – не випадковість, а сплетіння української історії та традицій, які ми продовжуємо підтримувати і сьогодні.
  Діти залюбки обирали для читання пізнавальні книжечки та тішилися отриманими подарунками, які будуть їм нагадувати про цю осінню теплу зустріч.
 
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter