Бібліотека №119

17.05.2017

Фантазії з бісеру
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

17 травня у бібліотеці № 119 майже панувало справжнє літо, адже юні майстри гуртка декоративно-прикладного мистецтва виготовляли із бісеру яскравих, різнокольорових літніх метеликів та бабок.
Бібліотекарі підготували книжкову розкладку «Таке цікаве і захопливе мистецтво бісероплетіння», із бібліографічного огляду якої читачі дізналися, що шлях кольорових намистинок розпочався понад 40 тисяч років тому із Стародавнього Єгипту; що історія  бісеру оповита легендами, зокрема,  про бідних красунь, заточених злим девом у темницю, сльози котрих перетворюються на дорогоцінний бісер; що перші майстерні в Україні з’явилися у ХІ столітті і найчастіше вироби з бісеру виготовлялися у монастирях, а з часом це мистецтво стало дуже поширеним, по-справжньому народним і доступним для усіх охочих.
І наші відвідувачі у цьому переконалися на майстер-класі, коли взялися до кропіткої праці. І ось уже невдовзі око милували чудові витвори з бісеру, які виблискували різноманіттям кольорів, адже простір для творчості і фантазії – необмежений.

Надіти чи подарувати друзям прикраси, виготовлені власноруч,
зможете і ви, якщо завітаєте до нашого гуртка
декоративно-прикладного мистецтва «Творчість юних».
 

12.05.2017

«У світі усе починається з мами»
Голосні читання
«Пам’ятаймо, любі діти,
Пам’ятаймо завжди з вами,
Що для нас у всьому світі
Найдорожчі – наші мами!»

Степан Олійник

12 травня працівники бібліотеки № 119 завітали до вихованців ДНЗ № 176 – дітей з особливими потребами - з нагоди доброго, щирого прийдешнього травневого свята, разом із яким наші серця багатшають на світ, осяяний теплим і лагідним, як сонечко, словом МАМА.
Бібліотекарі запропонували діткам Сонця і Дощу книжечки та дитячі журнали із творами, присвяченими матусі. Залюбки дошкільнята слухали вірші Степана Жупанина, Вадима Крищенка, Анатолія Камінчука, Катерини Перелісної, Бориса Олійника, Анатолія Костецького, із задоволенням разом із Мамонтенятком мандрували у пошуках його «єдиної на світі мами», перегортаючи сторінки казки Діни Непомнящої «Мати для Мамонтеняти», навіть пригадали пісеньку з однойменного мультфільму.

З любов’ю діти розповідали про своїх чудових, турботливих мам, які за них дуже піклуються, переймаються їх здоров’ям, допомагають у всьому.
І щоб віддячити матусям та привітати їх, дітлахи охоче, за допомогою бібліотекарів, вчили віршик Інни Кульської «Мамине свято». Тож на закінчення зустрічі маленькі читачі вже хором проголошували:
«Мамине свято я зустрічаю.
Я для матусі віршика знаю.
Я подарунок мамі зроблю.
Я свою маму дуже люблю.»

 

03.05.2017

Тваринний світ  Північної  Америки
Природознавча мандрівка
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»


Усі дітлахи, звичайно, полюбляють відвідувати зоопарки та цікавляться різноманітними тваринами, котрі у них мешкають, адже тваринний світ нашої планети – великий і незбагненний.

Тому 3 травня учні 1-го класу СЗШ № 207 залюбки завітали до бібліотеки, щоб дізнатися про представників дикої природи Американського континенту.
Зацікавлено діти переглянули трейлер «Північна Америка. Народжені непокірними», здійснили невелику історичну подорож Північною Америкою разом із тітонькою Совою, відвідавши її урок. А з презентації «У світі тварин Американської півночі» юні читачі довідалися, що на Алясці мешкає найбільший хижак на суші – бурий ведмідь кадьяк, який важить понад 700 кг при зрості на задніх лапах до 4 м, що білий ведмідь у пошуках улюбленої здобичі - тюленів - проходить за день 70 км, що він чудово плаває і витримує мороз до -60 градусів, що тільки у північній тундрі Канади водиться вівцебик, що довжина рогів північного оленя - більше 1,5 м…
Дуже здивувало школярів, що на півдні мешкають алігатори - настільки різний клімат на континенті. «Помилувалися» діти і акулами-людожерами, адже води Тихого і Атлантичного океанів, що омивають Америку, є домом для найбільших і найнебезпечніших акул на планеті.

Книжки з тематичної добірки «Тваринний світ Північної Америки» також ознайомили читачів із особливостями життя диких мешканців материка. А бібліотекарі наголосили на тому, що, на жаль, деякі види тварин через діяльність людини знаходяться на межі зникнення і для їх збереження створено ряд заповідників і національних парків.
Сподіваємось, що наші користувачі із задоволенням здійснили пізнавальну зоомандрівку, та запрошуємо на наступні зустрічі із цікавинками Північної Америки.
 

18.04.2017

«В небі, в зоряній безодні, тонуть дзвони Великодні!»
Великодня зустріч
за проектом «Два храми духовністю єдині»

«Великдень… Вже добро небес
Сьогодні тут, у нашім домі.
Вітаємось: - Христос Воскрес!
Заходьте, друзі і знайомі!»

Ніна Куфко

Світлі і радісні дні Христового Воскресіння щороку приходять на землю України. Одвічні, як людське прагнення до гармонії, краси і радості.

І читачі бібліотеки № 119 – учні 3-го класу СШ № 207 - відчули атмосферу свята, завітавши 18 квітня на зустріч із священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм, мета якої розвивати у дітей інтерес і виховувати повагу до звичаїв українського народу.
Разом із священиком школярі здолали історичний шлях до витоків християнського свята, пригадали традиції і звичаї Великодня, здійснили невеликий «пасхальний похід» різними країнами світу та дізналися про особливості святкування Світлого весняного празника.

Дітлахи розповіли, як вони готувалися до Великодня, якими символами розписували писанки, кому їх дарували, яких народних звичаїв дотримуються в їх родинах.
Із цікавістю учні переглянули інтернет-добірку «Українська писанка мандрує світом» та довідалися, що у місті Коломия існує єдиний у світі Музей писанки, найбільші колекції писанок зберігаються у королівському музеї Лондона, а в канадській провінції Альберта створено 12-метровий пам’ятник українській писанці. Адже символ добра потрібен людині у будь-якому куточку планети.

З радістю діти отримали великодні подарунки, із добрими, світлими почуттями залюбки обирали книжки із викладки «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі», які також, сподіваємось, запалять у душах читачів вогник цікавості та духовно їх збагатять.
 

12.04.2017

«Нумо, пензлю, потанцюй! Гарно писанку малюй!»
Заняття гуртка «Творчість юних»

«Жар калини, літ лебідки,
Знак хрещатий і зірки –
Розмальовують так дітки
на Вкраїні писанки»


Чудове весняне свято – Великдень! Та яке ж свято Великодня без барвистих, різнокольорових писанок, які з давніх-давен були символом відродження природи, знаком Сонця і життя? Великодні яйця українці прикрашають так вигадливо! Це  крашанки і крапанки, дряпанки і мальованки. Є дерев’яні різьблені або розмальовані, є навіть керамічні, вишиванки та витинанки.
А відвідувачі бібліотеки № 119 на майстер-класі створювали Великодні листівки-сувеніри у техніці скрапбукінг, що запропонувала викладач Наталія Дунаєва. Озброївшись кольоровим папером, стрічками, мереживом, ножицями, клеєм, фарбами, пензлями, бісером, а головне – бажанням, діти із задоволенням готували пасхальні дарунки-привітання для свої рідних та друзів.

Творчого натхнення юним майстрам також додали книжки з народознавчої викладки «В небі, в зоряній безодні, тонуть дзвони Великодні», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі. Школярі дізналися про традиції писанкарства, про значення великодніх символів та особливості їх використання, адже є символи здоров’я та довголіття, символи, які лікують, символи кохання, християнські символи.
Святковий настрій, що панував у бібліотеці, наблизив усіх до прийдешнього Світлого свята, а українські писанки, як частинка душі, добра і краси, стали гарними великодніми подарунками для наших читачів.
 

06.04.2017

Подорож до витоків книгодрукування
Віртуальна екскурсія

«Книжки приємно прочитати,
А спробуй їх створити!
Тонке мистецтво друкувати,
Якого треба вчити.»


Чи усвідомлюємо ми, який непростий шлях подолала книга, щоб дійти до нас? І як створювалися книги? Невже їх від руки писали? По літерці складали? У нашу комп'ютерну еру це навіть складно уявити! А відповіді на ці запитання учні 3-х класів СШ № 213 отримали від співробітника Державного музею книги та друкування Коренди Лариси Григорівни, на зустріч із якою завітали до бібліотеки.

Мандруючи у часі, школярі дізналися про секрети створення книг, про найдавніші книжки, «сторінками» яких ставали камені, сокири, щити, про книги-сувої з папірусу, про рукописні книги, про перші друкарські верстати. Україна ж завдячує Івану Федорову, котрий понад 400 років тому в стародавньому місті Острозі надрукував перший «Буквар» і книгу «Апостол». Зараз же у нашій країні є сотні друкарень, де щоденно з’являються десятки книг, зокрема, і для дітей.
Зацікавлено юні читачі переглянули презентацію «Від стін печер – до друкованої книги» та обирали книжки із добірки «Скарби слов’янського світу». А експонати із Державному музею книги і друкарства, з якими ознайомила пані Лариса, спонукають дітей до відвідування культурного закладу на території Києво-Печерської Лаври, щоб більше пізнати історію книги та вшанувати великий подвиг першопрохідців у справі писемності та друкарства, який назавжди залишиться неперевершеним для всіх сучасних і майбутніх поколінь.
 

30.03.2017

«Ці веселі книжки треба читати вголос»
«Письменник для маленьких дітей
неодмінно повинен бути щасливим.
Щасливим, як і ті, для кого він творить.»

Корній Чуковський
Всеукраїнський тиждень дитячого читання триває!

30 березня бібліотека № 119 наповнилася веселим сміхом, адже дітки з особливими потребами – вихованці ДНЗ № 176 - долучилися до чудової творчості відомого письменника, дитинство котрого пройшло в Україні, Корнія Чуковського, до 135-річчя від дня його народження.

Герої  Чуковського, що уже 90 років живуть поруч із нами, «завітали» із казкових сторінок до бібліотеки під час голосних читань.  Мийдодір – «умивальників начальник і мочалок командир» вчив дітей чистоті, лікар Айболить – доброті і співчуттю, Комар із «Мухи-Цокотухи» - мужності та умінню перемагати.

Потішили дошкільнят мультики за творами Старого Казкаря (так письменник полюбляв себе величати), зацікавили книжечки з викладки «Диво-дерево Корнія Чуковського».  Родзинкою заходу стала рольова гра за казкою «Телефон», яку бібліотекарі разом із особливими дітками влаштували за допомогою іграшок.

Отже,читайте, юні друзі, ці  мудрі й веселі книжки вголос,
 не один раз і гуртом, - вам неодмінно стане радісно, втішно та гарно!
Ну ж бо почніть – і хай вам щастить!
 

23.03.2017

«Я хочу, щоб діти, читаючи книжку,
знаходили заховані в ній секрети»

Зустріч із українською письменницею Марією Морозенко

Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці № 119 для дітей розпочато!

23 березня на зустріч із відомою письменницею, членом Національної спілки письменників України Марією Морозенко із задоволенням завітали найменші шанувальники книги – дошкільнята. Адже хто найкраще може розказати про свої твори, ніж сам письменник.

Пані Марія – авторка понад 20 дитячих книжок - запросила дітлахів до світу свого поетичного слова, презентуючи казки «Незвичайні пригоди Чока, який шукав щастя», «Про країну Ласунів», «У зеленому ярочку».

Залюбки малята відгадували загадки, розбиралися із плутанками   з пізнавальних книжечок «Чарівна азбука» і «Чарівна математика». Розвивальна гра «Віршуємо разом» долучила дошкільнят до римування і творчості.

Діткам дуже сподобалося щире, цікаве спілкування із письменницею, а пані Марія була приємно схвильована поетичним сюрпризом від маленьких читачів – вони декларували напам’ять віршики Марії Морозенко, адже і дітки, і бібліотекарі ретельно готувалися до цієї зустрічі.
Охоче дошкільнята обирали для читання книжечки із виставки «Як до живих джерел глибоких ми припадаємо до книг», а інформаційною підтримкою заходу стали флаєри, присвячені талановитій письменниці та створені бібліотекарями. Книжки ж з автографом Марії Морозенко зайняли гідне місце на тематичній добірці творів письменників, з котрими зустрічаються наші юні читачі.

Тож Тиждень дитячого читання триває!
Запрошуємо усіх до нашої бібліотеки, а також на заходи
 до Галереї мистецтв ЦРБ ім. Загребельного.
Буде весело, цікаво,  змістовно, позитивно і креативно!

 

15.03.2017

«Казки Дивогляда»
Літературна подорож
із циклу «Чарівний світ природи у творах дитячих письменників»
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»


15 березня дітки з особливими потребами були запрошені до бібліотеки № 119, щоб поринути у казкові мандри, сповнені пригод і відкриттів, де є скарби і підземні царства, чудовиська і герої, які їх перемагають, де квіти перетворюються на прекрасних принцес, а небо кличе у свої безкраї простори звичайних хлопчиків і дівчаток. А створив ці «Казки Дивогляда» чудовий український письменник Олександр Зима, який 8 березня мав би відзначати своє 80-річчя.
Мужня володарка степу Перепілочка, зачарований Синьою Птицею Золотохвостик, переможець Птахолова одуд Ходитут – ці відважні персонажі «завітали» до школярів із книжок з викладки «Мудріші від казки природи підказки», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі. Охоче дітлахи читали журнали з добірки «Чудова преса на всі інтереси», а перегляд мультфільму долучив їх до пригод мешканців Казкового лісу, котрі вірні у дружбі, мужні у боротьбі зі злом. Про це юні читачі розмірковували разом із бібліотекарями та ділилися враженнями. У нагоді стали і пам’ятки, присвячені письменникові та отримані школярами.
Сподіваємося, що чарівні історії Олександра Зими сподобалися нашим читачам, адже вони спонукають пильніше вдивлятися і глибше пізнавати довколишній світ, з увагою й турботою ставитися до природи. Цю настанову нам залишив талановитий знавець казкової Країни Дитинства Олександр Вікторович Зима.
 

13.03.2017

«Кобзарю мій! Високими словами мене
окрилив ти! Хвала тобі навік!»

Вечір пам’яті

Атмосфера Шевченківського свята панувала 13 березня у бібліотеці № 119. Юні читачі - учні 2 класу СЗШ № 213 - долучилися до безсмертної творчості велетня української культури і літератури Тараса Григоровича Шевченка.  Велику шану до поета підкреслили чудові українські вишиванки, в які були вбрані діти.

Розповідь бібліотекаря про нестримне бажання малого Тарасика навчитися читати та малювати, незважаючи на важке дитинство, довела учням, що прагнення самої людини часто вирішують її подальшу долю.
Проникливо діти читали поезії Великого Кобзаря і відчували його тугу за рідним краєм, красу української землі, безмежну любов до Батьківщини.

Із цікавістю школярі переглянули мультфільм про Шевченка-художника, його мальовничу спадщину  і були вражені непересічним талантом видатного майстра. А викладка «Твори Шевченка очима дітей» продемонструвала художні здібності наших читачів, їх творче уявлення та ставлення до поезій Світоча української літератури.

За участь у конкурсі на кращого читця віршів Тараса Шевченка юні відвідувачі були заохочені від бібліотеки книжечками та світлинами. Інформаційною підтримкою заходу стали флаєри про Великого Кобзаря, а розширити обрії Шевченківської творчості поціновувачам поезії  допоможе виставка-вшанування «Ніжно вплітається в гомін Дніпра добре і щире Шевченкове слово», яка запрошує всіх до невичерпної скарбниці світу Великого сина України.
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter